Какви са ГСМ-ите на вашите деца?

  • 6 751
  • 90
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Предстои РД на дъщеря ми. И след като телефонът й "вече бил за смяна" (мнение на целия й клас), е решено да й се купи нов.
Подскажете ми за някой хубав и не скъп модел (до 200-230лв.). Но да е с камера.
Тя е фен на Сони Ериксон и не харесва телефоните с капаче.

# 1
  • Мнения: 2 567
На моята е ето такъв
http://freedom-mobiles.e2save.com/image.php?size=large&& … ode=O2M6111CPV4CL
Взехме и го не защото сме големи фенове на Нокиа, а защото е интересен и изгодно го намерихме. Иначе тя искаше да е слайдър, но не точно такъв. На по шикозен и скъп се беше хвърлила, ама се задоволи с този. Още повече като разбра, че точно с такъв панел не се срещат често  Simple Smile

Аз съм със Sony Ericsson и мога да кажа, че съм доволна. Моя модел няма да ти го препоръчам, защото не става за щерката ти  Simple Smile
Имат обаче един, който го раздаваха като награда от Кока-кола и може да го видите него. Музикален май се води. Не му знам обаче парите.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 867
Виктория от няколко години е с това:


Предполагам, че цената вече му е паднала до споменатата от теб.
Тя не държи много на камерата, защото от известно време почти непрекъснато се движи с фотоапарат в чантата.

Иначе телефонът е "железен".

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
уф, и слайдър не харесва  ooooh!

Летисия, много интересен ми се вижда на Бетката телефона. има ли го в Бг и кой модел е?

Янита, а това кой модел на Нокиа е?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
Мисля, че е 6230.

# 5
  • Мнения: 2 567
Точно с такъв панел го няма у нас. Той е на някаква английска дизайнерка. Тя прави такива разни цветни красоти и съм виждала освен на този модел нейн дизайн на панела, още и на панела на модела, който Янита е дала.
Иначе си е Nokia 6111. Ама е слайдър.....
Модела е от 2005 година, ама цената му все не пада много. Не знам, защо така. Но пак може за парите, които даваш да се намери.
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=827&go=GO
С показания от Янита модел на Нокиа е племенника ми. Както тя казва телефона е железен. Племенника ми постоянно го изпуска и го удря къде ли не и до сега проблеми не е имал. Само като се поожули панела, го сменя  Simple Smile
На твоята госпожица обаче може малко по груб да и се стори.

# 6
  • Мнения: 172
Може да погледнеш и този модел на Сониериксон

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1104

Има 1,3 мг пикселова камера, радио, слот за карта, слушалки в комплекта.

# 7
  • Мнения: 2 161
Според мен трябва да избираш телефон поне с 2 мегапикселова камера,като се има предвид,че вече има 5 мегапикселови.На нокията,която ти препоръчаха камерата е 1.3,мисля.Децата се интересуват от камера и да има мп3,друго май не ги вълнува в телефоните.А,и слот за допълнителна карта.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 867
Да, аз затова поясних за камерата. Когато Виктория получи този телефон, качеството на снимките й вършеше работа. Сега почти не излиза без фотоапарат. Не знам как още не се е набъркала във форумните фото-теми.

Та, Шани, предложете на детето няколко модела, от които да избере.

# 9
  • Мнения: 2 567
Моята хич не я вълнува камерата. Даже предния и беше Nokia N-Gage без камера. Явно е искала да може да става за игри. Сега явно пък и хареса, че е малък и розовичък  Simple Smile
Ако обаче твоята щерка иска да прави що годе хубави снимки, минимум 2 мегапиксела трябва да е камерата.

# 10
  • Мнения: 7 263
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1288
ето този е много добър и не е безумно скъп.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз ти препоръчвам тези двата.Добри са дори единия е 3G= Wink  Е малко по-скъпи са от твоята граница,но все пак. Simple Smile
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=960
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=962

Успех.

# 12
  • Мнения: 2 438
На дъщерята - Сименс МС 160, сложихме й розов панел и розов аксесоар.
На сина ми - за осем месеца попиля панасоника си, сега си избира.

# 13
  • Мнения: 11 314
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Шани, ето нещо влизащо в обявената от теб сума  Wink Sony Ericsson W200i Има МП3, 0.3мп камера и дисплеят свети атрактивно оранжево  Peace Не че синът го има, на него му даваме старите си телефони, горкият  Laughing

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 17:20 от м_е_р_и

# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Виктория получи телефон в първи клас - за да имаме връзка с нея. Оказа се по-важно, отколкото очаквахме.
Никога не е имала проблем с телефона си - в час му изключва звука, държи го прибран. Не е губила, нито чупила телефони.

# 16
  • Мнения: 27 524
Аз съм старомодна и темата ме натъжава...  Cry

# 17
  • Мнения: 7 263
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Виктория получи телефон в първи клас - за да имаме връзка с нея. Оказа се по-важно, отколкото очаквахме.
Никога не е имала проблем с телефона си - в час му изключва звука, държи го прибран. Не е губила, нито чупила телефони.

За пореден път нямам почти какво да добавя към Янита  Peace Peace Peace освен това което съм подчертала дебело. Въпреки че работя в мобилен оператор или може би точно заради това не одобрявам толкова малки деца да имат мобилен телефон, но................


Аз съм старомодна и темата ме натъжава...  Cry

И мен ...................... Sad

# 18
  • Мнения: 2 567
Шани, ето нещо влизащо в обявената от теб сума  Wink Sony Ericsson W200i Има МП3, 0.3мп камера и дисплеят свети атрактивно оранжево  Peace Не че синът го има, на него му даваме старите си телефони, горкият  Laughing

Аз тъкмо щях да и предложа от тази серия този http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=949&sub=gallery  Simple Smile
С по добра камера е, ако дъщеря и това търси, но може да е и малко по скъп. Иначе за слушане на музика е идеален.

# 19
  • Мнения: 2 567
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Вечернице, и моята като беше на 7 имаше телефон с по малко екстри. Даже първият и не беше с цветен дисплей, ама то по това време кой ли и беше  Simple Smile Давах и два пъти мой стар телефон, ама детето расте и си иска вече по новичко и по хабавко  Simple Smile А и баща и е маниак на тема технологии и само я подстрекава   Simple Smile
Аз нямам против. За мене телефона е огромна необходимост и ми е спестявал не малко тревоги. Тя го ползва разумно и никога не е правила големи сметки, нито го е ползвала по време на занимания.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нищо не ме натъжава и нищо не ми дава по-голяма сигурност.
Моята също го ползва разумно. До сега беше на Прима, сега ще мине на договор. Заслужи си го. Пази, почита и не й е цел номер едно в живота.

ТОВА е новото ми хрумване:
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1408

Има доста екстри. Остава да я убедим Wink

# 21
  • Мнения: 2 567
Аз съм старомодна и темата ме натъжава...  Cry

Блонди, недей така  Hug От технологиите не можем вече да избягаме. Просто такъв е света, в който живеем. Докато Криско стане на възрастта на моята щерка кой знае как вече ще се комуникира  Simple Smile

За мен не са проблем технологиите и използването на мобилни телефони от децата, а това, че се налага ние родителите да им ги взимаме най вече за да сме спокойни. Като бях на годините на Бети, майка ми никога не е си и помисляла, че може нещо да ми се случи и да изпитва необходимост да държи връзка с мен.

# 22
  • Мнения: 2 567
Шани, бива го. Наистина за тези пари има хубави екстри.
Само дето е Самсунг, а аз имам не много добри впечатления от тази марка  Tired

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз не съм много по тази марка. Но в гсм технологиите си ги бива. Не можем да го отречем.

# 24
  • Мнения: 2 567
Шани, аз точно от мобилнита им телефони имам лоши впечатления. Най вече за връзката им с компютъра. Но това беше преди време. Може сега нещата да са по добре. Гледам, че и модела е от тази година.
Надявам се на щерката ти да и хареса, а и класа да го хареса  Wink

# 25
# 26
  • Мнения: 1 526
Тази тема ме вълнува и мен.
По стечение на обстоятелствата дъщеря ме ще се наложи да ходи сама сутрин до училище. И съм меко казано претиснена, със сигурност ще й дам тел. за да имам връзка с  нея.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 654
В момента Моторола или Сони Ериксон /който се случи зареден/- и двата са стари модели.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78
За компютър разбирам, че може да се каже: "малък е още" с оглед безопасност в И-нет и вредност за очите... но телефон?

Щани, извинявай, че разводнявам темата, но ми е любопитно.   bouquet

# 29
  • Мнения: 3 880
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Вечке, ето един телефон като за щерка ти Wink
- само с 4 копчета, за 4 номера (на други не може да се обажда)
- установяване на местоположението с GPS с точност до 100м
- изпраща ти автоматично СМС до твоя телефон, ако детето и телефонът напуснат разрешения район
- паник-бутон за връзка с мама
тъкмо за 7 годишни Laughing и техните майки Wink
(направих малко реклама на Чибо Embarassed)

Ако обаче не я пускаш никъде сама, водиш и взимаш от училище, а и селото ви е малко и няма къде да обикаля, тогава наистина няма нужда още Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
Biba Sparrow, страхотен е  Party
Точно като за малко дете.

# 31
  • Мнения: 369
Шани, ето нещо влизащо в обявената от теб сума  Wink Sony Ericsson W200i Има МП3, 0.3мп камера и дисплеят свети атрактивно оранжево  Peace Не че синът го има, на него му даваме старите си телефони, горкият  Laughing
Аз наскоро си взех този и съм много доволна. Снимките не са с особено добро качество, но стават колкото да си снимаш приятелите за профила им и да ги виждаш като ти звънят. Цветът и дизайнът ми се струват по-подходящи за младо момиче, отколкото на долупосочения Самсунг. Различен е от стандартните сиво-черни джаджи и хваща окото.  Mr. Green Освен това има специални копченца за МП3-плейъра. И радио може да се слуша. Батерията му държи доста. Не съм имала проблеми с връзката към компютъра. Хайде спирам, че ще помислите, че съм голяма акционерка в Сони-Ериксон  Laughing

# 32
# 33
Здравейте! Аз не съм точно мама,а детенце... Моят GSM е motorola W510 http://images.google.bg/images?client=firefox-a&channel=s&am … 8%D1%8F&gbv=2
това са мноооого снимки на моя телефон

# 34
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Вечке, ето един телефон като за щерка ти Wink
- само с 4 копчета, за 4 номера (на други не може да се обажда)
- установяване на местоположението с GPS с точност до 100м
- изпраща ти автоматично СМС до твоя телефон, ако детето и телефонът напуснат разрешения район
- паник-бутон за връзка с мама
тъкмо за 7 годишни Laughing и техните майки Wink
(направих малко реклама на Чибо Embarassed)

Ако обаче не я пускаш никъде сама, водиш и взимаш от училище, а и селото ви е малко и няма къде да обикаля, тогава наистина няма нужда още Peace

А дали този телефон може да се закупи и във България? Защото аз съм доста навита, освен за цената...
По темата - Теодора е със някакъв слайдер на Самсунг,  а Виктор е със този, взехме го със пакет със сим карта на Глобул.
За Мари сме в чуденка.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 17:32 от KiDBeRRy

# 35
  • Мнения: 1 069
Nokia 1110  и Siemens C65
Докато ги водех и прибирах от у-ще не беше необходимо, имахме един само за домашна употреба, в случай, че са сами в къщи. Според мен, телефона, даден на дете трябва вече да е отписан. Понякога, обаче, ако не вдига, имането на GSM е повече тревожно, отколкото успокояващо.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 11 314
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Вечке, ето един телефон като за щерка ти Wink
- само с 4 копчета, за 4 номера (на други не може да се обажда)
- установяване на местоположението с GPS с точност до 100м
- изпраща ти автоматично СМС до твоя телефон, ако детето и телефонът напуснат разрешения район
- паник-бутон за връзка с мама
тъкмо за 7 годишни Laughing и техните майки Wink
(направих малко реклама на Чибо Embarassed)

Ако обаче не я пускаш никъде сама, водиш и взимаш от училище, а и селото ви е малко и няма къде да обикаля, тогава наистина няма нужда още Peace
Направо ме разби! Joy Точно в момента, в който отворих снимката и девойката цъфна до мен. Естествено ме подложи на разпит къв е тоз зайо, нали все още сме на вълна зайци.
Нарочно подчертах последното изречение, защото нещата стоят точно така. Градският ни транспорт е като за село - през час, навсякъде я водя аз, училището не е далеч и я чакам на средата на пътя обикновено, за да прибираме след това заедно брат и от градината.
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78
За компютър разбирам, че може да се каже: "малък е още" с оглед безопасност в И-нет и вредност за очите... но телефон?

Ако прочетеш написаното от мен по-горе, ще ми разбереш мотивите за "малки" за телефон.
Живея на село, тихо, спокойно, не виждам още нужда от обременяването на главата на детето с още допълнителна информация. А и не съм видяла все още никое от децата в началното училище да размотава мобилен телефон. Не че не могат да си го позволят родителите, не че и при нас няма отвличания на деца, но реда е друг, има отговорност от страна на учителите, хората се познаваме, всеки ще се притече на помощ.
Аз си представям такъв телефон някъде към 12-13 годишна възраст. Знаейки колко са големи децата на Шани, затова и попитах.
Не намирам, че се заяждаш, знам за разликите в стандарта и се опитах да обясня позицията от моята "камбанария", дано ти е станало ясно. Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
...Не намирам, че се заяждаш, знам за разликите в стандарта и се опитах да обясня позицията от моята "камбанария", дано ти е станало ясно. Peace

Мда - разбрах те - мога само да завидя.  Sick

# 38
  • Мнения: 2 567
И аз завиждам на Вечерница за спокойното място, където живее. В родния ми град е така и знам за какво говори.
В град като София обаче нещата стоят по друг начин. Когато моята получи телефон беше едва в предучилищната, но учебното заведение, което посещаваше беше на 10 километра от нас. В първи клас пак беше горе-долу подобно разстоянието.

# 39
  • Мнения: 4 458
Biba Sparrow, много е хубаво това телефонче, само цената е меко казано безумна.

Моите деца нямат телефон, но и не им трябва - водя ги и ги взимам от училище, никъде не ходят сами...

Въпреки това смятам че телефон е нещо необходимо, винаги имаш връзка с детето и то е сигурно, че може да те намери дори и само за да ти чуе гласа...

За съжеление при нас в училищата изрично е забранено носенето на телефони  Sad Хората от гледна точка на сигурността на телефона - да не би да го открадне някой или развали но не мислят за сигуурностт на децата които вървят пеша сами по улиците до и от училище всеки ден.... Всичко се случва на улицата особено с малко дете, че и не само...

За съжеление не мога да предложа телефон. Включих се по другия разговор....

# 40
ма да, мобилен телефон в първи клас, та даже и в предучилищна ... Ако си мислите, че предпазвате децата и себе си по този начин много се лъжете. Това е абсолютна снобария bowuu, която не е валидна за цивилизована страна. Живея в Канада и тук децата дори и в средното училище не носят телефон, а обстановката и безопасността им не е по-различна от София. Чета ви и ми е много тъжно за вас: какъв да му е дисплея, опциите /СМС/, дали да има слайдър, колко пиксела да има фотоапарата /не, камерата!/, дизайна "а ла сноб", дали да има   .... бла-бла-бла - определено показва не тревога, а ценностна система. "според целия й клас вече е за смяна"  Joy

И след като телефонът й "вече бил за смяна" (мнение на целия й клас), е решено да й се купи нов.
Подскажете ми за някой хубав и не скъп модел (до 200-230лв.). Но да е с камера.
Тя е фен на Сони Ериксон и не харесва телефоните с капаче.

Снимането с помощта на мобилен телефон определено ще подобри безопасността на детето в основното училище. Ще може бързо и безпроблемно да идентифицира евентуалните си нападатели Shocked

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 06:33 от ombudsman

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
На Наталия телефона е същия като този, който е показала Янита. Телефона е наистина много добър. Има го от три години и вече сумти за нов, но засега не се очертава подобна перспектива. Има камера, прави задоволителни снимки. За цената му в момента нямам дори бегла идея.

Крисо е с една Нокиа пак, без камера и, признавам си, не знам с какви екстри. Купихме го преди месеци, но не съм сигурна за модела /може би 1263/ Embarassed. Избирала съм го като за първолак - не скъп /побира се в посочената цена/, без оглед на екстри и достатъчно стабилен, за да знам, че няма да се спомине лесно.

И стига с тези глупости за снобария и не-знам-си-какво-си. На мен ми се е случвало 7-годишната ми дъщеря да ме чака на другия край на града пред стадиона на Гребната база сама /който познава Пловдив знае за какво място говоря/ и ако нямаше тел. и не ми се беше обадила да я взема, а беше стояла 2 часа сама там не знам какво би станало. Преди 20 години може и да е било нищо и никакво, но сега съвсем не е така. Като сте в тихи, малки, сигурни и сладки градчета - блазе ви. Нека децата ви си ходят без телефони. Е, някои от нас нямат тоз късмет и за наше успокоение, тяхна сигурност и от полза за всички ни е да имаме връзка с тях. Съвсем просто е.

# 42
  • Мнения: 186
Не е скъп ,но му върши работа.Какво значение е цената,,важното е да можем да се свързваме помежду си когато е необходимо!

# 43
  • Мнения: 3 880
Biba Sparrow, много е хубаво това телефонче, само цената е меко казано безумна.
100 евро не ми се струват чак толкова безумни при положение, че може да се проследява с джи пи ес и други подобни екстри свързани с безопастността....( в този пакет даже има 30 евро разговори, така че реалната цена на телефона е 70)
Определено са по-добре вложени 100 евро, отколкото 500-600 лева за незнам-колкоси пикселова камера и колкоцветен екран и други гъзарийки...
Защото аз ако купя на детето си в ранна възраст (началното училище) телефон, то ще е само за да имаме връзка и ако може и такива функции, с които долу горе да знам къде се намира, а не за да прави снимки с него, гледа телевизия или пък други такива неща, нетипични за телефон Wink

# 44
  • Мнения: 2 567
Как пък все ще се намери някой да изпълзи от глухата канадска провинция и да почне да ръси мозък.
Ама в Канада децата видиш ли нямат нужда от телефони и затова не са сноби. Бла-бла и бла- бла подобни глупости  Stop
Голям праз, че в някое малко забутано канадско село детето нямало нужда от телефон. Ами радвай си се. Тука децата имат и голяма работа, че телефона не е някой боклук, ами някой по готин и с повече екстри. Ако екстра вече е да има цветен дисплей и мp3 плеър.
И не тъжи за нас. Като стане детето ми сноб ще го пратя в забутано канадско село, че да се очовечи, щото нали няма да има телефони там  ooooh!
Това, че смяташ притежанието на телефон в наше време за снобария показва твоята ценностна система.

# 45
Това "село" е Монреал, ама нали центъра на просветата са София и Пловдив  Wink - не може да става дума за сравнение.

И да, в моята ценностна система не влиза притежаването на супер-интерфейзен-снобарийски мобилен телефон от първокласник.  newsm78

Да сте чували случайно за вредното облъчване, щом толкова сте "загрижени" за децата си  #Crazy

# 46
  • Мнения: 2 161
Аз Монреал вече си го представям като планини и чукари и току притича някой брадясал,облечен с кожа и с копие в ръка.

# 47
  • Мнения: 2 567
Айде пак бла-бла от люлката на цивилизацията.
Поне да беше се постарала да разбереш за колко голямо дете иде реч в темата.

И аз май този Монреал почвам така да си го представям  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 567
Сега е време за линковете как мобилните телефони пържат яйца, а микровълновите печки ни правят стерилни. И как ескимосите живеят по 200 години, защото си нямат тези ужасии.
Айде стига по темата, че нямам време за бла-бла.

# 49
  • Мнения: 3 153
Това "село" е Монреал, ама нали центъра на просветата са София и Пловдив  Wink - не може да става дума за сравнение.

И да, в моята ценностна система не влиза притежаването на супер-интерфейзен-снобарийски мобилен телефон от първокласник.  newsm78

Да сте чували случайно за вредното облъчване, щом толкова сте "загрижени" за децата си  #Crazy
Много жалко за Канада, канадците и канадския стандарт, щом като смятат за "екстра" притежаването на мобилен телефон (без значение от възрастта)!!! Ееех, а имаше време, когато гледахме като бедни братовчеди към Щатите и Канада.....ай сега, да ни дишат прахта! Mr. Green
По темата-ще връча на детето мобилен телефон в мига, когато видя, че може спокойно да го ползва и да му служи! В техническо време като нашето не мисля, че има и капка лукс или снобария! Неоходимо зло му викам аз и не виждам причина това да се дискутира:)

# 50
сигурно тук са ненормални тукашните родители щом при семеен план за мобилен оператор, 3-те или 4-те апарата са безплатни, а разговорите на 3-тия и/или 4-тия член на семейството са абсолютно безплатни, те не дават ГСМ на децата си в основното и средното училище ... първо е забранено носенето им в училище, второ това се смята за абсолютно излишен контрол над децата ... ама какво ли ви разправям - бг снобарята винаги е била на ниво #Crazy ... А към този дето пише че не съм си направила труда да проверя за каква възраст дете става въпрос - ясно си личи от цитата,  че е 1 клас, както и от пригласящите в темата (даже има едно дете в предучилищна възраст с мобилен телефон). Какво мога да добавя - Дерзайте, аз само си давам мнението от предколумбовата цивилизация.  Joy Joy

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лети, не се връзвай на канадци по 2-ро направление  Wink. Пък не за това е темата ми.

Омбудсман-е, щом аз и баща й сме решили да й подарим ГСМ за РД-то, какво има да коментираш. Просто и нейния клас е на нашето мнение Wink
За миналия й РД й подарихме синтезатор. Айде дай коментари в стил снобария. Ама може пък вие ТАМ да не сте чували за такава машинка. Та да не можеш и дума да напишеш...

Лелелелел, нямам думи...  ooooh! От мухата, станал слон.

Междувпрочем, днес купихме телефон.
Благодаря на всички за включването им по моята тема.  Grinning

# 52
  • Мнения: 3 146
Аз съм старомодна и темата ме натъжава...  Cry

Мен направо ме втрещява! В първия момент дори не разбрах какво е това ГСМ....

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм старомодна и темата ме натъжава...  Cry

Мен направо ме втрещява! В първия момент дори не разбрах какво е това ГСМ....

няма да е за дълго. С всеки миг си все по-близко до мигът на оджиесемчването на твоето дете. Божкей, ма и дума измислих  Joy

# 54
  • Мнения: 384
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78
За компютър разбирам, че може да се каже: "малък е още" с оглед безопасност в И-нет и вредност за очите... но телефон?

Щани, извинявай, че разводнявам темата, но ми е любопитно.   bouquet

Може ли аз да ти отговоря? Ми защото толкова малки деца нямат сел телефони в чужбина. Дъщеря ми е в първи клас, ми никое дете няма. Училището е до шести клас и не съм видяла дете с телефон. Затова се ояудва Вечерница, както и аз де.

# 55
  • Мнения: 2 567
Говори се за две различни реалности. Едната е на децата живеещи и учещи в чужбина и тукашната ни реалност.
Ако в чужбина децата учат в училище в каквото беше дъщеря ми, от телефон наистина няма голяма нужда. Но детето задължително се води и взима или от родителя или с училищен автобус. В двора на училището има пазач и не може външен човек да припари. Учителите бдят като орли през междучасията.
В повечето наши училища такова нещо няма. Дворовете на училищата са като ханове. Всеки влиза и излиза. Никой не се вълнува какво става през междучасията, а ако пък се случи да се губи час и детето да свърши по рано, всеки да си се оправя.
Притесненията при това положение са си основателни.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78

Може ли аз да ти отговоря? Ми защото толкова малки деца нямат сел телефони в чужбина.

Това ли е отговорът ти? Къде е логиката?  newsm78 ooooh!
Племениците ми живеят в чужбина и имаха мобилни телефони от първи клас. При това учат в едно от най-добрите частни училища в страната, водят се и се вземат от училище и училището е с охрана. 

# 57
Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78

Може ли аз да ти отговоря? Ми защото толкова малки деца нямат сел телефони в чужбина.

Това ли е отговорът ти? Къде е логиката?  newsm78 ooooh!
Племениците ми живеят в чужбина и имаха мобилни телефони от първи клас. При това учат в едно от най-добрите частни училища в страната, водят се и се вземат от училище и училището е с охрана. 

... от което се разбира, че едва ли е било от необходимост, а от прословутата бг снобария и показност, която не мога да понасям  Money

и училищата не са задължително с охрана, точно обратното, което понякога може да е проблем, ако се съди по избитите колежани във Вирджиния преди няколко месеца или колеж Даусън в Монреал миналата година ...

В България детето ми учеше в училище до 6-то районно управление на МВР, с полицай на входа и въпреки това беше същия хаос, който описва някой по-горе ... Ако не се възпитат децата както трябва, никакъв мобилен телефон няма да ви помогне за проблемите, които ще имате с тях.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 999
... от което се разбира, че едва ли е било от необходимост, а от прословутата бг снобария и показност, която не мога да понасям  Money

и училищата не са задължително с охрана, точно обратното, което понякога може да е проблем, ако се съди по избитите колежани във Вирджиния преди няколко месеца или колеж Даусън в Монреал миналата година ...

Ох  ooooh! мразя безмислени диалози. Може би следва да добавя, че са родени извън БГ, че всичките им съученици /или поне приятелите им м/у които няма българи/ също имат - неизвестно каква е снобарията тогава - но явно не е българска. Thinking Да не говорим, че когато те водят на училище с кола за стотина хиляди е малко странно да снобарееш с телефон за 200-300 - Не визирам племениците си  Naughty Но хора разни, както и критериите им за фукня  Whistling

И не - не живеят в Америка... Whistling

# 59
  • Мнения: 2 567
За какво възпитание може да става дума в случая когато знаеш, че детето ти свършва в 1 часа, а е свършило в 11 и никой не си е направил труда да те информира. За да не стане сноб най малкото е да го оставиш да си виси два часа в двора на училището, където не е ясно какво може да му се случи, нищо, че районното може да е в съседство.
Или пък да си разбие главата слизайки по стълбите и да се окаже, че няма кой да му помогне. Или че учителката е решила, че деца в първи клас са достатъчно големи и отговорни и може да ги пусне от другия край на града, след тържество сами да се прибират. Който намери пътя намери, който не, родителите му да го издирват.
И това са все реални случки, ама де във ваше село такива неща да се случват.
Говориш глупости, без дори да се опиташ да се поставяш на мястото на родителите решили не от снобария, а от страх за децата си да им купят най достъпното средство за връзка.

И стига врели- некипели, че децата в чужбина били нямали телефони. Те компютри имат и коли им дават като станат по на 16, та какво остава за телефони.

# 60
  • Мнения: 2 567
И Шани е права. Темата се измести, а разговора е безсмислен.

Шани, честит рожден ден на дъщеричката ти и дано е харесала телефона  Hug

# 61
... от което се разбира, че едва ли е било от необходимост, а от прословутата бг снобария и показност, която не мога да понасям  Money

и училищата не са задължително с охрана, точно обратното, което понякога може да е проблем, ако се съди по избитите колежани във Вирджиния преди няколко месеца или колеж Даусън в Монреал миналата година ...

Ох  ooooh! мразя безмислени диалози. Може би следва да добавя, че са родени извън БГ, че всичките им съученици /или поне приятелите им м/у които няма българи/ също имат - неизвестно каква е снобарията тогава - но явно не е българска. Thinking Да не говорим, че когато те водят на училище с кола за стотина хиляди е малко странно да снобарееш с телефон за 200-300 - Не визирам племениците си  Naughty Но хора разни, както и критериите им за фукня  Whistling

И не - не живеят в Америка... Whistling

сега ще го напиша по-бавноооооооооо, та дано да го схванеш по-бързо  Wink

Тук апаратите са безплатни, никой не дава 200 или 500 долара или 1000 за апарат, независимо от дизайна му. Ако си вземеш семеен план, можеш спокойно да си говориш с близките си безплатно. Т.е. презумцията е, че не парите са проблем на загубените американци или канадци, а отношението към използването на мобилен телефон от дете в началното училище ...

Сега пък ще ти обясня ти какво си написала и в какво се състои снобарията и показността: Каква е необходимостта  от мобилен апарат на дете, което е карано и взимано от училище с кола "за 100 хиляди"  Crazy Предполага се, че щом имат толкова скъпа кола, хората водят детето си на частно училище, където плащат подобаваща сума, за да им се отглежда питомника както трябва. Все пак, даже в тези добри училища мобилните апарати не са разрешени, защото родители/учители/деца намират начин да комуникират без да е необходимо детето да използва собствен телефон. Та какво правят мобилните апарати на тези деца в училище ми е пълна мъгла, освен ако не снимат с камерата на телефона  Sick Може би също обичат да звънят на мама и татко когато са се напишкали или някой им е ударил шамар, обаче в такива училища обикновено имат резервни памперси и утешители  rotfImao Ако искаш можеш да ми кажеш, Иза, за какво им служат мобилните апарати на твоите племенници при тези условия  newsm78 Безпокойството за безопастността им естествено отпада при наличието на охраната в най-доброто частно училище, конвой до/от училище с кола за 100 хил. и забрана за използване на мобилни телефони на мястото на "произшествието". Извън училище за какво използва апарата си един първокласник ? Това също ми е много интересно  Laughing

# 62
За какво възпитание може да става дума в случая когато знаеш, че детето ти свършва в 1 часа, а е свършило в 11 и никой не си е направил труда да те информира. За да не стане сноб най малкото е да го оставиш да си виси два часа в двора на училището, където не е ясно какво може да му се случи, нищо, че районното може да е в съседство.

На теб ще ти препоръчам, най-добронамерено, вместо да си инвестираш парите в последна мода "джи-си-еми", да запишеш детето в частно училище, където поне ще те информират кога свършва първокласник /или дете от начално училище/ и ще се погрижат за него, без да е необходимо да се изнервя ситуацията и да снабдяваш детето с патерица-телефон, която като й падне батерията и детето ще остане без средства да разреши проблемите си ... и още по-лошо, ако има навика да вика мама/тати по телефона, ще остане увиснало над пропастта от собствената си безпомщност.

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да запишеш детето в частно училище, където поне ще те информират кога свършва първокласник /

Отдавна не си бил/а в Бг и пишеш врели-некипели. Много се излагаш, тъй да знаеш. Моля, да престанеш.
И още нещо...
Голямото ми дете кръстосва по 3-5км. по софийските улици. Да не говорим, че прибира и брат си от ДГ. Мислиш ли, че ако си на моя хал, няма да ти е интересно къде, аджеба ти се намира детето/децата? М?  Thinking

Лети, мерси мила...  Hug Още не й е минал РД. Сега в събота е. Но приемам с най-добри чувства пожеланията ти   bouquet

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Сега пък ще ти обясня ти какво си написала и в какво се състои снобарията и показността: Каква е необходимостта  от мобилен апарат на дете, което е карано и взимано от училище с кола "за 100 хиляди"  Crazy Предполага се, че щом имат толкова скъпа кола, хората водят детето си на частно училище, където плащат подобаваща сума, за да им се отглежда питомника както трябва.

Сега пък аз ще ти обясня нещо, макар че изобщо не ми се иска да навлизам в тона ти. Толкова непосилно трудно ли ти е съвсем добронамерено да се опиташ и да разбереш защо тук се купуват телефони и да приемеш, че имаме разумни аргументи. Толкова ли непосилно е за теб да се опиташ да видиш и приемеш, че реалността тук е друга, че ти може би не си обезателно права и че може би пък не е абсолютно задължително ние благоговеейки да вперим поглед в канадците/американците, да се плеснем по челото и мигновено да разберем безпощадната истина: отчайващо тъпи и ужасни сноби сме.

За да те опровергая ще ти кажа, че тук /ужас, абсолютно непонятно за теб/ е напълно възможно някой да кара кола за 100 хиляди, че и нагоре, че и да има повече от една такава, и да води детето си в държавно училище. Тук плащаме за апаратите, плащаме си тъпо тарифния план и въпреки това децата ни имат телефони. Знам, че е непонятно за теб, знам, че е в разрез с твоите канадски ценности, потребности и разбирания, но ще ти е много по-лесно, ако просто приемеш тези факти и спреш така силно да се вълнуваш от телефонните наличности на бг децата. От по-горе написаното става ясно, че канадските аргументи тук не са в сила и доказано реалността е друга.

И, честно, не разбирам защо така се влагаш в тази тема. На мен ми стана ясно, че твоите деца са окопани на безопасно разстояние от тукашната лудост и снобария, памперсите навреме сте ги свалили и те са подготвени смело, умно и бодро да навлезнат в живота. Значи при вас всичко би трябвало да е наред. Тогава къде те стиска чепикът???

И последно, наистина не разбирам как един нормален и интелигентен човек приема едно най-обикновено средство за комуникация като екстра или демонстрация на статус.

# 65
  • Мнения: 2 161
Няма смисъл от обяснения защо някой е решил да купи на детето си мобилен телефон.Шани ако поиска и хеликоптер ще купи за р ден.Проблем?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Няма смисъл от обяснения защо някой е решил да купи на детето си мобилен телефон.Шани ако поиска и хеликоптер ще купи за р ден.Проблем?

Според някой да, и то огромен.  Grinning

# 67
  • Мнения: 2 161
Аз много обичам да ми казват какво да купувам на децата си и как да ги възпитавам.Особено като не съм питала.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз много обичам да ми казват какво да купувам на децата си и как да ги възпитавам.Особено като не съм питала.

Значи тук си попаднала на точното място.

# 69
  • Мнения: 27 524

Разбира се, аз не към Шани лично или към вас  Heart Eyes, просто си спомням по мое време как беше и все си мисля, че беше по-хубаво. Иначе спор няма, че мобилният телефон отдавна не е нито екстра, нито лукс, а необходимост.
Лятото няма да забравя един бай Мангал се беше огъзил в една кофа да рови и му звънна gsm-ма от парцаливия джоб и той виси, рови, стиснал апарата с рамо и говори  Joy

# 70
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако искаш можеш да ми кажеш, Иза, за какво им служат мобилните апарати на твоите племенници при тези условия ...

За какво им служат не е нито твоя - нито моя работа. Фактът обаче си остава - децата в чужбнина също имат мобилни телефони... Или поне в чужбина, която не е Канада или където живее Krassi или по-скоро извън вашата заобикаляща среда. Мда...снобарията не е само сред българите.  Whistling
Така че може да си спестиш останалата част от обясненията - най-малкото, защото не съм искала да ми обясняваш каквото и да е.

Аз лично не се чувствам длъжна да давам обяснение и да се оправдавам пред когото и да било с каквато и да било покупка за детето си. Купувам каквото си искам, скъпо колкото си искам... само не започвай сега да ми обясняваш как поради това я лишавам от любов. Аман от глупави лозунги! ooooh!

# 71
  • Мнения: 2 567
За какво възпитание може да става дума в случая когато знаеш, че детето ти свършва в 1 часа, а е свършило в 11 и никой не си е направил труда да те информира. За да не стане сноб най малкото е да го оставиш да си виси два часа в двора на училището, където не е ясно какво може да му се случи, нищо, че районното може да е в съседство.

На теб ще ти препоръчам, най-добронамерено, вместо да си инвестираш парите в последна мода "джи-си-еми", да запишеш детето в частно училище, където поне ще те информират кога свършва първокласник /или дете от начално училище/ и ще се погрижат за него, без да е необходимо да се изнервя ситуацията и да снабдяваш детето с патерица-телефон, която като й падне батерията и детето ще остане без средства да разреши проблемите си ... и още по-лошо, ако има навика да вика мама/тати по телефона, ще остане увиснало над пропастта от собствената си безпомщност.

Ох, мила. Благодаря за този добронамерен, безценен съвет. Как пък досега не съм се сетила  Embarassed

# 72
  • Мнения: 967
Мисля, че вече се прехвърли границата на добрия тон! Темата и без това е - какви ГСМ-и имат нашите деца. Майките на деца нямащи такива, не знам с какво биха допринесли към темата.
Моята дъщеря има винаги моя стар ГСМ, като реша да си купя нов и давам стария. По принцип не държа на камера, но покрай нея се улавям, че все пак взимам такъв с камерка, за да се радва на мама бонбонката. Не виждам потребност да й купувам чисто нов, розовичък или с диаманчета (има и такива  Grinning), тъй като и аз виждам необходимост от притежаването на телефонче. Най-основното при решението да й дадем ГСМ е собственато ми спокойствие. Нито й звъня на всеки 5 минути, нито тя на мен. Никога няма да забравя, когато още нямаше телефон и беше на курс във втори клас. След курса учителя не изчакал родителите си и тръгнал. С нейната приятелка седяха долу - от страх приятелката се беше напишкала, а моята ревеше. Моя милост беше в задръстване (катастрофа) и пристигнах половин час по-късно. Децата бяха травмирани, а аз се почуствах ужасно неудобно пред майката на приятелката (аз бях наред да ги взимам). От следващата седмица и двете бяха с ГСМ-и. Случвало се е и друг път да закъснявам, но това никога повече не е било проблем.

# 73
  • Мнения: 1 220
Радмила , темата е отворена за всички Simple Smile, дори за майки  на нямащи гсм-и деца. С какво аз бих допринесла за темата...
 Мисля си например , че вместо да се купуват телефони (за деца в началното училище) много по-просто би било родителите да изискат от училището при последни ( а и не само)  свободни часове да намират учител, който да занимава децата и те да свършат в часа, обявен по праграма!? Чудя се защо това е толкова сложно!? В учителската стая винаги може да се  намери учител, който в момента няма час, все ще измисли нячин да забавлява децата, може да им чете или да пеят, да рисуват. Начини има, стига да се организира.  АКо го заболи корем  или не се  чувства добре детето, няма ли възможност сестрата да позвъни на родителите?! Седя и си размишлявам...защо на родителите е по-лесно да купят телефон вместо да организират сигурността на децата си.  Образованието е задължително, ти оставяш там детето си и училището носи отговорност за него. 

Иса, добрите частни училища са добри, защото всички спазват правилата и учениците и родителите, а едно от правила е, че мобилните телефони не са разрешени на територията на училището. Може би в Secondary School е добре да имат, все пак те са по-мобилни от началния курс.  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса, добрите частни училища са добри, защото всички спазват правилата и учениците и родителите, а едно от правила е, че мобилните телефони не са разрешени на територията на училището. Може би в Secondary School е добре да имат, все пак те са по-мобилни от началния курс.  Peace

Ох.........защо не четете? Случайно да знаеш в коя държава са племениците ми? Случайно да знаеш какви са правилата в тяхното училище? ooooh!
Забранено им е да са с включени телефони в час - това е правилото при тях.

# 75
  • Мнения: 11 314
Наде, всичко това е много хубаво, но в България е все още в сферата на пожеланията. Това се случва тук, примерно в Германия, но много добре разбирам мисълта на Шани, Летисия, Янита и другите майки, позволили си този лукс, за да знаят какво става с децата им в този несигурен и объркан свят там.
Аз изказах позиция от моята гледна точка, но не съм наставлявала, както се опитва Омбудсман. Жалко за нея!
Все пак тук сме, за да си оказваме помощ, а не да сочим с пръст и да поучаваме. Wink
Биба, телефона наистина си струва парите и ме караш да се замисля... Thinking (Коледа идва Mr. Green)

# 76
  • София
  • Мнения: 6 999
Шани, честит рожден ден на умната ти щерка от сега   bouquet
Дано й хареса телефона.

Извинявай, че ти оспамих темата с глупости. Заповядай да оспамиш ти моята Wink

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Да, всеки родител се стреми да осигури безопастността на децата си и наличието на удобно средство за комуникация е именно стъпка от осигуряването на тяхната безопасност.

Децата не са 24 часа само в училище /ако предположим, че там се намерят самаряни-учители, които да се навият да ги забавляват, докато ние можем да ги вземем/. Те посещават и извънкласни форми. Графика им е динамичен и често натоварен. Пробойни винаги могат да се получат. Тогава просто детето се обажда и родителят има възможност да реагира своевременно. Толкова е просто. Защо трябва да треперя всичко ли съм предвидила и дали няма да изникне непредвидена ситуация, а ако нещо лошо се случи да си блъскам главата със "защо не бях..."?

И в нашето училище е забранено да се ползват телефоните. Нямат право в класните стаи да говорят и да ги търсим. Децата ми се съобразяват с тези правила. Телефоните наистина се използват по предназначение и на мен наистина не ми е ясно какво толкова ужасно, зловредно, кошмарно и антивъзпитателно се съзира в тях, че да се гънем как ли не, да се затрудняваме, тревожим и измъчваме, само и само да не стигаме до тяхната употреба.

# 78
  • Мнения: 5 183
Тук при нас едва към 13-14 годишна възраст децата имат мобилни телефони.
В България не съм си ходила от 4 години, но подочух, че децата масово имат телефони.
Не само това, ами както ми каза детето на моя приятелка, завърнало се от там:"Братовчед ми (на 8 години) вече 4 телефона е сменил"  Rolling Eyes Ами, поозадачих се, ама ... все ми е тая. Каквото си искат това да правят.
После седнахме с майка му на кафе, а тя ми казва:"Виж какъв телефон си купих - дизайнерски, с незнам си какъв дисплей и калъфче (на Армани, ако не се лъжа). Купи си и ти някакъв хубав, преди да заминеш на гости в България, че там е много важно какъв телефон ще извадиш на масата в кафето.  Crazy bowuu Crazy" и това с напълно сериозен тон. Аз й казвам, че за мен телефонът е средство за комуникация, а не моден аксесоар, а тя пак настоява да си купя някакъв на Долче и Габана, който бил супер. Можело и на изплащане.
Не упреквам никого, но опредлено бях малко озадачена от заглавието на тази тема.

# 79
  • Мнения: 3 146
Темата спокойно може да приключи с въвеждането на страхотната дума на Шани оджиесемчване, която най-точно определя това, което се случва  Hug

# 80
  • Мнения: 2 161
Темата за телефоните е просто вече демоде.Самите деца приемат телефоните си като нещо най-нормално,премина вълната на хвалбите.В класът на дъщеря ми тази година няма дете с телефон под 300 лева със сигурност.но всички телефони са изключени в час,няма демонстрации,няма хвалби.Щом децата вече преодоляха тази мания,време е и ние да спрем да се дъвчем.

# 81
  • Мнения: 1 220
Наде, всичко това е много хубаво, но в България е все още в сферата на пожеланията. Това се случва тук, примерно в Германия, но много добре разбирам мисълта на Шани, Летисия, Янита и другите майки, позволили си този лукс, за да знаят какво става с децата им в този несигурен и объркан свят там.
Аз изказах позиция от моята гледна точка, но не съм наставлявала, както се опитва Омбудсман. Жалко за нея!
Все пак тук сме, за да си оказваме помощ, а не да сочим с пръст и да поучаваме. Wink
Биба, телефона наистина си струва парите и ме караш да се замисля... Thinking (Коледа идва Mr. Green)

Извинявам се, ако някой се е почувствал посочен с пръс от мен, не съм имала това за цел.
Вечернице/b], кое е в сферата на пожеланията? Това да влезе заместваш учител да занимава децата!?  Не виждам нищо нереално, нито изискващо допълнително средства. Ето, сега учителите имат вашата подкрепа, ами кажете им и вие какво искате, все пак децата ви са там!
Иса, сори, вярно е, не съм чела добре!  Peace

Шани, честито на щерката! Да ти е жива и здрава!   bouquet

# 82
  • Мнения: 2 161
Купи си и ти някакъв хубав, преди да заминеш на гости в България, че там е много важно какъв телефон ще извадиш на масата в кафето.  Crazy bowuu Crazy" и това с напълно сериозен тон.
Неприятно ми е да чета такива изказвания.Незнам умишлено ли го правят някои българи в чужбина или по принцип им е толкова количеството на сивото вещество.Отдавна мина модата на телефоните по масите в кафенетата.Почти от времето на тухлите Нокия,от тогава горе долу.

# 83
  • Мнения: 2 567
Надя, права си за тези неща. И тука има подобни училища. Както писах дъщеря ми беше в такова(ombudsman, частно беше Wink ) и там наистина нямаше нужда толкова от телефон. Често пъти са ми се обаждали, ако я боли корем или се е наранила. Ако е имало случай да свършат по рано винаги ги е поемал друг учител. Знаех, че като отида в 4 и 15 точно тогава тя ще излезе от последния си час.
За сигурността и не съм се притеснявала никога. Охраната правеше проверка на хората, които влизаха, а децата не си и помисляха, че може да излязат извън двора.
Тогава само тя и още едно детенце от класа и имаха телефон и то нейният не беше специално купен заради първи клас, а беше и останал от предучилищната. Почти не съм и се обаждала, а тя пък не се и сещаше. Стоеше си и в чантата.
Обаждала ми се е единствено като ходеше на плуване, защото ходеше в друго училище и трябваше да знам, кога да ида да я прибера.

Държавните училища обаче тука са друга работа. Тези неща, за които пишеш са трудно осъществими и това може би е едно от нещата, които трябва да се реформират в системата ни. Не се  набляга много на контрола и сигурността на децата в училище и затова родителите щат нещат купуват телефони. Като това нещо се подобри може и да спрат  Simple Smile
Тука е популярно бягането от отговорност, още повече ако смяташ, че и не ти се плаща подобаващо. Случаите, за които писах са си реалност и това е най малкото.

# 84
  • Мнения: 11 314
Наде, всичко това е много хубаво, но в България е все още в сферата на пожеланията. Това се случва тук, примерно в Германия, но много добре разбирам мисълта на Шани, Летисия, Янита и другите майки, позволили си този лукс, за да знаят какво става с децата им в този несигурен и объркан свят там.
Аз изказах позиция от моята гледна точка, но не съм наставлявала, както се опитва Омбудсман. Жалко за нея!
Все пак тук сме, за да си оказваме помощ, а не да сочим с пръст и да поучаваме. Wink
Биба, телефона наистина си струва парите и ме караш да се замисля... Thinking (Коледа идва Mr. Green)

Извинявам се, ако някой се е почувствал посочен с пръс от мен, не съм имала това за цел.
Вечернице/b], кое е в сферата на пожеланията? Това да влезе заместваш учител да занимава децата!?  Не виждам нищо нереално, нито изискващо допълнително средства. Ето, сега учителите имат вашата подкрепа, ами кажете им и вие какво искате, все пак децата ви са там!
Държавните училища обаче тука са друга работа. Тези неща, за които пишеш са трудно осъществими и това може би е едно от нещата, които трябва да се реформират в системата ни. Не се  набляга много на контрола и сигурността на децата в училище и затова родителите щат нещат купуват телефони. Като това нещо се подобри може и да спрат  Simple Smile
Тука е популярно бягането от отговорност, още повече ако смяташ, че и не ти се плаща подобаващо. Случаите, за които писах са си реалност и това е най малкото.
Наде, не съм имала теб предвид за соченето с пръст.
Цитатът на Летисия е отговорът на моя постинг за сферата на добрите пожелания. Wink

# 85
  • Мнения: 2 567
Купи си и ти някакъв хубав, преди да заминеш на гости в България, че там е много важно какъв телефон ще извадиш на масата в кафето.  Crazy bowuu Crazy" и това с напълно сериозен тон.

Това пък е толкова селско.... А и в последните години поне аз не съм забелязвала масово подобно нещо, както може би беше по времето на "тухлите", за които Chanel спомена  Simple Smile

Аз споменах за дизайнерския панел на телефона на щерката, защото Шани ме попита какъв е и имали го у нас. Ами какво да и кажа - "Шани, има такъв модел, но да знаеш, че панела е мое дело" Simple Smile
А телефона не е нищо особено. 2005 година не е като да е последен модел (нали ombudsman  Wink )

# 86
  • Мнения: 967
Абе какви са тези евтинджоси на Шанел, трябва ето този телефон на Верту да купите на дечица (за момиченца).  Mr. Green

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.tech2.com/media … 6hl%3Dde%26sa%3DN

То на някой хора изобщо не трябва да им се обръща внимание. Вярно, че преди години в България имаше нещо такова като мания по телефоните, но май отмина вече, слава богу.


Съпругът, обаче още пише в писмата до Дядо Коледа, че иска такъв тел. на Верту и като не го получи всяка година с дъщерята се смеем и отсъждаме: Ми явно не си слушал достатъчно!  Sunglasses

# 87
ок, момичета, разбрах  Crazy Вярно, отне ми време  Mr. Green
Вие живеете в лудницата и затова са необходими мобилните телефони на невръстните ви деца, не за да се показват и фукат кой от кой му е по-голям и по-марков  Joy Joy
Всичко най  Hug

# 88
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
хора, хора...
Поспрете се. Нещо темата придоби лош наклон.

radmila, няма да й купя такъв телефон. ВСЪШНОСТ ВЕЧЕ Й КУПИХМЕ, понеже явно никой не чете.
Не желая детето ми да става обект на нападения и бой, заради една джаджа. Искам телефонът да й/ни върши работа. И понеже знаете, че децата са жестоки, не желая да я подиграват по отношение на телефончето й. Това е. Толкоз е просто и прозаично.

# 89
  • Мнения: 967
естествено, че няма, това беше шегичка, за разведря настроението. такъв тел няма да си купя, даже и да имам моооого пари, просто излишна суета. извинявам се, ако не съм се изразила достатъчно ясно

# 90
  • Мнения: 7 821
Шани, честита придобивка и весело изкарване на празника!

На останалите, весел ден!

Общи условия

Активация на акаунт