Цялата ни работа такава....

  • 2 921
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 508
Така е, няма никаква логика  Crazy за възрастен без колан - веднага глоба (или пари на ръка), а за необезопасено дете - трънки  Shocked

Част от родителите или наистина не могат да го проумеят, или го правят на инат, затова само с глоби ще се оправят нещата, ама кога ...

# 16
  • Мнения: 2 759
...Ами те утре и за превишена скорост-само устна забележка...и на кайма да се направиш на магистралата-ще дойдат и устно ще те порицаят и толкоз...
                    Аз пък имам предложение - на мястото на всяка катастрофа с жертви да се правят големи кръстове в зависимост от броя на жертвите и да се изписват имената им.  Като част от пътната маркировка да е. Да видим няма ли да имаме повече страх. Щот номера не е да се плаща, а да не се нарушава, нали?

# 17
  • Мнения: 9 990
И ще спре да се нарушава, когато яко ти бръкнат в джоба за леките нарушения, за големите ти отнемат книжката направо...Глоби под всякаква форма.Наказание.Не устно порицание от моля другарката и обещанието-аз повече няма да правя така.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Или трябва да се включи като точка в закона за закрила на детето ... не че някой наказва нарушителите на този закон

# 19
  • Мнения: 505
За мен е без логика това, че някой трябва да те глоби, за да подсигуриш на себе си и детето си безопасно пътуване  Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 676
То май с доста закони е така - правят се, за да се отчете, че са направени и толкова.... никой не се интересува дали се спазват... Според мен няма да станем дисциплинирани просто така, също мисля, че няма "дисциплинирани народи", хората се дисциплинират с контрол и удар по джоба!
Между другото, това че полицаят няма да наложи глоба, както е по закон, не го ли прави съучастник в нарушаването на закона???

# 21
  • Мнения: 1 250
Аз имам друг въпрос. Да кажем, че аз возя сестра ми и племенника ми, който трябва да седи в столче, но аз нямам такова, защото нямам деца. Вместо това седи на задната седалка закопчан с колан. Трябва ли да бъда глобена за това? Че то е същото и ако майка с дете си хване такси, те да не са застраховани срещу катастрофи? Трябва ли и те да имат столчета на задната седалка, за да возят децата безопасно?

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз имам друг въпрос. Да кажем, че аз возя сестра ми и племенника ми, който трябва да седи в столче, но аз нямам такова, защото нямам деца. Вместо това седи на задната седалка закопчан с колан. Трябва ли да бъда глобена за това? Че то е същото и ако майка с дете си хване такси, те да не са застраховани срещу катастрофи? Трябва ли и те да имат столчета на задната седалка, за да возят децата безопасно?

Шофьора е виновен, да ... ..такситата също би трябвало да имат столчета в багажниците си, но незнам дали по закон е така

# 23
  • Мнения: 9 990
Ето ти отговор на първия въпрос.Майка ми и сестра ми имат коли.Когато возят моите деца аз свалям столчетата от нашата кола и монтирам на която кола трябва.И честно казано въобще не ме интересува, когато майка ми роптае, че шофира от 30 години-столът се монтира.И не ме интересува дали ще я глобят, т.е не ме интересува финансовата част и по джоба ли е на майка ми да си плати глобата.Не го правя, за да и спестя глоба.Най-голямата и глоба ще бъде, ако откаже да сложи столчето-да си гледа внучката на снимка и да я извежда само в кварталната градинка за ръка.Купила съм и от повдигащите седалки, ако се наложи.За такситата-незнам, незнам, чувала съм за чужбински такива със столчета, но...Бебето съм го пренасяла с кошницата, но с колани шофьора отказа да я върже...

# 24
  • Мнения: 1 250
Добре, сестра ми няма кола. Аз имам, но нямам деца. Трябва ли някоя от нас да си купи столче защото детето ще се качи един път в месеца в моята кола? Може би за такива случаи е по-добре да има устна забележка, тук не се коментира безопасността.
Цитат
ако откаже да сложи столчето-да си гледа внучката на снимка и да я извежда само в кварталната градинка за ръка.
П.П. Това ми се видя доста крайно. Едно време вие как сте се возили в на дядовците си автомобилите, а? Да не би в столчета?

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Едно време, дядо не е вдигал повече от 60 .... само веднъж го е правил, за да види колко вдига москвича  Grinning ... днес 120 се счита за нормална скорост ... а при удар с такава скорост дори в статичен предмет дете не би оцеляло

# 26
  • Мнения: 4 965
Аааа, само за такситата - не съм съгласна да са задължителни. Че аз като съм с 2 деца, никое такси няма да ме качи. С децата ползвам такси - само при спешна нужда (иначе си ползваме нашите коли). Да, но нядали ще намеря спешно при нужда такси с 2 столчета и шофьорът с кеф ще ми ги монтира.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не знам дали столчетата са задължителни при пътуване в града ...

# 28
  • Мнения: 1 942
Аз пък смятам, че така трябва да е! Първо да те спрат, да те предупредят, да ти обърнат внимания. Казват ти кое е безопасно за детето ти, опитват се да помогнат. Защо е нужно ултиматуми и глоби? Хората трябва да осъзнаят, че така е най-добре за тях, а не да им се заповядва.

А като знам как моята щерка не ще и да погледне столчето и то само си седи и заема половината седалка не виждам кой полицай с глобите си ще я накара да седне там  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 250
Щом такситата са без столчета, щом в града може би не е задължително, тогава за какво говорим? Какви глоби?

Общи условия

Активация на акаунт