покана за чужд гражданин

  • 7 505
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Имам един въпрос.
Скоро с мои приятелки се върнахме от почивка и искаме да поканим наши приятели да ни гостуват в Бг.Разбрах обаче че ако не им е организирана екскурзията от фирма трябва да им пратим покани.Някой знае ли къде да проверя?Малко ми е тъмна индия-аз си мислех че е достатъчно задграничен паспорт
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ

# 1
  • Мнения: 3 089
преди месец поканихме приятел от бангладеш. процедурата е горе-долу следната.
1. купуваш ПОКАНА заза чужд гражданин от общината - 1 лв. /вземи си няколко - по-долу ще видиш защо Simple Smile/
2. намираш пищеща машина /от ония старите/ и я попълваш БЕЗ ДА ГРЕШИШ /затова са ти нужни няколко покани Simple Smile/ - аз изхабих 8-9 форми и ми умряха нервни клетки, равняващи се на поне 5 години живот  Mr. Green
3. отиваш при нотариус и заверяваш формата - т.е нотариусът заверява, че ти си лицето, което кани - 3.50 лв.
4. връщаш се в общината по местоживеене и плащаш такса на касата - 8 или 10 лв беше - не помня колко беше
5. отиваш на гишето, на което обикновено подаваш каквито там документи подаваш, и даваш формата на каките. те бият печат от името на кмета.
6. пускаш формата по поща/куриер до твоя човек
7. с тази форма твоят човек отива в бг посолство в съответната държава и от там издават визата.
това е!

# 2
  • Мнения: 927
В Търново става по-лесно  Grinning. В деловодството на общината занесох копие от паспорт на чуждия гражданин и моята ЛК.  Чиновничката попълва всичко. След 3 дни поканата беше готова и аз трябваше само да я занеса на нотариус за печат:D.
Успех!

# 3
  • Мнения: 1 243
много ви благодаря за информацията

# 4
  • Мнения: 1 299
а за кои държави се изисква покана  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 461
а за кои държави се изисква покана  Rolling Eyes

За тези извън ЕС, но не съм сигурна дали за всички newsm78. Ние скоро подавахме за нашия шеф, той е индийски гражданин.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 550
За Индия и за Турция със сигурност. Мисля, че такава покана се изисква за граждани на всички страни, с които България е във визов режим. 

# 7
  • Мнения: 1 243
Днес проверих в общината във Варна-искат копие на паспорта на лицето което каниш и документ за  собственост на жилище.Много ме ядосаха защото есин човек може да прати покана само на един гост а в същото време мъжът ми не може да изпрати и той покана защото имаме общо жилище НАПРАВО СМЕ БЕСНИ
МОЯ ПРИЯТЕЛКА ОБЕЩА ДА ПРОБВА ВЪВ ВЛИКО тЪРНОВО-КАЗАХА НИ ЧЕ ТАМ СТАВАЛО ЛЕСНО

Общи условия

Активация на акаунт