Самотни татковци?

  • 5 012
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 327
вие двамката що не си отворите една тема и там да се изясните?  Mr. Green

# 46
  • Мнения: X
Защото вие жените някак си не можете да гледате по-дълеч от чувствата си.
Ама има и изключения.  Laughing
Слава богу.
Малкото ми добри приятелки успяват да съчетаят силните страни на мъжа и на жената...  Whistling .. леле прекалих просто ама... мисля си го все пак. И хич не стигат само до чувствата.  Laughing
Иначе като цяло си прав. Мъже /сиреч тъй наречените ти чувства/ и шопинг. Шопинг и мъже. Днес си купих една жилетка. Днес пък еди кви си обеци. Ами... не е лесно ще знаеш. И на мен хич не ми е лесно сред океана от 'шопинг терапия'. Та тъй когато някой ми заговори за бизнес, изведнъж ми става едно .. очите ми изскачат от орбитите.. а ако това е и жена..... казва се В. - ми аз в такива случаи казвам "Някой ако ме пита какъв мъж искам, ще кажа - искам мъж като В."... а тя ми отговаря "Е да, правиш ли си сметка как ми удряш по женствеността ..."
А пропо такава една оперирана от чувства 'госпожица' как ли според теб се отразява на егото на заобикалящите я 'мъже'...

# 47
  • Мнения: 623
По принцип сте абсолютно прави, че са равностойни, когато са в семейство и се обичат, но когато се случи така, че пътищата им се разделят определено какъвто и да е бащата не може да даде на детето това което може да даде майката. ...

Не се притеснявай... ще порастнеш
Братле ти май много ми се дразниш. Постоянно търсиш под вола теле в моите постове. Ако не си забелязал аз в горния пост не си променям позицията ами я доизяснявам за злонамерени душици като теб. Спокойно не искам да ти заема мястото в сърцата на самотните мами, ти си оставаш горкичък баща номер 1.
Забележката, която си написал по-горе не мога да я приема от човек, който намира кусури във повечето от  постове ми. За мен това се дължи на предрасъдици, а не мисля че има нещо по-незряло от предразсъдаци. Другия вариант е аз да съм супер тъп а за неверността на това твърдение имам предостатъчно доказателства.

 Laughing  newsm10

No comment

# 48
  • Мнения: 2 274
Защото вие жените някак си не можете да гледате по-дълеч от чувствата си.
Ама има и изключения.  Laughing
Слава богу.
Малкото ми добри приятелки успяват да съчетаят силните страни на мъжа и на жената...  Whistling .. леле прекалих просто ама... мисля си го все пак. И хич не стигат само до чувствата.  Laughing
Иначе като цяло си прав. Мъже /сиреч тъй наречените ти чувства/ и шопинг.
ДАлеч (човече научи се да  пишеш правилно)
Каси, това за приятелките го приемам лично!  Laughing Днес нищо не си купих!  Laughing Не се сетих даже! Laughing

# 49
  • Мнения: 3 621
И аз познавам такъв татко , жена му оставила детето на съседите когато той бил на работа и от тогава вече 10 -та година я няма никаква , а малката е вече на 13 години
Живеят си двамата с таткото , няма кой да им помага , родителите му са доста възрастни и живеят в едно доста далечно село , няма брат или сестра ...
За 10 години малката е получила две картички от майка си , и все още я чака да се върне ...иначе е невероятно дете , никак не е разглезена , просто една малка домакиня
Шарен свят....

# 50
  • Мнения: 9 990
Сега попадам на темата и имам въпрос към Ал.
Какво тояно е да споделя жената до теб твоите мечти?Питам като обвинена от моя мъж за същото, а смея да твърдя, че винаги съм го подкрепяла за всичко!
Второ-някъде назад прочетох и следното-че мъжете имали кариери, а жените не, защото не виждали по-далече от чиувствата си или нещо в този стил.Мъжете имат кариери, защото излизат свободни от ситуацията, много по-често те без деца и неангажирано време, което време отдават именно на кариерата си.Аз, ако имах на кой да оставям децата и да съм на служебна вечеря с клиенти важни-и аз щях да имам такава.Но тук бащата, който трябва да поеме-липсва.Така че-разглеждаш нещата много еднозначно.

# 51
  • Мнения: 302
Здравейте,

Аз не познавам татковци, които без помощта на майката отглеждат децата си. Бих се радвал да познавам такива! Ако не за друго, поне да им стисна ръката и да им кажа - ЕВАЛА!

Колегата dannytg ме накара да си призная, че съм мислил за варианта сам да отглеждам деца. Само не ме нападайте сега... Ще поясня:

- Мисля, че когато никой (който е крайно различен от мен) не ми се бърка в дисциплината, в оформянето на големите стойности в живота, резултатите ще са по-добри. Самото дете ще се чувства по-сигурно. Когато единия се опитва да създаде нещо, а другия след това руши, само и само за да покаже пред детето "Колко е добър" и т.н. води до никъде. Сега не ми остава нищо друго освен да давам достоен личен пример и да се надявам детето ми да го следва. Дали сега, дали после - няма значение.

Та така...  Grinning

- Знаете, че твърде често разведените правят неща, свързани с детето, само и само да си го изкарат на другия. Мъничетата стават заложници в незряли и недостойни отношения между хора, които някога са се обичали, били са поне приятели, създали са дете... Признавам си, че и аз съм бил изкушаван да изрека нещо неподходящо по нейн адрес в присъствието на детето. Крайно недостойно от моя страна. Намерих сили да се извиня и да го не допускам повече.

- Далеч съм от мисълта, че детето има нужда само от един родител! НАПРОТИВ! И Мама и Тате са необходими! И най-добрия възпитател не може да замени един Добър родител! Но ако родителя не е стока, той по-скоро ще пречи отколкото ще помага. Такъв човек е по-добре да стои настрана.

 

# 52
Добар ден на всички !
Сега попадам на темата и много ми се иска да Ви разкажа за един татко на когото свалям шапка. Та това е мъж отглеждаш сам две деца - момиче на 14г. и момче на 11г.Доста отдавна бившата му съпруга просто си отива , но сама. Омъжва се повторно и ражда момиченце.   bouquetТова е чудесно ,но тя неще и да види децата от първият си брак.Тросто немога да разбера как заспива нощем като незнае  има ли какво да ядят децата й  newsm78.

# 53
Не познавам нито един самотен татко, нито съм чувала за такъв. Обикновено детето на такъв вид татко се отглежда от МАЙКА МУ! Но ако има такива бащи, то аз им свалям шапка.  bouquet И веднага си задавам въпроса: коя ли е майката?

# 54
Странно наистина но децата са си при него и той сам се грижи за тях.Майка му живее  във Враца и почти не идва в София .Той е сам с дечицата си  и бих казала че се справя завидно . А по отношение на майката (ако тази жена може така да се нарече ) #2gunfire

# 55
  • Мнения: 581
Да, познавам такъв баща, който сам се грижи за децата си доколкото може. Жена му го е оставила, защото и се живее без отговорности и задължения. Децата са добри и стойностни хора.

Познавам и друг баща, който беше разделил отговорностите по отглеждането на децата между майка му/Бог да я прости/ и жената с която живееше. Той е тип, който обича да прехвърля отговорности, а не да поема. Вечно на път, вечно с любовници и живот - здравей! Нищо, че изглежда хрисим, измъчен и добър.

Мисля, че всичко е до човека.

Общи условия

Активация на акаунт