различавате ли мъжко бебе от женско бебе?

  • 3 317
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
 Laughing  Имам предвид можете ли да познаете бебче (до 7-8 месечно) на улицата дали е момче или момиче, ако не е облечено в традиционните цветове синьо и розово? Споделете разликите.

# 1
  • Мнения: 772
Не винаги успявам да различа EmbarassedМоже би момиченцата изглеждат някак по-нежни,но не винаги е съвсем така Rolling EyesЗа това ако трябва да се обърна някак го правя в среден род до изясняване на истината..

# 2
  • Мнения: 4 447
В повечето случаи - да.  Mr. Green

# 3
# 4
  • Мнения: 5 401
Не винаги си личи!  Peace Моят бръмчо, например, дори и облечен в синьо, когато беше по-малък и с повечко косичка, постоянно го обръщаха на девойка!
За да не изпадам в неудобно положение обикновено питам майката как се казва мъничето...   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Обикновено ги разпознвам,но ми се е случвало и да изпадам в неловки ситуации.
Например,миналата седмица на площадката Калоян си игра с едно бебенце на 10-11 месеца.Беше с едни руси къдрици и красиви сини очи.Много красиво и нежно дете.Беше цялото облечено в синьо със синя количка.А аз,не знам от къде ми дойде на акъла,че е е момиче и дори казах на мйката "Тя....нещо си" Embarassed.Много неудобно ми стана,но се случват и такива неща hahaha
И Калоян са ми го бъркали веднъж с момиче.И то наскоро.Той отвсякъде си прилича на момче-походката,играе с колички,тогава неше облечен с такива дрешки и момчешки каскет на главата.И една баба каза:"Колко е хубава тази госпожица"  Mr. Green Joy Joy Joy

# 6
  • Мнения: 5 183
май не

# 7
  • Мнения: 7 723
И аз така..... Whistling

Мойта малка кукла, например се роди като глобус в главата-
нямаше кьорав косъм, а до годинка имаше само някакъв рус мъх.
Случвало ми се е да е облечена с дълга розова рокла,
с обици и джуфка на главата и да й викат:
Ааууууууууу, калко е сладиЧЪК!!! ooooh! Crossing Arms Joy Joy Joy

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
[
Мойта малка кукла, например се роди като глобус в главата-
нямаше кьорав косъм, а до годинка имаше само някакъв рус мъх.
Случвало ми се е да е облечена с дълга розова рокла,
с обици и джуфка на главата и да й викат:
Ааууууууууу, калко е сладиЧЪК!!! ooooh! Crossing Arms Joy Joy Joy

Моята и тя е само с мъх Mr. Green
Случвало ми се е и да се объркам,ама рядко!

# 9
  • Мнения: 244
В повечето случаи ги различавам, но дъщеря ми редовно я бъркат с момче, както и да е облечена. Гледат, че има три косъма на главата и отсичат- момче е.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 551
 В повечето случаи успявам да ги различа, но и много зависи от самото дете. Големият ми син до 3 годинки някъде ми го бъркаха за момиче/особено зимата с шапката на главата/, понеже е беличък и с по-нежни черти. Да не ви описвам как се дразнех  Close Малкият обаче от раждането някак си личи, че е момче. Има едни такива мъжки черти /ама и аз как го описах  ooooh!/, едричък.

# 11
  • Мнения: 4 447
И аз така..... Whistling

Мойта малка кукла, например се роди като глобус в главата-
нямаше кьорав косъм, а до годинка имаше само някакъв рус мъх.
Случвало ми се е да е облечена с дълга розова рокла,
с обици и джуфка на главата и да й викат:
Ааууууууууу, калко е сладиЧЪК!!! ooooh! Crossing Arms Joy Joy Joy

Ау, да, мани, а Калоян, дето няма коса, облечен в синьо, като кажат "ЧКА" и    ooooh! ooooh! ooooh! Tired ooooh! ooooh! ooooh!

# 12
  • Мнения: 7 723
[
Мойта малка кукла, например се роди като глобус в главата-
нямаше кьорав косъм, а до годинка имаше само някакъв рус мъх.
Случвало ми се е да е облечена с дълга розова рокла,
с обици и джуфка на главата и да й викат:
Ааууууууууу, калко е сладиЧЪК!!! ooooh! Crossing Arms Joy Joy Joy

Моята и тя е само с мъх Mr. Green
....
Такъв ли? Thinking



...кажете ми, ама честно-
прилича ли на момченце? newsm78

# 13
  • Мнения: 858
До сега не ми се е случвало да обърквам пола на бебе.И все пак има бебчета с не толкова ясно определени черти.Обикновено си личи по физиономийките,гласчетата и по фигурата..Но се ядосвам когато хора съдят за пола по цвета на дрехата или количката .Имах случай преди месец на детската площадка синът ми се сби с две дечица за играчка и една майка каза : "Ау,какво бясно момиченцеее!"след като казах ,че е момче.Тя много изненадано ме попита :"А защо е в оранжево" Е,нямах сили да отговарям и да се обяснявам.
Руска бонбонче и половина е  Heart Eyes принцесата

# 14
  • Мнения: 7 723
....Руска бонбонче и половина е  Heart Eyes принцесата
Мерси Hug

Общи условия

Активация на акаунт