Мами в НОРВЕГИЯ - 8

  • 16 242
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
Опитах да спя,но моя син реши,че му е времето да свири,че после щял да излиза и моето спане се
провали Weary
И ние вече сме готови с имената и за госпожица и за мъж ама ще видим кое ще използваме.
Палачинка, не са твоите .На втория тур няма да имаме дубъл Joy
deata, стига бе как пак момче,няма ли да са много? #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 294
Мани мани, с 3 мом4ета 6те и се замае главата...Simple Smile

# 17
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
хи хи - загложди ли ви любопитството  Mr. Green
Нещо от рода Матей, Матиас нещо ей такова- пак с М и пак момче  Joy
Не мога бе аз да гледам момичета, пък и да ви кажа много по трудно ми изглежда като гледам сестра ми например или форумските ми септемврийски дружки. Това първо , второ- то са едни капризи , разходи , пък  и това розовото ме разбива  hahaha Joy

# 18
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ехехееее, че сте му дръпнали лафче аз докато се офлянквам цял ден. Поне днес бях малко по- дейна. Тренирах, после разходих малкото, сега шще спи в количката, не смея да я извадя, поне един чай на спокойствие да пийна.

Палачинке, интересно и хубаво име има баба ти. Българско ли е.

Хехе, Момо "Баба зима пак размята белия кожух  dazzler1Mr. Green, има ли сияние вече. Това е единственото, което ми липсва от северна Норвегия- красота.

Милва ти в кой град беше, ъде точно в Норвегия се намира.

Славс използвай сухите дни за разходки докато можеш, че после като се наредят едни валежи, едни ветрове, знаеш ли как му се стяга на човек душичката в къщи.

Дали да не дремна  newsm78 newsm46

Ех, ама замалко да забравя. Почерпете се виртуално за моята душичка.  cook smile3510 Wine Glass newsm38
Днес прави цеееели два месеца  Mr. Green Mr. Green

# 19
  • Мнения: 93
Здравейте

Аз съм си още в бг, но с мъжа ми доста се замисляме да заминем някъде по Скандинавието - Норвегия или Швеция най-вече. Реших освен официалната информация по интернет така да запитам и истински живеещи българи в Норвегия за реалното положение там.
И двамата с мъжа ми сме под 30, той е тясно профилиран компютърен специалист, аз съм специалист логистика и маркетинг. Засега нямаме деца - имаме си определени проблеми които към инвитро клонят, ама все още си се надявам и за нормално забременяване. Смятаме да заминем до 3-4 години ( просто още да се възползваме от България като източник на опит и обучение ). Но на мен малко ми е притеснено. Дали можем да си намерим работа по специалността така да се каже? Ще можем ли да си позволим собствен апартамент и кола? Толкова ли е ужасяващо студено и наистина ли лятото е на 5 юли около обяд  Grinning Там ли ще е по-добре да родя детето си или тук? Ужасяващо труден ли е норвежкия ( аз говоря към момента 4 езика, но за скандинавските езици съм чувала че са просто невероятни за научаване).
И такива неща, и още много ми се въртят ли, въртят в главата...
Дали ще може малко помощ, а момичета, на една бъдеща ( евентуално ) норвежка бг мама  Hug

# 20
  • Мнения: 1 062
Ето ме и мен. Днес имахме seksjonsmøte, утре ще имаме avdelings...и така все късно ми се пише да се прибирам.
А вие пишете ли пишете....
Славс, ти  като комп. спец на дружинката Laughing, можеш ли да събереш старите теми? Имам предвид в началото на всяка нова да ги има линковете към старите? На мен лично не ми е ясно как става това, та затова питам. Ако става естествено Hug
hellside11 , език се учи, а ние можем да ти дадем информация за сега, какво ще е положението след 3 години няма как да знаем. Ако се стигне до ин витро, направете го в Бг, за раждането няма проблем да е тук.bob4enka ще ти разкаже пресни впечатления Laughing За комп. специалист по принцип не е трудно да си намери работа. А за студа зависи къде си. Само последната зима в София беше по топло отколкото в Осло Laughing Тук нямаш такива големи темп. разлики като в Бг. За собствен апартамент малко трябва да се поработи, но кола на старо няма проблем. Питай, винаги има някой он лайн Laughing

# 21
  • Мнения: 2 786
hellside11, идвайте насам и не се чудете!
Ето ме мен от няколко дни в Норвегия и разликата в културата е съвсем очебийна.
Аз гласувам с две ръце за Норвегия, а и щом сте специалисти, предполагам работа няма да е трудно да се намери.
Комп. специалисти навсякъде ги търсят.
Тук при нас в Тронхайм е малко дъждовно и влажно, но все още не са започнали големите студове, а и като слушам другите ... май не е чак толкова по-голяма разликата.

ркб, не е трудно, разбира се.
Само отнема малко време, ще гледам да намеря тази вечер и ще постна линковете Simple Smile

Мммм, момичета, днес ходих до полицията, там ми казаха да отида в нав и да си намеря работа.
Утре ще се ходи в това нав.
След малко ще си разпратя СиВито тук-там, днес посъбрах визитки  Hug
Тоя постоянен дъжд ми действа леко депресиращо ...

Бобченке, да ти е жива и здрава Йованка и още много пъти по 2 месеца да натрупа  newsm51

# 22
  • Мнения: 1 294
hellside11, ааа не по4вай като Деси Банова от НоваТВ за "Скандинавието" да говори6, къде се намира това Скандинавие? Аз не го знам. Знам за Скандинавия или за Скаднинавски полуостров. Сорри за отклонението ама като го 4уя и не знам какво ми става...
Ами за работа мисля, 4е и 2мата сте атрактивни специалисти и с малко късмет няма да имате проблеми, но както ти каза ркб, езика е много важен. А не е толкова труден, ей на тук сме се събрали все отбор Юнаци с идеален норвежки...Simple Smile Но не е и лесен де...Simple Smile (сега да не излезе, 4е малко сме се старали) Simple Smile
Сигурно Марйо може най добре да ти каже как е с намирането на работа на българска 2войка, ние пове4ето сме женени за норвежци и на6та е друга. Все пак е имало кой да ни издържа докото търсим работа. А ако си намери поне един работа няма проблем и за апартамент (ама със заем за 20_25г. де) и за кола и т.н. Но както сте си дали 3_4 години малко по малко 6те се ориентирате, най ОК е според мен да си намери поне един от вас работа о6те от БГ. Климата верно е по_хладен, но е приятен. Поне не изпуква6 от адкски  40С жеги. Зимите поне тук по западното крайбрежие (поради голфстъома) са много меки, рядко пада под 0С.
буб4енка, ами баба бе6е българка макар и една 4етвът гъркиня така 4е, мисля 4е името си се използва в БГ, но и в Норге е популярно и така с един кор6ум три заека Simple Smile хем българско, хем норвежко, хем на баба...Simple Smile

Да ти е жива и здрава Йованка и да я цунка6 от мен и Марти Палачинкин...


бебе6тайн, а ти какви имена си намислила?
ркб, 4ак ми иде да се засегна  #Cussing out ... аз с тоз графи4ен дизайн 'нае6 колко съм светната и аз...Simple Smile
Славс, ааа без тия ти от 2ве капки дъжд ако се подтиска6, направо стягай багажа... Wink Joy

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 18:45 от palachinka

# 23
  • Мнения: 1 062
palachinka , веднага се извинявам newsm51 Значи хвърляте ези тура със sLavs  newsm03
sLavs , иди, ама не разчитай на тях. Повечето обяви излизат на сайта на общината или по големите компании първо и после на сайта на НАВ. Абе иди си разнеси CVто тук там докато търсиш нещо подходящо

# 24
  • Мнения: 3 674
момо..благодаря за инфото за салфетките... Hug Ллелееее..кога изписахте две старници бре... ooooh!.... Grinning

hellside11 ми писа на мен на лични...И аз реших че е добре да я   препратя насам,в нашата темичка,за да чуе повече  от едно мнения.Казах и че ще получи много информация тук  Hug

бобченка и от мен да ти е жива и здрава принцеска Йована  newsm51

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 20:50 от roza66

# 25
  • Мнения: 3 674

.....Аз да се похваля миналия уикенд пътувахме до Копенхаген с Кораб  имахме цяла една годинка откакато сме женени с моя любим и си изкарахме страхотно .Този уикенд заедно с наши познати пътувахме из фиордите. нямам думи каква красота е, не може да се опише с думи трябва да се види.  Simple Smile   
Запознах се и  с една българка която живее близо до нашия град та ще си ходим на гости  Laughing просто много емоции целите тези две седмици .

приятна вечер на всички





Мила p327....Честита ви годишнина!!!!!! Много любов, късмет,радост,щастие и здраве ви желая!!! И да отпразнувате  и 50 годишнината пак така влюбени и смного емоции!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 294
Моми4ета, хайде да помогнем на Симонка... последен 6анс да полу4и 4итаво ле4ение. Ето пове4е информация:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222629.0
http://www.save-darina.org/

# 27
  • Мнения: 3 674
Моми4ета, хайде да помогнем на Симонка... последен 6анс да полу4и 4итаво ле4ение. Ето пове4е информация:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222629.0
http://www.save-darina.org/

Аз съм ЗА..!  Peace

# 28
  • Мнения: 1 294
Роза, на тази сметка се изпра6тат парите, милите де4ица зна4и, много ми е мъ4но, гледам винаги да помагам като има детенце, което се нуждае.

Университетска клиника Мюнстер
Относно: Simona Stoynova ЕГН: 0342055337
Вестдойче Ландесбанк /Westdeutsche Landesbank/
Банков код: 400 500 00
Сметка 672 527
IBAN: DE06400500000000672527
BIG CODE: WELADEDD

# 29
  • Мнения: 2 786
Иска ми се да можех да помогна на момиченцето  Sad
Ние си лягаме, момичета.
ркб, утре сутрин ще изровя линковете с темите.

Не се сдържах и изрових ето тези теми.
Или много ми се спи, та не видях другите, или ... ги няма?  newsm78
Ако на някоя мама и се рови назад по темите да издири липсващите, предварително благодаря.
Ако не, утре на свежа глава ще търся пак.



=== http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230191.0     тема 8 (сегашната)

=== http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225200.0     тема 7

=== http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=221929.0     тема 6

=== http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218201.0     тема 5

=== http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212068.0     тема 4

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 00:58 от sLavs

Общи условия

Активация на акаунт