Последното добро!

  • 3 020
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 958
Темата е добра!

Полезно е да си напомняме и да се насърчаваме да помагаме, да бъдем не толкова забързани и затворени в своите си преживявания , проблеми или удоволствия, да се оглеждаме по-често около нас и така да надмогнем егото си. А който твърди, че няма проблем с егото си - не му вярвам!!!

Ако някой иска да се изтъква проблемът е само негов. А който търси да израства и да се променя може да намери полза във всичко!

Как ми се иска да мога сега да се "изфукам" с много добрини, но май за съжаление покрай двете деца, ежедневното тичане между градинката, кухнята и Фантастико съм пропуснала доста възможности.

Преди около седмица помогнах с хубави дрехи на една майка, която сама отглежда детето си.
Изслушах и подкрепих приятелката си в труден момент.

Не е кой знае какво...

# 46
  • Мнения: 740
Не е кой знае какво...
Но е добро Peace
И аз не мога да помогна на всички възрастни, и на моята баба никой не помага
Но малкото което правим си струва, надявам се
А малките душички нуждаещи се от помощ подкрепяме, къде с СМС, къде с парички, но това въобще не си струва да споменаваме

# 47
  • София
  • Мнения: 5 604
А малките душички нуждаещи се от помощ подкрепяме, къде с СМС, къде с парички, но това въобще не си струва да споменаваме

Напротив, струва си!  Hug  bouquet

# 48
  • Мнения: 740
Всеки добър човек би го направил без да го споменава

# 49
  • София
  • Мнения: 1 783
Точно тази вечер помагах на съпруга на приятелка да се грижи за двуседмичното им бебе, защотоо тя е в болница.

# 50
  • Мнения: 1 163
Преди два дни подарих дюшек за бебешко легло на една жена,която има дете с увреждане.И двете бяхме много щастливи...

# 51
  • София
  • Мнения: 15 434
До преди две години  пред блока имаше едно деденце, ровеше в кофите по цял ден за храна, близо три години.Всеки ден му купувах хляб и му давах буркан от яденето ,което имах в нас, сладки или каквото имах за ядене.После горкия изчезна, така и не разбрах дали почина или го настаниха някъде.Сега има една жена, която живее на улицата и рови в кофите. Питала съм я иска ли нещо, но до сега само цигари приема от мен, друго не иска и се радва горката колко много съм я била обичала,чак ме хваща срам.Предлагала съм и храна,но тя не иска.Явно картоните,които събира и стигат да си вземе храна и алкохол,само за цигари не и стигат. А е 4 висши образования и знае 5 езика, но е превъртяла горката.

# 52
  • Мнения: 2 401
Вие, които приемате споделеното тук добро за фукане, и премълчаването му като ...  не знам си какво великодушие,  наистина ли не схващате каква е идеята на темата?

# 53
  • София
  • Мнения: 122
Темата е прекрасна  bouquet, на мене някак не ми идва да говоря за моите си постъпки(въпрос на усещане), но в никакъв случай не го смятам за самоизтъкване и ми носи задоволство да чета за добрините на другите и да си правя изводите, че всъщност наистина има много свестни хора. А за това , че отстъпването на място и т.н. е било въпрос на възпитание, да принципно е така, но на фона на днешното ширещо се бездушие направо са си добри дела.

# 54
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 642
Преди три дни свалих един човек от Драгалевци до най-близката бензиностанция,
защото му беше свършил бензина. После го качих поживо-поздраво обратно, и си замина щастлив за Перник (моето детенце пък щастливо гризеше шоколода, който той му купи). Няколко "добри" души преди това са му отказали. Доставя ми истинско удоволствие, когато мога да помогна на някой.  Party

# 55
  • Мнения: 750
Стопли ми се сърцето като прочетох,че някой са разбрали каква е идеята на темата и са споделили с  нас добрината си!
   През тия дни трескаво се рових в душата си и от направената ревизия там,осъзнах,че мога да помагам и то много....но някак си,съм забравила за това на последък!Все децата ми на първи план,като че ли целият ми свят се върти около тях!И всеки път когато надникна в темичкат си...виждам,че има добри хора!Аз лично имам нужда ей так...случайно да прочета или чуя,че някой е помогнал на някой...за да се позамисля,дори и за малко...какво е стореното добро от мен на последък!
Открих една майка на 15 год. която има нужда от храна за бебето си,корито и завивки за зимата...Ще отида другата седмица да купя неща и да и занеса лично!
Защото мога да правя добро...ако за моменти спра да поставям на първо място семейството си!

Може би зъбчето на Отело ме е загризало на полседък,знам ли.... newsm78....И мисля,че доброто,трябва да е на повечко места,в повечко сърца!

# 56
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Сетих се, че миналата седмица една съседка ме извика да помогна на комшийката, която живее срещу кантората. Жената е почти неподвижна, беше паднала в тях и не можеше да стане. Със съседката я вдигнахме и настанихме удобно на леглото, докато дойде болногледачката й или дъщеря й. Цял следобед се усмихвах после, напомни ми за моята баба, която последните дни от живота си беше в същото положение.  Все едно правех нещо добро за нея.

# 57
  • Мнения: 227
Пстонянно давам дрешки на съседката с две дечица като мен,едното новородено!
Вчера помогнах за багаж на една баба.......... Simple Smile
Темата е супер! Peace

# 58
  • Мнения: 268
Simma, разплаках се.. от историята с дядото и магданоза.. Замислих се колко ли пъти съм минавала покрай такива като него и не съм направила нищо, за да им помогна.. Милите хора.. Егати живота Cry  Cry  Cry
Всички истории, които сте споделили, ме карат да се радвам, че има и такива Хора, като вас..

# 59
  • Мнения: 134
Вчера една баба ми поиска пари за хляб. Беше много окаяна. Дадох й всичките си монети. След 2мин.  малката поиска пуканки, предложих на продавача едри пари, такива ми останаха. Той нямаше как да ми върне и въпреки, че отказах, той настояваше да  ми ги даде без пари. Напълни ми се сърцето, за толкова кратко време много човешко отношение.

Общи условия

Активация на акаунт