Премахване на ръжда от желязо

  • 14 604
  • 3
  •   1
Отговори
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Здравейте! Сигурна съм, че въпросът ми сигурно е дискутиран вече, но не намерих теми newsm78.  Интересува ме следното - имам масичка от ковано желязо, която това лято изкарах на терасата. Вчера реших да си я прибера отново вътре и о, ужас - оказа се, че цялата е започнала да почервенява/покафенява - направо да ръждасвя #Cussing out. Кажете с какво да я почистя и после с какво да я предпазя от повторна ръжда? Мерси Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 152
Трябва ти преобразовател на ръжда, който се нанася на тези места. Продава се по специализирани магазини, но мисля че и в Бриколаж го има.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Трябва ти преобразовател на ръжда, който се нанася на тези места. Продава се по специализирани магазини, но мисля че и в Бриколаж го има.


 Peace

A по "бабешки"  Laughing - кока-колата също разяжда ръждата.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Най-правилния начин, който и аз съм прилагала и който знам, е:
- изшкурване (почистване с шкурка за метал или със специална метална четка) на местата, където има ръжда, а най-добре е цялата метална повърхност на масичката да се обработи с шкурката или с металната четка, за да се смъкне и цялата боя и ръждата;
- боядисване на масичката с преобразовател за ръжда;
- втори път боядисване с преобразовател за ръжда;
- боядисване с боя на металните повърхности;
- боядисване със специален лак за матиране на металните повърхности върху боята.
След всички тези действия ти гарантирам, че близките 5 години масичката няма да ръждяса отново.

Общи условия

Активация на акаунт