въпрос за обличането

  • 2 294
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 88
здравейте мами,
искам да ви попитам как обличате бебетата си. При температура в стаята 22-23 градуса с какви дрешки е нормално да се облича едномесечно бебе?

# 1
  • Мнения: 4 915
С долно боди с къс ръкав, блузка, ританки - или цял гащеризон, и чорапки. Достатъчно топло е да не му се облича допълнително плетено елече например.  Simple Smile

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Виж на търсачката,има много теми с бурни спорове относно обличането!Но температаурата е доста висока при която държиш бебето.Най-добрата е 20градуса!

# 3
  • София
  • Мнения: 88
а възможно ли е да се обрине по лицето и гърдичките от претопляне, като е облечен с блузка, боди с дълъг ръкав и ританки.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мила,възможно е обрива да е от много неща!Ако е дебела блузката при тази температура може!
 Но моля те,консултирай се с педиатъра и НЕ СЛУШАЙ никой съвет тук,че сега ми се събраха очите от съвета за едно бебе,което НЯМА темпертура да се намаже с мас и аспирин и да се затопли Rolling Eyes  Shocked
 При претопляне е нормално да има пъпки по корема и крачетата,но не ме слушай и мен за съвет!

# 5
  • София
  • Мнения: 39 674
Дияна се обриваше от топлото. У нас наистина 1вата зима беше горещо, педито ме караше да отварям вратата, за да влиза по хладен въздух. А аз като неопитна майка понякога я обличах повече, а като почнахме да излизаме с количката беше направо ужас ... няма да ви казвам как я завивах, за да не ми се смеете Simple Smile Забравих да кажа, че е зимно бебе, роди се Февруари.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: AnMary_
а като почнахме да излизаме с количката беше направо ужас ... няма да ви казвам как я завивах, за да не ми се смеете Simple Smile Забравих да кажа, че е зимно бебе, роди се Февруари.

Според мен повечето майки го правят,няма за какво да ти се смеем!С времето започват да регулират облеклото на бебето.

# 7
  • Мнения: 5 228
Най-добре ще ти каже бебето дали му е топло. Ако се зачервява, главичката му се изпотява и е неспокойно, най-вероятно му е топло.  Гледай материите на дрешките да с ачист памук и избягвай плюшените. Иначе на мен боди и гащеризонче или ританки и жилетка ми се струва подходящо, стига да не са дебели. Освен това температурата наистина е висока, добре е да проветряваш често и да поддържаш 20-21 градуса.

# 8
  • Мнения: 3 926
Знаеш ли, аз още не съм с личен опит, но на моята приятелка синът й се беше обринал от омекотителя. Точно по гърдичките и брадичката. Виж какво ще ти кажат вече мамите и прецени - опитай да регулираш различни фактори, но един по един, за да разбереш точно от какно е тази реакция Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 799
Цитат на: Free Soul
С долно боди с къс ръкав, блузка, ританки - или цял гащеризон, и чорапки. Достатъчно топло е да не му се облича допълнително плетено елече например.  Simple Smile


И аз така.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 674
Педиатърката ми казваше "ако на теб ти е студено, значи и на бебето му е студено, и обратното"

# 11
  • Мнения: 6 315
Цитат на: danka
здравейте мами,
искам да ви попитам как обличате бебетата си. При температура в стаята 22-23 градуса с какви дрешки е нормално да се облича едномесечно бебе?


Ако бебенцето ти вече е над 4 - 4.5 кг преспокойно можеш да го обличаш така, както обличаш себе си (стига да не си зиморничава) и след време даже няма да е зле да му слагаш една дрешка по-малко.

На 24 градуса вкъщи лятото бебето ми беше облечено само по боди с къс ръкав.

# 12
  • Мнения: 4 414
Цитат на: AnMary_
Педиатърката ми казваше "ако на теб ти е студено, значи и на бебето му е студено, и обратното"

и нашата така казва и аз съм абсолютно съгласна:) на бебетата не им е по-студено, отколкото на големите хора! бебетата под 4-4,5 кг още не регулират много добре телесната си Т...това означава, че са по-чувствителни както към ниските, така и към високите Т
щерката винаги съм я обличала както аз съм облечена...сега като щъка непрекъснато даже гледам да е по-леко облечена.

# 13
  • Мнения: 3 550
Ние държим мъника на температура 20-22 градуса. Обличаме го с боди и ританки (понякога и без ританки) и отгоре гащеризонче с дълги ръкави и крачоли. Лежи завит с вълнено одеялце. Без елечета и терлички.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
Относно температурата в стаята на бебчо,каквото и да правя и 2-та термометъра показват 25 градуса,при затворена врата,при отворена врата,през деня и при отворен прозорец е все 25 градуса си показват.Нали се сещате че на отворено прозорче се усеща разликата?При всяко положение обаче малкия е облечен с боди с дълъг ръкав и ританки,и отгоре гащеризонче с дълги ръкавки и крачолки,но не винаги го обличам с него.Общо взето се ръководя по себе си,моите дрехи +още една.

# 15
  • Мнения: 280
Данка, според мен за това как да облечеш бебчо, не е определяща само температурата в стаята, но и навън. Има разлика  , когато лятото вкъщи ти е 22С, а навън е 30-35С или когато зимата поддържаш 22С, докато навън са минусови температури например. Не трябва да се пренебрегва и влагата на въздуха - когато навън времето е влажно студът се усеща повече в сравнение със сухото време при една и съща температура на въздуха. Така че преценявай, като имаш и тези неща предвид. А и сега времето все още е доста променливо. Съди по себе си, но не прекалявай с дрешките - проверявай да е топло вратлето на тила, така правя аз. Stuck Out Tongue

# 16
  • София
  • Мнения: 5 289
Имам го и това впредвид,фактът че отварям и прозорчето го показва,а сега като стане по-топличко ще спирам и печката отвреме навреме.Благодаря за съвета.

# 17
  • София
  • Мнения: 88
ми да ви кажа аз си ходя в стаята по къс ръкав, а бебето е с долна блузка /камизолка/, боди с дълъг ръкав, което не мога да кажа че е дебело и ританки. Нощем добавям пелена /по настояване на бабите/. Не знам дали е прекалено навлечено, но цялото се е изприщило милото по лицето и по гърдичките newsm45 и педиатърката ни каза, че или е от претопляне или е алергична реакция заради нещо което аз ям. Та затова ви питам как трябва да се облича да не би да му е топло.

# 18
  • Мнения: 280
Може и да е някаква алергична реакция, щом има и по личицето пъпчици. Помисли си какво си яла, нещо пикантно, шоколад, нещо по-различно от обичайното.
Иначе от претопляне пъпчиците са дребнички, червени, разсеяни, под мишничките, по гърдичките, по вратлето най-вече. А и така като виждам какво си написала, бебчо съвсем не е навлечен.
Както и да е, не се притеснявай, консултирай се пак с педиатъра, особено ако не изчезват за 2-3 дни...Това бих те посъветвала.

# 19
  • София
  • Мнения: 88
мерси

# 20
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат на: biliana333
Виж на търсачката,има много теми с бурни спорове относно обличането!Но температаурата е доста висока при която държиш бебето.Най-добрата е 20градуса!


Висока била Simple Smile ти како видиш нашия тернометър ще паднеш при нас е 24-25 и не пада и при изключено парно

# 21
  • Мнения: 4 915
Цитат на: Bubachko
Данка, според мен за това как да облечеш бебчо, не е определяща само температурата в стаята, но и навън. Има разлика  , когато лятото вкъщи ти е 22С, а навън е 30-35С или когато зимата поддържаш 22С, докато навън са минусови температури например.


И друг път ссъм срещала подобно мнение. Означава ли това, че при 20 градуса в стаята и при минус 5 навън, трябва бебето да се облича по-дебело, в сравнение със същата температура в стаята и 20 градуса навън?
Стаята не е ли като една микро-система, при положение, че определящи за комфорта на бебето са вътрешната температура и влажност?  Thinking
Аз не съм обличала вкъщи по-дебело дъщеря си, когато навън бе минус 12 градуса, защото у дома си беше 20...И сега, като е по-топло навън, вкъщи пак си е 20 градуса, и пак си е облечена по същия начин - долно боди с къс ръкав, блузка и ританки...

# 22
в началото, когато бяхме 'начинаещи родители' Mr. Green бях прегряла малечката идетето се беше изприщило от топлото #Puppy dog
Та от тогава аз по къс ръкав и малечка по къс ръкав, аз със тарлъци и тя с тарлъци
 За сега да чукна на дърво формулата ни работи безотказно Grinning

# 23
  • Мнения: 280
Цитат на: Free Soul

И друг път ссъм срещала подобно мнение. Означава ли това, че при 20 градуса в стаята и при минус 5 навън, трябва бебето да се облича по-дебело, в сравнение със същата температура в стаята и 20 градуса навън?


Да, разбира се  Stuck Out Tongue Влажността на въздуха има голямо значение за усещане на топлината при една и съща температура. Чиста физика!:wink:

# 24
  • Мнения: 4 915
Ама нали влажността на въздуха в апартамента е по-важна?... Thinking

П.П.
Мисълта ми бе, че температурата и влажността в стаята на бебето могат да се регулират, и външните условия не са толкова значими за обличането на бебето, когато си е у дома...

Ето един цитат за обличането на болно бебе, и за външната температура: "Dress a sick baby as you would yourself. When it's warm outside or your body is hot, you dress more lightly. During an illness, parents tend to overwrap babies when it's cold outside, even though the temperature of the baby's room is comfortably toasty. Be especially sensible about bundling sick babies for sleep. Don't overcompensate by overinsulating when it's cold outside."

Ако не ползваш английски, ще го преведа. Simple Smile Ама утре, че отиваме да спим.  Wink
Източник: http://www.askdrsears.com/html/10/T102100.asp

# 25
  • Мнения: 280
Stuck Out Tongue Абсолютно съгласна съм с това, което си цитирала. Само че то няма нищо общо с въпросите ти преди това Stuck Out Tongue Всъщност има:wink:, ако се замислиш, ти отговаря, че стаята на бебето не е затворена микросистема (?!).
Както и да е, не мисля, че има смисъл да спорим  Stuck Out Tongue и не за това питаше Данка...

# 26
  • София
  • Мнения: 3 043
Според мен danka просто събира мнения как са облечени нашите деца, за да се ориентира "къде е тя". Затова ще кажа как аз обличам моето:
В къщи 20-22 градуса: боди с дълъг ръкав, отгоре блузка и панталонки (ританки) или цял гащеризон. Не слагам и не съм слагала и през зимата елечета, терлички и тем подобни, защото му се потят краката и главата и то доста обилно ако ги сложа.
На вън: пак бодито, отгоре блузката и яке (по-тънки или по-дебело според темп.навън) надолу чорапогащник (смейте се-мъж с чорапогащник  Mr. Green ) и дънки. И, разбира се, обувки. Ако е топло не го завивам с одеялце в количката.

Има една мама при нас, която в най-големите жеги миналата седмица извеждаше дъщеря си (5 месеца) като върху домашните дрехи и слагаше зимния гащеризон, 2 чифта чорапи, обивки, вълнена шапка, после пъха бебето с спално чувалче в количката, отгоре-вълнено одеяло и после покривалото на количката!!!!! Аз оменях! Това наричам престараване!! Не, това е лудост!! И се чуди защо е неспокойна и не може да заспи...

# 27
  • Мнения: 532
Ами според мен си зависи и от бебето.Аз  Flowers Sunflower  го гледам на 18 градуса през деня вечер пада до 15 -16 гр и съответно тя не харесва на по -топло.Облечена е с боди (по възможност тъничко ) , панталонче (ританка ) , и блузка.Задължително на краката чорапки и терлички ( каквото и да сложа винаги са студени , също като на майка и ).От 3- 4 дни не паля вече печка (само за малко като я   bath1  ).Ако сме в стая , където е отворена балконска врата слагам жилетчица. Ако излизаме на  1stroller  слагам поларено костюмче и шапка.В количката завивам само крачетата.Когато беше на 20 дни я претоплих (оставих я по- дълго на слънце ) и беше на синьо - червени петънца.Почти като пъпчици , ама по- скоро петънца.Не съм я водила на  doctor  , защото си знаех от какво е.

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз съм доста предпазлива и винаги обли4ам бебешонка с пове4е дрехи отколкото мен си - на мен все ми е топло де
пък и беб4ето е малко още ,да не го изстудиш пък сега , по добре пъп4ици отколкото сополки - ще се убедиш - ако са по бузките може и да са от млякото - в смисъл като су4е 4есто (поне при нас ) имаше размазана кърма по бузите и около вратлето .мажи го с крем4е по ли4ицето и ше минат .. и наистина твоя хранителен режим съшо е важен - например шоколада  го забрави ,казват 4е и прясното мляко не е добре да се пие в големи коли4ества

# 29
  • Мнения: 4 915
Не споря, търся обяснение.  Flutter
Не ми е ясно, затова търся логичен отговор.
Цитатът не мисля, че ми противоречи: During an illness, parents tend to overwrap babies when it's cold outside, even though the temperature of the baby's room is comfortably toasty.
По време на болест, родителите са склонни да навличат прекалено бебето си, когато навън е студено, въпреки че в бебешката стая е приятно топло.

За това ставаше въпрос.  Wink
А за микросистемата: ако навън е минус 15 градуса, а у дома е 20, с влажност 60-70%, не виждам смисъл да обличам по-дебело детето, отколкото по принцип. Нито пък ще го съблека по къс ръкав при 20 градуса у дома и 30 градуса навън. Това ми бе мисълта. Не се заяждам, просто съм досадна, когато искам да разбера нещо.  Mr. Green  Wink

Поздрави.  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 532
Цитат на: Free Soul

За това ставаше въпрос.  Wink
А за микросистемата: ако навън е минус 15 градуса, а у дома е 20, с влажност 60-70%, не виждам смисъл да обличам по-дебело детето, отколкото по принцип. Нито пък ще го съблека по къс ръкав при 20 градуса у дома и 30 градуса навън.
Поздрави.  Simple Smile


Колкото и студено и влажно да е на вън в къщи винаги има вода за изпаряване , защото въздуха е много сух.Няма логика влагата от вън да влиза в къщи.А това , че майките като ходят на вън им е влажно и студено и си навличат бебетата е съвсем друг въпрос. Поне аз не съм я обличала по-различно при различни температури на вън , въпреки , че бабите например точно това правят и вечно се караме на тая тема.

# 31
  • Мнения: 6 315
Ами моето бебе на 20 градуса е облечено с боди с къс ръкав и памучен гащиризон отгоре. Спи в чувал или с олекотена завивка на 16 градуса, но е на почти 10 месеца. И понеже си мисля, че има разлика с почти новородено казах как съм го гледала лятото - вътре у нас бе 24 градуса и той беше по боди с къс ръкав. Претоплиха ми го в болницата и имаше пъпки и по лицето и по цялото тяло.

Данка, посъблечи го човечето и ако петната изчезнат или позавяхнат, значи е претоплено. Претоплянето никак не е безопасно!

# 32
  • Мнения: 768
С боди с кьс рькав и пижамка с дьльг рькав.
Ако е изприщено бебето значи му е топло- сложи му само ританки вьрхи бодито- така се охлажда. Гледай дали не са му студени рьчичките и носленцето. Ако са с нормална температура не го навличай.

Общи условия

Активация на акаунт