Бели петънца по зъбките???

  • 7 482
  • 18
  •   2
Отговори
  • Мнения: 210
Здравейте момичета,

дъщеря ми има бели петънца на двете преди горни зъбчета. Петънцата не са върху зъбчетата, а в самото зъбче.

Имате ли някаква идея на какво може да се дължи това?


# 1
  • Мнения: 984
аз знам, че при предозиране на флуора се появяват такива петънца, но най-добре направи консултация с детски стоматолог

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 727
И аз така съм чувала, че е от предозиране на флуора.  Peace
В Хисаря пък от водата им пожълтяват зъбите например.
За да те успокоя ще ти кажа, че аз от малка (може би първи клас) имам едно такова петно на единия от предните зъби. Казаха ми, че изглежда като кариесно петно  Shocked т.е. щяло да стане някога на кариес, но не е още и така до днес...седи се, не е станало на кариес, малко е грозно, ама не ми пука особено  Wink

# 3
  • Мнения: 210
Благодаря ви сърдечно!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
дъщеря ми има бели петънца на двете преди горни зъбчета. Петънцата не са върху зъбчетата, а в самото зъбче.

Имаме същия проблем и тъкмо се чудех същото  Thinking
А от какво става това предозиране на флуора, при положение, че не й давам Зимафлуор или нещо друго подобно и никога не съм й давала?

# 5
  • Мнения: 491
Може да е от предозиране на флуора, но може и да е от липса на флуор. Това единствено зъболекар може да прецени.


[/quote]
Имаме същия проблем и тъкмо се чудех същото  Thinking
А от какво става това предозиране на флуора, при положение, че не й давам Зимафлуор или нещо друго подобно и никога не съм й давала?


Предозирането може да е и от минералната вода, която пиете. Когато купуваш мин. вода трябва да гледаш процентното съдържание на флуор. Някои води не са подходящи за деца, заради високото му съдържание в тях.

# 6
Това са "шупли" във дентина. Ако са на млечните зъбки не е страшно.
Може да се получат и при удар. Ако са на постоянни зъбки е лошо, защото има по-голяма склонност да образува кариес.
Аз лично имам такова бяло петънце на преден зъб от удар.

# 7
  • Мнения: 526
ние също получаваме вече 4г подред такива петна, сина ми е на6г, но се получават само когато пие АБ и аз му давам витамини.

# 8
  • Мнения: 399
Малкият ми син получи бели петънца на предните две зъбчета на около 1 година и 2 месеца. Сама се усетих, а и лекар после потвърди, че причината е в минералната вода, която бях почнала да давам (близо месец), тоест, предозирала съм флуора най-вероятно. Водата е била с висока минерализация, както после установих - Торн спринг.

# 9
И ние маме същия проблем - бяло петънце на преден горен /постоянен/ зъб. Не съм давала флуор , пила е мин. вода. И аз си мислех, че е бъдещ кариес, но уви вече 2 год. не се е образувал. Идея нямам от какво е? newsm78

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
В коя част на зъбите са петната-ако са към венеца са начален кариес, ако са към режещия ръб-хиперминерализация от предозиране на флуор.Даваш ли флуорни капкии каква вода пие детето?
Направи консултация със стоматолог за уточнение и изчисляване дозата на флуора за детенцето

# 11
Точно в средата е на дъщеря ми, много необичайно място за кариес...

# 12
  • софия
  • Мнения: 257
И ние имаме такъв проблем на предните постоянни зъбки. Стоматолог ни каз , че е проблем още на зародиша на зъбките и след напълното им излизане да отидем да ги намажат с пастичка за защита от кариес.

# 13
  • Мнения: 184
Здравей

Моят съвет е да я заведеш на зъболекар и той да прецени, ние от такова петънце развихме кариес на предното зъбче.
ускорихме развитието на кариеса след боледуване, когато се налагаше да поема по лъжичка гликоза на всеки 5 мин (зъбите сме ги мили но не след всеки прием на гликозата) , факта е е че за една седмица , бялото петно стана кариес,

# 14
  • Мнения: 95
И моето дете има бели петна по зъбите,но по кътните.Стоматоложката каза,че се появяват от липса или от предозиране на флуора.В нашия случай-второто.В къщи пием предимно минерална вода,при възрастни хора не пречи ,но за деца до 16 год. не се препоръчвало,макар и да е трапезна.Почти всички мин. води са с високо съдържание на флуор.Дневната доза била около 0.1 млг,а прочетете на етикетите,че в повечето води е около5.0млг/л.значи с 1 изпит литър си получаваме седмичната доза/или даже повече/.

Общи условия

Активация на акаунт