Какви са ГСМ-ите на вашите деца?

  • 6 748
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
Biba Sparrow, страхотен е  Party
Точно като за малко дете.

# 31
  • Мнения: 369
Шани, ето нещо влизащо в обявената от теб сума  Wink Sony Ericsson W200i Има МП3, 0.3мп камера и дисплеят свети атрактивно оранжево  Peace Не че синът го има, на него му даваме старите си телефони, горкият  Laughing
Аз наскоро си взех този и съм много доволна. Снимките не са с особено добро качество, но стават колкото да си снимаш приятелите за профила им и да ги виждаш като ти звънят. Цветът и дизайнът ми се струват по-подходящи за младо момиче, отколкото на долупосочения Самсунг. Различен е от стандартните сиво-черни джаджи и хваща окото.  Mr. Green Освен това има специални копченца за МП3-плейъра. И радио може да се слуша. Батерията му държи доста. Не съм имала проблеми с връзката към компютъра. Хайде спирам, че ще помислите, че съм голяма акционерка в Сони-Ериксон  Laughing

# 32
# 33
Здравейте! Аз не съм точно мама,а детенце... Моят GSM е motorola W510 http://images.google.bg/images?client=firefox-a&channel=s&am … 8%D1%8F&gbv=2
това са мноооого снимки на моя телефон

# 34
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Вечке, ето един телефон като за щерка ти Wink
- само с 4 копчета, за 4 номера (на други не може да се обажда)
- установяване на местоположението с GPS с точност до 100м
- изпраща ти автоматично СМС до твоя телефон, ако детето и телефонът напуснат разрешения район
- паник-бутон за връзка с мама
тъкмо за 7 годишни Laughing и техните майки Wink
(направих малко реклама на Чибо Embarassed)

Ако обаче не я пускаш никъде сама, водиш и взимаш от училище, а и селото ви е малко и няма къде да обикаля, тогава наистина няма нужда още Peace

А дали този телефон може да се закупи и във България? Защото аз съм доста навита, освен за цената...
По темата - Теодора е със някакъв слайдер на Самсунг,  а Виктор е със този, взехме го със пакет със сим карта на Глобул.
За Мари сме в чуденка.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 17:32 от KiDBeRRy

# 35
  • Мнения: 1 069
Nokia 1110  и Siemens C65
Докато ги водех и прибирах от у-ще не беше необходимо, имахме един само за домашна употреба, в случай, че са сами в къщи. Според мен, телефона, даден на дете трябва вече да е отписан. Понякога, обаче, ако не вдига, имането на GSM е повече тревожно, отколкото успокояващо.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 11 313
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Вечке, ето един телефон като за щерка ти Wink
- само с 4 копчета, за 4 номера (на други не може да се обажда)
- установяване на местоположението с GPS с точност до 100м
- изпраща ти автоматично СМС до твоя телефон, ако детето и телефонът напуснат разрешения район
- паник-бутон за връзка с мама
тъкмо за 7 годишни Laughing и техните майки Wink
(направих малко реклама на Чибо Embarassed)

Ако обаче не я пускаш никъде сама, водиш и взимаш от училище, а и селото ви е малко и няма къде да обикаля, тогава наистина няма нужда още Peace
Направо ме разби! Joy Точно в момента, в който отворих снимката и девойката цъфна до мен. Естествено ме подложи на разпит къв е тоз зайо, нали все още сме на вълна зайци.
Нарочно подчертах последното изречение, защото нещата стоят точно така. Градският ни транспорт е като за село - през час, навсякъде я водя аз, училището не е далеч и я чакам на средата на пътя обикновено, за да прибираме след това заедно брат и от градината.
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78
За компютър разбирам, че може да се каже: "малък е още" с оглед безопасност в И-нет и вредност за очите... но телефон?

Ако прочетеш написаното от мен по-горе, ще ми разбереш мотивите за "малки" за телефон.
Живея на село, тихо, спокойно, не виждам още нужда от обременяването на главата на детето с още допълнителна информация. А и не съм видяла все още никое от децата в началното училище да размотава мобилен телефон. Не че не могат да си го позволят родителите, не че и при нас няма отвличания на деца, но реда е друг, има отговорност от страна на учителите, хората се познаваме, всеки ще се притече на помощ.
Аз си представям такъв телефон някъде към 12-13 годишна възраст. Знаейки колко са големи децата на Шани, затова и попитах.
Не намирам, че се заяждаш, знам за разликите в стандарта и се опитах да обясня позицията от моята "камбанария", дано ти е станало ясно. Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
...Не намирам, че се заяждаш, знам за разликите в стандарта и се опитах да обясня позицията от моята "камбанария", дано ти е станало ясно. Peace

Мда - разбрах те - мога само да завидя.  Sick

# 38
  • Мнения: 2 567
И аз завиждам на Вечерница за спокойното място, където живее. В родния ми град е така и знам за какво говори.
В град като София обаче нещата стоят по друг начин. Когато моята получи телефон беше едва в предучилищната, но учебното заведение, което посещаваше беше на 10 километра от нас. В първи клас пак беше горе-долу подобно разстоянието.

# 39
  • Мнения: 4 458
Biba Sparrow, много е хубаво това телефонче, само цената е меко казано безумна.

Моите деца нямат телефон, но и не им трябва - водя ги и ги взимам от училище, никъде не ходят сами...

Въпреки това смятам че телефон е нещо необходимо, винаги имаш връзка с детето и то е сигурно, че може да те намери дори и само за да ти чуе гласа...

За съжеление при нас в училищата изрично е забранено носенето на телефони  Sad Хората от гледна точка на сигурността на телефона - да не би да го открадне някой или развали но не мислят за сигуурностт на децата които вървят пеша сами по улиците до и от училище всеки ден.... Всичко се случва на улицата особено с малко дете, че и не само...

За съжеление не мога да предложа телефон. Включих се по другия разговор....

# 40
ма да, мобилен телефон в първи клас, та даже и в предучилищна ... Ако си мислите, че предпазвате децата и себе си по този начин много се лъжете. Това е абсолютна снобария bowuu, която не е валидна за цивилизована страна. Живея в Канада и тук децата дори и в средното училище не носят телефон, а обстановката и безопасността им не е по-различна от София. Чета ви и ми е много тъжно за вас: какъв да му е дисплея, опциите /СМС/, дали да има слайдър, колко пиксела да има фотоапарата /не, камерата!/, дизайна "а ла сноб", дали да има   .... бла-бла-бла - определено показва не тревога, а ценностна система. "според целия й клас вече е за смяна"  Joy

И след като телефонът й "вече бил за смяна" (мнение на целия й клас), е решено да й се купи нов.
Подскажете ми за някой хубав и не скъп модел (до 200-230лв.). Но да е с камера.
Тя е фен на Сони Ериксон и не харесва телефоните с капаче.

Снимането с помощта на мобилен телефон определено ще подобри безопасността на детето в основното училище. Ще може бързо и безпроблемно да идентифицира евентуалните си нападатели Shocked

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 06:33 от ombudsman

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
На Наталия телефона е същия като този, който е показала Янита. Телефона е наистина много добър. Има го от три години и вече сумти за нов, но засега не се очертава подобна перспектива. Има камера, прави задоволителни снимки. За цената му в момента нямам дори бегла идея.

Крисо е с една Нокиа пак, без камера и, признавам си, не знам с какви екстри. Купихме го преди месеци, но не съм сигурна за модела /може би 1263/ Embarassed. Избирала съм го като за първолак - не скъп /побира се в посочената цена/, без оглед на екстри и достатъчно стабилен, за да знам, че няма да се спомине лесно.

И стига с тези глупости за снобария и не-знам-си-какво-си. На мен ми се е случвало 7-годишната ми дъщеря да ме чака на другия край на града пред стадиона на Гребната база сама /който познава Пловдив знае за какво място говоря/ и ако нямаше тел. и не ми се беше обадила да я взема, а беше стояла 2 часа сама там не знам какво би станало. Преди 20 години може и да е било нищо и никакво, но сега съвсем не е така. Като сте в тихи, малки, сигурни и сладки градчета - блазе ви. Нека децата ви си ходят без телефони. Е, някои от нас нямат тоз късмет и за наше успокоение, тяхна сигурност и от полза за всички ни е да имаме връзка с тях. Съвсем просто е.

# 42
  • Мнения: 186
Не е скъп ,но му върши работа.Какво значение е цената,,важното е да можем да се свързваме помежду си когато е необходимо!

# 43
  • Мнения: 3 880
Biba Sparrow, много е хубаво това телефонче, само цената е меко казано безумна.
100 евро не ми се струват чак толкова безумни при положение, че може да се проследява с джи пи ес и други подобни екстри свързани с безопастността....( в този пакет даже има 30 евро разговори, така че реалната цена на телефона е 70)
Определено са по-добре вложени 100 евро, отколкото 500-600 лева за незнам-колкоси пикселова камера и колкоцветен екран и други гъзарийки...
Защото аз ако купя на детето си в ранна възраст (началното училище) телефон, то ще е само за да имаме връзка и ако може и такива функции, с които долу горе да знам къде се намира, а не за да прави снимки с него, гледа телевизия или пък други такива неща, нетипични за телефон Wink

# 44
  • Мнения: 2 567
Как пък все ще се намери някой да изпълзи от глухата канадска провинция и да почне да ръси мозък.
Ама в Канада децата видиш ли нямат нужда от телефони и затова не са сноби. Бла-бла и бла- бла подобни глупости  Stop
Голям праз, че в някое малко забутано канадско село детето нямало нужда от телефон. Ами радвай си се. Тука децата имат и голяма работа, че телефона не е някой боклук, ами някой по готин и с повече екстри. Ако екстра вече е да има цветен дисплей и мp3 плеър.
И не тъжи за нас. Като стане детето ми сноб ще го пратя в забутано канадско село, че да се очовечи, щото нали няма да има телефони там  ooooh!
Това, че смяташ притежанието на телефон в наше време за снобария показва твоята ценностна система.

Общи условия

Активация на акаунт