Ваксина

  • 8 327
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 414
Кога да сложа според вас пентаксим на моите момчета,родени в 33 г.с 1950кг и 2250кг?
Другата седмица ще станат на 3 мес коригирана възраст

# 1
  • Мнения: 3 914
Добрите лекари НЕ препоръчват ваксини изобщо до навършване на годинка Peace
Иначе решението е индивидуално,аз лично не тровя детето си с нищо пета година Wink

# 2
  • Мнения: 498
На мен ми казах след 6 месец, че ще слагаме ваксини. Цвети е родена в 35г.с. 1700. В картона на децата, нямаш ли един лист издаден от болницата предназначен за педито, ЕПИКРИЗА, на гърба са ми написали така. Но все пак трябва да се консултираш с лекаря.

# 3
  • Мнения: 502
Аз първо бих се посъветвала с педиатъра.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 201
  Тъкмо дори и темичка мислех да пусна при вас. Напоследък се ровя доста за ваксините. Вижте на какво попаднах - отговор от сайта на Министерството на Здравеопазването
   http://www.mh.government.bg/forum/read.php?1,2993,2993#msg-2993
   
Цитат
Zdraveite!
Deteto mi se rodi nedonoseno pod 1,500 kg. Po tozi kriterii podleji na vaksinaciq sled navurshvane na 6-mesechna korigirana vuzrast. Sled kato dostignahme nujnite meseci ni izpratiha za proba Mantu i posledva vaksinacia БЦЖ. Vuprosut mi e s pravilnata vaksina li sme zapochnali tui kato v naredbata za imunizaciite e predvideno che:
18. (1) При лица, които не са имунизирани на съответната възраст, имунизациите се провеждат в следната последователност:
1. против полиомиелит, дифтерия, тетанус, коклюш и хепатит В;
2. против морбили, епидемичен паротит и рубеола;
3. против туберкулоза.
Nie v tozi krug lica li popadame i ako sme zapochnali s nepravilnata vaksina kak sledva da se produljat imunizaciite?
Blagodaria.
 
Цитат
Пресцентър на МЗ (IP Logged)
Date: September 02, 2005 11:48AM

Уважаема г-жо Димитрова,

В случай, че вече е направена имунизация срещу туберкулоза, трябва да продължите с имунизациите срещу полиомиелит, дифтерия, тетанус, коклюш и хепатит Б, като задължително спазите 30-дневен интервал между туберкулозната имунизация и останалите изброени. Съгласно имунизационния календар на Република България това са три биопродукта (орална полиомиелитна ваксина, ваксина ДТК и ваксина срещу хепатит Б), които могат да се прилагат едновременно, но на различни инжекционни места. След завършване на курса на имунизация с тези ваксини (три приема на ДТК и три приема на полиомиелитна ваксина през 30-дневен интервал и два приема на хепатитна ваксина през същия интервал), и след навършване на 13 месечна възраст на детето, предстои имунизация срещу морбили, епидемичен паротит и рубеола, която се извършва също с един биопродукт (комбинирана триваксина). Минималният интервал за прилагането на третата доза хепатитна ваксина е 5 месеца след втория прием. Тази трета доза противохепатитна ваксина може да приложите преди или след имунизацията с триваксината срещу морбили, паротит и рубеола, но задължително при спазване на 30-дневен интервал между прилагането им. Следва 4-ти и 5-ти прием на полиомиелитна ваксина, които може да приложите след 20-тия, съответно след 26-тия месец.
          Иначе и аз вече подкрепям поне колкото се може по-късното им поставяне.
 

# 5
  • Мнения: 104
на нас също ни казаха ,че трябва след годинката,но когато бяхме в Германия малката беше на 7месеца и лекарката ни каза ,че не е проблем да се сложи по рано щом става въпрос за убита ваксина.По стечение на обстоятелствата и сложихме пентаксим преди месец/1г. и 1м./

# 6
  • Мнения: 145
На нас изрично  в картона ни написаха ваксини след навършване на 6 месеца.Бебка е родена в началото на 8-ми месец.Казаха ми че има значение какви са последиците от преждевременното раждане,ние например бяхме с двустранна пневмония и започнахме ваксините след 7-мия месец,дори ги правехме с по-дълъг период помежду тях.

# 7
  • varna
  • Мнения: 1 012
и аз съм за: ваксинирането след 6я коригиран месец,особенно за недоносени и родени преди 34гс.
пентаксима не се препоръчва за деца родени под 1.500кг както и ваксинирането срещу коклюш,прави се само ДТ

# 8
  • Мнения: 78
Здравейте ,може ли при Вас в темичката?
И аз сега съм на размисляне с ваксините. newsm78
Искам  да споделя за филмчето която сега гледах /от интернета е/,филмчето е за ваксините.Чудих се какво да правя  с тези ваксини,Никита / недоносен роден е в 26 г.сед с тегло 970 грама/ няма нито една ваксина и много много не исках да ги поставим.После получената информация от филма  #Crazyне 100% а 200% нито една ваксина няма да бия на детето си Naughty.Филма е на руски ето го и линка
http://tracker.vrag.ru/details.php?id=146
За сега поздрави на всички,чао.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
  Има и подобен филм англииски, от арената - Vaccination - The Hidden Truth

# 10
  • Мнения: 1 165
Леле, на нас ни ги сложиха в 4 месец. ooooh!Как са могли ?

# 11
  • София,
  • Мнения: 4 267
На нас ни слагат всички ваксини, още от болницата. Сега вече сме на третия пентаксим. Аз незнаех, че нетрябва да се слагат ваксините преди навършването на 6 м. А нашата лекарка не ни води недоносени, всъщност бебка се роди в 38 г. с. , но с ниско тегло. Вредно ли е ,че саи сложени толкова рано ваксините? Иначе не сме имали проблеми след ваксинацията, не е вдигала температура. Малко е кисела няколко дни след това. Дали да и слагам сега третия пентаксим или да изчакам малко? СЕга сме на 4м след няколко дни ще започнем 5 м.

# 12
  • Мнения: 22 343
Хайде здравейте и от мен в тази темичка. ))

Бяхме при неонатолога, в момента Калина е на 2коригирани месеца. Каза че не е проблем да започнем с ваксините, тъй като е напълно здрава.
Аз честно казано бих искала да изчакам до навършването на 6месеца.
Дали да кажа на педиатърката че не е разрешил, или просто да и кажа моето мнение.
Да не говорим, че се чудя дали изобщо да ваксинирам, но май все пак ще го направя.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 201
  Няма защо да лъжеш и да се оправдаваш, по предписание за недоносените деца ваксинирането започва след 6 месец. Неслучайно една от организациите на деца пострадали от ваксините е на родители на близнаци, именно защото близнаците често се раждат преждевременно и са недоносени откъдето и риска за усложнения е по-голям.
   Въпреки че моите са родени по 2,500 кг и ваксините им са слагани навреме, тогава не знаех почти нищо. В момента ако се върна назад бих изчакала поне до шестия месец, както и може би изобщо не бих поставяла. На познати близнаци започнаха от шестия месец с ваксините, не са недоносени, защото младежа беше с АБКМ.

# 14
  • Мнения: 502
Нашата педиатърка каза, че детето трябва да има  направени 4 кг, за да му се постави ваксина. А също така, че за недоносените деца РИОКОЗ /ХЕИ/ определят графика кога да са ваксините.

Общи условия

Активация на акаунт