vtoro dete

  • 1 767
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Не бих казала че е трудно, въпрос на организация е.

# 16
  • Мнения: 1 092
На мен ми е трудно Mr. Green.........особено сега когато се върнах на работа
като се прибера вечер в къщи и се чудя от къде да захвана..................сигурно се свиква ама аз още не съм Sick

# 17
  • Мнения: X
Ами...........и с това се свиква, както с трудностите от първата бременност, после с трудностите от малко бебе, прохождащо дете, работеща мама, така се стига и до момента бременна с второ. За месец нещата се нагласяват. Аз държа да си планирам деня и това ми помага. Е, има си и затруднения, но след като веднъж си минал през организацията на "пресен" родител и после на работещ такъв, няма какво толкова да те стресне.

# 18
  • Мнения: 4 406
на мен и с едно дете ми беше трудно... въпрос на организация е според мен и приоритети... много разчитам на помощ от майка ми, а тя е съвсем наблизо, затова се реших на второ дете.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 838
Още не знам как ще се справя, но като гледам - повечето хора са с по 2 деца, пък се справят. Смятам, че е най-трудно, ако разликата е прекалено малка - защото практически това ще са две бебета. Ако пък е прекалено голяма децата няма да се привържат истински едно към друго.

# 20
  • Мнения: 2 910
 Малко повече съм изнервена и се налага голямо търпение. Иначе останалото си е абсолютно същото за мен.

# 21
  • Мнения: 1 883
Не бих казала че е трудно, въпрос на организация е.
Peace

# 22
  • Мнения: 8 999
Трудно е, естествено. Кой казва, че да си родител и да отгледаш дете е лесно. Още по-трудно е, ако са две. Но и радостите се удвояват.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 079
Предполагам, че е трудно... Но пък радостта е двойна.  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 145
Сигурно е трудно,разликата на моите деца е 11г,при това първото ми е момиче. Ами да ви кажа, все едно ,че имам едно дете и помощница в къщи. Няма ревност,каката му е като втора майка, а и той май и се радва повече отколкото на мен. Ако можете-изчакайте с вторите деца,за да им се наслаждавате на всяко едно поотделно.

# 25
  • Мнения: 752
Трудно е. Каката ни ревнува, малкото си търси своето и иска и то да е голямо (мойте са със сравнително малка разлика - 2 г.). Но пък малкото бързо се развива (на няма и две години, а брои до 10, ако щете вярвайте; за сравнение каката проговори след 2 г.). Така, че е страхотно да имаш две деца, учат се взаимно, от време на време се заиграват. А най-хубавото е като си легнем и се гушнат от двете ми страни  Heart Eyes  Grinning
Така си има и + и -.

Общи условия

Активация на акаунт