Говеждо с мед и сос Uncle Ben's

  • 3 297
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Нарязвате местото на дребни късчета,като зарчета. Слагате сол, пикантина (вегета), черен пипер и соев сос (по желание). Така ги оставяте накиснати за няколко часа. След това в тиган или тенджера сипвате олио и една кафена чашка с гореща вода, в която разтваряте едно кубче говежди (или друг) бульон. Когато заври, слагате месото заедно с 4-5 скилидки чесън, нарязани на парченца, не пресован. Когато месото стане готово, сипвате соса и така задушавате и бъркате още десетина минути. Накрая добавяте една супена лъжица с мед. Сосът по избор си го взимате - аз взимам много или средно лют с плодове и чушки. С всички става ок, кой какъвто предпочита. За гарнитура - ориз или спагети. Аз правя соеви спагети или оризови. С ориз е най-подходящо, заради сосчето.

 

# 1
  • Мнения: 4 435
Невероятно вкусно изглежда.
Блонди браво,превъзходно е.
Исках да питам дали би могло да стане добре с пилешко месо,защото вкъщи друго месо не се яде освен пиле и риба.  Sad

# 2
  • Мнения: 27 524
Исках да питам дали би могло да стане добре с пилешко месо,защото вкъщи друго месо не се яде освен пиле и риба.  Sad

Разбира се, аз основно го правя с пилешко, същата е рецептата, но слагам по-малко мазнина и пилешки бульон, това е разликата. И малко по-малко време ще го приготвяш, става по-бързо. Понеже говеждото си е доста жилаво и снощи пробвах така и стана крехко и вкусно. А и понеже в България все още продават говеждото за телешко...  Confused

# 3
  • Мнения: 2 199
С този мед накрая, напомня на китайско ястие  Wink
ще го пробвам, тати обожава месо, пък за себе си бих пробвала с риба  Blush

# 4
  • Мнения: 27 524
С този мед накрая, напомня на китайско ястие  Wink
ще го пробвам, тати обожава месо, пък за себе си бих пробвала с риба  Blush

Да, така е (за меда). Понеже така или иначе сосът на ЪБ е сладък, доваям накрая мед и става леко като карамелизирано.
С риба не съм опитвала засега, ако пробваш, да кажеш как е станало  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 941
На нас това ни е любимо. Сладко-кисел сос Ънкъл Бенс и пилешко, телешко или свинско. Добавям малко чили и стерилизирани царевички. Гарнираме с картофено пюре.  chef

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Блонди говеждото не трябва ли да се готви дълго време?Така и не съм виждала добре изглеждащо говеждо по магазините. Peace

# 7
  • Мнения: 4 435
Исках да питам дали би могло да стане добре с пилешко месо,защото вкъщи друго месо не се яде освен пиле и риба.  Sad

Разбира се, аз основно го правя с пилешко, същата е рецептата, но слагам по-малко мазнина и пилешки бульон, това е разликата. И малко по-малко време ще го приготвяш, става по-бързо. Понеже говеждото си е доста жилаво и снощи пробвах така и стана крехко и вкусно. А и понеже в България все още продават говеждото за телешко...  Confused


Благодаря ти мила.Утре ще го направя.Ще гарнирам като тебе с ориз,мисля че ще е най -подходящо.  bouquet

# 8
  • Мнения: 27 524
Блонди говеждото не трябва ли да се готви дълго време?Така и не съм виждала добре изглеждащо говеждо по магазините. Peace

Трябва, именно затова парченцата да са нарязани на малки късчета, да се накиснат и после става бързо  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 6 965
Блонди, изглежда просто чудесно. В събота ще го пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт