Първата думичка е "баба"?

  • 3 501
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Е, как сте реагирали или ще реагирате, ако първата думичка на детето ви е "баба"? Само аз ли си мечтая да е "мама"?  Confused И въобще изпитвате ли някаква ревност от това?

# 1
  • Мнения: 3 153
Ами ако детето ти е гледано от баба му предимно не виждам нищо изненадващо. На моето първата беше "тата" и честно казано ревност не съм изпитвала:)

# 2
  • Мнения: 44
Бабата (свекървата) живее до нас и почти всеки ден Радост прекарва около час-два при нея, но иначе ние с таткото си я гледаме. Naughty Знам, че на някои ще им изглежда странно това мое чувство, но се надявам да не съм единствена...

# 3
  • Мнения: 4 555
А какво значение има!?
По-важно е кои ще са следващите думи  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Малкия също каза първо" баба" при положение,че само аз съм си го гледала.Даже дълго време на мен ми викаше баба Laughing .Не изпитвам ревност защото просто това му е било по-лесно на детето.А баткото пък първо каза "ам-ам",после баба,тате и накрая мама.Това няма значение,защото никой неможе да замести мамата  Hug

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ами как, нормално бих приела.По-скоро бих се зарадвала, че е казало думичка.При нас първата беше тата, после баба,дада и чак след това мама Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
Това е съвсем нормално. Най-лесно произнасяното от бебетата е сричката "ба", а мама, всъщност е едно от най-сложните за изговаряне от бебетата.
Освен това хич не съм страдала. Дъщеря ми каза първо баба, после тати, после мама. И какво? Винаги съм била на първо място и знам, че е така, никога не съм се борила по някакъв специален начин за това.

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 338
И при Констанца първата дума беше "тата" и к'во от това. "Мама" каза доста след това, а то"мама" май идва от ам-ам-амамамама. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 042
И моето дете каза първо "баба", но това нямаше никакво значение за мен. А да не говорим, че той изобщо не свързваше произнесената сричка с баба си  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 44
 Laughing за ам-амамамама съм съгласна, като че ли и Ради се опитва да го казва, нали е яшничка Simple Smile, но явно аз съм една ревнива майка  ooooh!... Странно не си се представях такава преди да родя  Rolling Eyes. Колко само се променя една жена, когато вече е майка...

# 10
  • Мнения: 304
Ами как, нормално бих приела.По-скоро бих се зарадвала, че е казало думичка.При нас първата беше тата, после баба,дада и чак след това мама Simple Smile
И при нас така  Peace
Има ли толкова голямо значение?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 246
И на Емко първата думичка беше "баба". И то по-скоро от ба-ба-ба-ба, та каза баба.
Ами зарадвах се и веднага се обадих и на двете баби да се радват и те. Grinning
Изобщо и не съм си помислила за ревност. Но виж ревнувах (и ревах като магаре една вечер) когато сестра ми миналото лято преди да го пуснем на ясла го гледаше и той беше започнал да предпочита нея пред мен.  Cry Добре, че беше за кратко, че много тежко го изживявах аз.

# 12
  • Мнения: 413
И Вики първо каза ба-ба, но сега повтаря само ма-ма и нищо друго. Simple SmileТака или иначе децата не влагат смисъл в тези първи думички. Peace
В интерес на истината и аз съм имала и все още имам понякога такива помисли, че ще предпочита баба си (защото аз работя, а се гледат с баба си през деня), но детето си търси мен и след работа си наваксваме двете.

# 13
  • Мнения: 4 111
И моето дете каза първо "баба", ама то е неосъзнато още. Не е виждал бабите си от 3 месечен. Баба каза на седем месеца.

# 14
  • Мнения: 294
Това е съвсем нормално. Най-лесно произнасяното от бебетата е сричката "ба",
Така е.
 И на моето момченце това беше първата сричка и най - любимата ! Затова и следващите думи ( освен "мама" и "тате" ) бяха вариации на  "ба" - банан, балон, бау-бау, бай - бай и т.н.  Crazy

# 15
  • Мнения: 1 183
И при нас в така,само повтаря ба-ба,та-та,дя-дя и ма-ма ще каже последно,но това хич не ме притеснява,после цял живот ще казва мама  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Първата дума на Калоян също беше "баба".Гледах си го аз и при бабите беше ходил за по 2-3 дена веднъж на 2 месеца на гости с мен и баща си.
Втората дума беше "тати" и чак тогава "мама".Не съм се чувствала зле от това въобще.Каквото и да беше казал,пак щях да се радвам Laughing

# 17
  • Мнения: 114
абе я стига глупости. Моето дете каза първо баба после тата и най-накрая бях възнаградена задето съм неотлъчно до него с едно мама. После се върна пак на баба и така.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 423
И моя син първо каза "баба" и после "мама", но не съм изпитвала някаква ревност.  Thinking

# 19
  • Мнения: 4 447
Мдаааа. Много от бебетата започват с "бабабабаба".

Казаха ми, че на (не помня кой) език, това означавало баща.

Не съм изпитвала ревност, обида или тем подобни щуротии. Rolling Eyes

Сега казва мамамама, тататата, да-дададада, амммм-ммаамама-ам, и разни други срички, които не значат мисля нищо. Пробължава с бабабабаа, както и мабамабабама  Grinning

И така. Мйак ми "се сърди", че сме го били научили на "баба", но в интересн на истината никой не е правил това.  Grinning

# 20
  • Мнения: 9 973
често бъркат мама и баба. Peace

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И моят син започна с баба,после тата,а мама.... Crossing Arms

# 22
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Много важно каква ще е ...  Peace

# 23
  • Мнения: 4 447
Много важно каква ще е ...  Peace

глупости Hug

# 24
  • Мнения: 177
Нашият бебок каза миналата седмица "мама"  Grinning.

# 25
  • Мнения: 44
Мдамм, явно други такива екземпляри като мене няма!  Mr. Green

# 26
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ооо баба и на нас ни беше първата дума. После "ебаси"... за наш срам, после тати, деде и кака. Аз бях кака доста дълго време. Не съм ревнувала обаче от нито един от споменатите...

# 27
  • Мнения: 553
сигурно бабата го е обърнала на спорт и тези един-два часа само това й повтаря целенасочено...

# 28
  • Мнения: 7 723
....успокоявах се, че всъщност иска да каже "бау- бау"...
....а само на свекърва ми й се причува, че казва "баба" Whistling

# 29
  • Мнения: 7 201
И моя син първо каза "баба" и после "мама"
И при нас беше така,но едната му баба не спираше да му "бабосва"при всеки удобен случай та затова. Mr. Green

# 30
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз си мисля,че първите думички са просто комбинации от срички и детето не влага смисъл в тях като за начало.Така че дали ще е мама или баба на този етап няма никакво значение!

# 31
  • Мнения: 221
Моят син също каза първо "баба" Peace Какво пък толкова  newsm78 Неосъзнато е Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 593
Аз си мисля,че първите думички са просто комбинации от срички и детето не влага смисъл в тях като за начало.Така че дали ще е мама или баба на този етап няма никакво значение!
И аз съм на същото мнение! Ние казахме първо баба, после тати, дядо, а мама все още не казва Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
И моят син казва основно "ба-ба", повтаря го по цял ден.Казва също и мама, не ревнувам, за мен няма значение кое точно е казал първо.

# 34
  • Мнения: 772
Моята щерка първо каза та-та,последно -ма-ма Sad

# 35
  • Мнения: 5 183
Е, стига де.
Няма място за ревност и размисли.
Първите сри4ки на беб4овците обикновено са да, ба, та, ай.
Моят син парво започна с тях. После стана дадада, което стигна до дай (неумишлено Crazy), бабаба(баба), татата(тата), ай-ди (ние решиме , 4е това е хайде Crazy) и така. Мама каза доста късно.

# 36
  • Мнения: 2 677
Синът ми каза първо "баба". "Мама" я остави за накрая.
За никаква ревност не може да става въпрос - все пак това са шест-седем месечни бебета. Едва ли осъзнават какво точно казват.  Wink

# 37
  • Мнения: 8 242
И Тони каза първо баба. И още любимата му сричка е БА - по цял ден бабосва..
БА е кученцето, БА е като плаши някой, БА е балона, БА е за батко, БА е за баба, БА е за нещо ново, което не знае какво е.. Даже и на мен ми вика баба понякога  Crazy
Мама ми казва само като е сърдит или плаче  Rolling Eyes

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Първата думичка на Тери беше "тати",а на мен ми викаше "бапа",защото не можеше да казва М.Мама ми каза преди 3 месеца.Няма да забравя в болницата когато и сменяха абокат и тя плачеше "бапа,бапа....".Лекарките я успокояваха ,че ще извикат баба и,а аз се чудех в коридора да плача ли ,или да се смея.

# 39
  • Мнения: 5 362
Не съм изпитвала ревност.Първите думи на дъщеря ми бяха точно "баба","тати","деди",а най-най-накрая "мама"  Wink Grinning

# 40
  • Мнения: 4 915
На малката първото й словосъчетание беше "ба-ба". Напердаших я.  Mr. Green

Шегичка.  Laughing

Първите изречени срички децата не свързват с определени предмети и хора. Просто това им е било най-лесно да произнесат. Упражняват се, бърборисват си.

Месец-два-три по-късно ще започнат целенасочено да назовават роднините си. Споко.  Wink

# 41
  • Мнения: 983
Ами ако детето ти е гледано от баба му предимно не виждам нищо изненадващо. На моето първата беше "тата" и честно казано ревност не съм изпитвала:)

И при нас беше тата. Мама е последната. Но те ги казват, все още несъзнателно

# 42
  • Мнения: 2 381
И сестра ми първо каза "ба-ба", после"ка-ка", а следващата вече беше"ма-ма".
Първата думичка на моето момиче беше"ма-ма" Grinning

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Повечето бебета казват първо Ба-ба. Правят го неосъзнато около 7 месечни. Просто тези 2 звука са най-лесни за тях. И моето каза първо ба-ба, макар че си го гледам аз. на 8 месеца каза Мама, а по-нататък тети и деди.

# 44
  • Мнения: 230
Странно, но много леко го преживях. Може би защото все ревеше и не се отделяше от мен, та първо да каже "баба" беше нещо като компенсация за бабите Laughing Някъде около месец беше само "ба-ба-ба-ба"... После каза "тати" и пак така месец ту "ба-ба-ба", ту "та-та-та". Сега обаче само "мама" Naughty. Няма "баба", няма "тати" Laughing. Радва им се като за световно, обаче си гълголи нещо неразбрано, а "членоразделно" Simple Smile само "мама".
Не се впрягам на това какво е казало първо - стига ми погледът и усмивката, с които ме поглежда!
Да допълня, че Влади "късно проговори" на около 10 месеца и сега като казва "мама" си ме гледа и ме вика.

# 45
  • Мнения: 24 467
С ръка на сърцето заявявам, че и при двете ми деца ми е било все едно, коя ще е първата им думичка. Просто исках по- скоро да започнат да говорят, че е по- забавно.
Напр. големият ми син на 10 месеца каваше "вън", "такн" /часовник/ и "кала" /коричка хляб, което много обичаше/. Роднините бяхме след това. Малкият дори не съм запомнила дали "мамосваше", "татосваше" или "бабосваше" първо, също на около 10 месеца. Просто ги подкара на куп. Не съм мечтала за специално отношение, никога.

# 46
  • Мнения: 2 159
това е нормално, почти всички казват първо "баба"
и ние бяхме така даже и сега ни е най-лесната дума Grinning въпреки че баби няма около нас Mr. Green
мама казваме само като плачем, зов за помощ Mr. Green

# 47
  • Мнения: 17 407
Не помня коя беше първата й дума, май нито баба, нито мама. ТЯ на бабите си казва по име, де Mr. Green
ФАкт е, че  емного привързана към майка ми и има моменти когато я предпочита пред мен. НЕ ревнувам, не драматизирам.

# 48
  • Мнения: 506
И при нас първата дума беше 'баба' и много се радвахме всички.Нямаше ревност.Постепенно стигнахме и до 'мама' Grinning

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
И все пак нали не мислите, че първата думичка е била съзнателно насочена към баба?!

# 50
  • Мнения: 44
Разбира се, че не е съзнателно насочена, но нима не ви е подразнило и за миг факта, че свеки непрекъснато повтаря: Ето, чу ли? Каза "баба"! Отделно е ясно, че тя не спира да я бабосва: "Кажи бабо... Какво има бабо?... Защо плачеш БАБО?..." и пр.  Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 1 941
При на с беше "тата", после "баба", после "тата" стана на "тате" иии най-накрая дойде реда и на мама Heart Eyes Никога не съм се дразнила на "баба".

# 52
  • Мнения: 52
ами и нашата мацка първо каза "баба", но сега за сметка на това казва на всички "тата" независимо дали са жени или мъже ...  Laughing

А някой по-напред беше писал, че наричат бабите по имена. Аз искам дъщеря ми да се обръща така към всички хора. Как успяхте да се преборите с какосването, баткосване, лельосване, чичкосване и подобните ... Ми те хората нали за това ги кръщават все пак  #Cussing out

# 53
  • Мнения: 24 467
Не ми се е налагало да се "боря". Моето дете си има две баби и двама дядовци. За мен не е нормално да ги нарича по име. Все пак те се отличават по този си "статут" от всички други възрастни хора. На по- големия си брат още от една годинка му казва на име и никой не се е старал да го учи на нещо различно. И не го приемам за нещо много сериозно, важно е да се обръщаме един към друг по приемлив за всички начин.

# 54
  • Мнения: 678
Охо - мойто дете значи е много умно щом каза първо мама  Mr. Green Започна с маам, като плаче и търсеше да го гушна, докато сега съвсем съзнателно използва само за мен "мама". Казва вече и "баба" и "деде", като мисля, че баба също е съзнателно, защото го употребява в присъствието на майка ми и свекърва ми.
И съвсем чистосърдечно си признавам, че много ме беше страх да не каже "мама", докато е гушнат от свекърва ми или майка ми  Joy

# 55
  • Мнения: 3 069
При нас 1-та думичка беше"тати" и последваха още какви ли не , но мама още не казва.
Детето си го гледаме сами и не се отделял от нас нито за секунда.

# 56
  • Мнения: 3 069
Забравих да кажа, че няма никаква ревност от моя страна.
Знам, че съм най-важния човек за него Peace

# 57
  • Мнения: 244
по- скоро не е казало дума а две срички при нас също е така макар че майка ми го вижда веднъж в седмицата а свекърва ми веднъж на два месеца и аз се "ядосвах" Crazy н после стигнахе до мам..мам което означава какво ли не от гушни ме сменими памперса до гладен съм така че има време да разберем коя ще е първата думичка

# 58
  • Мнения: 520
И моето дете каза първо "баба", ама то е неосъзнато още.

И моето така! Но дори да е осъзнато не бих ревнувала.

# 59
  • Мнения: 4 496
Какво значение има първата думичка?Големия каза първо ба-ба,малкия каза та-та,малката каза ба-ба.Което му е най-лесно на детето-това казва... Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 589
ако има малко чувство за хумор ще каже първо "бебе" - така ще хвърли цялата семья в шах и ще даде на форума нова тема 

# 61
  • Мнения: 384
Ти сериозно ли питаш?!
И чак пък ревност...и моят син каза 'баба' (ако не броим едно наподобяващо 'мама' преди това  Wink ), ама не съм изпаднала в депресия или да си посипя главата с пепел  Mr. Green
Напротив-радвам се, още повече, че въпросната 'баба' участва равностойно в грижите за детето  Peace

# 62
  • Мнения: X
Ами моето момче казва само "б", а после и "ба", предполага, че ще каже първо баба. А после тати, най- вероятно. Мама може най- накрая, ама не ме притеснява. Може и да ми стане криво, не знам. Майка ми обаче го гледа мноооого, така, че има логика. СМятам обаче, че просто им е по- лесно. Може би не си единствената, но предполагам, че ще отмине това чуство. Ние няма да сме единствените зьа тях, колкото повече растат, толкова по- малко ще имат нужда от нас.

# 63
  • Мнения: 230
Разбира се, че не е съзнателно насочена, но нима не ви е подразнило и за миг факта, че свеки непрекъснато повтаря: Ето, чу ли? Каза "баба"! Отделно е ясно, че тя не спира да я бабосва: "Кажи бабо... Какво има бабо?... Защо плачеш БАБО?..." и пр.  Mr. Green
Ако свекърва ми се държеше така, определено щях да се нервя. А ако живееше наблизо....  Mr. Green
Само че май проблемът не е в думичката, а в твоето състезание със свеки. Я не `аби и си пази нервите. За целта отстрани дразнителя! И той не е детето!

# 64
  • Мнения: 44
Напълно си права Mini  Peace

# 65
  • софия
  • Мнения: 636
Дъщеря ми постоянно повтаря, по цял ден тата, тата. Казва също баба и дада. На мен казва мамам-м-м-м - па аналогия от ам-ам вероятно.Не ревнувам нито от татко нито от баба или дядо. Глупаво е. Иска ми се да може да казва мама и да ме вика, щото сега като иска да повика мен или татко си вика - тата, и ако не дойде правилния човек продължава да вика, докато той се появи. Явно не свързва още кокретните срички с конкретния човек. Важното е, че бърбори.

# 66
  • Мнения: 1 044
И Митко каза "баба" като първа дума. Но поскоро бе "ба-ба-ба-ба" отколкото осъзнато "баба". Но пък поверието казва, че второто ми дете ще е момиче, харесва ми като идея, дано! Laughing

# 67
  • Мнения: 407
На Мони също първата думичка беше  "баба".Не съм ревнувала,даже много се зарадвах когато чух да казва нещо.Тази дума е казана несъзнателно,без да я свързва с нещо или някой.Първата съзнателна дума беше "ам-ам".
И Митко каза "баба" като първа дума. Но по скоро бе "ба-ба-ба-ба" отколкото осъзнато "баба". Но пък поверието казва, че второто ми дете ще е момиче, харесва ми като идея, дано! Laughing
  Peace

# 68
  • Мнения: 400
Честно казано мнооого щеше да ми докривее, особено ако не е за моята майка, а за свекървата. Ако каже тати първо хич няма да ми стане кофти, даже напротив, ама баба...абе гадничко си е!
Ти чула ли си да казва баба, или така ти казаха?

# 69
  • Мнения: 814
И на сина ми първата думичка беше - ба-ба-ба-ба-ба, ама не мисля, че това значеше точно "баба", а просто лесни срички за произнасяне Simple Smile

# 70
Първата дума на Кристияна беше папа. На Александрина първата думичка беше тата а на Борислав мама

# 71
  • Мнения: 171
На Ния първата сричка беше  Ба, а втора Та. По принцип не мога да кажа, че е казала баба, но пък майка ми беше  много щастлива. Виж като каза тата........таткото бе6е на 100%  че това вече е  думичка  Joy   

# 72
  • Мнения: 2 908
На Габриела първата думичка беше Тата,и до сега нея повтаря почти през цялото време.Да,чувствам малко ревност,защото Мама не се споменава,освен когато ревне за нещо и почва да реве с пълно гърло-Маммаааааа,тогава явно има нужда от мама,ама иначе не.Иначе през другото време-само Тата и това е. Crossing ArmsБаба и дяда не е казвала още.

# 73
  • Мнения: 1 098
Честно казано и аз бих изпитала ревност. Знам,че това не е от значение, но все пак Embarassed Ако първата думичка е " тати" не би ми било неприятно.

# 74
  • Мнения: 5 026
И моят син първо каза баба, но това не беше осъзнато. После,осъзнато,първо каза мама  Grinning

# 75
  • Мнения: 1 672
малей на мен щеше да ми е много неприятно  Crossing Arms по простата причина , че свекърва ми му е баба , а аз не мога да я трая  #Cussing out и то въпреки че знам че това което първо казват бебетата те не го мислят

# 76
  • Мнения: 982
Моят случай е по-странен.Като оставя настрана,че първата дума е "тата",детето ми до момента ме нарича"Пепи",както е името ми.
"Мама" не ми казва! Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 672
Моят случай е по-странен.Като оставя настрана,че първата дума е "тата",детето ми до момента ме нарича"Пепи",както е името ми.
"Мама" не ми казва! Rolling Eyes

доста интересно
а защо така , може би постоянно чува името ти от някой

# 78
  • Мнения: 11 607
И ние казахме първо баба. Първо се позразних, но ...после четох,че това е лесна сричка за поризнасяне и се среща при голям брой деца...Третата ми реакция нече бе - и какво от това? И мама ще каже! Важното е,че говори!

# 79
  • Мнения: 1 288
при нас първата думичка беше "мама", но не бих се притеснила ако е друга-било баба, тате и т.н. не ревнувам, то просто няма за какво.

# 80
  • Мнения: 982
Моят случай е по-странен.Като оставя настрана,че първата дума е "тата",детето ми до момента ме нарича"Пепи",както е името ми.
"Мама" не ми казва! Rolling Eyes

доста интересно
а защо така , може би постоянно чува името ти от някой

Нямам обяснение.Чува ми името толкова често ,колкото всяко друго дете чува името на майка си. Simple Smile

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 114
И при Констанца първата дума беше "тата" и к'во от това. "Мама" каза доста след това, а то"мама" май идва от ам-ам-амамамама. Mr. Green
И при нас беше така Simple Smile Сигурно това му е било най-лесно.

# 82
  • Мнения: 393
 Синът ми започна с "баба",понякога чувам и "мам",но когато е гладен. Laughing

# 83
  • София
  • Мнения: 561
И моето дете каза първо "баба", но това нямаше никакво значение за мен. А да не говорим, че той изобщо не свързваше произнесената сричка с баба си  Rolling Eyes
Абсолютно! Само, че при нас е тя.  Laughing

# 84
  • Мнения: 11
Аз съм в абсолютно същата ситуация като теб. Свекърва ми живее под нас и всеки ден е по няколко часа с дъщеря ми. Освен това се прави на маймуна пред малката , само и само да и се хареса  #Cussing out. Вече дори Моника я предпочита пред мен /като искам да я взема тя се гушка в баба си/. На всичкото отгоре първо каза баба, но аз обявих , че казва бау-бау, а не баба. И аз не подозирах за тази ревност, която ме връхлетя Confused

# 85
  • Мнения: 44
Аз съм в абсолютно същата ситуация като теб. Свекърва ми живее под нас и всеки ден е по няколко часа с дъщеря ми. Освен това се прави на маймуна пред малката , само и само да и се хареса  #Cussing out. Вече дори Моника я предпочита пред мен /като искам да я взема тя се гушка в баба си/. На всичкото отгоре първо каза баба, но аз обявих , че казва бау-бау, а не баба. И аз не подозирах за тази ревност, която ме връхлетя Confused

Благодаря ти vanessa_24 че съществуваш!  Hug Почти се бях примирила, че съм се побъркала... Laughing

# 86
  • София
  • Мнения: 672
И моята първа дума е била баба Wink

След една ваксина съм била много ядосана и съм се сърдила -бабабабабабаба Wink

Бебешка му работа Simple Smile

sisonka i Vanessa_24, милички, искрено ви съчувствам... Моята свекърва все се гласи да идва в нас и да ми гледа детето като го родя, обяснява ми как тя щяла да се грижи за него и не знам си още какво...Не че нещо, ама откачам само при мисълта за това...Една част от мен знае че е неспособна да се грижи за него по най добрия начин, а другата - чиста ревност... Прекалено мнгоо ми станаха изказванията (на нея и на свекър ми), че 2 деца са отгледали, още едно ще отгледат...

# 87
  • Мнения: 528
Баба по лесно се произнася.На мойта й беше Ея-леля.Споко второто ще е момиче  Laughingтогава

# 88
  • Мнения: 1 701
И Кали първо каза "ба-ба", но не беше осъзнато, а просто лесни срички.  Sunglasses Не съм изпитвала ревност или нещо подобно...

# 89
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И Кали първо каза "ба-ба", но не беше осъзнато, а просто лесни срички.  Sunglasses Не съм изпитвала ревност или нещо подобно...
И при нас беше така - Петър също каза "ба-ба" неосъзнато!

# 90
  • Мнения: 385
Боян каза първо "ба-ба-ба", по-късно "ма-ма". Глупаво е да изпитвам ревност, да не говорим, че най-често първите думи не са осъзнати, а просто бебешко бърборене.

# 91
  • Мнения: 1 655
И моето дете първо каза ба-ба, но това е съвсем несъзнателно според мен, след това каза та-та, чак сега казва съзнателно мама! Hug

# 92
  • Мнения: 140
Смех...какво да кажа че на моя син първата дума беше "бебе" и се гледаше в огледалото.Следващата беше "Лили",името на говорещата му жаба,която имаме от 4 дни,но той я обожава.Само като я види и почва да я зове по име.Вашите слънца поне по баби се прехласват,а нашия мишок по плюшено жабче,което се опитвам упорито да крия...хехе!

# 93
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Казват това, което им е най-лесно. А аз какво да кажа, като детето ми първо каза "Абап" - това е програмния език на нашата фирма  hahaha
Дали това е имал предвид?
Иначе и сестра ми твърдеше, че казва "йе-я, сиреч леля" още на 2 месеца...  Joy ама тя се майтапеше...

# 94
  • Мнения: 15 453
И моят син първо каза баба, после кака, тата, деди и преди 1 месец мама най-накрая  Mr. Green. Но какво да ревнувам, като каквото и да казва само като ме види и се разтапя миличкия  Heart Eyes

# 95
  • София
  • Мнения: 8 275
 #Crazy ще ме прощава авторката ама това са глупости какво като е казало "ба-ба", нали е казло нещо... първата истинска дума на сина ми беше АЛО

# 96
  • Мнения: 19 286
малката казва вече несъзнателно баба.
сигурно и съзнателно ще каже първо баба или нещо друго,защото като й говоря не й повтарям  аз съм  мама и съответно няма как да каже мама първо.

# 97
  • София
  • Мнения: 17 591
Все ми е тая каква ще му е първата дума... даже бих се радвала, ако е "баба". Или "тати". Да вика мен би било просто като да иска съдействие от помощния персонал. А те са като е за допълнителен кефф...

# 98
  • Мнения: 1 931
Аз си мисля,че първите думички са просто комбинации от срички и детето не влага смисъл в тях като за начало.Така че дали ще е мама или баба на този етап няма никакво значение!
И аз така мисля.

# 99
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Вайа също каза първо "баба".
Не виждам нищо лошо в това. При бебетата е неосъзнато.

# 100
  • Мнения: 483
Моят бебчо каза "БА-БА" преди 2 дни и още не мога да спра да се радвам newsm44
И двете баби са на хиляди километри от тук Simple Smile
Определено това е най-лесното за произнасяне, не мисля че детето съзнателно казва "баба"

# 101
  • Мнения: 985
моята също само ба-ба повтаря,ама ние нали си имаме маминка Sick,а не баба...така че не ревнувам. Peace

# 102
  • Мнения: 3 500
Ами ако детето ти е гледано от баба му предимно не виждам нищо изненадващо.
Глупости. Моника въобще не е гледана от баба си, дори са се виждали изключително рядко , изцяло съм си я гледала аз и въпреки всичко първата й дума беше "баба". Но не , не бих и не съм изпитала ревност. Не виждам никаква връзка.

Общи условия

Активация на акаунт