Oтносно главичката на бебо

  • 1 100
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
ЗдрАВЕЙТЕ момичета,
малко съм притеснена,ако някоя от вас може да ми помогне:
Случайно забелязах 2 малки топченца на главичката на малкия, който е на 10 месеца, тези топченца се намират от вратлето към главичката(някъде на два пръста от края на вратлето) и са разположени от двете страни.
МОже ли да ми кажете това нормално ли е за главичката на бебчо.
Благодаря ви предварително мили мами

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
и аз на малчо в по-ранните месеци бях напипала такива топчета , свекито ми каза че са хрущялчета  newsm78  въпреки това се бях попритеснила като теб. После на консултацията педито ми нищо не напипа  Crazy и така забравих за тях , като прочетох темата се подсетих и го погледнах  но вече не напипвам тези топчета.
А за твое успокоение просто звънни на педиатърката ти и я попитай  Peace

# 2
  • Мнения: 32
Мерси Десс:)
Дано да е нещо нормално,ако някоя друга мама знае моля ви ми пишете

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Дъщеря ми ги има същите и аз,също!Свекърва ми каза,че са надути лимфни възли,но се оказа,че наистина са хрущяли!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 506
Твърди ли са?
Симетрично разположени ли са?
Движат ли се заедно с кожата или са фиксирани?
На какво разстояние са от ушите?

# 5
  • Мнения: 32
Мерси сиска:)
Дидка, да твърдички са,симетрични са, движат се заедно с кожата и са на около 4-5 см от ушите. Знаеш ли нещо по въпроса?Мерси предварително

# 6
  • до канала
  • Мнения: 518
Големият ми син имаше такива топчета и се оказа възпалени лимфни възли.С времето изчезнаха.

# 7
  • Мнения: 32
Mersi Пипилота за отговора, а може ли от това да следва нещо по-сериозно? Притеснително ли е? С нетърпение чакам консултацията с педиатъра.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 900
Лимфни възли са, подуват се при болест...и ти имаш и всеки и не изчезват с времето, просто се натрупва масна тъкан и се скриват, но са си там....Wink
това и аз се бях ошашкала та питах педито като лудите по телефона какво му е станало на детето ми...пък тя ми каза, че отдавна ги имал....сега вече не му ги напипвам...

# 9
  • Мнения: 1 685
боже, и аз днес така-напипах едно топченце и много се притесних.така или иначе ще питам и педи да видим какво ще каже newsm78

# 10
  • Мнения: 32
Мерси БУБУ, Гери844 ако можеш, пиши пак като питаш педито, ще пиша и аз

# 11
  • Варна
  • Мнения: 506
И на мен ми звучи като лимфни възли. 4-5 см от ушите означава, че са близо до срединната линия на тила, нали? Най-вероятно не е нищо сериозно, предполагам, че може да отнесете една кръвна картина за вс. случай Peace

# 12
  • Мнения: 953
Сега и аз прегледах дъщеря ми, открих че и тя има две малки топчици отстрани близо до ушето Rolling Eyes
В момента е болна и има хрема.
Пишете какво са ви казали педиатрите, аз ще звъна утре да питам нашата докторка.

# 13
  • Мнения: 27 524
Да, нормално е, това са черепните шевове. При някои хора са ярко и ясно изразени, при други не чак толкова. Мъжът ми има ужасно изпъкнали и неравни такива, синът ми - също.  Peace

# 14
  • Мнения: 2 309
Между другото като продължение на поста на Блонди да кажа да проверите дали ти или таткото нямате такива и детето да ги е наследило, аз например имам такива хрущялчета зад ушната мида, наследство от баща ми.

Общи условия

Активация на акаунт