НЕдискриминационно за стачката

  • 11 726
  • 405
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 604
Аз си казах вече мнението по други теми. Не им харесват много неща в замисъла и изпълнението на протеста им. Основно ме дразни слепотата с която са се спуснали след малоумните си синдикалисти. Не  одобрявам отказа им да се замислят как нещо придобито от с труда на всички може/трябва да се разпредели само за техните нужди. В исканията им не откривам нито едно свързано с нещо различно от заплатите им, все едно това е единствения проблем на образованието ни. Как да им повярвам че и двойни заплати да вземат ще си вършат по-добре работата?

Peace

# 16
  • Мнения: 603
Мен пък ме дразни, че стачкуват (не само те) винаги преди избори...

# 17
  • Мнения: 3 153
Мен пък ме дразни, че стачкуват (не само те) винаги преди избори...
Мда,.....съвсем тенденциозно!
Не знам как не си дават сметка, че НЯМА как да получават по 600-700 лв., при положение, че средната заплата за второто тримесечие на тази година е 406 лв. Няма европейска държава, където заплатите в средното образование да надвишават средната за страната заплата!

# 18
Мен пък ме дразни, че сте слепи за абсурдите, които се случват ежедневно в държавата и плюете хора, на които преди години се гледаше с респект и уважение, а сега с подигравка. Ако всички училища бяха частни и те просто бяха решили да си вдигнат таксите, както най-спокойно направиха таксиметровите шофьори, много интересно как щяхте да реагирате тогава? Никой не се възмущава от това, нали? Хората си решиха и си го направиха и никой не ги оплю, нито възропта, а сега от девет дола вода ще докараме, само и само да плюем по форумите и да се правим на интересни. 

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз също искам по-висока заплата 100 %. Но не,най-много 7 % в края на годината. Работя в банка и заплатите не са кой знае какви. Ако отида при шефа и кажа какво искам,ще ми каже ,че не може и ако не ми харесва да си тръгна,много хора чакат за моето място.
Знаете ли за 1 година колко пъти съм имала възможност да си ползвам обедната почивка,а колко дни не съм  имала време да отида до тоалетна(колкото и да е смешно)? Някой да го интересува? не ,нали? Не искам изобщо пък да коментирам,че от хората,които идват в банката 80% са неграмотни.Не могат и името да си напишат правилно. Сложили сме вносна бележка образец,за да има откъде да гледат като попълват ,за да можем да си вършим работата в по-нормална среда. Не могат и така да попълнят една бележка,а преписват и думата образец,защото не знаят какво означава. Кой ги е учил не знам newsm78 Много пъти съм оставала след работно време или съм си носила работа вкъщи,не съм получила и 1 стотинка за извънредния труд. Искам да ми каже някай къде да отида да стачкувам. Може би в Гърция,защото банката е гръцка.
Имам приятелка ,която е учителка от 2 години.Един път не е споменала за ниската си заплата,а говори само за децата и колко й е хубаво с тях. Явно е призвание.И най странното е ,че не се обявява нито едно постоянно място за учител. Това става само с връзки и пари. Защо се натискат толкова хора за тези места като не са добри ?

# 20
  • Мнения: 3 153
Явно не четеш написаното....... Никой не казва, че не трябва да се повишат заплатите на учителите, но не така безразсъдно да се настоява за такива суми! Явно учителите не са чак такива интелектуалци, щом могат да бъдат поведени като стадо и да бъдат съвсем спокойно манипулирани!

# 21
  • Мнения: 603
И аз, и аз съм в банка...
И 7% понякога са мечта. А като отидеш при шефа те питат: Ти колко клиента доведе в банката, че искаш толкова висока заплата?

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И аз, и аз съм в банка...
И 7% понякога са мечта. А като отидеш при шефа те питат: Ти колко клиента доведе в банката, че искаш толкова висока заплата?
А колко отпуска можеш да ползваш? само когато има кой да те замести,нали?

# 23
  • София
  • Мнения: 442
Нямам нищо против да са частни училищата, стига да са достъпни за хората и образованието да е качествено. Храбрецо, недей се дразни толкова, че не е здравословно. Цялото ни общество е едно такова емоционално! Пак ще ни излезе през носа, както обикновено, така че нищо ново под слънцето.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Мен пък ме дразни, че сте слепи за абсурдите, които се случват ежедневно в държавата и плюете хора, на които преди години се гледаше с респект и уважение, а сега с подигравка. Ако всички училища бяха частни и те просто бяха решили да си вдигнат таксите, както най-спокойно направиха таксиметровите шофьори, много интересно как щяхте да реагирате тогава? Никой не се възмущава от това, нали? Хората си решиха и си го направиха и никой не ги оплю, нито възропта, а сега от девет дола вода ще докараме, само и само да плюем по форумите и да се правим на интересни. 
Ти специално за да ни просветиш ли се регистрира?
На мен поне ми е странно да се сравнява труда на учителите с този на таксиметровите шофьори. А бакшиш в края на годината ще трябва ли да им даваме?

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Мен пък ме дразни, че сте слепи за абсурдите, които се случват ежедневно в държавата и плюете хора, на които преди години се гледаше с респект и уважение, а сега с подигравка. Ако всички училища бяха частни и те просто бяха решили да си вдигнат таксите, както най-спокойно направиха таксиметровите шофьори, много интересно как щяхте да реагирате тогава? Никой не се възмущава от това, нали? Хората си решиха и си го направиха и никой не ги оплю, нито възропта, а сега от девет дола вода ще докараме, само и само да плюем по форумите и да се правим на интересни.   


Хаха, тъкмо си мислех кога ли ще изцвъка някой подобна мисъл  Mr. Green
Трябва да ти кажа, че от време оно даскалуването е лукс /както казва майка ми за жени без работа, които ги издържат мъжете им  Mr. Green/
бтв тя е пенсионер учител

# 26
  • Мнения: 603
Имам натрупан отпуск да ползвам...
По 2 седмици максимум в годината се разрешават. И то, ако има кой... Не стачкуваме, щото нямаме синдикати. Не стачкуваме след отпуск от 3 месеца. И това не е само в банковия сектор...

# 27
  • Попово
  • Мнения: 687
Аз си казах вече мнението по други теми. Не им харесват много неща в замисъла и изпълнението на протеста им. Основно ме дразни слепотата с която са се спуснали след малоумните си синдикалисти. Не  одобрявам отказа им да се замислят как нещо придобито от с труда на всички може/трябва да се разпредели само за техните нужди. В исканията им не откривам нито едно свързано с нещо различно от заплатите им, все едно това е единствения проблем на образованието ни. Как да им повярвам че и двойни заплати да вземат ще си вършат по-добре работата?

Peace така така мислят си за джоба... а не какво ще стане утре. Лично аз не вярвам , че ако им се дигнат заплатите ще си свършат работата, ако ще и тройни да станат

# 28
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Аз и в другата тем писах - не това е начина.
Уж интелигентни хора, а една стачка не можаха да направят като хората.
За тринадесет дни колко икономии направи държавата - как няма да протака
Орешарски, че това си е жива далавера .. после ще им ги даде като % увеличение ...
А трябваше да е през лятото или поне в извънработно време ... на смени ....
Хем щяха да им плащат, хем да протестират, хем родителите повече щаха да ги
подкрепят ....

# 29
Мен пък ме дразни, че сте слепи за абсурдите, които се случват ежедневно в държавата и плюете хора, на които преди години се гледаше с респект и уважение, а сега с подигравка. Ако всички училища бяха частни и те просто бяха решили да си вдигнат таксите, както най-спокойно направиха таксиметровите шофьори, много интересно как щяхте да реагирате тогава? Никой не се възмущава от това, нали? Хората си решиха и си го направиха и никой не ги оплю, нито възропта, а сега от девет дола вода ще докараме, само и само да плюем по форумите и да се правим на интересни. 
Ти специално за да ни просветиш ли се регистрира?
На мен поне ми е странно да се сравнява труда на учителите с този на таксиметровите шофьори. А бакшиш в края на годината ще трябва ли да им даваме?
Смяташ ли, че на теб точно трябва да давам обяснения защо съм се регистрирал? И не става въпрос за сравнение на труда, а за начина, по който се вземат решения и те даже не подлежат на коментар, а просто стават факт, с който всички са длъжни да се съобразяват.
Ян Бибиян, как според теб трябваше да протече стачката? Тихомълком с много молби и коленичене пред МС, МОН и т.н? Когато хората не са организирани, твърдите, че това е заради липсата на достатъчно подкрепа и единство, а когато най-сетне всички се обединиха, пак се намери някой, който да не е доволен, щото му се пречи на спокойното живуркане. И след като толкова много ви възмущават учителите, що не си учите децата сами, а?

Общи условия

Активация на акаунт