Бременност,гъбички и Гинопеварил???

  • 4 243
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Появиха ми се вагинални гъбички и ми изписаха глобули Гинопеварил. SadМоля мамите,бъдещи и настоящи да споделят ако са имали такъв проблем през бременността.Опасни ли е за бебето -и гъбичките и глобулите?Благодаря Ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 580
През цялата бременност имах на приливи и отливи и съм ползвала и такива и други глобули.Не се притеснявай голям процент от бремените ги получават тези гъбички.

# 2
  • Мнения: 2 197
Не се притеснявай, аз също имах и същото ми бяха изписали. Смята се, че в първите седмици на бременността антибиотичните лекарства са много вредни за бебето. Ти си вече в доста късен етап. Иначе самите гъбички са опасни за бебето, тъй като може да се зарази докато излиза (супер го обясних, ама е вярно). Така че е за предпочитане да не го подлагаш на този риск. Няма страшно!

# 3
  • Мнения: 4 555
Гъбичките са по-вредни от глобулите.
Освен, че бебето може да се зарази при раждане, ако ги оставиш и стане инфекция, може да се спука мехура и да започне преждевременно раждане, което е по-сериозният проблем.
Слагай глобулите и не се притеснявай.

# 4
  • Мнения: 1 251
И на мен последните месеци ми изписаха гинопеварил, не се тревожи, няма страшно, по-добре се лекувай.

# 5
  • Мнения: 385
Не се притеснявай, слагай си глобулите. При доста бременни се появяват гъбички по време на бременността, които задължително трябва да се излекуват преди раждането - не е страшно, но може да стане ако ги оставиш без да ги лекуваш и настъпят други усложнения. А си слагах Гинопеварил, но не ми помогнаха и минах на Клотримазол глобули и мехлем - до колкото знам не са опасни за плода, понеже са с локално приложение.

Дано това да ти е единственото притеснение през бременността. Simple Smile Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз слагах точно такива глобули,когато бях в 5-ти месец.Няма страшно.Друг е въпроса,че действието им беше много кратко.След един месец гъбките пак се появиха Sick

# 7
  • Мнения: 674
Аз също ги слагах скоро,помагат,но за кратко !
Важно е обаче да ги лекуваш  Peace

# 8
  • Мнения: 9 973
Гъбичките са по-вредни от глобулите.
Освен, че бебето може да се зарази при раждане, ако ги оставиш и стане инфекция, може да се спука мехура и да започне преждевременно раждане, което е по-сериозният проблем.
Слагай глобулите и не се притеснявай.
аз  часове преди да родя сложих вагинална таблетка-клотримазол.

# 9
  • Мнения: 1 044
аз получих гъбички още от самото начало на бременността, но чак в 4тия месец започнах лечение, именно с гинопеварил. Моят гинеколог каза, че в първия триместър не е хубаво да се приемат лекарства - нито вагинално, нито орално. В четвъртия месец се изчистих и докрая на бременността подобен проблем не съм имала.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 833
Изписаха ми Гино - Дактарин профилактично и го използвам, въпреки че нямам някакво сериозно течение. Според лекаря течението причинява повече разкъсвания по време на раждане, затова е добре да се изследва вагинален секрет 1 месец преди раждането и да се вземат мерки, ако е необходимо.

# 11
  • Мнения: 1 006
Гъбичките са по-вредни от глобулите.
Освен, че бебето може да се зарази при раждане, ако ги оставиш и стане инфекция, може да се спука мехура и да започне преждевременно раждане, което е по-сериозният проблем.
Слагай глобулите и не се притеснявай.
Peace

# 12
  • Мнения: 553
Изписаха ми Гино - Дактарин профилактично и го използвам, въпреки че нямам някакво сериозно течение. Според лекаря течението причинява повече разкъсвания по време на раждане, затова е добре да се изследва вагинален секрет 1 месец преди раждането и да се вземат мерки, ако е необходимо.

не самото течение, а наличието на гъбична инфекция уврежда лигавицата на влагалището, то става съществено по-малко еластично и оттам по-големия % разкъсвания.
Влагалището трябва дай ечисто ида има време напълно да регенерира  лигавицата  затова доста лекари изписват профилактично противогъбични лекарства в началото средата на 9 месец.

# 13
  • Мнения: 221
Защо смяташ, че наблюдаващия те лекар ще ти изпише нещо, което би ти навредило newsm78Ако толкова се съмняваш в преценката му го смени Naughty
За протокола - и аз слагах по време на бременността си такива глобули Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Здравейте!Аз съм едва в 10 седмица и вчера ми изписаха Gyno Pevaril( след резултатите от микробиологията).Но тази сутрин, след първата глобула снощи , ми се появи за малко розовеникаво течение, но после спря и доста се притесних.Случвало ли ви се е такова нещо при употребата на този препарат?

Общи условия

Активация на акаунт