Reality bites...или "хапки от реалността"

  • 546
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте! Знам, че е тъпо да се пише все за проблеми....Бебка ми е на близо 4 месеца, дотук се кърмим успешно. Началото на март ТРЯБВА да се върна на работа, като тогава малката ще е на около 9 месеца и ще трябва да спра да я кърмя поне месец преди да се върна на работа. Работата ми е свързана с много командировки, което означава, че не знам как ще продължа с кърменето по време на работа. Чета ви тук и се възхищавам на кърмилите над 1 година. И аз исках това за моето бебе, но....Дано това, че няма да мога да я кърмя до година, да не означава, че съм лоша майка и че не съм дала всичко на детето си. А и се почва от март или с детегледачки или с ясли...
Казвам си, че нещата могат за в бъдеще така да се наредят, че да мога да си гледам следващите лапета поне до 2 годишна възраст.
Стискайте палци таткото да забогатее    Praynig

# 1
  • Мнения: 254
Абе то на тва всички се надяваме (или по-голяма част от нас). И не виждам защо трябва да се чувстваш виновна - самия факт че това те кара да се чувстваш така за мен означава че си добра майка. Какво да кажат толкова жени които не са кърмили или са кърмили малко - да не би това да ги прави лоши?...
Така че горе главата.

# 2
  • Мнения: 2 829
А откога 9 месеца кърмене е малко? Grinning
Първо-сигурна съм, че ти си е ще продължиш да бъдеш страхотна майка, не кърменето определя това.
Второ-имам познати, които пътуват често за 1-2 дни, но пак си кърмят децата. Е, дават им АМ докато отсъстват, не мисля, че това е проблем. Ако решиш да запазиш кърменето (и акоизобщо е възможно де) това може да се окаже доста полезно и за теб самата-на мен като почнах работа ми беше много криво, че малкия може да се привърже повече към баба си, баща си докато ме няма. Но кърменето си остава нещо, което само аз мога да му дам-нашето си малко удоволствие, което ни сближава и ни напомня, че връзката между мама и дете си е неповторима Grinning
Желая ти успех! Hug

# 3
  • Мнения: 721
Бих била супер горда ако мога да кърмя мъничето ми 9 месеца - докато тръгна пак на работа... мъка ми е от сега като си помисля за този момент...

Пожелам на всички ни "таткото да забогатее"  Party

# 4
  • Мнения: 394
не кърменето определя това дали си добра майка естествено. а и 9 месеца никак не са малко. всъщност имам една приятелка, която си кърми 9 месеца докато ходеше на работа. при добро желание всичко се постига

Общи условия

Активация на акаунт