За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 15 655
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 229
   Имаш ли линк да пуснеш, защото отривам само такива за по над 26 лв протектори?

# 31
  • Мнения: 1 947
   Деси, имат борд седалките, но наистина не мога да си представя как пръска. Но мога да си представя
как мойта нарочно пиша понякога и го размазва по земята и ... по себе си. Grinning Вчера клекнала на стола
до мен в кухнята, гърбом и се изпишала, без да видя, направила си локва на стола и маже по лицето си -
прави си уринотерапия нашата... Голям смях! Grinning

# 32
  • Мнения: 1 081
http://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=accessories&a … 2201d6e4fa435f043 Айла, тези имам предвид. За всеки случай можеш да сложиш и нещо найлоново отдолу, аз слагам един мнооого тънък найлон, дето не шумоли, пък и това нешо го държи отгоре.

Анна, тъкмо ходих да го изпишквам, тоя път рекорд направи-под мишниците блузата си намокри(ама те нали големите мъжете спят с ерекция, затуй  Mr. Green ). Ще имам за пране и днес...

# 33
  • Мнения: 762
Не знам дали ще помогна,но аз държа моята бебка все още с памперс,защото съм доста заета и не успявам да я следя непрекъснато кога и се пишка.А и тя преди не даваше сигнали изобщо за пишкането.За акането,обаче е много дисциплинирана и понякога ме изчаква по няколко часа да се наспя,за да се изака.
Наскоро реших да сменя памперсите с по-евтини и май започна да се получава.Дава сигнали за пишкането и дори да не е преди самото пишкане-казва кога памперсът вече не е "девствен".  Wink
Но най-приятното е че не иска да пишка 2 пъти в един  и същи памперс,така че дори да се отнеса и да не и го сменя на едното изпишкване-почва голямото мрънкане докато мама не спре работата си и не я изпишка.Simple Smile
Май малко го мъча детето така,но вече разбра че за добра хигиена се изискват определени усилия. Wink
Днес гледах едно страхотно гърненце с по-малка дупка (пак на НУК) и облегалка за гръбчето.Позамислих се и реших да ви питам:тя от около месец непрекъснато иска да стои седнала (първоначално започнах с малък градус,но сега иска направо да си седи и да си гледа почти като възрастен човек).Знам че това не е редно на 4 месеца,но все пак-ако и взема гърне и я придържам под мишниците понякога,за да свикне с позата дали ще има смисъл?Тоест вместо да се чуди дали е над легенчето и може да "пуска" да усеща гърнето под себе си.

# 34
  • Мнения: 6 618
Не знам дали ще помогна,но аз държа моята бебка все още с памперс,защото съм доста заета и не успявам да я следя непрекъснато кога и се пишка.А и тя преди не даваше сигнали изобщо за пишкането.За акането,обаче е много дисциплинирана и понякога ме изчаква по няколко часа да се наспя,за да се изака.
Наскоро реших да сменя памперсите с по-евтини и май започна да се получава.Дава сигнали за пишкането и дори да не е преди самото пишкане-казва кога памперсът вече не е "девствен".  Wink
Но най-приятното е че не иска да пишка 2 пъти в един  и същи памперс,така че дори да се отнеса и да не и го сменя на едното изпишкване-почва голямото мрънкане докато мама не спре работата си и не я изпишка.Simple Smile
Май малко го мъча детето така,но вече разбра че за добра хигиена се изискват определени усилия. Wink
Днес гледах едно страхотно гърненце с по-малка дупка (пак на НУК) и облегалка за гръбчето.Позамислих се и реших да ви питам:тя от около месец непрекъснато иска да стои седнала (първоначално започнах с малък градус,но сега иска направо да си седи и да си гледа почти като възрастен човек).Знам че това не е редно на 4 месеца,но все пак-ако и взема гърне и я придържам под мишниците понякога,за да свикне с позата дали ще има смисъл?Тоест вместо да се чуди дали е над легенчето и може да "пуска" да усеща гърнето под себе си.
Това звучи плашещо. Shocked

# 35
  • Мнения: 2 829
Илиана, защо ти звучи плашещо? И мойто диване определено мрънка ако не се сетя да го изакам, обаче ме изчаква. Ако е на зор обаче се разплаква и разбира се ме събужда. Предполагам, че и на Димитриана бебето би надуло сирената ако е на зор Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 947
   Димитриана, моят съвет за гърнето е - недей още! Много, много е рано да сяда - ще се стабилизира чааак към осмия месец,
а ти щом си я издържаш сега, бъди сигурна, че ще седне на гърнето от раз, ако ще и на една година да я сложиш. Много
майчета тук още не ползват гърне за порасналите си бебета. Наслаждавайте се на близостта, докато я гушкаш на корема си! Simple Smile
   Илиана, зависи как го погледнеш - и моята мадама си ака само и единствено след сън! Така се нагоди самичка и на мен ми е
много удобно, най-вече когато сме на път или на разходка. Това, което пише Димитриана, е точно комуникацията, която е в
основата на този "метод". Wink

# 37
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте,

Надматрачните постелки на ТЕД, не са непромокаеми. Те преди имаха протектори и за големи легла, но нещо са ги спряли. Аз имах желание да вземем, но ни казаха, че са спряли вноса. Предполага се сигурно, че възрастните не се подмокрят  Grinning
И аз си мисля, че бебе на по-малко от 4 месеца му е доста рано за гърне. Мисля си, че най-рано към 8 - 10 месец.
Анна, специално искам да ти благодаря за съветите за издържането.   bouquet Реших пак да пробвам да я държа над легенчето, легнала върху корема ми и да и държа крачетата над колянцето. Ейййй, как я сложа в тази поза и веднага пишка. Много съм доволна. Така вече и не суче при всяко пишкане. През ноща също веднага си се изпишква така. И като свърши почва да се опъва, че вече не иска да стои в тази поза.
Иначе инцидентите с памучните пелени пак са много малко (само като се заблея). Даже в неделя я изкарах с памучни пелени и си останаха сухи, въпреки разходката от час и половина и то не спеше през цялото време. Малко бях на тръни, но така се получи - видях слънцето, че изгря, грабнах я, сложих и жилетка, сложих я в количката и бегом да не го изпуснем. А вчера бяхме на вън 5 часа, 2 пъти я изпишках и се върнахме сухии.  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 762
Iliana _ ,аз не практикувам ЕБХ защото на мен така ми е по-лесно или икономично,а защото вярвам че това е необходимо на детето ми,за да се чувства сигурно и да знае,че нуждите му биват зачитани.Студентка съм и в 4-те часа сън,които ми се събират на нощ ми е наистина трудно да стана,а това че тя "ме изчаква" (също спейки) си е нейно решение,което не съм изградила,защото я малтретирам на всеки наакан памперс.Просто децата са с различен темперамент,а моето е търпеливо и "разсъдливо"(долкото възрастта му позволява).

Разубедихте ме за гърнето.Аз все пак не мислех да я слагам да стои на него,а по-скоро да я държа,но да имитира седене,за да усеща нещо под себе си,защото се притеснявам че когато е във въздуха е малко несигурна.Вината е моя,защото когато правеше локвички (на 2-3 месеца) аз скачах,за да я занеса до легенчето да довърши,което малко я уплаши и си помисли че прави нещо нередно и сега е много внимателна преди да и дам знак.Искам някак да разбира сама,че е където трябва.

Днес направих голям гаф.Ентусиазирана от форума и пробвах едни гащички (без памперс под тях).Толкова сладко и стояха,че бутнах една превръзка от бархетна пелена и я облякох.Оставих я на един протектор да си играе с активната гимнастика.Когато се изпишка-сигнализира (беше малко объркана,защото не сме правили подобен експеримент от лятото и явно тогава е било по-гот да е мокричка).Смених пелената и пак зачаках.Следващия сигнал беше преди пишкането.Бях много горда,но после като я сложих да спи и след 15 минути се събуди с рев...беше малко необичайно,защото тя дава знаци без да се събужда напълно.Разбира се по това време беше вече с памперс,но като направи така 3 пъти и се отказах да я приспивам отново. За награда беше недоспала и кисела и аз реших че следващия път махам памперса от раз (ако всичко е наред още пролетта).Вече имаме практика с пишкане навън.
Въпросът беше,че ми стана много мъчно,защото разбрах че изгубих доверието и.Един ден като порастне достатъчно,за да може да разбира ще и обясня,че не само тя се учи от мен,но и аз от нея... Embarassed

# 39
  • София
  • Мнения: 12 229
   Определено ви е рано за гърне, а именно сигнала "пиш" например който повече ползваме е знака за детете, че може спокойно да си свърши работата.

# 40
  • Мнения: 2 616
   Ивелина, моята Малена свикна да пишка навън като я държа чак около десетия месец. И тя не искаше преди това.
През определени периоди я пробвах и сега вече няма проблем. И аз съм носила гърне в колата понякога, ама си е
неудобно натясно.
   

Именно  Peace А и от студа понякога му щръква чурката  Laughing Heart Eyes, тогава пък половината пишо е навън, половината по дънките  Cry А когато е студено ми е малко сложно преобуването. Май ще си стоим повечко у дома, за да се научим!

# 41
  • Мнения: 2 829
Ивелина, а защо не слагаш памперс за навън? Ако излизате за по час-два вероятно ще си остава сух, но е важно ти да си спокойна. Не мисля, че е нужно да се лишавате от разходките (ако са ви приятни Grinning)

# 42
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Аз също слагам памперс навън, но това не ми пречи да я изпишквам. От време на време я изкарвам и с памучна пелена, но много рядко и то ако сме наблизо.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 229
  Аз да се оплача и похваля. През деня почти няма проблем, излизаме си на разходки без памперси, ходим на гости , на консулатция при педиатърката, много рядко се случва да има пропуск.
   Вкъщи обаче е доста по-зле положението, а пък вечер за разлика от преди слагам памперс и обикновенно е напишкан. Но просто Ваня започна от две вечери да си спи по цяла нощ в леглото и явно се разбужда и изпишква. Не ми се иска заради пишкането да спи постоянно при нас, защото определено се изнервяме и двамата с таткото от това, спалнята не е голяма и четирима на нея ставаме доста.
   Какво ще ме посъветвате, определено вече са доста големички и схващат много неща, но много рядко дават еднозначен сигнал, по скоро е въпрос на това дали ще изчакат достатъчно докато им предложа.

# 44
  • Мнения: 1 947
   Aila, според мен, остави я така. Много бързо се менят нещата на тази възраст
и всеки ден има нещо ново. Съобразявай се с момента. Wink Може и да е замалко.
   Аз искам да ви питам, майките на по-големичките, как пазите топло дупето
навън? Аз слагам в гащите тензухен "предпазител" и чорапогащи, а отгоре
плетените гащи (трябва още да оплета Simple Smile ) и после панталона. Всъщност, при
вас сигурно още е топло, но днес тук беше 5 градуса и по спешност купих
дебели чорапогащи и панталони. Grinning
   Друго: mimsat, все забравям да те помоля, ако можеш, да опишеш как слагаш
памучните пелени. Когато беше мъничка Малена, майка ми се опита да си спомни,
но явно беше позабравила и тя като се разрита и пелената падаше. Да знам, не
за друго. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт