Есен е, а крема какъв да е???

  • 11 528
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 947
Времето захладня и ми се иска да споделим опит - какъв дневен крем използвате/предимно към мамите с мазна и смесена кожа/през есента и зимата? Това е Hug

# 1
  • Мнения: 9 077
И аз това се чудех вчера...имаше едно "правило" какъв крем да се ползвам през зимата/лятото - подхранващ беше май през зимата, а хидратиращ през лятото newsm78 Или обратното...

# 2
  • Мнения: 10 685
Ползвам крема на Lumene Arctic aqua. Той е за мазна и комбинирана кожа, същевременно добре хидратира  Simple Smile
http://www.lumene.com/default.asp?docId=14243&productId=1850 … tDocumentId=14224

# 3
  • Мнения: 7 947
А как стои на кожата? Защото си взех на Биодерма за мазна кожа, матиращ, ама стои като маска и след няколко часа кожата си лъщи...На мен ми трябва като основа за грима и да предотвратява омазняването, но и да е подходящ за вече по-студеното време!

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз пък знам за зимата крема трябва да е подхранващ. Не е хубаво да е хидратиращ, защотото от студа кожата поизмръзва, крема като е  хидратиращ става на миниатюрни кашчици капчици и това води до образуването на бръчки  newsm78 ама и аз го обясних  Blush
та моя съвет е подхранващ  Peace Аз сега се чудя още - мислех хидратиращ на хидрафаз, обаче освен него за баш зимата ще си взема на нюкс или на виши новия акуалия рич  newsm78

# 5
  • Мнения: 10 685
Този крем точно не лъщи  Grinning Единственият му недостатък за мен е, че е няма SPF. Но слагам фдт със фактор и съм готова  Hug
viliko, а ти от кой крем на Биодерма не си доволна? Защото мислех следващия ми крем да е именно на Биодерма Photoderm Spot 50+  Confused

# 6
  • Мнения: 9 077
за зимата крема трябва да е подхранващ. Не е хубаво да е хидратиращ, защотото от студа кожата поизмръзва, крема като е  хидратиращ става на миниатюрни кашчици капчици и това води до образуването на бръчки

Анджък, тъй беше Blush

# 7
  • Мнения: 288
днес си взех регенериращ за чувствителна ( суха) кожа  на лицето на eucerin. аптекарката ми го препоръча

# 8
  • Русе
  • Мнения: 659
И на мен козметичката ми препоръча да съм си вземела крем на Биодерма, тя можела да прецени точно кой е подходящ за мен. Чудя се дали да й се доверя.
По принцип  моята кожа е мазна понякого лъщи, понякога страшно се изсушава. Не знам какво да правя, даже си мислех да пускам тема за биодерма да събера малко мненийца

# 9
  • Мнения: 7 947
За Биодерма хем съм доволна, хем не съм Mr. GreenОт серията за мазна кожа съм доволна от измиващия гел и от активния крем - той е за почистване от комедони и против нови пъпки и тн. Обаче последния дневен крем - от серията Себиум/това им е за мазната кожа/ за нищо не става - значи като го намажеш не омекотява, а напротив - кожата ти някак се изпъва и около носа на свивките например кожата сякаш си лющи...Има матиращ ефект, придава тен, ама чувстваш кожата си някак некомфортно...и след няколко часа - пак лъщене и омазняване...а уж е именно против това!И на мен козметичката ми я препоръча тази серия Биодерма, затова го взех, ама просто не струва за съжаление - само дето си дадох парите! Затова и пускам темата! Laughing

# 10
  • Мнения: 1 926
Ще следя темата

# 11
  • Мнения: 7 947
днес си взех регенериращ за чувствителна ( суха) кожа  на лицето на eucerin. аптекарката ми го препоръча
А доволна ли си???Аз от серията им за мазна - хич!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 766
Аз ползвам крем Daywear Plus на Estee Lauder за комбинирана кожа.  Peace

# 13
  • Мнения: 156
Специално за зимни условия Lumene имат един подхранващ крем - Extreme Comfort


Около 22 лева е.

# 14
  • Мнения: 7 947
Ама бихте ли написали някакви отзиви за кремовете, които предлагате - как попиват, какъв ефект имат като цяло и тн Praynig

# 15
Някой ще препоръча ли хубав подхранващ крем за студените месеци за 17 годишно момиче (смесена кожа с пъпки ) 
Благодаря предварително   bouquet

# 16
  • Мнения: 288
Аз ползвам крем Daywear Plus на Estee Lauder за комбинирана кожа.  Peace



днес го купих, ползвах го само един път. още не мога да кажа, но аптекарката вчера каза, че е много добър, чудех се дали да го купя и днес го взех. ще пиша отзиви за него. надявам се да е хубав

# 17
  • Мнения: 288
извинявам се, цитатът беше за viliko

# 18
  • Мнения: 2 309
Хъм, аз от Биодерма съм изключително доволна /чук-чук/, Атодерм мисля беше, за атопичен дерматит и чувствителна кожа. Попива за секунди, не съм имала обриви откакто го ползвам и явно хидратира в дълбочина, защото ми е достатъчно да го ползвам само един път дневно, иначе след всяко измиване с козметика или само с вода кожата ми пламваше и трябваше да се мажа с крем, а сега си седи мека и еластична. Не се омазнява в Т-зоната както преди, въобще доволна съм, дано не се получи привикване, че от години си търся крем.

Иначе правилото е вярно, за зимата мазен и подхранващ крем, а за лятото - хидратиращ.

# 19
  • Мнения: 776
Времето захладня и ми се иска да споделим опит - какъв дневен крем използвате/предимно към мамите с мазна и смесена кожа/през есента и зимата? Това е Hug

viliko, за зимата ти препоръчвам горещо  bouquet един крем на Biotherm - Oleo Source Peace Предназначен е именно за мазна и смесена кожа за зимните условия. Дълбоко подхранващ, ребалансиращ, укрепващ и овлажняващ Crazy(ох, май прозвуча като реклама, ама понеже съм доволна Party) Издържа почти целия ден, без да лъсва лицето - дори в Т-зоната, което си е цяло постижение при мен ooooh! Embarassed
Продуктът се предлага като серум и крем. Аз съм ползвала само крема, серумът ми се видя тежък Rolling Eyes и така и не го пробвах. Цената е малко солена Sad - 80 или 90 лева, но си заслужава. Плюс това е икономичен Peace

# 20
  • Мнения: 5 103
Dior хидратиращ ползвам целогодишно, сменям го по някога с някой друг да не привикне кожата.

# 21
  • Мнения: 13 512
за зимата крема трябва да е подхранващ. Не е хубаво да е хидратиращ, защотото от студа кожата поизмръзва, крема като е  хидратиращ става на миниатюрни кашчици капчици и това води до образуването на бръчки

Анджък, тъй беше Blush
Абсолютно погрешно! Позамислете се малко...как крем ще стане на капчици и как това ще доведе до бръчки! През зимата кожата има нужда от повече хидратиране, отколкото през лятото. Представете си в каква суха среда живеем- парно, печки, климатици. Кое ще компенсира изсушаването на кожата?
За мазните кожи- хидратиращ крем, а не гел както през лятото.

# 22
  • Мнения: 13 512
Аз ползвам крем Daywear Plus на Estee Lauder за комбинирана кожа.  Peace



днес го купих, ползвах го само един път. още не мога да кажа, но аптекарката вчера каза, че е много добър, чудех се дали да го купя и днес го взех. ще пиша отзиви за него. надявам се да е хубав
Какъв Ести Лоудър в аптеката? В Плевен?  Всъщност- никъде не се предлага тази марка в аптека ..

# 23
  • Мнения: 91
Дневният овлажняващ крем е задължителен. Съвременните кремове образуват невидим защитен слой, който задържа и съхранява влагата в клетките и междуклетъчните пространства на епидермиса. Още по-добре е, когато тези средства съдържат лецитин, хиалуронова киселина и витамини. Не втривайте крема в кожата, а го нанесете с леки движения на пръстите така, че да попие сам. Всички кремове трябва да се нанасят на лицето минимум половин час преди излизане навън, в противен случай се получава обратен ефект – преохлаждане на кожата...Дори в студено време за кожата са необходими продукти, улесняващи процесите на регенерация, например с плодови киселини. Добри са също маслото от жожоба, което съдържа витамин Е, и кедровото масло. Кремовете с витамин С укрепват кожата и я зареждат с енергия.

от тук: http://news.fashion.bg/article/667/5/winter_face.php


а ето тук http://krasota.rozali.com/lice/p345.html пише: Основното правило за грижата за кожата на лицето през зимата е следното: при престой на открито през деня се нанася по-мазният нощен крем, а през нощта хидратантният дневен крем. Кол кого по продължително сте навън, толкова по-наситено с мазнини трябва да е мазилото. Както е известно, водата замръзва при 0 градуса С, а при минусовите температури кожата ни много лесно я достига.

е, на кой да вярваш  ooooh! кожата ми е мазна, и ако сложа мазен крем, подозирам, че ще стане красиво..   Grinning бях намислила да си взема нещо за първи бръчки, или колд крема на Авен, но не е ли твърде мазен и той?  Thinking

# 24
  • Мнения: 1 926
Скъпа Viliko,извинявай че ти ползвам темата,но и моята кожа е комбинирана ,а освен това е и с лунички.Търся си подходящ крем ,който да защитава от вятър и студ ,но и да е със слънцезащитен фактор,че луничките ми потъмняват и от най-слабото слънце.
От вятър също.През лятото ползвам на Биодерма 50+,но за зимата не ми понася-кожата ми се изсушава.Ще съм благодарна ако ме посъветвате.

Благодаря  bouquet

# 25
  • Мнения: 7 947
Колд крема на Авен го ползвах миналата зима, но на мойта прекрасна мазна кожа - не действаше! В смисъл че като се намажа и веднага попиваше и след един час усещах, че кожата ми е вече изпръхнала и пак трябва да се мажа...Тия мазни кожи са гадна работа, ама на... Tired

# 26
  • Мнения: 351
Скъпа Viliko,извинявай че ти ползвам темата,но и моята кожа е комбинирана ,а освен това е и с лунички.Търся си подходящ крем ,който да защитава от вятър и студ ,но и да е със слънцезащитен фактор,че луничките ми потъмняват и от най-слабото слънце.
От вятър също.През лятото ползвам на Биодерма 50+,но за зимата не ми понася-кожата ми се изсушава.Ще съм благодарна ако ме посъветвате.

Благодаря  bouquet
И мен ме интересува точно същото, хубав подхранващ и анти-ейдж крем за моите 34г., но и с SPF против пигментиране на кожата.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 480

Какъв Ести Лоудър в аптеката? В Плевен?  Всъщност- никъде не се предлага тази марка в аптека ..
Monda, в Плевен има един хибрид- полуаптека, полумагазин за селективна парфюмерия и козметикa.  Със симпатична консултантка  Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз пък знам за зимата крема трябва да е подхранващ. Не е хубаво да е хидратиращ.......

Аз сега се чудя още - мислех хидратиращ .............за баш зимата
newsm78

# 29
  • Мнения: 7 947
Освен на Е Лаудер, Диор и Лумини - други предложения има ли newsm78

# 30
  • София
  • Мнения: 1 480

В момента ползвам този.

# 31
  • Мнения: 1 926

В момента ползвам този.
за какъв тип кожа е ?добре ли попива?

# 32
  • София
  • Мнения: 1 480
Моята кожа е суха и ми понася добре, попива и хидратира хубаво. Ползвам го, защото е против пигментни петна, а аз имам едно от лятото  Confused

# 33
  • Мнения: 7 947
И аз се загледах за Ла Рош ама се чудя още...иначе една позното мноо ги хвали...Този наистина за каква кожа е?

# 34
  • Мнения: 7 947
Оф, май пишеме в едно и също време с Bettie Laughing

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Моля не ме цитирай погрешно  Confused
Съвсем друго имах в предвид, прочети го пак може да ти се изясни  Wink

# 36
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
за зимата крема трябва да е подхранващ. Не е хубаво да е хидратиращ, защотото от студа кожата поизмръзва, крема като е  хидратиращ става на миниатюрни кашчици капчици и това води до образуването на бръчки

Анджък, тъй беше Blush
Абсолютно погрешно! Позамислете се малко...как крем ще стане на капчици и как това ще доведе до бръчки! През зимата кожата има нужда от повече хидратиране, отколкото през лятото. Представете си в каква суха среда живеем- парно, печки, климатици. Кое ще компенсира изсушаването на кожата?
За мазните кожи- хидратиращ крем, а не гел както през лятото.
Еее не аман от некоректни и застреляни консултантки, козметички и дерматоложки  Sick
На мен дерматоложката ми каза да ползвам само Биодерма 50+(който ми идва мазничък особено през зимата), кожата ми нямала нужда от крем, а въпреки че е мазна към смесена я чувствам опъната след баня и през зимата навън, консултантките пък ми обясняват или хидратиращ или подхранващ с обяснената по-горе версия. Козметичката ми разправя и тя едни...Е на кой да вярваш вече ooooh!

# 37
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
А каква е цената на Е ЛАУДЕР

# 38
  • София
  • Мнения: 7 766
А каква е цената на Е ЛАУДЕР

В Ягодката е 43 $.

# 39
Някой ще препоръча ли хубав подхранващ крем за студените месеци за 17 годишно момиче (смесена кожа с пъпки ) 
Благодаря предварително   bouquet

Enita, не съм специалист,  но пробвай нещо от серията на Apoteka  Shiler- много съм доволна от крема им с билката Арника. Трудно го намирам, питай  по аптеките ще ти доставят и цените са добри.

# 40
  • Мнения: 376
Моята кожа и тя е мазна /по-скоро смесена - Т-зона - мазна и останалата част - суха/. Не ползвам абсолютно никакъв крем нито през лятото, нито през зимата. Интересна ми е темата и ще я следя  Peace

# 41
  • Мнения: 7 201

Аз използвам този крем на Oriflame,който е за защита от атмосферни влияния и за всеки тип кожа! Peace

# 42
  • Мнения: 1 926

Аз използвам този крем на Oriflame,който е за защита от атмосферни влияния и за всеки тип кожа! Peace

има ли   SPF  фактор  и добре ли попива,или е по-мазен?

# 43
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
А каква е цената на Е ЛАУДЕР

В Ягодката е 43 $.
Hug merci

# 44
  • Мнения: 7 201

има ли   SPF  фактор  и добре ли попива,или е по-мазен?
Weather Protective Cream  
Крем за защита от атмосферни влияния
Действа като бариера срещу агресията на околната среда. Съдържа витамин Е и масло от шеа, които успокояват и съживяват кожата. 125 мл
Няма SPF фактор,не е много мазен,добре попива. Peace

# 45
  • Мнения: 1 926

има ли   SPF  фактор  и добре ли попива,или е по-мазен?
Weather Protective Cream  
Крем за защита от атмосферни влияния
Действа като бариера срещу агресията на околната среда. Съдържа витамин Е и масло от шеа, които успокояват и съживяват кожата. 125 мл
Няма SPF фактор,не е много мазен,добре попива. Peace



Благодаря,продължавам да търся с SPF

# 46
  • Мнения: 10 685
Една консултантка на Орифлейм ми беше казала, че по принцип всички кремове на Орифлейм са със SPF 5 или 8...не помня точно  Embarassed А изрично се пише какъв им е точно факторът, когато е по-висок  Simple Smile
Днес гледах крема на Lumene - Extreme Comfort. Той обаче е без SPF и май ще се ориентирам към друга марка за през зимата.

# 47
  • Мнения: 7 947
Е да де - нали това е въпроса - КЪМ КОЯ МАРКА??? Joy

# 48
# 49
  • Мнения: 10 685
От друга страна пък си мисля - Lumene е финладска марка, там ако не друго поне студ има колкото искаш    Joy
Та се чудя дали все пак да не взема да се доверя на този Extreme comfort?  Sunglasses
Някой пробва ли вече новия крем на Nivea дето го рекламират? Oxygen power? Той за какъв тип кожа е знаете ли?  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 125
Е да де - нали това е въпроса - КЪМ КОЯ МАРКА??? Joy

viliko,ето още едно мнение за избор на крем за есента и зимата:Retin-ox на RoС. Хем е с ретинол против бръчки,хем хидратира,хем има минерали,хем има фактор-15. Много бързо попива,икономичен е.Нямаш нужда от друг предпазен крем.Аз съм много доволна от него.Ползвам цялата серия-дневен,нощен,за очи. Изобщо не се чувстваш като с маска или нещо подобно.Препоръчвам го с две ръце.

# 51
  • Мнения: 5
целогодишно ползвам multi-active на clarins - дневния; лятото използвам и нощния, а зимата вместо нощен ползвам масло от синя орхидея - от всички съм много доволна.

# 52
  • Варна морето
  • Мнения: 103
аз съм доволна от Eveline,дневния и нощния са много хубави,стават и за сега

# 53
  • Мнения: 3 094
Mat Deliner на Juvena.

# 54
  • Мнения: 156
От друга страна пък си мисля - Lumene е финладска марка, там ако не друго поне студ има колкото искаш    Joy
Та се чудя дали все пак да не взема да се доверя на този Extreme comfort?  Sunglasses
Някой пробва ли вече новия крем на Nivea дето го рекламират? Oxygen power? Той за какъв тип кожа е знаете ли?  Simple Smile

За Lumene крема си е специално разработен за техните си условия,така че е за студ определено.Факторът може да се "преглътне",ако се олзва фдт с фактор.Моят е 15 SPF,затова и не съм се загледала в крема.
На Nivea ползвам новичкия,не е лош,но ми се струва,че на Lumene е по-добър.Не знам дали е плюс,но на опаковката на нивейския пише,че е произведен в Германия,което е добре,като се има предвид,че голяма част от продукцията им за източноевропейския пазар се произвежда в съседките ни.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 164
Записвам се да следя темата.
В момента ползвам матиращия на Биодерма, но не съм особено доволна  Rolling Eyes След като се нанесе стои добре, но след час-два пак започва да ми лъщи кожата.
За студените месеци е добре е да се ползва хидратиращ крем. Миналата зима ползвах на Гарние с екстракт от бяло грозде и бях много доволна. Сега още не съм решила какъв крем да си взема. Май ще е пак матиращ, да му се не види и мазната кожа  Close

# 56
  • Мнения: 1 926
viliko,ето още едно мнение за избор на крем за есента и зимата:Retin-ox на RoС. Хем е с ретинол против бръчки,хем хидратира,хем има минерали,хем има фактор-15. Много бързо попива,икономичен е.Нямаш нужда от друг предпазен крем.Аз съм много доволна от него.Ползвам цялата серия-дневен,нощен,за очи. Изобщо не се чувстваш като с маска или нещо подобно.Препоръчвам го с две ръце.

Би ли писала колко струва Retin-ox на RoС?

Благодаря   bouquet

# 57
  • Мнения: 7 947
Записвам се да следя темата.
В момента ползвам матиращия на Биодерма, но не съм особено доволна  Rolling Eyes След като се нанесе стои добре, но след час-два пак започва да ми лъщи кожата.
Аха - и аз не съм доволна - нали вече писах! Ама Lumene за всеки тип кожа ли е??? И този , който препоръчвате на Рок - за каква кожа е? Защото ми се иска да е за мазна... newsm78

# 58
  • Мнения: 1 926
А някои ползвал ли Bioderma Photoderm Anti-age SPF 30     и   Bioderma Photoderm  Spot SPF 50+.Моля за каквото и да е  инфо,че в сайта ги дават много универсални -за всякаква кожа,а нещо не ми се вярва.Ако някой има личен опит ,моля да пише Praynig

# 59
  • Мнения: 13 512
А някои ползвал ли Bioderma Photoderm Anti-age SPF 30     и   Bioderma Photoderm  Spot SPF 50+.Моля за каквото и да е  инфо,че в сайта ги дават много универсални -за всякаква кожа,а нещо не ми се вярва.Ако някой има личен опит ,моля да пише Praynig
не знам нищо за тях, но само от името им виждам, че не са подходящи за зимата с този филтър 30 и 50.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 392
Имам нормална кожа и когато захладнее се ориентирам от хидратиращ към по-мазен крем.
Тази година все още не съм се ориентирала към зимната козметика, но след известни разочарования, смятам да взема няколко тестера, преди да пазарувам.
Аз зимата ползвам и фон дьо тен, така, че за мен и това не е маловажно като избор.
Ще следя темата.

# 61
  • Мнения: 7 947
А някои ползвал ли Bioderma Photoderm Anti-age SPF 30     и   Bioderma Photoderm  Spot SPF 50+.Моля за каквото и да е  инфо,че в сайта ги дават много универсални -за всякаква кожа,а нещо не ми се вярва.Ако някой има личен опит ,моля да пише Praynig
не знам нищо за тях, но само от името им виждам, че не са подходящи за зимата с този филтър 30 и 50.
Аха, нали идеята беше да е подходящ крема за студена време! Иначе аз си казах мнението за Биодерма...А този РОК и Lumene - за каква кожа е продължавам да питам аз...

# 62
  • Мнения: 1 926
за моята кожа-много бяла и с лунички  ми трябва крем с поне 30 фактор и през зимата,защото потъмняват дори от най-слабото слънце .Затова попитах за кремовете на Биодерма.Та ,идеята ми беше дали са подходящи и за този сезон.

# 63
  • Мнения: 10 685
Днес си купих крем Uriage Cold Cream  Hug

Не съм ползвала до сега никакъв продукт на Uriagе. Френска марка аптечна козметика е, ще го видя как ще ми понесе и ще пиша отзиви   bouquet
Цената му е 25.90  Grinning

# 64
  • Мнения: 7 947
за моята кожа-много бяла и с лунички  ми трябва крем с поне 30 фактор и през зимата,защото потъмняват дори от най-слабото слънце .Затова попитах за кремовете на Биодерма.Та ,идеята ми беше дали са подходящи и за този сезон.
Еми сама знаеш, че не са за студено време, но ги искаш, защото ти трябва с фактор... newsm78

# 65
  • Мнения: 6
А някои ползвал ли Bioderma Photoderm Anti-age SPF 30     и   Bioderma Photoderm  Spot SPF 50+.Моля за каквото и да е  инфо,че в сайта ги дават много универсални -за всякаква кожа,а нещо не ми се вярва.Ако някой има личен опит ,моля да пише Praynig

Ами наистина не са за определен тип кожа в смисъл суха, нормална, смесена, мазна. И двата са от серията слънцезащитни кремове на Биодерма.
Фотодерм Спот SPF 50+ е с много висока УВ защита и се използва, ако се налага да се прави лазерна терапия или пък при химичен пилинг - тогава е нужна висока защита, за да не се получат петна и не се увреди кожата.
Фотодерм Анти-Аж SPF 30 е за зряла кожа, чувствителна към Слънцето, изглаждащ и стягащ е.
Като защита са много добри, имат дори биопротектори предпазващи от увреждане ДНК на клетката от УВ лъчите. Като консистенция са леки, в смисъл полутечни, обаче така или иначе заради някои от съставките на филтрите след определено време фейсът си лъсва Confused.
ПП Преди Анти-Аж-а беше във вариант само за около очи и устни, сега гледам, че го дават в сайта като крем за лице, шия и деколте. Та не знам каква му е текстурата, може да е по-различна от на стария. Най-леки от слънцезащитните на Биодерма са флуидите за мазна кожа - те лъщят най-малко дори и след няколко часа и най-лесно се разнасят. Но определено такава висока УВ защита за зимата не е нужна, освен при специфични проблеми.

# 66
  • Мнения: 1 926
Благодаря ти ,fleur bleue !
Мисля,че ще си взема  Anti-age SPF 30 .Идеално ме устройва комбинацията"за зряла кожа, чувствителна към Слънцето, изглаждащ и стягащ ".Като се има предвид чче е за зряла кожа би трябвало и да е подхранващ-добре е за зимата.Ще видим и в аптеката какво ще ми кажат .Благодаря ти още веднъж ,че ме ориентира.  bouquet

# 67
  • Мнения: 7 947
Да ама аз точно от Биодерма не съм доволна... NaughtyДнес говорих с една фармацевтка - как се изразих..., която каза, че Ла Рош/Ефеклаир са много по-добри...

# 68
  • Мнения: 636
http://www.darphin-bg.com/scat.php?action=show&scat=5&product=38
Ей този ползвам, но мисля следващия път да купя на същата марка, но за превенция на стареенето че наближавам 30така

# 69
  • Мнения: 6
Благодаря ти ,fleur bleue !
Мисля,че ще си взема  Anti-age SPF 30 .Идеално ме устройва комбинацията"за зряла кожа, чувствителна към Слънцето, изглаждащ и стягащ ".Като се има предвид чче е за зряла кожа би трябвало и да е подхранващ-добре е за зимата.Ще видим и в аптеката какво ще ми кажат .Благодаря ти още веднъж ,че ме ориентира.  bouquet


В аптеката е по-вероятно да ти кажат ей това: ъъъъъъ  newsm78. Поне при мене в повечето случаи така реагират или по-творческите натури започват свободни съчинения. Виж в сайта, там е даден и съставът (определено има подхранващи и регенериращи - сладник, екстракт от мая, плодови олигозахариди, екстракт от водорасло и т.н.), а кремът е описан като овлажняващ, стягащ, реструктуриращ и изглаждащ. Ето му инфото: http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/product/action/236.html

Не знам обаче какви ще му е цената. Това лято като търсих от силно увлажняващата серия, видях че доста са се престарали с цените в сравнение с миналата година. Но едва ли ще е над 35 лв.

# 70
  • Мнения: 1 926
И аз мисля,че няма да е много скъп.Лятото ползвах Bioderma Photoderm  MAX  SPF 50(тониран) и струваше около 30 лв.Този очаквам да е най-много 40 лв,но ще видим...

# 71
  • Мнения: 7 947
http://www.darphin-bg.com/scat.php?action=show&scat=5&product=38
Ей този ползвам, но мисля следващия път да купя на същата марка, но за превенция на стареенето че наближавам 30така
А от къде се снабдяваш и каква е цената, че доста неща звучат интересно от тази марка?!?

# 72
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
http://www.darphin-bg.com/scat.php?action=show&scat=5&product=38
Ей този ползвам, но мисля следващия път да купя на същата марка, но за превенция на стареенето че наближавам 30така
А от къде се снабдяваш и каква е цената, че доста неща звучат интересно от тази марка?!?
Кликни на сайта на контакти и ще видиш  Wink
Има продуктите на дарфин в големите козметични магазини и в някои аптеки - ремедиума имаше по едно време. Хубави са много да, ама и цените им са трепач  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 007
rrrrr
има ги и в Ягодка, бе момичета. Но за тая цена може човек да си вземе и едно Шанелче Crazy Mr. Green  chef и даже ще му остане и ресто. bowuu

# 74
  • Мнения: 7 947
rrrrr
има ги и в Ягодка, бе момичета. Но за тая цена може човек да си вземе и едно Шанелче Crazy Mr. Green  chef и даже ще му остане и ресто. bowuu
Е значи още ще се поогледам ... Crazy


# 75
  • Мнения: 636
Цената е 105 лева за Дарфен. Околоочният пак беше горе-долу толкова. Аз си го купувам от Ескейп във Варна. Това е салон за красота, но нямам впечатления от козметичките. Специално на мен Дарфен ми действа много добре. Ползвах едни мостри на Шанел, но не ми допаднаха. Пак беше нещо за превенция на стареенето newsm78 Цената е такава , защото Дарфен също се води висша козметика макар и не толкова известна като Шанел. Но с нея работят много от добрите козметични салони.
Друго хубаво, което съм ползвала е хидратиращата серия на Биотерм:
http://www.biotherm.fr/_fr/_fr/WOMEN/catalog/list.aspx?catpath=WOMEN^AXIS_WOMEN_FACE_CARE&topcode=Category_Women_Face_Care_Moisturizers
Значително по-евтини са Галеник с червени плодове. Аз ползвах желето, беше около 40 лева и също е отличен продукт ако целта е хидратация при смесен тип кожа Peace

# 76
  • Мнения: 83
Аз пък знам за зимата крема трябва да е подхранващ. Не е хубаво да е хидратиращ, защотото от студа кожата поизмръзва, крема като е  хидратиращ става на миниатюрни кашчици капчици и това води до образуването на бръчки  newsm78 ама и аз го обясних  Blush
та моя съвет е подхранващ  Peace Аз сега се чудя още - мислех хидратиращ на хидрафаз, обаче освен него за баш зимата ще си взема на нюкс или на виши новия акуалия рич  newsm78
Това не се отнася за хидратиращите кремове, а за геловете за лице!
Имам мазна кожа на лицето и за толкова години търсене на подходящия крем за лицето ми, разбрах едно нещо-  гена не можеш да си промениш! Каквото и да използвам кожата си "лъсва" след няколко часа. За този проблем може би най-ми допаднаха продуктите на LED от серията Zeniac. Има и един лосион, от който кожата става много нежна- Exipial 2% urea. Той е хидратиращ. Каквото и да ползвам отгоре слагам слънцезащитен крем.
http://apteki-optima.com/?cid=86&productID=17421  Доволна съм и от Exfoliac, но този слънцезащитен крем не съм използвала. Ако някой може да сподели опит  newsm78
П.п. Използвам само медицинска козметика.

# 77
  • Мнения: 7 947
А Exfoliac 100 или 200 си ползвала? И то като дневен крем, под грима или като лечебен? newsm78Щото много ми го препоръчва моята козметичка, ама тя ми препоръча и Биодермата дето за нищо не става за мойта кожа...

# 78
  • Countryside
  • Мнения: 11 626

http://apteki-optima.com/?cid=86&productID=17421  Доволна съм и от Exfoliac, но този слънцезащитен крем не съм използвала. Ако някой може да сподели опит  newsm78
П.п. Използвам само медицинска козметика.
Точни този на ексфолиак съм позлвала това лято, имах го от миналата година, ама остана само за плажа.  ooooh! Самият крем е доста мазничък, въпреки че се води по-скоро емулсия и лъсва, ама като за плаж е супер. И мъжа ми мазах с него, той като се изпоти и дотам с крема  ooooh! Ами не е лош, ама за мазна кожа не става, въпреки че пишеше, че има матиращи агенти. Чесно казано, много по-доволна съм от слънцезащитните на Еусерин и Себамед. Ами вземете мостра и пробвайте все пак де, всяка кожа е индивидуална, аз за себе си знам че повече не бих си го купила, има много по-добри продукти на подобна цена Naughty

# 79
  • Мнения: 83
А Exfoliac 100 или 200 си ползвала? И то като дневен крем, под грима или като лечебен? newsm78Щото много ми го препоръчва моята козметичка, ама тя ми препоръча и Биодермата дето за нищо не става за мойта кожа...

Този http://www.krasotaizdrave.com/bg/view_product.php?id=260   Наистина матира. Използвам го като дневен.
За Biodema- и аз не съм доволна от продуктите им за мазна кожа, но сякаш техния слънцезащитен спрей най- не лъщи като се намажеш. Ето този използвам в момента http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/product//233.html
Скоро мисля да пробвам и този лосион на Neostrata http://www.dermstore.com/product_Oil-Free+Lotion+SPF+15_1392.htm
Поне си има и фактор. А аз непременно трябва да използвам слънцезащитни продукти, понеже за нощен крем се мажа с Neostrata, който има ефект на пилинг.

# 80
  • Мнения: 10 685
migurche ,къде се продава тази козмeтика Neostrata? Не съм я виждала...  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 7 947
А Exfoliac 100 или 200 си ползвала? И то като дневен крем, под грима или като лечебен? newsm78Щото много ми го препоръчва моята козметичка, ама тя ми препоръча и Биодермата дето за нищо не става за мойта кожа...

Този http://www.krasotaizdrave.com/bg/view_product.php?id=260   Наистина матира. Използвам го като дневен.
За Biodema- и аз не съм доволна от продуктите им за мазна кожа, но сякаш техния слънцезащитен спрей най- не лъщи като се намажеш. Ето този използвам в момента http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/product//233.html
Скоро мисля да пробвам и този лосион на Neostrata http://www.dermstore.com/product_Oil-Free+Lotion+SPF+15_1392.htm
Поне си има и фактор. А аз непременно трябва да използвам слънцезащитни продукти, понеже за нощен крем се мажа с Neostrata, който има ефект на пилинг.
Мерси за инфото, май ще опитам с двойния, макар че е за акне, а аз нямам толкова акне, колкото мазна и грапава кожа . А относно нощния ти крем - кой е и как ти действа???

# 82
  • София
  • Мнения: 2 164
На този съм се спряла и аз.

# 83
  • Мнения: 6 164
В едно списание пише, че през есента кожата трябва да се подготви за зимата, а именно с хидратиращ крем и рекламираха тоя новия на Нивеа - Аква Бюти.

# 84
  • Мнения: 83
mijjjka, аз си ги купувам от аптека "Орфей" на Ген. Скобелев. Като тръгнеш от Руски паметник първата пряка в дясно. Намира се точно на ъгъла.
viliko, крема е Neostrata creme 10 AHA. Той е с гликолова киселина, в случая 10%. Има и по-голям процент. Предписаха ми по-малък, колкото да ми подготвят кожата за химически пилинг. От химическия пилинг се отказах, но продължих да използвам крема. Може да се използва и през деня след 2-та седмица, но задължително със слънцезащитен отгоре.

# 85
  • Мнения: 7 947
mijjjka, аз си ги купувам от аптека "Орфей" на Ген. Скобелев. Като тръгнеш от Руски паметник първата пряка в дясно. Намира се точно на ъгъла.
viliko, крема е Neostrata creme 10 AHA. Той е с гликолова киселина, в случая 10%. Има и по-голям процент. Предписаха ми по-малък, колкото да ми подготвят кожата за химически пилинг. От химическия пилинг се отказах, но продължих да използвам крема. Може да се използва и през деня след 2-та седмица, но задължително със слънцезащитен отгоре.
А ефекна на  Neostrata creme 10 AHA всъщност какъв е?
А за хим пилинг - защо се отказа? Аз много се бях навила на лазер с жълта светлина - има ефект заглаждане на кожата чрез възобновяване на колагена, ама понеже не намерих някой да сподели опит с него - и се отказах накрая...

# 86
  • Мнения: 10 685
mijjjka, аз си ги купувам от аптека "Орфей" на Ген. Скобелев. Като тръгнеш от Руски паметник първата пряка в дясно. Намира се точно на ъгъла.
О, благодаря ти, точно я знам къде е, наблизо живея  bouquet
Днес ще мина да поразгледам кремчетата   Hug

# 87
  • Мнения: 10 685
Между другото днес една колежка си купи дневен крем на Soin d'Eau на Dermophil.
Май и той никак не е лош. Сега го гледам, пише, че е предназначен за чувствителна кожа, която се нуждае от защита срещу студ, слънце, вятър и резки темпаратурни промени; широкоспектърна защита UVA и UBV лъчи - SPF 12, което си е достатъчно за зимата Simple Smile

# 88
  • Мнения: 83
mijjjka, аз си ги купувам от аптека "Орфей" на Ген. Скобелев. Като тръгнеш от Руски паметник първата пряка в дясно. Намира се точно на ъгъла.
О, благодаря ти, точно я знам къде е, наблизо живея  bouquet
Днес ще мина да поразгледам кремчетата   Hug
Радвам се, че ти помогнах!  Wink
Viliko, нали знаеш, че химическия пилинг се прави с киселини, и също така с гликолова, която е основния компонент на този крем. Отказах се от химическия пилинг от страх да не получа петна впоследствие. Четох, че дори и много да се пазиш със слънцезащтитни, риска пак си остава... А аз много пътувам и слънцето ми е постоянене спътник  Simple Smile Някой ден може би ще си направя... От дерматоложката си съм много доволна, така че, докато се стигне до пилинга, ще се възползвам от нейните препоръки и медицинската козметика. Иначе тя щеше да ми прави пилинга. Препоръчаха ми я.

# 89
  • Мнения: 376
Едно въпросче хем по темата, хем встрани от нея  Embarassed
Хидратиращите кремове и въобще кремовете за лице как ли влияят на косъмчетата /мъха/ по лицето? Дали не "подхранват" и "хидратират" и косъмчетата newsm78

# 90
  • Мнения: 7 947
Е тва за първи път го чувам Crazy Joy

# 91
  • Мнения: 7 947
Migurche, исках да разбера какъв е реалния резултат от този крем с пилинг ефект - иначе продукти много, обяснения много! Но понеже съм купувала прехвалени от продавачките продукти с нулев ефект - затова исках да разбера дали е добър този пилинг на Неострата и как точно се е променила - ако има промяна разбира се, кожата ти. Laughing

# 92
  • Мнения: 83
Migurche, исках да разбера какъв е реалния резултат от този крем с пилинг ефект - иначе продукти много, обяснения много! Но понеже съм купувала прехвалени от продавачките продукти с нулев ефект - затова исках да разбера дали е добър този пилинг на Неострата и как точно се е променила - ако има промяна разбира се, кожата ти. Laughing

Използвам крема от един месец и петната от пъпчици са избледнели, станала е по-гладка. Фрапираща промяна за такъв период и не може да има. Като нанасям крема в началото ме щипе. Но така и трябва. Има излющващ ефект. От препоръки на продавачки не се водя.

# 93
  • Мнения: 7 947
Благодаря ти за бързия отговор! Може и да опитам! Laughing

# 94
  • Мнения: X
Аз открих наскоро подходящия за себе си- Tender Drops Blue Sensitive  на Lumene  за чувствителна кожа,склонна към зачервяване. Успокоява кожата ми,измръзнала от вятъра,а от друга страна след това не лъсвам,както се получава с доста от кремовете,подходящи за зимата.

Общи условия

Активация на акаунт