опасно ли е готвенето в тенджера по налягане

  • 11 506
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Силистра
  • Мнения: 288
И аз си я ползвам без проблеми, малко ме беше страх от начало, но с времето позабравих за страховете си.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Аз съм страхлива и не ползвам такава тенджера Embarassed
И аз така.
И аз се включвам в отбора на страхливите.  Tired

Много смеееее Laughing

И аз знам случай за експлодирала тенджера под налягане, чисто нова, заради някакъв дефект явно. По чудо се е разминало без пострадали, само с потрошени кухненски уреди - печка, аспиратор и микровълнова.

# 47
  • София
  • Мнения: 461
Аз съм страхлива и не ползвам такава тенджера Embarassed

И аз така.

И аз се включвам в отбора на страхливите.  Tired

Хайде и аз! Laughing Преди години имахме експлозия у нас, добре че нямаше никой в кухнята по това време, и после валя шкембе чорба Whistling Беше се скъсало някакво гумено уплътнение, та докато мама изстъргваше шкембето от тавана, аз тичах за нова тенджера. Нашата си беше старичка просто.

# 48
  • Мнения: 8 999
Аз използвам много често такава тенджера, защото всичко се вари по-бързо с нея. НО, трябва да се съблюдават правила за безопасност - не трябва да има много малки частици, които може да полепнат отвътре на обезвъздушителя /като магданоз и други подправки, леща, боб, също така не трабва да се пълни повече от 1/3 от обема й, а когато се разфучи, котлонът трябва да се намали.
Ако се спазват тези правила, няма проблем.

# 49
  • Мнения: 1 107
Аз използвам много често такава тенджера, защото всичко се вари по-бързо с нея. НО, трябва да се съблюдават правила за безопасност - не трябва да има много малки частици, които може да полепнат отвътре на обезвъздушителя /като магданоз и други подправки, леща, боб, също така не трабва да се пълни повече от 1/3 от обема й, а когато се разфучи, котлонът трябва да се намали.
Ако се спазват тези правила, няма проблем.

Мен доста ме е страх от тази тенждера,но пък половинката все ми натяква, че съм предубедена и трябва да отчета всичките й плюсове - наситина всичко, което си написала и той ми го повтаря всеки пък, но това не пречи аз да се измъквам с "Абе, не ми харесва тази тенджера и толкоз" Embarassed...май по-скоро и аз съм в отбора на страхливките Joy

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Мдааа, допреди година някъде и аз готвех в тенджера под налягане.
Ама гръмна. Силно и грозно, добре, че не бяхме наблизо. Чистих всякакви боклуци от таван, стени и пердета...Уж инструкциите бяха спазени... възможно е да е била калпава. Изхвърлих я.
Мина ми уплаха, мисля да си купя нова.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 787
Имах 2 такива,подаръци и ги дадох на майка ми и на свекърва ми.Страх ме е да готвя в такова нещо,ставала съм свидетел на експлозии при баба ми и не ми се рискува с детето наоколо да гръмне това нещо в къщи Mr. Green

# 52
  • Мнения: 4 406
никога не съм си мислела, че е опасно. по- скоро , че става бързо и си ползвам редовно такава тенджера. мисля, че при правилна употреба, няма риск

# 53
  • Мнения: 2 922
Леля ми ползва от години такава тенджера. По всички правила за безопасното й ползване...
Но миналото лято гръмна тенджерата, в резултат на което братовчед ми беше с много лоши изгаряния.. Та затова ме е страх.

# 54
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
никога не съм си мислела, че е опасно. по- скоро , че става бързо и си ползвам редовно такава тенджера. мисля, че при правилна употреба, няма риск
Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 9 846
Аз мисля,че няма как да гръмне тенджерата/ако не е някой боклук за 20лв/,при положение,че от винтилите излиза парата.Моята тенджера е с два винтила,излиза пара и от двата.Руска е,подарявана ми е на сватбата преди 7 години.Ползвам я без никакво притеснение.
На моя позната тенджерата гърмя,но само защото се беше запушил единия винтил,не е излизала пара от него,а тя не е обърнала внимание.Впоследствие се усети,че всъщност пара не се е чувала да излиза.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Леля ми ползва от години такава тенджера. По всички правила за безопасното й ползване...
Но миналото лято гръмна тенджерата, в резултат на което братовчед ми беше с много лоши изгаряния.. Та затова ме е страх.
Майка ми позлваше мнгоо, много години такава тенджера под налягане . Един ден ми се обади баща ми по най-бързи начин да се прибера и да взема промишлени количества дефламол и нкаква пяна портив изгаряне. Когато се прибрах паднах целите и рарка бяха обезобразени с огромни мехури, защото тенджерата гръмнала, а години я позлваше без никакъв проблем.  Според вас дали ползвам такава тенджера?? Да не съм луда ако ще да е най-скъпата, най-сигурната предпочитам 1 час по-бавно отколкото да ми режат мехурите  Confused

# 57
  • Мнения: 46 477
Гърмят си редовно, на свекърва ми също гръмна, уж всичко си е било наред.

Майка ми още от сватбата е приготвила една за нас, но такова чудо в къщата ми няма да влезе  Stop

# 58
  • София
  • Мнения: 1 951
Редовно готвя в нея.Много си харесвам тенджерата под налягане.Не мога без нея,създава удобство с бързото приготовление на яденето.Дори в момента е на котлона.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 826
И мен ме е страх... нямам такава ...  Embarassed
На моменти страдам и от паранои , че газовата бутилка ще се взриви и ......  cry Редовно си готвя на ток по тази причина. Confused

Общи условия

Активация на акаунт