КОГА ЗАПОЧНАХТЕ ДА ИЗВЕЖДАТЕ БЕБЕТАТА НА РАЗХОДКА?

  • 5 144
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 390
Използвай все още хубавите дни, не ги губи. Идва зима, а не лято! Това за 40-тия ден си е пълна глупост.
Аз моите и двамата ги изкарах на 5-тия ден.

# 31
  • Мнения: 1 183
На 11тия му ден ве4е бяхме в парка. Как 40 дена в къщи???
И ние така  Peace

# 32
  • Русе
  • Мнения: 2 354
когато беше на 16 дни (родена е през декември)

# 33
  • Мнения: 302
Както всички са ти казали прословутите 40 дни отдавна никой не ги спазва, а и няма смисъл. Единственото от което трябва да се пазиш, когато излизаш с бебето на разходка са лелките и бабите, надвесени над количката, възклицаващи и дори пощипващи бебето #2gunfire Моите започнах да извеждам по малко на втората седмица /беше февруари/.

# 34
  • Мнения: 186
Синът,понеже се роди лятото ,изведох го на 7 ден,а дъщеричката ми се роди края на февруари и беше студено и затова някъде около14 ден.Важното е денят да е слънчев,да няма вятър или мъгла.В началто не се прекалява-изкарват се закратко,а после и за по-дълго.Забелязах,че много им харесваше навън и много кротуваха,а вкъщи-все ревяха.

# 35
  • Мнения: 1 672
ние излязохме на 20 ден

# 36
  • Мнения: 22 414
Аз изведох Калина на разходка на 4тият ден след като се прибрахме от болницата.
Роди се недоносена и стоя 22дни в кувиоз и още 6дни бяхме заедно в болницата.
В болницата ми казаха, че няма никакъв смисъл да я държа вътре и е хубаво да излиза на въздух и на слънчице.
Така че при нормално родените бебета пък не виждам какъв е смисълът да се държат в къщи по 20-30-40дена. Е, разбира се ако времето е влажно, мъгливо и много студено съм съгласна.

# 37
  • Мнения: 9 973
Аз започнах около 15-тия -20-тия ден да го изкарвам първо на терасата, като постепенно увеличавах времето, което прекарваше навън. И около 25-тия ден излязохме с количката.
и ние така,че чакахме свекито да се бръкне за количката Mr. Green

# 38
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От 7 дневна спеше на терасата, от 10 двевна хукна по разходки!

Обаче е родена май месец!

# 39
  • Мнения: 1 271
Голямата излезе на 20 -ят ден за половин час и от тогава все навън  беше.Ама около 30 и ден май я урочасаха и тя плака милата почти чяс, на 40 дни я заведохме на църква за молитва и от тогава е повече навъг отколкото вътре.
Малката беше навън още на 7-ят ден.При нея не сме спазвали да не излиза до 40-ят ден(не, че с каката го спазихме де  Wink ), даже когато беше на месец и 3 седмици и топихме краката в морето.
Вече знам, че от много  пазене полза няма, най-много да се изнежат. Така е при нас.

# 40
  • Мнения: 741
някъде около 15-ия ден

# 41
  • Мнения: 724
Изведохме я на втория ден следкато ни изписаха от родилния дом.Седяхме от сутринта до обяд на вън.Хич не ги спазвам аз тея работи 40 дни вкъщи и т.н. бабини глупости.

# 42
  • Мнения: 1 751
и моят мъж ми говореше някакви дивотии за 40-я ден, аз пък исках веднага след изписването да излизаме на разходки - компромисът беше 10-я ден  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 4 899
Почти веднага след като се прибрахме от родилното. Извеждах го на двора първите няколко дни и от 15-тия ден излизахме вече с количката на истинска разходка. Не можех да си представя да го държа вътре до 40-тия му ден, като навън времето е толкова хубаво. А и педи каза да пропускаме разходката само ако вали или духа вятър.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 064
Моля ви, не се заяждам, но позволете ми една забележка, много ме дразни тази масова грешка навън да се пише на вън


НАРЕЧИЯ

1. Слято се пишат наречия, образувани от съчетанието на предлог и наречие:

oткога, докога

откъде, докъде

отсега, досега

отскоро, доскоро

оттам, дотам

оттук, дотук

оттогава, дотогава

отвсякъде, навсякъде

завинаги, навън, нагоре, откакто, отрано, понякога, поотделно и др.

2. Слято се пишат наречия, образувани от съчетанието на предлог и съществително име:

вследствие, всъщност, докрай, навреме, наистина, налице, наред, насила, насреща, настрана, насън, начело, предвид и др.



Други също се бъркат често, та, запомнете ги.
Просто в тази тема навън  бие на очи.

п.п. Извинете ме за офф-а.

Общи условия

Активация на акаунт