Отговори
  • Мнения: 155
Най-после се престраших да направя една крачка обратно в темата искам бебе, за да разбера кво аджеба става с мен-за което голямо тенк ю на мушморокова... Тя си знае...
Та след като този месец ми дойде на 19-ти ден от цикъла си пуснах хормонални изследвания.
Ей ги и тях:

LH 2.26mlU/ml
Ж(фолик.1-18, лутеална-0.40-20, менопауза-15-62), М(2-12)
 
 Prolactin 16.10ng/ml
Ж (1.39 - 24.20); М (1.61 - 18.77)
 
 FSH 6.25mlU/ml
Ж(фолик.:4 - 13; лутеална:2 - 13; менопауза:20 -138), М(1 - Sunglasses
 
 Estradiol 5pg/ml
Ж(фолик.: 39 - 189; лутеална: 48 - 309; менопауза-:0 - 77); М(20 - 77)
 
 Progesteron 0.39ng/ml
Ж(фолик.-0.27-2.61, лутеална-3.28-38.63, менопауза-0.20-0.82), М(0.20-3.37)
 
 Testosteron 0.12ng/ml
Ж (0.05 - 0.73); М (1.95 - 11.38)
 

 Правени са на втори ден от цикъла.
Сега сте вие, всеки коментар е ценен.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Галенце, на пръв поглед ми се набива твърде високото съотношение на ФСХ и ЛХ. И двете са в реф.граници, но съотношението им е 1:2,7 при нормално 1:1-1:1,4 Thinking Естрадиолът също е доста нисък newsm78 Според мен е добре да ги погледне лекар Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 247
Гале, аз ще си позволя да дам коментар, тъй като вече няколко пъти правих хормони и доста съм се поровила по този въпрос.
пролактина ти е идеален;
естрадиола за 2-ри ден от цикъла също е добре. Той по принцип трябва да се изследва няколко пъти по различно време на цикъла, за да стане ясно какво се случва с него...но се покачва по-късно преди овулацията...тъй като играе роля при изграждането на лигавицата на матката, докато започне да се отделя прогестерон от жълтото тяло.
прогестерона се изследва на 7-ми ден след доказана овулация, така че в случая няма отношение, но е в референтни стойности.
притеснява ме FSH, който е малко висок и дава по-голямо съотношение към ЛХ...Мисля че по този въпрос трябва да се консултираш с лекар, тъй като точно той играе съществена роля при отделянето на качествена яйцеклетка и в първата част на цикъла трябва да е близък до долната граница. Разбира се не твърдя, че твоя е прекалено висок, но е висок спрямо ЛХ.

# 3
  • Мнения: 155
Мерсаж мацки,
ще ги гледа лекар , но чак в сряда, като отидем за спермограмата, та така... Малко ми беше притеснено...
А тази картинка като лечение какво представлява? Трудна работа нали?
Тоест колко не е розово положението?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 247
Споко, Гале-не е задължително всеки цикъл стойността на FSH да е така-може един месец да е по-висок, другия да е по-нисък. Моят съвет е да направиш фоликуметрия, като започнеш от 9-ти ден, за да се види дали образуваш хубави фоликули и дали се пукат навреме, но все пак се консултирай с лекаря си.

# 5
  • Мнения: 471
Не съм много съгласна на Катето, че естрадиола е добре за този ден от цикъла. Затова са дадени и референтните стойности! Задължително го изследвай след няколко дена пак, за да видиш дали се покачва и с какви темпове. Обърни сериозно внимание на естрадиола, заедно с ЛХ и ФСХ, за които вече са ти казали. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 247
За началото на цикъла още повече втори ден, естрадиола е добре, той се покачва по-късно преди овулацията, референтните стойности в този случай са относителни. Ако е по-висок на този ранен етап не е хубаво.

# 7
  • Мнения: 471
Как ще е добре, виж референтните стойности
Estradiol 5pg/ml
Ж(фолик.: 39 - 189; лутеална: 48 - 309; менопауза-:0 - 77); М(20 - 77)
Т.е. нейната стойност се пада в "менопауза".
Аз имам две процедури ИКСИ и само след поставяне на Диферелин, който блокира хипофизата и те праща в менопауза така да се каже, съм получавала такива стойности.
На втори ден от цикъла значи фоликулярна фаза и стойностите трябва да са над 39.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 247
Слончетка, не искам да се заяждам с теб, но ако естрадиола на 2-ри ден от цикъла е над 39, това означава че вече се е оформил доминантен фоликул и овулацията би трябвало да настъпи след няколко дни, когато и естрадиола ще достигне своя пик. Затова казвам, че стойностите са относителни, те изобщо няма да същите ако ги повтори например на 9 или 10-ти ден, което също се смята за фоликулярна фаза.
Имай предвид, че всеки месец сигурно се пращаме в менопауза, когато се получава рязък спад на хормоните с началото на менструацията, което на 1-ви ден, едва ли за един ден е възможно те рязко да се повишат.

# 9
  • Мнения: 1 792
Гале коменар за хормоните получи.и видя че се налага малко да се поработи върху машинарийката.стискам палци с онези малки хапчета всичко да се нареди.това е твоята тема така че се надявам често да даваш отчет докъде сте я докарали и в сряда да пишеш какво става.айде пиле и успех

# 10
  • София
  • Мнения: 1 247
Еееей Муши, добре че се намеси да се знае за какво е темичката! Grinning, а за Галето-сигурна съм че съвсем скоро ще си оправи машинарийката и ще се получи чудесен резултат. Аз съм на принципа, щом веднъж е станало, ще стане отново! Flutter

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Кате, не съм съгласна за естрадиола Naughty При мен беше в реф.граници, но доста близо до по-ниската стойност /вече не помня стойностите Embarassed/ и док.ми каза, че е нисък за 3-ти ден от МЦ и е хубаво стойностите му да са по-високи за съответния ден. Слончетка е права - тези реф.стойности не са дадени просто така.

# 12
  • Мнения: 7 718
Слончетка, не искам да се заяждам с теб, но ако естрадиола на 2-ри ден от цикъла е над 39, това означава че вече се е оформил доминантен фоликул и овулацията би трябвало да настъпи след няколко дни, когато и естрадиола ще достигне своя пик. Затова казвам, че стойностите са относителни, те изобщо няма да същите ако ги повтори например на 9 или 10-ти ден, което също се смята за фоликулярна фаза.

Катето, изобщо не съм съгласна. Всяка лаборатория работи с реф. стойности, които се определят от реактивите. Не трябва да се сравняват резултатите между отделните лаборатории и отделните пациенти.
Подкрепям Слончетка.
Галита, естрадиолът е изключително нисък и този месец се предполага, че няма да има качествена яйцеклетка.
Моят съвет е да изследваш естрадиола пак при фоликул над 18 мм. Както и пак в началото на следващия цикъл.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 247
Така-написах това свое мнение, тъй като миналия месец си правих изследване на  естрадиола на 4-ти ден от цикъла и беше 52 при р. с-ти 143-694 през фоликулярна фаза. На мен също ми се стори нисък и затова потърсих мнение от двама доктори, които се занимават със стерилитет и на които имам доверие и двамата бяха категорични, че естрадиола в началато на цикъла може да е под референтните стойности на различните лаборатории и трябва да е така. И ми казаха, чсъщо така че се изследва неколкократно за да има точна преценка за него-едно изследване на втори ден или трети ден не е достатъчно. Причините, които ми изясниха съм написала по-долу.
И между другото същия този месец имах хубав фоликул, който се пукна в очаквания ден и това беше доказано с вагиналния ехограф, както и образуването на жълто тяло по-късно.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 14:55 от Катето

# 14
  • Мнения: 195
Така-написах това свое мнение, тъй като миналия месец си правих изследване на  естрадиола на 4-ти ден от цикъла и беше 52 при р. с-ти 143-694 през фоликулярна фаза. На мен също ми се стори нисък и затова потърсих мнение от двама доктори, които се занимават със стерилитет и на които имам доверие и двамата бяха категорични, че естрадиола в началато на цикъла може да е под референтните стойности на различните лаборатории и трябва да е така. И ми казаха, чсъщо така че се изследва неколкократно за да има точна преценка за него-едно изследване на втори ден или трети ден не е достатъчно. Причините, които ми изясниха съм написала по-долу.
И между другото същия този месец имах хубав фоликул, който се пукна в очаквания ден и това беше доказано с вагиналния ехограф, както и образуването на жълто тяло по-късно.

Дали е фатално или не - Не е добър естрадиола. Трябва да е в реф. граници.
Фоликулите зреят от първият ден на цикъл, аз на УЗИ на 3 ден имам фоликул 5-6 мм. и док казва, че така е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт