Отчет на набор 2003 - 11

  • 13 927
  • 355
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 8 769
Някой ако е минал по този път да помага, че вече незнам кво да измисля просто и като се има впредвид че бебето е още малко и почти никакво внимание не изсква, незнам като попорасне какво ще правим.
Jutoo, минахме оттам. Вече е по-спокойно, но Кейти ревеше за всяко нещо, с причина и без, докато Филип бе малък. Просто ужас. Ревност голяма. Обаче минава. Малко повече внимание, нежност-няма как, трябва да свикне с новото положение. Имаше преди време една тема за ревността при породени деца, и там бяхме писали доста хора какви щуротии са искали да правим от нас "по-големите" деца, когато се роди бебето. Потърси я. Ще видиш, че е нормално да плачат, и да искат едвали не невъзможни неща, че се вбебешават.... Tired(егати думата дето измислих)
Плачът е единственият начин малкото дете да привлече внимание, затова толкова лесно реват....
Шани, Етиа, какви са тия ваши каракоджули бре?  ooooh! Добре че моите спят като кирки (освен присламчването им в нашето легло в полубудно състояние), не мога да ги събудя сутрин...

# 346
  • София
  • Мнения: 4 397
Доня Туфиня Успокои ме значи е нормално това реванеее, вече си мислих, че само моя така реве.
значи чакаме да мине периода на адаптация с бебока, все си мисля, че малката като порасне още малко да почнат да се заиграват ще се мирне положението  Whistling

# 347
  • Мнения: 14 133
Шани, Етиа, какви са тия ваши каракоджули бре?  ooooh! Добре че моите спят като кирки (освен присламчването им в нашето легло в полубудно състояние), не мога да ги събудя сутрин...
И Сашо е от каракоджулите. Тази сутрин искаше да става в 5,20, наспат Laughing. После едва го събудих за градината.

# 348
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
моя си спи, но снощи нещо с баща си имаха сблъсък. Много нерви изхабиха и 2-мата и явно това оказа влияние на нощния му сън.
Иначе си спинкат сладко-сладко дечицата ми.  Hug

# 349
  • Мнения: 4 967
Jutoo, честито бебенце!
Аз си мислех, че Косьо е станал голям ревльо, пък то може наистина да е свързано споявата на бебата. А смятах, че не му се е отразило събитието... Не е проявявал ревност, много обича сестричката си, гушка я, целува я. Някой като се пошегува, че ще ни я вземе и той много насериозно се сърди и раздава правосъдие. Бе с две думи - обича я! А как хубаво почнаха да се заиграват! Чак сега се замислям, че може би все пак този рев не е съвсем така безпричинен. Баща му само му се кара за това и му вика, че бил женчо!

# 350
  • София
  • Мнения: 4 397
Така така я виж ти отбора нараства /4г. и бебе / Betty L и при нас е така обича я, гушка я, радва и се, но сега ми просветва, че това реване е някаква ревност  newsm78 макар че аз много си го гушкам всеки ден си казваме колко се обичаме  Heart Eyes, но както казаха миналите по този път така е и да чакаме светлината в тунела да се появи скоро  Hug защото вече почнах да си мисля, че някъде бъркам при отглеждането  Crazy

# 351
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря на всички за честитките   bouquet
Ох, явно това с рева е повсеместно...айде да става топло/то сега свърши де/, че след градина да сме навън при други деца - тогава като че ли ще е по-добре положението. Сега вкъщи...то скука - трябва с нас да си играе, пък и вкъщи по-спокойни игри, не може да се измори като хората.

# 352
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
Kimba77 и bettyL ние сме в същата комбинация бате и бебе. Съвсем съзнателно взех решение за второ дете "Когато батето порасне-ще му дойде акъла". Оказа се, че съм си правила сметка без кръчмар. Постигнахме баланса в семейството с половете и с децата /хич не искам да ги деля / бебето е мечта - кротко, слънчево и послушно, а батето /откакто се е родил/ - инат, сърдитко и абсолютно непослушен. На всяка моя дума - отговорът е НЕ! Все си казвам да са живи и здрави, пък Господ си знае работата. Praynig

# 353
  • Мнения: 696
Относно извънкласните - ходи на народни танци 2 пъти в седмицата от 17.30-18.30. Плащаме 10лв на месец. Много трудно се справяме с времето (иобщо-взето постоянно бягаме на някъде), аз самата водя водя 1 курс 3 пъти в седмицата и се прибирам в 21. НО, важното е желание да има. В началото дори излъгахме, че Момо е на 4 - не искаха да го вземат, понеже бил малък. Казаха, че дете на 4ри годишно дете не може да му се привлече вниманието за 1 час. Сега казват вече, че е голям фен и да не спирам да го водя.
Освен това в градината посещава още модерен балет (10лв на месец-2 пъти седмично), колко е модерен е една друга тема..., и още спорти танци (отново 10лв на месец-2 пъти седмично) + йога (едва 4 лв мецечно). На английски не го записах...

п.п някой няма ли да пусне нова тема?

# 354
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Четем днес от "Франклин се загуби" и стигаме до момента в който родителите на Франклин се разтревожиха, че още не се е прибрал. Кристиян се изцепва:"А те защо нямат телефон?" #Crazy

За утре си е поръчал едно документално филмче на БиБиСи за черните дупки с много хубави комп. анимации и графики. В детската учили за транспортни средства и споменали и ракетите. Разпитва ме кой ги кара и защо ходят в космоса и почти се разрева, докато настоятелно ми обясняваше, че и той искал да кара ракета.
Явно е на научна вълна, защото пък ония ден подскачаше на улицата и се чудеше защо не пада от Земното кълбо  newsm78 Тръгнах да обяснявам за гравитацията, ама добре че са филмчетата та имах и примери. А една вечер много тъжно ми каза, че искал да е от другата страна на земното кълбо , където е слънцето сега. Чак се чудя до колко ги осъзнава. Дали са някакви мешани абстракции и дали не прекаляваме с информацията. Още си спомням как майка ми се опита да ми обясни за земното кълбо с една топка. Нищо не разбрах от обясненията и, макар че тя май остана доволна от себе си. Thinking

Споделете за младите откриватели  Mr. Green

Само да поясня, че инфото за космоса Криско има от филмчето Титан. А за черните дупки от "Планетата на съкровищата"

# 355

Общи условия

Активация на акаунт