Koга ви се появи маичинският инстинкт

  • 2 590
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
За себе си мога да споделя, че започнах истински да се наслаждавам на маичинството около 4 месец от раждането.Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 2 693
При мен може да се каже, че се появи когато бях на около 10-11 годишна, защото тогава се наложи да поема повече от половината от грижите за брат ми. Освен това аз съм най-голямата внучка и в двата рода /и на майка ми и на баща ми/, и всички братовчеди са по-малки от мен с поне 10-тина години /разликата с брат ми е най-малка, "само" 6 години/. Винаги е имало нещо, или някого, за когото да се грижа, и от малка имам повече отговорности от връстниците си.
Естествено, сега е малко по-различно, когато имам свое дете, но не съм имала проблем с майчинския инстинкт. Общо взето смятам, че майчинският инстинкт не е нещо, което задължително се проявява с раждането на дете. Някои жени не го проявяват никога.

# 2
  • Мнения: 364
И аз като Боболента съм най-голямата от три сестри, а и изобщо от братовчедките ( женско царство е в нашия род Grinning ). Винаги съм помагала и съм се грижила за по-малките, но както казва малката ми сестра това е по-скоро "синдрома на голямата сестра". Laughing  Това е било по-скоро като подготовка за майчинството  Grinning  
На третия ден след раждането моя малък юнак така пожълтя, майчиното ми сърце се свря в стомаха и тогава разбрах колко много го обичам това малко човече и че бих направила всичко за него.  Grinning  И за малката , сладка принцеса! Grinning

# 3
  • Мнения: 1 072
Grinning  Grinning  Grinning Здравеи, мамо Кенга. При мен се появи след 3_месец.От на4ало, разбира се му се радвах на малкия Михаил, а тои ми отговаря6е само с пла4. През пове4ето време спе6е, като вси4ки малки бебоци и аз го гледах с голяма симпатия. Но мина време, мина ми и следродилната депресия, която ме мь4е6е ужасно и вси4ко си доиде на мястото.
 Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses Сега врьзката маика _дете е много , много силна и здрава, както се надявам , 4е е при вси4ки, дали живот и отглежда6ти живота с всеотдаиност и лиубов.


поздрави от дьгдовна Италия. Wink  Wink  Wink

# 4
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Rali
И аз като Боболента съм най-голямата от три сестри, а и изобщо от братовчедките ( женско царство е в нашия род Grinning ). Винаги съм помагала и съм се грижила за по-малките, но както казва малката ми сестра това е по-скоро "синдрома на голямата сестра". Laughing  Това е било по-скоро като подготовка за майчинството  Grinning  
На третия ден след раждането моя малък юнак така пожълтя, майчиното ми сърце се свря в стомаха и тогава разбрах колко много го обичам това малко човече и че бих направила всичко за него.  Grinning  И за малката , сладка принцеса! Grinning


Рали, "синдрома на голямата сестра" е когато си с двама родители. Като казвам, че е трябвало да се грижа за брат ми имам предвид изцяло, с изключение на финансовия аспект. Наложи се майка ми да започне работа на три смени, така че почти не я виждахме и ми се наложи да се науча на много неща - от готвене - до ходене на родителски срещи.

# 5
  • Мнения: 364
Цитат на: bobolenta

Рали, "синдрома на голямата сестра" е когато си с двама родители. Като казвам, че е трябвало да се грижа за брат ми имам предвид изцяло, с изключение на финансовия аспект. Наложи се майка ми да започне работа на три смени, така че почти не я виждахме и ми се наложи да се науча на много неща - от готвене - до ходене на родителски срещи.


 Cry Много съжалявам,че ти се е наложило толкова рано да пораснеш. При нас наистина нещата са били други.

# 6
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Rali
Cry Много съжалявам,че ти се е наложило толкова рано да пораснеш. При нас наистина нещата са били други.


Недей така, моля те Grinning ! Аз изобщо не съжалявам Grinning ! Мога да ти кажа, че само ми е от полза това! А иначе сега се радвам на "второ детство" заедно със сина ми! Grinning

Поздрави!

# 7
  • Мнения: 8 769
Не знам, може би още преди да родя.... Grinning

# 8
  • Мнения: 52
чесно казано не съм се замисляла но ми се струва че веднага след раждането а сега вече бих казала още по силно майчино чувство имам

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Откъде ги намери тези теми? Shocked

# 10
  • Мнения: 9 990
Е за това пък никога не съм мислила newsm78Щом сме били решили с таткото да имаме дете-значи сигурно тогава, незнам.Родих и взех детето си на ръце като най-нормалното нещо за една жена и не съм се питала въобще-обичам ли го бебето и къде ми е майчиното чувство.... Crazy Wink

Баси провокацията с това вдигане.................... Crazy Crazy

# 11
  • Мнения: 445
Още като забременях. Мислих само позитивно и по майчински за малкия Мартин. А сега не мога без него, сякаш винаги е бил с нас.

# 12
  • Мнения: 3 447
На четвъртия ден след раждането, в болницата. Бебчо плачеше безутешно, на нене също ми се ревеше, защото бях със секцио и ми беше трудно да го разнасям и люлея. Така че го взех, сложих си го върху корема и той моментално ми заспа до сърцето. Тогава просто ми "щракна нещо". И когато го накърмих за първи път също - пак по това време.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 669
Оф - успокоих се - мислех че аз съм единственната която не го е изпитала със самото раждане!!!
Чесно казано не знам дали го имам но щом ми се къса сърцето като реша да го оставя да плаче - сигурно не съм чак толкова лоша майка-нали?!?!?
мИСЛЯ ЧЕ В НАЧАЛОТО ДОРИ НЕ ЗНАЕХ КАК СЕ ЧУСТВАМ - НО НАЙ СТРАННОТО Е ЧЕ АЗ КОЯТО ИЗПИТВАХ ПАНИЧЕСКИ УЖАС ДА ДЪРЖА МАЛКО ДЕТЕмоето още от първия миг държа без страх- това броили се??? newsm78

# 14
  • Мнения: 1 117
когато го накърмих за първи път Simple Smile
това беше най-великото чувство , което съм изпитвала

# 15
  • Мнения: 498
още докато бях бременна Blush
така силно ме риташе още от 6 месец, че аз свикнах, че вече не съм сама Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 7 474
След 2-3 мес., преди това не знаех на кой свят съм! ooooh!

# 17
  • Мнения: 2 763
Не знам точно, но не беше нито със забременяването, нито веднага след раждането.

# 18
  • Мнения: 1 839
Появи се на втория ден след раждането. Беше много внезапно и много силно. Налегна ме внезапен силен страх за детето - дали яде достатъчно, да не умре от нещо, да не се разболее. Съвпадна със следродилната депресия и беше ужасно. Постоянно ревях и сънувах глупости и умирах от страх нещо да не му се случи. Дори по едно време реших да не спя, за да не се задави без да го усетя. Абе ужас!!! Подлудих всички вкъщи с фобиите ми. Само ревях, всичко беше повод да се реве - ако му остане малко от млякото (беше на цедена кърма), или ако му излезе пъпчица, или ако повърне - тогава направо и лекар виках. Как ме изтърпяха вкъщи - направо им се чудя. След няколко месеца се пооправих и започнах да се наслаждавам на майчинството.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За себе си мога да споделя, че започнах истински да се наслаждавам на маичинството около 4 месец от раждането.
Какво съвпадение Wink

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Когато гледах бебето в кувьоза и не можех даже да го пипна. ТОва усещане на празнота и самота... после колкото и когато и да ми е било трудно - само лек полъх на тази мисъл - че мога да го загубя, ми помагаха да преодолея личното си неразположение и да давам цялата си любов на малкото.
ВИж сега като чакам второто... нещо страха ми надделява и даже не се и радвам като хората... та не знам дали имам майчин инстинкт към нероденото.. дано дойде поне след раждането му.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Започнах да изпитвам истински чувства към бебто веднага щом го видях за 2 път. 1 път ми беше много странно, че това мъниче е било в мен и 2 път като го видях си дойде от раз.

# 22
  • Мнения: 140
Още когато ми я сложиха на гърдите и я гушнах.Веднага се разплаках,а сестрата ме пита защо плача.Казах и от щастие.Бях секцио и не можех да ставам за да я полюлея,но я гушках и целувах.  remybussiА сега това чуство е още по-силно и не мога да си представя живота без нея.

# 23
  • Мнения: 262
Още докато бях бременна си мислех, че обичам детето.
Но разбрах какво е майчинско чувство когато се захласна за първи път, на 4 ден  от раждането. Такава паника и ужас ме обзеха. Тогава разбрах какво е да обичаш детето си.
Но и сега на моменти си мисля, че майчиното ми "шесто" чувство не работи винаги. Не мога да преценя винаги като плаче, защо плаче, дали от глад или му се играе и други такива неща.
Че си обичаме децата е ясно, но кога наистина се появява "инстинкта"?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Мисля че още в болницата ,докато беше под кислородната палатка и не можех да я пипна а само и говорех и плачех...

# 25
  • Мнения: 14 133
Няколко дена след раждането.

# 26
  • Мнения: 1 809
Появи се на втория ден след раждането. Беше много внезапно и много силно. Налегна ме внезапен силен страх за детето - дали яде достатъчно, да не умре от нещо, да не се разболее. Съвпадна със следродилната депресия и беше ужасно. Постоянно ревях и сънувах глупости и умирах от страх нещо да не му се случи. Дори по едно време реших да не спя, за да не се задави без да го усетя. Абе ужас!!! Подлудих всички вкъщи с фобиите ми. Само ревях, всичко беше повод да се реве - ако му остане малко от млякото (беше на цедена кърма), или ако му излезе пъпчица, или ако повърне - тогава направо и лекар виках. Как ме изтърпяха вкъщи - направо им се чудя. След няколко месеца се пооправих и започнах да се наслаждавам на майчинството.

   Много точно си ме описала и мен с това  Hug
Сега ми е направо смешно  Joy

п.п. бе и аз се зачудих к'ва таз тема тука от mama kenga   Laughing добре че са новите потребители , та да изтупват от време на време прахта  ...

# 27
  • Мнения: 2 271
Появи се на втория ден след раждането. Беше много внезапно и много силно. Налегна ме внезапен силен страх за детето - дали яде достатъчно, да не умре от нещо, да не се разболее. Съвпадна със следродилната депресия и беше ужасно. Постоянно ревях и сънувах глупости и умирах от страх нещо да не му се случи. Дори по едно време реших да не спя, за да не се задави без да го усетя. Абе ужас!!! Подлудих всички вкъщи с фобиите ми. Само ревях, всичко беше повод да се реве - ако му остане малко от млякото (беше на цедена кърма), или ако му излезе пъпчица, или ако повърне - тогава направо и лекар виках. Как ме изтърпяха вкъщи - направо им се чудя. След няколко месеца се пооправих и започнах да се наслаждавам на майчинството.
Май доста майки е описала Laughing.Аз се чувствах по същия начин,но ми мина за няколко дена!

# 28
  • на село
  • Мнения: 3 890
Мисля, че няколко часа след раждането на голямата ми дъщеря  Simple Smile.
Веднага щом  я донесоха при мен и ми беше едно такова мило, нежно...   Simple Smile.

# 29
  • Мнения: 577
според мен се появи веднага след като го родих

# 30
  • София
  • Мнения: 1 352
С раждането. Гледах бебчо и плачех от щастие и обич.

# 31
  • Мнения: 143
В момента в който ми я донесоха току що изкъпана,затоплена с леко влажна коса ,светът се промени-вече знаех ,че за това дете ще си дам живота ако трябва!Мисля ,че в този момент се появи и майчинският инстинкт.

# 32
  • Мнения: 7 186
След 2- 3 месец.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не знам точно, но не беше нито със забременяването, нито веднага след раждането.
Peace

# 34
  • Мнения: 8 505
Не знам точно, но не беше нито със забременяването, нито веднага след раждането.

И при мен беше така.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 210
Определено не веднага след раждането. В началото и аз не знаех какво точно изпитвам към това малко същество, което знаех че е мое дете. Едва 1-2 седмици след това цялото ми същество го усещаше като такова.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 109
С първото дете- към шестия месец. Бях много депресирана след раждането, не можех да свикна с бебето и грижите за него. Чувството, което изпитвах първите месеци, беше на страх, привързаността и обичта дойдоха по-късно. С дъщеря ми, второто ми бебе, връзката вече беше моментална още в мига, в който я видях.

# 37
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Със сигурност не беше с раждането...поне 2-3месеца след това, ако не и повече newsm78...не може да се определи с точност, просто в един моммент осъзнаваш, че детето е всичко за теб.

# 38
  • Мнения: 485
От момента в който го видях, гушнах, започнах да го кърмя....  Heart Eyes
И чувството става все по-силно.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 390
При мен може да се каже, че се появи когато бях на около 10-11 годишна, защото тогава се наложи да поема
...част от грижите за братчето ми. Беше ми много приятно!
А когато бях на 16-17 години, вече исках напълно съзнателно мое дете!

# 40
  • Мнения: 5 577
След раждането.  Peace

# 41
  • Мнения: 1 410
Мисля, че в болницата, когато ми я оснавиха. Просто знаех какво да направя, за да спре да плаче, докато съседката по легло  не смееше да го гушне, да не би да го "повреди".

П.П. Днес явно е деня на старите теми.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Абе да си призная май доста късно на 26-27г. но пък тогава вече знаех, че човека до мен наистина може и искам да е баща на децата ми.

# 43
  • Мнения: 1 382
Със самото раждане,докато ме шиха  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 2 959
Зависи какво се разбира под това. Ако е да обичаш детето си, Да- адски много я обичам, но това е свързано с много страх, болка, притеснения от моя страна, може би защото я гледам сама. Ако е свързано с някакво "6-то чувство", аз още го нямам. Може би съм най- лошата майка?!

# 45
  • София
  • Мнения: 1 621
Не беше веднага след раждането-някъде след около 4 месеца. Дотогава не знаех точно на кой свят се намирам. Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 2 237

 За съжаление моят инстинкт никакъв го нямаше след раждането.Викам си "Добре,родих ,айде да ме шият и да ходя да спя..."А бях чувала как някои майки плачат,целуват децата си и т.н.Аз бях като пън.След два дни ми я донесоха със спукана веничка,от която тече кръв  (опитвали се ди и взимат кръв) и сърцето ми се преобърна.Тогава наистина почувствах нещо много силно.В последствие обаче изпаднах в тежка депресия и нямах никакви чувства,към никой и към нищо.... Cry
Сега вече съм добре и се наслаждавам на майчинството.Само като го погледна това сладко същество с тия сини оченца и ми иде да я схрускам.... Heart Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 2 271
Не знам кога точно, но определено не е докато бях бременна. Даже стоях в родилния дом и  гледах детето и си мислех, че нещо не ми е наред, защото нямам майчинско чувство към това бебе. Естествено, много му се радвах, той беше най-красив, но нямах майчински инстинкт. Сега е толкова силен, че нито мога да ям, нито да спя, като хората, от него...

# 48
  • Мнения: 35 948
2-3 дни след раждането на каката
с бебата не съм имала такива силни емоции

# 49
  • София
  • Мнения: 2 958
При мен се появи около 2-3 месец след като се роди. Преди това джуджето го чувстваха като даденост. Няма кой да се грижи за нея, ще я гледам. След това ми влезе под кожата и няма излизане.

# 50
  • Мнения: 928
Още когато ми я сложиха на гърдите и я гушнах. Родих с операция. Бях очарована от малкото създание. Мислех, че това е най-красивото бебе на света, и че няма по-велик момент от този на първата среща между мама и бебчо. Казах на мъжа ми, че е пропуснал най-прекрасното изживяване на света. Беше наистина много вълнуващо и неуписуемо  newsm76

# 51
  • Мнения: 2 672
не мога да кажа точно кога стана.
просто се случи. постепенно.

# 52
  • Мнения: 3 248
Май и аз страдам от синдрома на каката...приела съм сестричката ми за мое си дете, едва ли не! Често самата аз се усещам, че прекалявам.
По стечение на обстоятелствата непрекъснато съм в контакт с малки деца и бебета, така че може би и това ми се отразява и засилва майчинският инстинкт. Но все си мисля, че каквото и да става, друго си е да имаш свое детенце и тогава разбираш точния смисъл на израза! Peace

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 5 910
Раждах 12 часа и през всички тези часове знаех, че има опасност да загубя бебето. Плаках много, а когато се роди пак плаках с облекчение че всичко е ОК. Още тогава знаех, че ужасно много я исках и ми бе необходима. После в стаята бяхме с още 2 родилки и аз капнала от умора (почти не на себе си) подскачах да обгрижвам всеки който изплачеше, изхълцаше, задавеше .....

# 54
  • Мнения: 1 202
Ами от мига когато се появи на бял свят!  love001

# 55
  • Мнения: 1 107
Когато го накърмих за първи път, няколко часа след раждането беше.
Направо се разревах Embarassed

# 56
  • София
  • Мнения: 270
И при мен с първия поглед. Докато бях бременна не чувствах нищо. Дори не я виждах на видеозона Sad Мислех, че ще бъда лоша майка. Когато я видях, обаче се влюбих безумно. Не можех да спра да я гледам. Вместо депресия ме обвзе някаква еуфория, сякаш ще литна. Точно, като обезумяла от любов. И до днес съм така People Angel.

Общи условия

Активация на акаунт