Новите книжки на Бон Апети за детето

  • 4 125
  • 64
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да попитам някой дали си е купил книжката на Бон Апети за бременни и какво мисли за нея. Полезна ли е? Аз й хвърлих един бърз поглед на репа, но не успях да я разгледам подробно. Мисля да си взема следващата книжка от поредицата, защото моето зайче е на 1 годинка и 3 месеца:) Цената май е 5.25 лв.,  и се чудя заслужава ли си ?

# 1
  • Мнения: 1 217
Ще следя темата.
Макар,че аз каквото ме интересува търся в интернет или в книгите които имам.
Едвали ще кажат нещо ново.

# 2
  • Мнения: 1 672
с твърди корици ли е книгата?Че аз нещо не съм я виждала

# 3
Майка ми я купи и очаквам в петък да ми я донесе. Но според нея не си заслужавало. Книжката била адски тънка и имало някакви рецепти в нея. Абе, с две думи, можело и без нея.

# 4
Говоря от позицията на първият закупил от книжките на ИВ.Зведев. Hug HugHug
Довечера , ще я занеса на съпругата ми да си каже експертното мнение newsm78 #2gunfire, но и с просто око се вижда , че книжлето става.
Вече имаме един синковец и не сме точно за първа книга "за бременни", но ...помня какво чудене и маене беше, когато рабрахме че ще имаме дете .Окапаха ми очите Shocked да ровя по форуми(да се пообразовам),да чета чичко Спок  и тн. Аз лично съм доволен , че най-накрая ще има обобщена информация в една поредица и то не от кой дае , ами ИВ.ЗВ  chef. и педиатър (някоя си д-рПапазова- не че съм я чувал, ама ама пише , че работи в БАН и Нюйоркската академия на науките).Сега спокойно можем да работим по въпроса за 2 наследник. Joy(само и жената да мисли като мин - ще се пробвам довечера Joy)

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Аз вече прочетох книжката.Лично според мен не е нищо особено,повечето неща които пише са общоизвестни,рецептите  на мен много-много не ми допадат.Нещата са от рода на яйчена супа с кориандър,зелева супа с керевиз,студена супа от моркови и т.н.,но в крайна сметка всичко е въпрос на вкус.Не че е лоша книжката,но по мое мнение точния израз е "нищо особено".Аз за себе си очаквах повече.А...има малко и за "Зоната".Все пак ще им дам шанс и ще си купя и следващата,която е за хранене по време на кърмене,да видим тя как ще е.

# 6
Точно в мнението ти, Жижи се намира проблемът на Зведев според мен. Stop

Като почнат да правят едн засукани рецепти в списанието им, че направо не ми се ще да накарам жената да експериментираме.
Мяткам сега по едно око на книжлето и да ти кажа ....точно това е истината - простички рецепти и изпълними.
Освен това и простичките съвети , които са вътре за мен са по-важната част от книгата(прости ,обаче ако раждаш за 2 или 3път)  HugНАЙ-НАКРАЯ  Hug...Аз лично смятам, че комбинацията от 8те книги ще даде инфо за една доста добра книга (ако си представим ,че ги купим всичките )
Иначе , наистина ВЪПРОС НА ВКУС.

# 7
  • Мнения: 983
Ще следя темата, защото като изпратих снимка, ще ни дадат 8 книжки за 21 лв, но чак декември. Пада се по 2.50лв на книжка някъде и мисля да си ги взема.

# 8
Да......Sad аз за съжаление не успях да изпратя снимки на моя зайо, защото рядко влизам в и-нет и разбрах късно за конкурса. Их, и ей тези дни разбрах за това предложение на Бон Апети за всички участвали в конкурса и сега ме е яд малко, защото офертата наистина е много добра  #Cussing out

# 9
  • Мнения: 983
Ами можеш да пуснеш тема до всички, които са изпратили снимки. Ако някой е изпратил и не мисли да си взима книжките, го помоли да ги вземе и да му ги платиш. Доста майки от форума изпратиха снимки.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Не бих си я купила точно техните!Не ми харесват рецептите им, някои са супер измислени.Това, че един готвач решава да направи пари с няколко книжки, не значи, че са супер актуални.Гледах една и не ми хареса.Имам доста книги за детското хранене с рецепти, на които книжките на Звездев не могат да се конкурират с тях!

# 11
  • Мнения: 998
За тези специално не знам, но имам няколко готварски на Иван Звездев и честно казано са ми толкова заплетени рецептите, че нишо не съм готвила от там!

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За тези специално не знам, но имам няколко готварски на Иван Звездев и честно казано са ми толкова заплетени рецептите, че нишо не съм готвила от там!

 Просто са ги направили лъскавки за да пленяват клиентите.Но повечето рецепти са потресаващи за мен!

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

                 

                 



 Ето тази книга е страхотна, препоръчвам я.Има рецепти, както и чудесни обяснения за храненето на детето!

# 14
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
вчера си взех първата книжка от поредицата.струваше 5лв.но честно казано не съм очарована.мисля да си взема и следващата и ако и тя не ми хареса няма да купувам останалите.

# 15
  • Мнения: 296
на Звездев имам "традиционна българска кухня" вътре има най-използваните български рецепти с наши с подправки и съставки, много съм доволна, не веднъж ми е давала идея какво да сготвя.
Тези ще си ги взема с отстъпката за 21лв. По Коледа ще ги имам явно  Peace

# 16
  • Мнения: 983
на Звездев имам "традиционна българска кухня" вътре има най-използваните български рецепти с наши с подправки и съставки, много съм доволна, не веднъж ми е давала идея какво да сготвя.
Тези ще си ги взема с отстъпката за 21лв. По Коледа ще ги имам явно  Peace

А има ли краен срок за поръчка? Защото като написаха, че ще ни ги доставят декември и аз още не съм си ги поръчала.

# 17
  • Мнения: 244

                 

                 



 Ето тази книга е страхотна, препоръчвам я.Има рецепти, както и чудесни обяснения за храненето на детето!
а мжеш ли да кажеш къде мога да я намеря да я купя или поръчам??

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

             maya_24 , книгата постоянно я виждам по книжарниците, не е дефицит.Можеш да я поръчаш и от някоя онлайн книжарница.

# 19
  • Мнения: 244
благодаря ще я потърся

# 20
  • Мнения: 335

                 

                 



 Ето тази книга е страхотна, препоръчвам я.Има рецепти, както и чудесни обяснения за храненето на детето!

За каква възраст е книжката?

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хранене от един ден до 6г.ето я онлайн

# 22
  • Мнения: 335

изглежда интересна,благодаря  Hug

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Купих си първата, защото реших да си събера колекцията.
Струва 5.25. Имам опцията да ги накупя с 50%, но реших да взема първата преди да реша все пак дали си заслужава покупката на едро  Wink

# 24
  • Мнения: 1 672

                 

                 



 Ето тази книга е страхотна, препоръчвам я.Има рецепти, както и чудесни обяснения за храненето на детето!
каква е цената на тази книга можеш ли да ми кажеш?

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
каква е цената на тази книга можеш ли да ми кажеш?


     CloseВие не четете ли Close В постинга който копирам има книгата, цената и възможност да я поръчаш онлайн.За неразбралите,  цената е 7лв!

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Билянски, ПМС?!  Mr. Green

# 27
Аз пък да ви кажа момичета, вчера не се сдържах и си купих втората книжка от поредицата за хранене на дечицата, след като гледах предаването на Звездев. Там сега явно гостуват педиатрите, които са участвали в книжките. Говориха мн интересни неща, които ги има и в книжките и любопитството ми надделя:) В книжката, която съм си взела  сега има доста хубави и лесни за правене неща. Днес направих страхотна италианска салата по рецепта от там, ама станаа....мммм...да си оближеш пръстите. За вечеря мисля да врътна една мусака с гъбки Simple Smile)) Пожелайте ми успех:)

# 28
  • София
  • Мнения: 9 097
Аз си купих първата, но не съм очарована. Общите приказки в началото са малко бла-бла. И доста по-смислени съм чела. Има някаква теория за Зоната- някакъв модел на хранене, който е малко странен за българските разбирания. В края има рецепти, някои от тях изглеждат приемливи, други не. Аз евентуално бих си купила книжките за хранене на детето до 1 г. и от 1-3 години. Но 5.25 лв. ми се струват множко за тези вестникарски по-скоро книжлета  Sad
Може би ще си поръчам гореспоменатата книжка за детска кухня.

# 29
И аз така мисля да направя . От сега обаче съм решила със сигурност да си взема последната книжка от поредицата за стомашни проблеми и алергии. Определено мисля, че ще ми е полезна

# 30
  • Варна
  • Мнения: 691
Верно е че са малко скъпи тия книжки и малко са засукани рецептите но няма да навреди да си я взема. Аз имам доста поредици за Звездев и съм доволна досега

# 31
  • Мнения: 10 982
Днес на една сергия разгледах книжката за хранене на кърмачките. Нищо особенно, не ми допадна. Confused

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

                 

                 



 Ето тази книга е страхотна, препоръчвам я.Има рецепти, както и чудесни обяснения за храненето на детето!
а мжеш ли да кажеш къде мога да я намеря да я купя или поръчам??

аз пък от тази книга се ужасих ...

# 33
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

                 

                 



 Ето тази книга е страхотна, препоръчвам я.Има рецепти, както и чудесни обяснения за храненето на детето!
а мжеш ли да кажеш къде мога да я намеря да я купя или поръчам??

аз пък от тази книга се ужасих ...


 Е, за теб не се и съмнявам.Ти си гледаш детето в барокамера и се чудиш от къде да изровиш някоя статия за това, как всичко е опасно!То не бяха възглавници и матраци опасни, грейпфурти и какво ли не Simple Smile ooooh! ooooh!Всеки сам си преценява!

# 34
  • Мнения: 3 376
ПМС ще е ....

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е, за теб не се и съмнявам.Ти си гледаш детето в барокамера и се чудиш от къде да изровиш някоя статия за това, как всичко е опасно!То не бяха възглавници и матраци опасни, грейпфурти и какво ли не Simple Smile ooooh! ooooh!Всеки сам си преценява!

Ъхъ, всеки сам си преценява... а за статиите... като попадна, на статия, че нещо е вредно го пускам, да ... споделям информация, един вид ...

Но не виждам какво общо има това с мнението ми за книгата... а то е, че тази книга не е добра

# 36
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 С ПМС съм, нали разбра  Confused

# 37
Разглеждам и други статии и имам чувството, че основната идея тук е да се оплюе всеки опит на някой да сътвори нещо (било то добро или лошо - зависи от критерия).Наистина , Звездев сее светнал , че има хляб в подобна поредица и я е направил.
Какво пък, лошо няма -потрудил се е човекът, консултирал се е с педиатри и е сътворил нещо.
За мен това е похвално и по-добре от доста блудкави книжлета , които виждам на пазара и то на доста по-високи цени(като казах цени : 5.25лв - много ли са или малко - това е въпроса)Колко всъщност са 5лв - 1кутия цигари и 2 кафета , 1 червилце или 10 тина разговора с приятелките от квартала.
Или погледнато  от друга страна 5 лв са  - 1/2 кг сирене, 1 пръчка салам или там нещо друго. Да помислим и за това как ни свалят кожите в детските магазини - влизам в магазина и какво, якенце една педя -30 лв, чорапогащник за зимата 7лв, обуквки(за , които е изразходван материал ,колкото за 1/10 от моите обувки) 15лв.

ЕЕЕ..кажете ми сега  , аз ли съм тъп нещо или 5 мижави левчета за една такава книга са нищо.
Някой , ще каже "въпрос на избор" , аз пък ще кажа "въпрос на приоритети" ...а за мен приоритет е моето Дете ...и 5лв няма да ме спрат да науча и един полезен съвет, дори.

Не искам да засягам нигоко с моето мнение ...
Единствени исках да кажа .."БРАВО НА СЪЗДАТЕЛЯ НА ТЕЗИ КНИГИ" - ЗА МЕН ТЕ СА ПОЛЕЗНИ ..

Просто един Татко,



Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 13:44 от don vito

# 38
  • Мнения: 753
Аз си купих първите две-дори не толкова заради рецептите,колкото ми бяха интересни мнението и възгледите на авторката.Днес обаче гледах предаването,в което гостуваше лекарката,която е автор на третата книжка за хранене на детето до 1 година и със сигурност мога да кажа,че няма да си я купя.Тя хем е привърженик на късното захранване,хем препоръча като втора храна след зеленчуковите пюрета да се въведе жълтък(на 5-6 месеца),а и самата рецепта,която представи беше за 7-8 месечни бебета и съдържаше прясно мляко. Naughty

# 39
  • Мнения: 104
Абе има нещо такова ... малко си противоречеше, понеже уж спомена, че цяло яйце се дава след годинка, а в рецептата с кюфтетата, които показа беше за 10 месечно дете, но се включваше цялото яйце  newsm78

Както и да е  Party аз си взех книгата за кърмачката и пробвахме засега една салатка:) Беше много сполучлива и се хареса и на мен и на съпруга ми:) Наистина 5 лв. не са кой знае колко според мен и смятам да си купя и следващите книжки Simple Smile Не за друго, ами имаме едно малко коте на 2 месеца почти и не смятам, че ще са ни излишни  Hug

# 40
  • Мнения: 297
Ще следя темата, защото ме заинтересуваха тези книжки.

# 41
  • Мнения: 873
питам,защото я поразлистих онзи ден в една книжарница-става дума за храненето от 0 до 1 година-и ми се стори с много картинки и рекламки,та се почудих книжката с рекламна цел ли е издадена или има полза от нея newsm78 не съм гледала скоро Бон Апети,а ми се иска да прочета нещо за храненето на детето,но в българските условия,а не как е в Щатите или Франция,например.та,ако може малко отзиви или да ми препоръчате някоя друга книжка,ако тази не става Simple Smile
п.п детето ми е на 4 месеца и 5 дни,но мисля още да поизчакам съсъ захранването.трябва ми подходяща книжка и за още нещо-роднините,които всеки ден ме питат дали съм захранила Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 622
Ами на мен ми подариха 2 от книжките- хранене на детето и майката при кърмене и хранене на детето от 0 до 1. Да си призная още не съм ги разглеждала, но със сигурност има нещо полезно.

# 43
  • Мнения: 10 982
Разгледах я на една сергия, но не ми допадна.

# 44
  • Мнения: 999
Аз си я взех и не съм възхитена. Пише за кърменето и захранването доста неща.  Аз си мислех че ще има повечко рецепти, а те не са кой знае колко. Една рецепта ми направи впечатление защото в нея пишеше че трябва да се направи запръжка. Аз ям пържено и запържено, но на дъщеря си до 1година и нещо не съм и давала запържено.

# 45
питам,защото я поразлистих онзи ден в една книжарница-става дума за храненето от 0 до 1 година-и ми се стори с много картинки и рекламки,та се почудих книжката с рекламна цел ли е издадена или има полза от нея newsm78 не съм гледала скоро Бон Апети,а ми се иска да прочета нещо за храненето на детето,но в българските условия,а не как е в Щатите или Франция,например.та,ако може малко отзиви или да ми препоръчате някоя друга книжка,ако тази не става Simple Smile
п.п детето ми е на 4 месеца и 5 дни,но мисля още да поизчакам съсъ захранването.трябва ми подходяща книжка и за още нещо-роднините,които всеки ден ме питат дали съм захранила Twisted Evil
може би си разлистила някоя друга книжка. Аз я имам тази, съпругът ми я купи миналата седмица. Вътре има най-много 5-6 реклами и другото са рецепти и информация. Книжката съдържа интересни неща свързани с хранене на детето точно презназначени за български условията, а и мисля самата книжка  е създадена именно с такава цел. Не случайно, ако си обърнала внимание отзад е обозначено , че информацията и възпроизвеждането на части от нея е забранене, т.е. обект е на авторско право , а не е превод на някое друго чуждо издание. Ако беше, щеше да е посочено. Моето лично мнение е , че книжката е доста полезна и откъм рецепти и откъм информация.

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Не!

# 47
  • София
  • Мнения: 431
Аз лично си купих книжката за хранене на майката при кърмене - общо взето има интересни неща. Но тази за детето до 1 година не бих си я купила. Разгледах я, но и аз като теб останах с впечатление, че има много малко рецепти и то не съвсем подходящи за възрастта. Но в крайна сметка за дете до 1 година какви рецепти да очакваме - повечето храни са пасирани зеленчуци, плодове и месо.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 967
Току-що си купих книгата за хранене от 1 г. до 3 г. На пръв поглед ми харесва Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 479
Майка ми ги продава,ама нещо не ги купуват.Като качество са добри книжките,но като сьдьржание не знам.

# 50
  • Мнения: 8 769
Абе има нещо такова ... малко си противоречеше, понеже уж спомена, че цяло яйце се дава след годинка, а в рецептата с кюфтетата, които показа беше за 10 месечно дете, но се включваше цялото яйце  newsm78
Цяло яйце, ама разделено на n-броя кюфтета-със сигурност не е равно на едно яйце на дете? Е, не съм чела рецептата, само предполагам каква е била тя.

По темата-не съм ги купила, нямам и намерение да ги купувам. точно днес загледах една на витрината на една будка.
Ами няма да стане-имам достатъчно знания за това какво трябва да се дава на бебе и малко дете и още по-голяма фантазия, да готвя. Имам и достатъчно много книги със засукани и прости рецепти. Тъй че, Звездев от мен точно няма да спечели. Flutter

# 51
  • София
  • Мнения: 431
Моля някой, ако има вече впечатления за книгата за хранене на детето от 1 до 3 години, да ги сподели. Чудя се дали да си я купя (ако има интересни рецепти).

# 52
  • Мнения: 4 784
Имам първите три книжки. Полезни са според мен за такива майки, който не четат много странична литература и в повечето случаи се основават на съветите на педиатрите си и например дават кисело мляко на децата си още в 5 месец. В третата книжка например много добре е обяснено всичко за млякото - майчино, ам, кисело, прясно...
Иначе като цяло не са кой знае какво за хора запознати вече с материята не си струва.

# 53
Моля някой, ако има вече впечатления за книгата за хранене на детето от 1 до 3 години, да ги сподели. Чудя се дали да си я купя (ако има интересни рецепти).
За мен специално това е най-добрата книжка до момента. Има много полезни неща вътре. Харесва ми много факта , че мога да я отворя и да прочета  примерно за хранителните продукти и после само да разлистя да приготвя нещо вкусно по рецепта , съобразена с изискванията, без да се тормозя да съчетавам сама разни неща и да се чудя каква бомба ще се получи в следсвтие на евентуално неправилно съчетаване на продукти:). Посочен е и средния дневен продуктов набор, които детето трябва да получава, демек от кои храни какво количество, посочено е и примерно седмично меню, както и най-чести грешки при хранене на детето ......с една дума има много неща. Хубава е, вземи си я , няма да съжаляваш.

# 54
  • Мнения: 175
Някой знае ли от къде да си купя книжката за хранене на детето до 1 г., защото в моя квартал навсякъде е свършила? А как може да се поръчат всички кижки за 21 лв.?

# 55
  • Мнения: 1 531
имам ги, но съм най-недоволна от храненето до годинка - потресена съм от рецептата за картофено пюренце с масло и захар  Shocked

# 56
Някой знае ли от къде да си купя книжката за хранене на детето до 1 г., защото в моя квартал навсякъде е свършила? А как може да се поръчат всички кижки за 21 лв.?
Може да се обадиш на техния телефон и да попиташ, трябва да могат да ти помогнат , а и ще ти дадат информация как да закупиш комплекта . Ето и телефона посочен на книжката, която имам  : 02 / 974 55 12

# 57
  • Мнения: 508
Моля някой, ако има вече впечатления за книгата за хранене на детето от 1 до 3 години, да ги сподели. Чудя се дали да си я купя (ако има интересни рецепти).

Купих книжката, има интересни неща. Аз лично не съм доволна, защото имам две книги за хранене и повечето от нещата са копирани от там. Така, че си дадох парите напразно. Повечето неща са с застройки и яйца. Дъщеря ми още не е захранена с белтък и не ми вършат работа. Но за след малко време рецептите са чудесни и лесни за изпълнение. По-скоро са за от 2-3 г.

# 58
  • София
  • Мнения: 431
благодаря ви, Ursi и MamaDI! Купих си книжката, да, определено повечето от рецептите са за след 2 години, но са интересни.

# 59
  • Мнения: 983
Някой знае ли от къде да си купя книжката за хранене на детето до 1 г., защото в моя квартал навсякъде е свършила? А как може да се поръчат всички кижки за 21 лв.?

До колкото разбрах, можеш да си купиш комплекта на такава цена, ако си пратила снимки за конкурса за книжките. Аз пратих и мисля да си ги поръчам, но още се чудя дали си заслужава, въпреки че 1 книжка излиза-2 и нещо.

# 60
  • Мнения: 656
Ние изпратихме снимки за конкурса и ми пратиха обратна поща, че мога да си ги поръчам - е поръчах си ги ама от тогава нищо newsm78. Някой от вас получил ли е вече книжките?

# 61
az си купих две от книжките и съм много доволна
има много хубави съвети и рецепти
вече направих спаначеното суфле, огретена и рибеното руло и станаха много вкусни и хранителни за дечко  Grinning

# 62
  • Мнения: 236
Аз си купих книжка No 3 - за захранване на детето и ястия до 1 годинка и съм доволна. Не спазвам всичко - все пак не бих дала попара на дете на 5 мес., но общо взето, съветите ми харесват. Само не съм съгласна, че купешките пюрета трябва да се предпочитат пред домашните, защото в домашни условия не можело храната да се пюрира добре - аз си купих пасатор и правя страхотни пюрета, моята дъщеря не яде купешки пюрета. Но иначе рецептите ми харесват и като поотрасне още малко сладурчето, ще й готвя от тези рецепти.

# 63
  • Мнения: 8 769
Само не съм съгласна, че купешките пюрета трябва да се предпочитат пред домашните, защото в домашни условия не можело храната да се пюрира добре
Е, нали производителя/вносителя, който рекламира в списанието трябва да печели.
Измислили са обаче абсурден довод, нямам думи просто! ooooh!

# 64
  • Мнения: 875
Моля някой, ако има вече впечатления за книгата за хранене на детето от 1 до 3 години, да ги сподели. Чудя се дали да си я купя (ако има интересни рецепти).

свекито ми я изпрати (нали си мисли, че малкия гладува) и какво да ти кажа ... има няколко рецепти, които си струват, останалите са малко странни, а да не говорим, че частта с десертите е просто абсурдна. снимките са хубави... абе, за тия пари си струва.

Общи условия

Активация на акаунт