Въпросче за меда

  • 2 309
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Здравейте ,с постепенното захлаждане започваме да наблягаме на чайчетата синът ми е на 1година и 4 месеца и обича да пие чай и се чудя дали вече мога да му слагам по малко мед ? newsm78А също така ако някой може да ни препоръча някакъв чай , освен тези на Hipp за да е по разнообразен и да не му омръзва.

# 1
  • Мнения: 100
Четох някъде, че медът е силен алерген и не трябва да се дава до 2год. възраст.Аз лично не съм го давала предимно за да предпазя зъбките(както избягвам и захарта и прекалената консумация на шоколад и бонбони).Сега каката ми е на 3год. и й слагам по малко мед в чая и се опитвам да си намирам домашен мед и планински чай.

# 2
  • Мнения: 6 315
Чай от шипки (малко запича), лайка, липа, горски чай и пр. можеш да даваш като избягваш мента, маточина, черен... Мед давах след 2 годинки аз. Чаят си го пиеше без захар/мед до тогава.

# 3
  • Мнения: 4 915
Медът не е алерген. Алерген е колкото оризът и картофите примерно.
След годинката преминава рискът от ботулизъм, може да се дава.

От мед не може да се възбуди поленова алергия. Нито се усложнява съществуваща такава. Аз имам жестока сенна хрема, медът никога не ми е пречил. Голямото ми дете е с атопичен дерматит, обожава мед, няма проблеми.

Чай на вашата възраст давах от мащерка, по-слаб.
Лайката е алерген.
Шипковият е подходящ също, но запича - внимавай с количествата.

# 4
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ами тъкмо започвам и аз да давам, на година и нещо е малката. Меда си го правим ние. Досега съм избягвала захар, сега слагам медец в разни работи и много и харесва.

# 5
  • Мнения: 25
И аз четох в книга за детското хранене, че мед не се препоръчва до 2 годишна възраст. Нашият татко е с много силна алергия към мед и не мисля да давам на сина ми поне до 3-5 годинки. А и напоследък отричат медът да е чак толкова полезен, а захарта чак толкова вредна. Синът ми пие чай със захар от две години и половина и нито е пълен (дори е слабичък), нито има проблем със зъбите (и без това тези ще ги смени).

# 6
  • Мнения: 4 915
Eдна определена книга не е критерий. Аз проверявам в много източници.
Щом имате фамилна обремененост - по-добре е да предпазваш и детето, така е.

Захарта се нарича "бялата отрова". За възрастни е вредна, камо ли за деца. И не става въпрос само за пълнеене и  зъбки. Ето, прочети това:
“Жестоката” захар. Защо захарта е вредна за здравето? Ето ви 10 причини от нас.


Интернет е необятен по отношение на информацията за вредата от консумирането на захар.

А къде отричат меда?  Thinking Защо?  Rolling Eyes
Виж за свойствата му и състава му:Пчелен мед

# 7
  • Мнения: 3 478
И аз знам че до 2 годинки не се дава, така и мисля да процедирам.

# 8
  • Мнения: 4 915
Във форума се ширят мнения, че и до 3-тата годинка не се дава.  Wink
Аз преди да дам на голямата щерка щателно си пуснах една англо-езична търсачка за меда, децата, алергиите и ботулизма. Та навсякъде го разрешаваха след първата годинка. Лично аз предпочитам сама да си търся и намирам информацията, а не да разчитам на нещо чуто и казано в разговор.

Вие сте родителите, решавайте. Най-добре - информирано.  Wink Не апелирам да почнете да давате мед веднага на 1г. и 1 ден, а просто обосновавам мнението си, че медът не е опасен след като минат първите 12 месеца.  Simple Smile Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
Мед - не може, не и преди 3 навършени години.
За чая не знам, аз не давам.

# 10
  • Мнения: 753
аз също давам мед...и аз четох много за него...всички четем...

# 11
  • Мнения: 27 524
аз също давам мед...и аз четох много за него...всички четем...

...и четете и давате...  Rolling Eyes

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз също четох и не мисля да дам мед на малкия преди 3 годинки

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
И аз от скоро слагам - в чая с който правя попарата. Предпочитам мед пред захар.
Сега в началото на студовете заедно с витамин С от портокалите и кивито, меда ще е голям помощник за защита на организма.

# 14
  • Мнения: 3 069
Мисля си, че е по-добре да изчакам с меда докато навърши 2 годинки.

Общи условия

Активация на акаунт