Отново за млякото и запека

  • 2 016
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 258
днес ппак не беше акал 36 часа и му сложих свещичка педиатърката ми каза ако не се изходи повече от 48 часа да му слагам, знам че това е временно решение но за съжаление се налага.
Утре ще говоря с педиатърката за Лактулоза Мип.
Колкото и да е отричан този метос, аз също често прибягвах до клизми.Повече от 24ч не съм го оставяла да не ака, след като се установи, че при нас този проблем не е млякото. Не се отчайвай, като пораснете още малко, всичко ще е наред Peace
Мойта педиатърка каза, че Лактулоза Мип било по-хубаво от Дуфалак-а, но незнам точно каква е разликата.

# 31
  • Мнения: 521
kundurdjieva мерси за съветите както и на другите мами надявам се нещата с времето да се подобрят а относно Лактулоза Мип утре ще говоря с педито, дано е в час с този препрат май много не и се работи ама карай Simple Smile добре че има часни педиатрични клиника да има кой да обърне внимание на децата ни

# 32
  • Мнения: 1 672
Преди с Фризолака ходеше през ден а сега с Нутрилон-а станаха през 2 ,от около седмица давам и Блевит Л но не оказва влияние.
а за коликите почти няма колики давам му Инфакол само при нужда именно защото предизвиква запек.
Инче и аз знам че Нутрилон Комфорт е добро мляко именно затова толкова се учудвам че нещата се развиха така .
изобщо не се притеснявай на 2 дни е съвсем нормално да си ака.Моята дъщеря ака на 2 -3 дни

# 33
  • Мнения: 336
Ох, наистина е индивидуално. От раждането дохгранвам с Фризо, но откакто минахме изцяло на АМ започна здрав запек. Казаха ми че Апамила разхлабвал, но нямаше резултат - през 3-4 дни . Смених с Нутрилон комфорт - през 2-3 дни. Сега сме изцяло на Фризовом и най-сетне мога да си отдъхна. Някои майки ми се карат че ще й докорам разтойство, но явно стомахчето е много спечено по принцип, защото сега ака  гъста каша. Е, поне е всеки ден. Мисълта ми е , че на всеки различно му понасят млеката.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 899
Имам следния въпрос, ако може някой да помогне със съвет. Вчера съм обиколила 3 магазина и 5 аптеки да търся Нутрилон-Комфорт(НК), защото бебо е само на АМ - вече дори не броя 40-те грама кърма на ден, които успявам да му дам   . Видях темичка във форума, че НК било спряно от производство и че вместо него (уж еднакво по състав) са пуснали Аптамил-Комфорт (АК). И май има нещо верно в това, след като видях АК, а на единственото място където видях НК той беше с изтекъл срок на годност   . Обадих се на педи и попитах дали АК = НК и дали да мина  на него, каза че няма проблем. Но пък педиатър от форума ме съветва да почна да давам обикновено (не комфорт) мляко, комбинирано с Фризовом, след като обясних, че бебо има рефлукс, газове които го мъчат почти постоянно, ака веднъж на 2 дена - количество като за два дена но от раз   . Поне коликите неутрализирах с Инфакол.
На мен лично не ми се иска да сменям изобщо млякото, ама като го няма по магазините?
Какво ще кажете за варианта обикновения Нутрилон 1 + Фризовом - поне марката ще остане същата?
Въобще какво мислите по въпроса, че бебо е още много мъничък?

# 35
  • Мнения: 521
Аз лично давам фризолак+фризофом и сега малкия ака всеки ден мисля че фризофома действа и пробвай да даваш нутрилон +фрзофом поне няма да сменяш марката от НК на нутрилон е подобре отколкото на съвсем друга марка.пробвай дано има ефект аз лично съм доволна от фризофома.успех Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз лично давам фризолак+фризофом и сега малкия ака всеки ден мисля че фризофома действа и пробвай да даваш нутрилон +фрзофом поне няма да сменяш марката от НК на нутрилон е подобре отколкото на съвсем друга марка.пробвай дано има ефект аз лично съм доволна от фризофома.успех Simple Smile

Благодаря ти! И аз така си мислех да направя, ама друго си е като чуеш, че и други мислят като теб! Ще видя какво ще е положението след 3-4 дни  Rolling Eyes .

# 37
  • Мнения: 521
Дано има резултат Simple Smile

# 38
  • Мнения: 814
Преди с Фризолака ходеше през ден а сега с Нутрилон-а станаха през 2 ,от около седмица давам и Блевит Л но не оказва влияние.
а за коликите почти няма колики давам му Инфакол само при нужда именно защото предизвиква запек.
Инче и аз знам че Нутрилон Комфорт е добро мляко именно затова толкова се учудвам че нещата се развиха така .
изобщо не се притеснявай на 2 дни е съвсем нормално да си ака.Моята дъщеря ака на 2 -3 дни
За мен това е странно, особено за малко бебче. Синът ми обикновено винаги си е акал по 1-2 на ден, а ако се е запекъл от нещо - тогава е 1 на 2-3 дни и видимо му е надуто коремчето и му тежи. 

# 39
  • Мнения: 24 467
Според мнението на лекарите, с които съм комуникирала реално и виртуално едно бебе и въобще един човек може да се изхожда и това да се приеме за нормално както 1-2 на ден, така и веднъж на 2 до 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт