прилепи!!!!

  • 4 364
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Няма нищо на терасата.В смисъл светлината идва от вкъщи,а не от лампа навън.Четох обаче,че те се хранят с насекоми,а на горния етаж има една мърла,от която из целия блок тръгнаха хлебарки.В интерес на истината ще кажа,че откакто прилепите се навъртат наоколо,хлебарки няма!Почвам да си мисля дали въобще да предприемаме нещо да ги гоним?

# 16
  • Мнения: 8 999
Гледах някаква реклама за едно устройство, което издава не знам какъв си звук и прогонва мишки, прилепи и други гризачи. С голям периметър на действие е. Потърси из нета, ако си сложиш такъв уред на терасата, може би ще помогне.

# 17
  • Мнения: 197
Няма нищо на терасата.В смисъл светлината идва от вкъщи,а не от лампа навън.Четох обаче,че те се хранят с насекоми,а на горния етаж има една мърла,от която из целия блок тръгнаха хлебарки.В интерес на истината ще кажа,че откакто прилепите се навъртат наоколо,хлебарки няма!Почвам да си мисля дали въобще да предприемаме нещо да ги гоним?
Peace newsm10 Вярвам, че има връзка!

# 18
  • Мнения: 134
А аз си мислех, че само пред нашата тераса прелитат! И аз им симпатизирам, но предпочитам да не ги виждам. Вечер не излизам сама на терасата и мъжа ми ме бъзика. Те само предлитат пред терасата, слава богу, засега не са идвали на гости. Абе, ще заобичам май зимата.

# 19
  • Мнения: 1 367
Ние вече го обърнахме на майтап.Вечер,като почнат да цирикат,им казваме здрасти.Чудя се дали ще се махнат през зимата?Разбрахме,че са в една цепнатина на горната тераса.Там съседката си въди хлебарки и те,миличките животинчета,са си намерили уютно местенце за живот с готова манджа под нослетата.... #2gunfire

# 20
  • Мнения: 197
А аз си мислех, че само пред нашата тераса прелитат! И аз им симпатизирам, но предпочитам да не ги виждам. Вечер не излизам сама на терасата и мъжа ми ме бъзика. Те само предлитат пред терасата, слава богу, засега не са идвали на гости. Абе, ще заобичам май зимата.
Laughing Те си летят да гонят насекоми, както птичките през деня. Просто много по-рядко можеш да ги видиш. Затова са и защитен вид. Няма от какво да се страхуваш. Ако през деня така покрай терасата ти прелитат лястовички, даже няма и да им обърнеш внимание. Чувствай се поласкана Wink харесва им да са на близо ... Joy
Ние вече го обърнахме на майтап.Вечер,като почнат да цирикат,им казваме здрасти.Чудя се дали ще се махнат през зимата?Разбрахме,че са в една цепнатина на горната тераса.Там съседката си въди хлебарки и те,миличките животинчета,са си намерили уютно местенце за живот с готова манджа под нослетата.... #2gunfire
Зимата няма да ги виждаш, просто защото и те спят зимен сън. А това, че поне малко ви отървават от хлебарките е повод да започнеш да ги харесваш! Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 7 183
Преди няколко години, една колежка ми беше разказвала за нейна позната, която е от дружество за защита на прилепите. Тя и други доброволци прибираха в домовете си събудени от зимен сън прилепи, защото биха умрели. Хранеха с биберони. На мен много мило ми звучи Grinning
Опита ли да свържеш с тази организация за прилепите (бяха пуснали линк в по-гирните публикации)?

# 22
  • Мнения: 134
Обичам животните и се се надъхвам да не се стряскам от прилепите. Да, ама за сега хич ме няма. Видяло се е, че ще ми дадат време...
А за природозащитните организации. Как ще помогнат на "нощните ми комшии"? Не искам да звъня някъде, където бих им навредила!
Ще се радвам да ми отговорите. Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 7 183
Аз, за съжаление, нищо не разбирам, но от това което написах в предишния си постинг, си правя извод, че зимата тези животинки би следвало да спят. А ако са в градска среда вероятно има опасност да се събудят, което може да бъде фатално за тях.
За тези природозащинци, за които писах, знам, че ги прибират по домовете си, за да изкарат зимата, ако са се събудили, и после ги пускат на воля.
Ама де да знам дали може да има и вреда от цялата работа  newsm78

# 24
  • Мнения: 134
Благодаря за отговора!
С мъжа ми им разконспирирахме спалните- покрива на съседната кооперация, на широко и тъмно могат да спят. Но не е тихо. Засега мисля да изчакам и ако забележа нещо обезпокоително, ще звъня.

Общи условия

Активация на акаунт