Цялата ни работа такава....

  • 2 920
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 990
http://dnes.dir.bg/2007/10/08/news2188550.html#sepultura

и всъщност-законова обосновка за глоба има, но те устно щели да предупреждават... ooooh!
Понеже знам, че сега тук ще има и отговори със социална насоченост, как столчетата били затруднение финансово за много семейства-директно да кажа, че темата не е За и Против и кой какво столче може или не може да си позволи и с Ганчев ли си храни бебето или с Хип... Naughty
Иска ми се да чуя-редно ли е?Ами те утре и за превишена скорост-само устна забележка...и на кайма да се направиш на магистралата-ще дойдат и устно ще те порицаят и толкоз...Защо всъщност го прокарваха този закон, а сега бягат от глоби? Tired

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
май са разбрали, че в Бг доста голяма част от народа е с ниска покупателна способност и с ниска еди-си-каква кОлтура.
Но 1-вото според мен е в по-голяма степен.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност, при всяка кампания е така - започват със забележки и раздават листовки... Нещо като гратисен период.

# 3
  • Мнения: 1 172
май са разбрали, че в Бг доста голяма част от народа е с ниска покупателна способност и с ниска еди-си-каква кОлтура.
Но 1-вото според мен е в по-голяма степен.

Не може човек с ниска покупателна способност да сипва по 2лв литър бензин при заплата 120-130 лв, а да няма 30-40 лв за столче на старо. Това, че културата им е толкова, май надделява пред недоимъка.  Има много хора, които си возят децата без столче в коли за по 5-6 000 лв. Че то само каско-застраховката на такава кола е почти колкото най-надеждното и скъпо столче на нашия пазар. Как може да реално да поддържа кола в техническа изправност, пък да няма еднократно 30- 40 лв?

А що се отнася до КАТ-аджиите. Колко от тях возят собствените си деца в столчета, колко от тях слагат колан, ....? Как очаквате такъв човек да глобява безпощадно нарушителите, та нали в по-голямата си част и те са такива, и те "не виждат смисъл от столчета и тем-подобни глупости" (последното е почти точен цитат на думите на познат КАТ-аджия).

# 4
  • Мнения: 7 110
Тази снимка я видяхт в един съботен ежедневник. Поводът - тъжната статистика. 13 деца от началото на годината може би биха били живи, ако бяха превозвани правилно.  Confused

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е редно ...но те не могат да си събират глобите...когато оправят системата, тогава има смисъл да се глобява, преди това.... нали казаха, че разчитали на гражданската съвест на глобения, да отиде сам и да си плати глобата  #Crazy ... не ми се пише повече, че вече започва да ми става тъжно

# 6
  • Мнения: 9 990
е нали въведоха нова система за глобите???Даваха и репортаж в новините с чинно плащащи граждани...

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 958
Поредното безумие!
Не се предвиждали засилени проверки и налагане на глоби. А кога ще се предвидят? И кога най-сетне ще предприемат наистина необходимите мерки за спазване на законодателството? Какво още трябва да стане?!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Я да видим сега - дъщеря ми е на 10 г., 145 см/29 кг. Държа някой катаджия да ме спре, да извади метъра и кантара и да ми потърси сметка защо не е в детско столче. Фактът, че я возя само на задната седалка, закопчана с колан, за мен означава, че съм й осигурила безопасно пътуване. За мен промяната в закона е недомислена - ами то има жени, които са високи 150 см - какво, и те ли в столче трябва да шофират??? Да, децата трябва да са обезопасени по време на пътуване, но не мисля, че трябва да се налагат подобни безумни мерки за ръст и килограми.

# 9
  • Мнения: 9 990
Ей, като малоумни сте бе!
В частност случая е ясееееен-обезопасила си си детето-то е по-голямо, има и едрички деца!Не говорим за товааааааааа!Не говорим, че дъртото магаре трябва да го посадиш в стол.Говорим, че вкарват закон, постановяват глоба и после, при неспазване, очевадно неспазване/говоря за задна седалка, направена на легло по пътя за морето и въобще-лашкащо се дете отзад, плезещо се през задното стъкло, висящо между предните седалки-за ей такивата случаи са ми коментарите и чуденката за глобите!

# 10
  • Мнения: 2 792
 Промените в законодателството не предвиждат задължителното оборудване със система за обезапясяване за деца над 3 годишна възраст и с ръст под 150 см, когато те се превозват на седалка, която не е предна, за това няма основание и  да се налага глоба.
  п.п. Да допълня, това не означа, че не трябва да се използват коланите, не е задължително ползването на допълнителни столчета.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ей, като малоумни сте бе!

Така, явно според теб аз съм малоумната - хайде по-полека с крещенето и определенията, моля! Законът си е закон и трябва да се спазва, но в моя частен случай аз няма да го правя!

# 12
  • Мнения: 9 990
Ок, това така.А тези, които са под 3г  какво ги правим!
МериДжей-не си Ти малоумната.Сори, че го употребих, ама наистина, като не те засяга-не взимай участие просто, за да отбележиш само, че всъщност си с по-голямо дете и не те касае особено.
Също така казах още в самото начало, че темата не е за и против и кой колко е ограничен финансово, че да си купи еднократно някаква вещ.

"Съгласно новите промени в ЗДП, ако детето е с ръст под 150 см и тежи под 35 кг, сте задължени да го превозвате в обезопасително столче, което можете да поставяте на предната или задната седалка. В противен случай ще бъдете глобени 50 лв.
Източник от КАТ поясни, че не се предвиждат засилени проверки и налагане на глоби. Пътните полицаи ще правят устно предупреждение към неспазващите това правило. "-ето за това иде реч.. Tired

# 13
  • Мнения: 7 110
Пенелопа, катаджийската глоба е бял кахър. Когато (не дай си Боже) се случи сакатлък, емоционалната глоба никога мяма да може да се избие. Никой не е открил начина на прошката за собственото невнимание.

# 14
  • Мнения: 9 990
Не е и до собствено вече,рони...Някак смешно-жалко-трагично е.Аз си мисля, че ще доживея деня, в който след челна катастрофа катаджията ще дойде и ще каже-предупреден си, да не кажеш после, че не си...на труп...След дъжд-качулка му викат на това.Аз те предупреждавам, ама ти-както решиш всъщност.И законите да станат такива-предупредително-устни.Да пресека на червено и да ме предупредят, да паркирам на въпреки на тротоара и да ме предупредят.Така до никъде няма да стигнем, с голите пожелания и оставянето на нас сами да решим всъщност...Щото то е ясно-всеки за себе си е вече.

# 15
  • Мнения: 46 508
Така е, няма никаква логика  Crazy за възрастен без колан - веднага глоба (или пари на ръка), а за необезопасено дете - трънки  Shocked

Част от родителите или наистина не могат да го проумеят, или го правят на инат, затова само с глоби ще се оправят нещата, ама кога ...

# 16
  • Мнения: 2 759
...Ами те утре и за превишена скорост-само устна забележка...и на кайма да се направиш на магистралата-ще дойдат и устно ще те порицаят и толкоз...
                    Аз пък имам предложение - на мястото на всяка катастрофа с жертви да се правят големи кръстове в зависимост от броя на жертвите и да се изписват имената им.  Като част от пътната маркировка да е. Да видим няма ли да имаме повече страх. Щот номера не е да се плаща, а да не се нарушава, нали?

# 17
  • Мнения: 9 990
И ще спре да се нарушава, когато яко ти бръкнат в джоба за леките нарушения, за големите ти отнемат книжката направо...Глоби под всякаква форма.Наказание.Не устно порицание от моля другарката и обещанието-аз повече няма да правя така.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Или трябва да се включи като точка в закона за закрила на детето ... не че някой наказва нарушителите на този закон

# 19
  • Мнения: 505
За мен е без логика това, че някой трябва да те глоби, за да подсигуриш на себе си и детето си безопасно пътуване  Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 676
То май с доста закони е така - правят се, за да се отчете, че са направени и толкова.... никой не се интересува дали се спазват... Според мен няма да станем дисциплинирани просто така, също мисля, че няма "дисциплинирани народи", хората се дисциплинират с контрол и удар по джоба!
Между другото, това че полицаят няма да наложи глоба, както е по закон, не го ли прави съучастник в нарушаването на закона???

# 21
  • Мнения: 1 250
Аз имам друг въпрос. Да кажем, че аз возя сестра ми и племенника ми, който трябва да седи в столче, но аз нямам такова, защото нямам деца. Вместо това седи на задната седалка закопчан с колан. Трябва ли да бъда глобена за това? Че то е същото и ако майка с дете си хване такси, те да не са застраховани срещу катастрофи? Трябва ли и те да имат столчета на задната седалка, за да возят децата безопасно?

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз имам друг въпрос. Да кажем, че аз возя сестра ми и племенника ми, който трябва да седи в столче, но аз нямам такова, защото нямам деца. Вместо това седи на задната седалка закопчан с колан. Трябва ли да бъда глобена за това? Че то е същото и ако майка с дете си хване такси, те да не са застраховани срещу катастрофи? Трябва ли и те да имат столчета на задната седалка, за да возят децата безопасно?

Шофьора е виновен, да ... ..такситата също би трябвало да имат столчета в багажниците си, но незнам дали по закон е така

# 23
  • Мнения: 9 990
Ето ти отговор на първия въпрос.Майка ми и сестра ми имат коли.Когато возят моите деца аз свалям столчетата от нашата кола и монтирам на която кола трябва.И честно казано въобще не ме интересува, когато майка ми роптае, че шофира от 30 години-столът се монтира.И не ме интересува дали ще я глобят, т.е не ме интересува финансовата част и по джоба ли е на майка ми да си плати глобата.Не го правя, за да и спестя глоба.Най-голямата и глоба ще бъде, ако откаже да сложи столчето-да си гледа внучката на снимка и да я извежда само в кварталната градинка за ръка.Купила съм и от повдигащите седалки, ако се наложи.За такситата-незнам, незнам, чувала съм за чужбински такива със столчета, но...Бебето съм го пренасяла с кошницата, но с колани шофьора отказа да я върже...

# 24
  • Мнения: 1 250
Добре, сестра ми няма кола. Аз имам, но нямам деца. Трябва ли някоя от нас да си купи столче защото детето ще се качи един път в месеца в моята кола? Може би за такива случаи е по-добре да има устна забележка, тук не се коментира безопасността.
Цитат
ако откаже да сложи столчето-да си гледа внучката на снимка и да я извежда само в кварталната градинка за ръка.
П.П. Това ми се видя доста крайно. Едно време вие как сте се возили в на дядовците си автомобилите, а? Да не би в столчета?

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Едно време, дядо не е вдигал повече от 60 .... само веднъж го е правил, за да види колко вдига москвича  Grinning ... днес 120 се счита за нормална скорост ... а при удар с такава скорост дори в статичен предмет дете не би оцеляло

# 26
  • Мнения: 4 965
Аааа, само за такситата - не съм съгласна да са задължителни. Че аз като съм с 2 деца, никое такси няма да ме качи. С децата ползвам такси - само при спешна нужда (иначе си ползваме нашите коли). Да, но нядали ще намеря спешно при нужда такси с 2 столчета и шофьорът с кеф ще ми ги монтира.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не знам дали столчетата са задължителни при пътуване в града ...

# 28
  • Мнения: 1 942
Аз пък смятам, че така трябва да е! Първо да те спрат, да те предупредят, да ти обърнат внимания. Казват ти кое е безопасно за детето ти, опитват се да помогнат. Защо е нужно ултиматуми и глоби? Хората трябва да осъзнаят, че така е най-добре за тях, а не да им се заповядва.

А като знам как моята щерка не ще и да погледне столчето и то само си седи и заема половината седалка не виждам кой полицай с глобите си ще я накара да седне там  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 250
Щом такситата са без столчета, щом в града може би не е задължително, тогава за какво говорим? Какви глоби?

# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Глоби за столчета при извънградски пътувания ...
макар, че трябва да го има и при градските

Силве, никой няма да направи нищо, ако не го санкционират здраво ... съвестта се тренира ... като  се започне с глоби, пък евентуано след 10- тина години могат да отпаднат и да остане на забележки и напомняния

# 31
  • Мнения: 647
Промените в законодателството не предвиждат задължителното оборудване със система за обезапясяване за деца над 3 годишна възраст и с ръст под 150 см, когато те се превозват на седалка, която не е предна, за това няма основание и  да се налага глоба.
  п.п. Да допълня, това не означа, че не трябва да се използват коланите, не е задължително ползването на допълнителни столчета.
Ето това уточнение исках да направя и аз. Peace
Ще вметна само /да не си помислите , че съм безотговорна/ , че децата ми ползват винаги обезопасителни колани и винаги се возят на задната седалка.

# 32
  • Мнения: 17 407
но...Бебето съм го пренасяла с кошницата, но с колани шофьора отказа да я върже...
ЗАщо?
 Ние си купихме столчето много преди да имаме кола. Дъщеря ми се возеше от време на време в колата на баща ми.  Аз продължавам да виждам малки деца, които се возят на предната седалка в майките си....

# 33
  • София
  • Мнения: 3 676
За мен е без логика това, че някой трябва да те глоби, за да подсигуриш на себе си и детето си безопасно пътуване  Shocked
Точно така Peace
Возя детето си в столче не от страх от глоба,а защото смятам че така мога да го предпазя при инцидент
По въпроса- на българина ако не му бръкнеш в джоба,не те еб..ва за нищо.Така че- според мен глобите са наложителни в този случай Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 17 407
Мдааа, няколко майки ми се оплакаха, че купили седалки за 3-годишните си деца, понеже ги предупредили, спирайки ги за друго.

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мдааа, няколко майки ми се оплакаха, че купили седалки за 3-годишните си деца, понеже ги предупредили, спирайки ги за друго.

Значи все пак действа предупреждението

# 36
  • Мнения: 9 990
Добре, сестра ми няма кола. Аз имам, но нямам деца. Трябва ли някоя от нас да си купи столче защото детето ще се качи един път в месеца в моята кола? Може би за такива случаи е по-добре да има устна забележка, тук не се коментира безопасността.
Цитат
ако откаже да сложи столчето-да си гледа внучката на снимка и да я извежда само в кварталната градинка за ръка.
П.П. Това ми се видя доста крайно. Едно време вие как сте се возили в на дядовците си автомобилите, а? Да не би в столчета?

Едно време Москвича на нашите вдигаше 80, с 90 пътувахме до морето...и нямаше толкова много коли и всичко беше различно.Не започвайте пак да сравнявате.Времената са различни.Дядо ми кола апропо не е имал.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Бясна съм, бясна съм, бяснаааааааааааааааааа!  БЯСНА! Устно. ми то едно ново какво да е столче от Метро е 60лв. По-добре от нищо..... 60лв са половин резервоар бензин! Като имат пари да си карат колите ще имат и за столче!
И още - най ме е страх АЗ да не убия някое дете. Ако бутна отзад кола със скорост 60км примерно и детето е в столче - няма проблем. Обаче като щъка из колата като свободен електрон ще излети и... не ми се мисли. Ще съм убила дете!
И, лично аз, ходих в районното в Сопот и се унижавах, барабар с детето, да питам може ли да направят проверка за столчетата. Това юли месец. Защото зяпайки от терасата за един час видях поне 10 деца без столчета и не само без столчета, ами прави на задната седалка. Не можело, трябвало заповед. Смяха ми се. Полицаите.

# 38
  • Мнения: 9 990
Янтра, споделям чувствата ти напълно.И мен ме е страх от това.Крайно, некрайно- с баба си моята няма да пътува, както казах, ако не се монтира стола и.Аз искам да ми върнат детето живо и здраво след разходка, а не.....То и веднъж в годината да е-нещастия се случват, но превенцията не вреди.
Но да излезна и аз от лирическото отклонение, ясно е, че и 5 лв да е стола-винаги ще има скръндзащи се и за тях.И не това е драмата.А в това, че има закон, но той не се прилага.Глобата от 50 лв не се прибира, устно се предупреждава.Ми то така и 100 пъти да те спрат за стол и да те предупредят-кво от това...На 101 път може никой да не чуе предупреждението.

# 39
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
А като знам как моята щерка не ще и да погледне столчето и то само си седи и заема половината седалка не виждам кой полицай с глобите си ще я накара да седне там  newsm78

Ми то не е работа на полицая да я накара да седи в столчето - твоя работа е! И моите не искаха отначало - рев, писъци, крещене, измъкване от коланите!!1 tantrum  no  Rage
Но упорствах - поизмъчихме се, и те, и аз - но устисках и сега се возят без проблеми. За доброто на детето е, може да му спаси живота, затова оправдания от типа "ама тя не иска" са смешни.

# 40
  • Мнения: 17 407
А като знам как моята щерка не ще и да погледне столчето и то само си седи и заема половината седалка не виждам кой полицай с глобите си ще я накара да седне там  newsm78

Ми то не е работа на полицая да я накара да седи в столчето - твоя работа е! И моите не искаха отначало - рев, писъци, крещене, измъкване от коланите!!1 tantrum  no  Rage
Но упорствах - поизмъчихме се, и те, и аз - но устисках и сега се возят без проблеми. За доброто на детето е, може да му спаси живота, затова оправдания от типа "ама тя не иска" са смешни.
Същото беше и при нас. Ама свикна де, много бързо, и то

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
А като знам как моята щерка не ще и да погледне столчето и то само си седи и заема половината седалка не виждам кой полицай с глобите си ще я накара да седне там  newsm78
ТИ! си виновна! Моят син никога, ама абсолютно никога не се е возил в кола без столче (кошница). Сега той знае - аз съм в колата и задължително съм в стола. Няма не иска. Пробва се да мрънка, да плаче, истерични крясъци е имало един-две пъти. Но той е УБЕДЕН, че докато колата се движи няма да го извадя от стола. Но е започнал да се вози от изписването от болницата. И не познава друг начин за возене в кола. Което е трябвало и ти да направиш. Столче има и в колата на баба му. Евтино, втора ръка Чиполино. За да се вози няколко пъти в месеца.

# 42
  • Мнения: 46 508
Не знам дали столчетата са задължителни при пътуване в града ...

Няма такива условия, поне аз не съм чула  newsm78 би било глупаво, в градовете стават жестоки катастрофи, коланите на възрастните също важат винаги, независимо дали е в населено място или не.

# 43
  • Мнения: 7 110
Не знам дали столчетата са задължителни при пътуване в града ...

Няма такива условия, поне аз не съм чула  newsm78 би било глупаво, в градовете стават жестоки катастрофи, коланите на възрастните също важат винаги, независимо дали е в населено място или не.
Последният случай от Пловдив, където едно 6-годишно момченце си отиде, защото се е возило на предната седалка неопезопасено. Таткото е набил спиначки заради дупка, а детето вече го няма.  Cry

# 44
  • София
  • Мнения: 3 159
Да споделя и аз една случка от миналата седмица.
Пред нас има легнал полицай, при който разбира се колите намаляват. Миналата седмица докато пушех, мина една майка шофьорка с малко дете - максимум 2-годишно, на предната седалка, с празно детско столче на задната. Когато наби спирачки заради легналия полицай, детето така се удари в таблото, че на 7-я етаж чух как изпищя. Не успях да си го обясня, нито да я оправдая. Трябват глоби, и то солени. Повече, отколкото за колан. В тази насока по дискавъри течеше една гадна реклама - едно дете, возещо се с родителите си, което изхвърча от колата. И тук би трябвало да има такива неща, защото всеки си казва "това не може да ми се случи". А не е така.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 676
Някои не могат да си накарат децата да седнат на столче,а моето без столче не се вози- не иска да седне и това е...
Защо ли- защото е в столче от бебе и за него това е естествено ....
Трябвало е от малки да ги научите,вместо да се мятат на задната седалка ,ту към единия ,ту към другия страничен прозорец,или като детето на собственния ми брат- между предните седалки да гледа уж.... #Cussing out Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 17 407
Имаме едни приятели, детето им като беше на 4 г някъде, ги питах защо го возят в столчето само извън града. "Емиии, той е голям вече...за кво му е столче в града" Луди хора, луди! АКо пък наистина не е задължително столчето в града, по- голяма простотия не знам...

# 47
  • Мнения: 5 178
ААА на тази тема побеснявам просто.. Що за безотговорност. Не 50 - 500 лв глоба да направят, но и да ги събират.

 А да се сравняват москвичите на дядо със сегашните коли е смешно. Тогава се караше макс с 80 и във входа нямаше повече от 10 коли. И тогава пак е имало жестоки инциденти, имам познат, който така си разби устата, че от ученик е с изкустени зъби

Тук някой спомена за рекламата на Дискавъри, да вземат да я пуснат и по нашите телевизии, защото явно трябва ясно да ни се покаже какви може да са последиците .

И вчера пак видях такава простотия  мама и тати на предните седалки, детенце на ок 4 г в полата на мама.. На сфетофара резки спирачки.. само ръката на майката и бързия и рефлекс спасиха детето от разбиване на главата в таблото. А големите гъзари дето си учат 5 год деца да шофират , за тях нямам думи за затвор са си

# 48
  • Добрич
  • Мнения: 958
Моят син се вози в столче от пролетта. И той не се беше возил в столче до тогава. Съответно имах големи притеснения, относно това, че трудно ще свикне. Обаче бях твърдо убедена, че каквото и да ми струва той ще бъде научен, че трябва да се вози там.
Така че, по въпроса кой ще ги накара - ние сме хората. Ако трябва полицаите да накарат някого, то това не са децата, а нас. Щом нямаме толкова съвест и търсим "вратички" в закона, то единствения начин е глоби и постоянни проверки. Пък да видим тогава, няма ли да можем да накараме децата да сеят в столчета?!

# 49
  • Мнения: 375
То в БГ всичко като че ли е на шега,в заведенията трябва да има зона за непушачи ,да ама не,има такава ,но ...се оказва че и там се пуши,трябва да слагаме коланите в колата,да ама не,трябва детето да се вози в специално столче,да ама не.Още куп такива подобни задължения,които не ни представляват трудност да ги спазване и да направим своя и на околните живот по -безопасен и ежедневието по-спокойно

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И моето дете винаги се вози  в столче, от както се е родил ...  той си знае, че неговото място е там и си сяда...вече сам си разкопчава колана, когато спрем пред нас ... понякога мърмори, но той понякога мърмори за всичко

но незнам дали това е упоменато в закона..дали е задължително столчето при пътуване в града

# 51
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
но не знам дали това е упоменато в закона..дали е задължително столчето при пътуване в града

Без да съм правила справка в закона - столчето е задължително при такива и такива кг и такъв и такъв ръст, а никъде не се споменава градско или извънградско каране - то пък и каква е разликата за детето ? В града опастността от инциденти е дори по-голяма.

# 52
  • Мнения: 5 178
А как стои въпроса с такситата ? Защото не мога да си представя примерно като ще излизам и ще ползвам такси да си мъкна столчето, или пък таксиджията да носи и от 3-те размера столчета в колата  newsm78
Но пък закона си е закон, а и безопасността на децата е най-важното Thinking

# 53
  • Мнения: 4 406
То в БГ всичко като че ли е на шега,в заведенията трябва да има зона за непушачи ,да ама не,има такава ,но ...се оказва че и там се пуши,трябва да слагаме коланите в колата,да ама не,трябва детето да се вози в специално столче,да ама не.Още куп такива подобни задължения,които не ни представляват трудност да ги спазване и да направим своя и на околните живот по -безопасен и ежедневието по-спокойно
аха, ние много добре познаваме законите, но в гените ни е бабаитлъка- кой по- явно ще ги нарушава безнаказано...
когато КАТ започне не да предупреждава, а да глобява, ще се намерят пари за по едно столче...
лошото е, че тези, които смятат че законът не ги лови, мислят , че са особен случай. Не дай Боже да станат жертви!

# 54
  • Мнения: 911
http://www.youtube.com/watch?v=giYQE1Hskjc  дете, седящо в скута на майка си


http://www.autobild.de/mmg/mm_video_218472.html?tab=1

някой питаше zа 10ина годишни деца беz столче. Мисля, че е третият пример.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 10:00 от Сердика

# 55
  • Мнения: 1 919
Аз съм обяснила на моето дете, че ще се удари много в предната седалка, ако татко спре внезапно.
И тя сега даже сама си слага коланчетата на стола, сочи напред и казва: "Марти дари тука".
Иначе имаше период, в който също не искаше да влиза в стола. 
Може да се обясни на детето, че трябва да е в столче - трябва само желание.

# 56
  • Мнения: 7 110
аха, ние много добре познаваме законите, но в гените ни е бабаитлъка- кой по- явно ще ги нарушава безнаказано...
когато КАТ започне не да предупреждава, а да глобява, ще се намерят пари за по едно столче...
лошото е, че тези, които смятат че законът не ги лови, мислят , че са особен случай. Не дай Боже да станат жертви!
Сутринта една оФца се мислеше за БМВ. На таблото се разхождаше една глава с биберон в устата. Натискаше жената здраво педала на газта. Дано не й се е наложило да натисне рязко и съседния педал.

# 57
  • Мнения: 14 654
Разбира се, че тези, които са измислили този калпав закон са го направили за парлама, ясно е. Никой не се интересува от безопасността на децата, само да се вижда, че има там някакъв закон. Упоменава се, че в коли, които нямат колани на задната седалка- може и без столче, стига детето да не се вози отпред. Шофьорите на такситата, то се знае, изобщо не са длъжни да имат столчета, дори им е разрешено да се возят без колани. На какво прилича това- за едни столчета и глоба, за други- не. Сигурно и заради това ще правят устни предупреждения, от неудобство, може да казват по едно "с извинение" накрая.
Има и още закони като този, които не се спазват и се разчита на съвестта на хората. Смешки. Покупателните възможности нямат общо според мен. Всеки, който кара кола може да си купи и столче. Има чисто нови столчета по 30 лв (последната категория). Много ми се иска глоби да се събират и за хвърлен боклук на улицата, за куче, което се разхожда без каишка, има закони и за тези неща, но кой да следи.

# 58
  • Мнения: 1 294
за такситата, какви ти стол4ета, те колан не ти "дават" е смисъл, 4е е скрит зад облегалките и не може да се извади и ако си поиска6 става проблем.
А синът ми не само 4е се вози в стол4е, ами се вози обратно на движението... Но ми се налажи един път да водя дискусия дори с майка ми. Нямало място в колата за 3ма ду6и отзад когато стол4ето било сложено, не можело ли да го махнем за този път, 4е сме било много хора. Аз и казах, 4е ако 6те махаме стол4ето тогава няма да идваме с бебето и толкоз, 6том идваме в много. От тогава не сме водили разговор на тази тема.
Цитат
То в БГ всичко като че ли е на шега,в заведенията трябва да има зона за непушачи ,да ама не,има такава ,но ...се оказва че и там се пуши,трябва да слагаме коланите в колата,да ама не,трябва детето да се вози в специално столче,да ама не.Още куп такива подобни задължения,които не ни представляват трудност да ги спазване и да направим своя и на околните живот по -безопасен и ежедневието по-спокойно
newsm10
добавям:
... карането с преви6ена скорост_ те тия дето определят ограни4енията понеже не знаят моите свръх възможности
... не спирането на пеШеходна пътека _ това е просто за да знае пе6еходеця кой е най краткия път за прити4ване до отсре6тния тротоар
... карането пил _ пил съм само 3 ракии аз и на кило си карам супер

# 59
  • Мнения: 84
В България за съжаление много хора продължават да мислят, че законите и реда са само за баламите и е въпрос на чест и достойнство за не ги спазват.
Всички все сме някакъв "специален случай" - "Моето дете плаче", "моето рита"...  "те ли ще ми кажат как да си воза детето" - ами да, те ще ти кажат! Като егото ти е 100 пъти повече от акъла, те ще ти казват как да си опазиш детето.

Абсолютно ЗА глоби, при това зверски!

Брех, д...ба, германците могат, щот са прости, ние обаче не можем, щот сме много умни, хитри и сложни.

# 60
  • Мнения: 2 759
...за такситата, какви ти стол4ета, те колан не ти "дават" е смисъл, 4е е скрит зад облегалките и не може да се извади и ако си поиска6 става проблем...
                   Ти нали не чакаш някой друг да сигнализира за това? Записваш си номера, и не се качваш... После звъниш на познатия телефон... Не е сложно...

# 61
  • Мнения: 1 294
... не се ка4их няколко пъти, накрая попаднах на 4исто такси, с колани, с климатик с Шофъори (той и колегата), които не карат като луди и така. Взех му телефона и ве4е 3та година ние с мъжът ми и детето + останалото ми семейство ползваме само тях като има нужда от такси. Те са доволни да си имат постоянни клиенти и ние сме доволни. А това с оплакването съм го пробвала няколко пъти с нулев ефект, желая пове4е успех на теб. Както казах сега действам на принципа на пазарната икономика.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 16:44 от palachinka

Общи условия

Активация на акаунт