Глези ли се, или какво?

  • 2 228
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 197
Пак се чудя - какво да му сготвя на моичкия?! newsm78 Време понякога не ми стига да правя за него нещо отделно. Не яде супи /освен ако вътре няма кюфтета Laughing/, не обича ориз, не хапва яйца, нито нещо постно... Crossing Arms Сутрин се почва: мило, искаш ли това-не, а еди какво си-не и така, изреждам му меню, ресторант да ми завиди, а той -не! На въпроса какво искаш ми отговаря-не знам. Прави ми впечатление, че когато гостуваме на сестра ми на пример с удоволствие си хапва и от "забранените" в къщи неща, а често и тях аз съм ги готвила...! smile3517 Значи проблема не е как готвя, ама какъв е тогава  newsm78 Мусака не ще, ама като няма друго си сипва даже и по два пъти. А след време-да сготвя ли мусака-НЕ! Честно, вече се изнервям! Смешно ли ви се вижда, или ако сте изпадали в подобни ситуации, дайте ми съветче Wink Peace

# 1
  • Мнения: 1 243
Много си го разлигавила и много му удисваш! Mr. Green Питаш веднъж какво иска, като каже - не знам - готвиш, каквото ти намериш за добре. Като не му хареса 1-2 пъти, ще почне сам да си казва Wink

# 2
  • Мнения: 3 146
Божке, ако моят беше такъв, щях да го изхвърла на палатка пред блока! Twisted Evil

Купи му нещо гадно, полуфабрикат, и да видим дали няма да е доволен на всички страхотни манджи, които готвиш! Laughing

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Глези се, я! Не бих прекарвала всяка свободна минутка на печката, творейки кулинарни чудеса, а той да ми капризничи. При всички останали грижи, които са ми на главата, само това остава. Crossing Arms
Ама аз съм лоша съпруга. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 153
Оооо, ма к'во е това глезене? Недей така, че както си го научиш в началото, така ще е до живот! Вкъщи се питаме какво ни се хапва от време на време, но като цяло менюто го правя аз по моя преценка. На който не му харесва-деливъри храна бол!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ами да, поразглезен е може би (не задължително от теб), въпрос на навик. Така че следвай първия даден съвет. Мъж ако му отказваш секс може да те замени, ама няма да тръгне навън да си търси жена да му готви  Wink

# 6
  • Мнения: 764
Същата работа е и у нас,и дъщеря ми върви по пътя на баща си .Това не ядат,друго не обичат,от трето киселини имат....Че веднъж като се развиках....А иначе готвя добре,не че се хваля,но го правя с желание.И като си помисля как са яли на други места нещата,които не обичат ,и то сготвени отвратително,просто побеснявам.

# 7
  • Мнения: 263
Остави го на "каквото има" известно време!
Или намисли как да отидеш някъде на почивка с децата и като се върнеш вече не го питай какво иска! То не е и полезно да се ядат само манджи с "кюфтета вътре"...

# 8
  • Мнения: 1 041
И в нас беше същата ситуация. Хем не знае какво иска, хем на всичко, което му предложа, викаше НЕ. Но аз не се стърпях и почнах да готвя каквото аз реша. Да видиш как яде сега, без да се пазари. Каквто има, това е  Wink

# 9
  • Мнения: 18
здравейте! Отскоро се регистрирах във форума, но досега само четях. Обаче тази тема направо ме провокира. И си мисля - ти защо въобще питаш. Поне при нас реда е такъв - готвя каквото аз реша, а който не му харесва се спасява както си реши. Все пак излизам за работа в 7 и се прибирам в 18 и след въпросните 11 часа само до сложни манджи ми е. А той моя толкова много неща не яде, че ако тръгна да питам цял ден ще си играем на въпроси и отговор - НЕ

# 10
  • Мнения: 3 098
Моят мъж е много капризен.Хората се притесняват,когато сме някъде на гости дали са му уйдисали. LaughingАз оба4е не признавам такива превземки_като е капризен от самото на4ало го оставих да си готви той.Когато е вкъщи не влизам в кухнята,освен кафе да си направя.

# 11
  • Мнения: 1 250
Не го питай иска ли това и онова и какво иска, а направо сготви каквото искаш или можеш. Ако не му хареса да седи гладен. Като повториш няколко пъти, мисля, че повече няма и да си помисли да се глези.
Той Митко не яде готова кайма. Да-да! Знаеш ли кога?

# 12
  • Мнения: 197
 Joy Ееех, момичета. То май е ясно, че се глези! И аз мога да спра да го глезя и да правя каквото си знам...  Wink  Ама защо го прави това при мене, а при майка си например, не?!  newsm78 Тънкото ми въпросче е дали не е започнал да ме възприема вече като, знам ли, обслужващ персонал например? Или това, че се глези само при мен, означава точно обратното? Честно, не мога да си го обясня това негово поведение, и от там не знам как да реагирам  newsm78

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ееее, това е то човек дето не знае какво иска! На такъв няма смисъл да се мъчиш да угаждаш, няма да успееш. Добре че моят мъж не е от капризните. Общо взето одобрява всичко, което направя, позволява си само забележки относно солта, понеже нея много често я забравям hahaha А през седмицата е ясно, че нямам време да творя чудеса. Аз и без това хич не обичам да готвя, само през почивните дни понякога забърквам нещо по-специално.

Ина, избрал си е на теб да се глези и капризничи, защото му угаждаш. А майка му явно не. Не е задължително да те приема като слугиня, за да го прави. Нали знаеш, "не е луд, който яде зелника....". Ама като сме влюбени се връзваме на фльонга за любимия и докато се усетим... тъй става Grinning

# 14
  • Мнения: 234
Глези се.Не му се връзвай.  Naughty  Като не му харесват твоите манджи,накарай го да ти сготви някоя негова.  Hug  След като е с такива претенции,преди да сготвиш винаги го питай какво иска,а не да го питаш дали ще яде това или онова.Когато той сам ти даде идеята за манджата,после няма да има право да ти прави муцуни,че не си му уцелила желаната гозба.
Я не го учи да ти се лигави така.Вземи се в ръце. Wink

# 15
  • Мнения: 197
Не го питай иска ли това и онова и какво иска, а направо сготви каквото искаш или можеш. Ако не му хареса да седи гладен. Като повториш няколко пъти, мисля, че повече няма и да си помисли да се глези.
Той Митко не яде готова кайма. Да-да! Знаеш ли кога?
Ха-ха! Май сте прави. Много голямо значение му отдавам, а сигурно той не се и замисля.  Grinning Май по ще ми хареса да си правя каквото аз искам и да го майтапя за капризите му! Laughing

# 16
  • Мнения: 18
всички сте страхотни, върнахте ми надеждате за по-доброто бъдеще за женската част на човечеството, защото голяма част от средата ми са жени /колежки/ почти на възраста на майка ми и честно казано си мислех че само аз съм лошата съпруга, понеже тяхното безкрайно суетене, слугинстване и притеснения от рода - какво ще иска господинчото са ми слабо казано отвратителни.

# 17
  • Мнения: 197
 
всички сте страхотни, върнахте ми надеждате за по-доброто бъдеще за женската част на човечеството
Peace Кураж, Инче/78/!  Wink Кой е казал, че жените непременно трябва да се конкурират, карат и други подобни? Според мен след като се ожениш приятелките стават още по-ценени! А и тогава е по лесно да намериш съюзнички във вечната борба между половете.  Joy Казвам го във хубавия смисъл на думата. Wink Laughing

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 15:01 от ina05

# 18
  • Мнения: 1 041
Ама защо го прави това при мене, а при майка си например, не?!  newsm78 Тънкото ми въпросче е дали не е започнал да ме възприема вече като, знам ли, обслужващ персонал например? Или това, че се глези само при мен, означава точно обратното? Честно, не мога да си го обясня това негово поведение, и от там не знам как да реагирам  newsm78
Ами защото при теб минава номера  Wink  При нас вече е обратното- мама е добрата, що се отнася за яденето, а аз лошата. Мама му угажда, а аз не  newsm48

# 19
  • Мнения: 18
Peace Кураж, Инче/78/!  Wink Кой е казал, че жените непременно трябва да се конкурират, карат и други подобни? Според мен след като се ожениш приятелките стават още по-ценени! А и тогава е по лесно да намериш съюзнички във вечната борба между половете.  Joy Казвам го във хубавия смисъл на думата. Wink Laughing
ама аз не се конкурирам с тях но не ги разбирам, защо доброволно приемат статуса на слугини и все гледат как да му угодят на мили

# 20
  • Мнения: 197
При мен е, защото още съм влюбена в него. И защото съм такъв човек. Много обичам да подарявам, да изненадвам и на другия да му е приятно!
Ама защо го прави това при мене, а при майка си например, не?!  newsm78 Тънкото ми въпросче е дали не е започнал да ме възприема вече като, знам ли, обслужващ персонал например? Или това, че се глези само при мен, означава точно обратното? Честно, не мога да си го обясня това негово поведение, и от там не знам как да реагирам  newsm78
Ами защото при теб минава номера  Wink  При нас вече е обратното- мама е добрата, що се отнася за яденето, а аз лошата. Мама му угажда, а аз не  newsm48
А това определено ме изкефи! Joy Май лека полека и аз натам отивам!  Grinning

# 21
  • Мнения: 18
При мен е, защото още съм влюбена в него. И защото съм такъв човек. Много обичам да подарявам, да изненадвам и на другия да му е приятно!
Ама защо го прави това при мене, а при майка си например, не?!  newsm78 Тънкото ми въпросче е дали не е започнал да ме възприема вече като, знам ли, обслужващ персонал например? Или това, че се глези само при мен, означава точно обратното? Честно, не мога да си го обясня това негово поведение, и от там не знам как да реагирам  newsm78
Ами защото при теб минава номера  Wink  При нас вече е обратното- мама е добрата, що се отнася за яденето, а аз лошата. Мама му угажда, а аз не  newsm48
А това определено ме изкефи! Joy Май лека полека и аз натам отивам!  Grinning
е ние сме гаджета от 9 години, женени сме от 2, и аз много си го обичам, но май съм си и доста егоистче
а за угаждането от страна на мама, то нашето свеки няма равна - само като каже - маменце какво ти се яде /на сина си/ и ми идва  #2gunfire

# 22
  • Мнения: 1 041
а за угаждането от страна на мама, то нашето свеки няма равна - само като каже - маменце какво ти се яде /на сина си/ и ми идва  #2gunfire
Laughing Laughing И при нас е така. Ама вече и аз се възползвам от услугите и. Щом за сина и може, значи може и за мен. Обаждам и се сутринта и и казвам какво сина и иска да яде... и хоп вечерта ми го носи /живеем разделено на около 200 м/  Peace

П.С. Познаваме се от 3 години  Whistling

# 23
  • Мнения: 18
а за угаждането от страна на мама, то нашето свеки няма равна - само като каже - маменце какво ти се яде /на сина си/ и ми идва  #2gunfire
Laughing Laughing И при нас е така. Ама вече и аз се възползвам от услугите и. Щом за сина и може, значи може и за мен. Обаждам и се сутринта и и казвам какво сина и иска да яде... и хоп вечерта ми го носи /живеем разделено на около 200 м/  Peace

П.С. Познаваме се от 3 години  Whistling
е това си е страхотна идея, не я бях опитвала, но нали може да се възползвам

# 24
  • Мнения: 1 100
Моето съкровище беше същото - това не ми се яде, онова не готви, какво иска не знае. Тогава спрях да готвя, като не знае и не иска, добре - ще ядем сандвичи и салати. Като ми омръзна да съм на суха и студена храна, започнах да готвя , каквото на мен ми се прияде. Казвам му - "Сготвила съм си грах, ти ще искаш ли или ще ядеш нещо от хладилника?! Close И веднага му се прияжда грах, въпреки че ако бях го питала сутринта щеше да каже, че не иска.
И сега сме все така, готвя каквото си наумя, а който иска яде  Twisted Evil  Joy

# 25
  • Мнения: 18
Моето съкровище беше същото - това не ми се яде, онова не готви, какво иска не знае. Тогава спрях да готвя, като не знае и не иска, добре - ще ядем сандвичи и салати. Като ми омръзна да съм на суха и студена храна, започнах да готвя , каквото на мен ми се прияде. Казвам му - "Сготвила съм си грах, ти ще искаш ли или ще ядеш нещо от хладилника?! Close И веднага му се прияжда грах, въпреки че ако бях го питала сутринта щеше да каже, че не иска.
И сега сме все така, готвя каквото си наумя, а който иска яде  Twisted Evil  Joy
  newsm10

# 26
  • Мнения: 197
е ние сме гаджета от 9 години, женени сме от 2, и аз много си го обичам, но май съм си и доста егоистче
а за угаждането от страна на мама, то нашето свеки няма равна - само като каже - маменце какво ти се яде /на сина си/ и ми идва  #2gunfire
Е, няма лошо ти да си егоистчето! Wink Лошо ще е ако сте и двамата. /свекърва ми не живее с нас/ Simple Smile
Laughing Laughing И при нас е така. Ама вече и аз се възползвам от услугите и. Щом за сина и може, значи може и за мен. Обаждам и се сутринта и и казвам какво сина и иска да яде... и хоп вечерта ми го носи /живеем разделено на около 200 м/  Peace

П.С. Познаваме се от 3 години  Whistling
Peace Браво Pink! Идеята ти е чудесна! Wink
А иначе сме женени от 3 години, но се познаваме и живеем заедно от 4.
А вие, ина/78/, от 9 години гаджелък колко сте живели заедно? То май и това си е от значение, дали си склонен да му търпиш капризите и кога ще ти писне. /От всички мнения по темата стигам до извода, че в случая с моя съпруг става дума именно за това-капризи Laughing/

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 15:39 от ina05

# 27
  • Мнения: 18
от две години живеем заедно, и май като се замисля това дето сега пиша е от последната година

# 28
  • Мнения: 197
от две години живеем заедно, и май като се замисля това дето сега пиша е от последната година
Peace Laughing Е, значи моята граница на търпение е по-висока от твоята, което не винаги е плюс. Laughing Май трябва да отворим нова тема - КАКВА Е ГРАНИЦАТА НА ТЪРПЕНИЕТО НИ И ДАЛИ ТЯ Е ПОЛЕЗНА ЗА НАС?!!!  Joy

# 29
  • Мнения: 18
 Simple Smileпривет отново, за новата тема съм апсолютно за newsm10

# 30
  • Мнения: 197
Ами да го направим! Може да е забавно, а и полезно! Grinning Laughing Wink

# 31
  • Мнения: 18
само че аз от скоро съм се регистрирала и незнам как, а сега нямам  време да се ровя, а и идеята е все пак твоя не е редно да я взимам. Ако я пуснеш се записвам

# 32
  • Мнения: 1 195
Много си го разлигавила и много му удисваш! Mr. Green Питаш веднъж какво иска, като каже - не знам - готвиш, каквото ти намериш за добре. Като не му хареса 1-2 пъти, ще почне сам да си казва Wink
Peace
разглезила си го .............лошо
като не знае какво иска готвя каквото ми дойде на ум. А в краен случай му казвам че е негов ред да готви ! Така набързо му идва на ум какво му се яде Simple Smile

# 33
  • Мнения: 197
само че аз от скоро съм се регистрирала и незнам как, а сега нямам  време да се ровя, а и идеята е все пак твоя не е редно да я взимам. Ако я пуснеш се записвам
Peace Готово! Wink

# 34
  • Мнения: 82
Я питаи майка му какво толкова му е готвила или го е водила сутрин,обед,вечер в Шератон

# 35
  • Мнения: 9 865
Ей такива лигни хич не понасям. Ма моя е лесен, например може дълго да кара на боб. После кара дълго на супа. Ай се случи нещо да не му харесва, може да кара дълго и на нищо. За щастие не се налага. Много обичам да угаждам и да готвя "луксозни" манджи, но НЕ ПИТАМ.
Слагам масата, който ял - ял, който блял - ляга си гладен.

# 36
  • Мнения: 3 611
Да го питам аz кво му се яде, ма какво да му направя, какво да му приготвя ...  Shocked
Ти ме шокираш... по цял ден с готвене ли се zанимаваш? Или мислиш само как да му угодиш?

Ако аz сготвя нещо, то ще е при ГОЛЯМО ЖЕЛАНИЕ от моя страна. На който не му харесва, да не яде, никого не zадьлжавам...
Ама аz готвя толкова рядко, че ще сьжалява, ако не хапне...
Ето сега идва 6ти дек.... на тоzи ден zапрятам рькави. "Риба плакия" е моят специалитет (и единствен)  Mr. Green

И последно _ много си го раzглеzила тоz твоя мьж... ех... мен не щеш ли да ме вzемеш у вас?... обещавам да хапвам от всичко и манА да не намирам  Laughing

# 37
  • Мнения: 474
Моят мъж на въпроса какво да сготвя, отговаря "нещо вкусно".  Laughing Най-много да задам случайно и 2-ри въпрос, примерно "мусака или пълнени чушки- избирай", т.е. свеждам до 2 алтернативи, за които имам продукти, време и ... ами така съм решила. Но в повечето случай изобщо нищо не питам- правя по мое осмотрение нещо, което ми пасва.  Laughing И както някой беше казал вече- кой ял- ял, на който не му харесва- не е малък, да маже филии...  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 7 097
Готви, каквото ти прецениш, без да го питаш. Ако мрънка, да каже конкретно каква манджа иска. Ако продължава да мрънка, спри да готвиш, докато му се изясни...

# 39
  • Мнения: 84
Не го питай иска ли това и онова и какво иска, а направо сготви каквото искаш или можеш. Ако не му хареса да седи гладен. Като повториш няколко пъти, мисля, че повече няма и да си помисли да се глези.
Той Митко не яде готова кайма. Да-да! Знаеш ли кога?
Joy Joy Joy Peace

# 40
Божке, ако моят беше такъв, щях да го изхвърла на палатка пред блока! Twisted Evil

Купи му нещо гадно, полуфабрикат, и да видим дали няма да е доволен на всички страхотни манджи, които готвиш! Laughing


 Абсолютно съм съгласна с теб. 

# 41
  • София
  • Мнения: 408
Ама защо изобщо си правиш труда да го питаш?! Thinking
Като не му харесва да стои гладен (за което се съмнявам)

# 42
  • Мнения: 348
Остави го на хляб и вода една седмица и ще видиш как ще прояде всичко  Laughing

# 43
  • Мнения: 3 674
Не глезя никого. Готвя храна която да се яде и харесва от всичките....и ядат,.   Оплаквания е нямало. Sunglasses
 Не мога да си го представя  моя да ми  мрънка и се оплаква...мисля че ще му връча престилката и книгите с рецепти...и да го видя тогава   Wink Иначе за протокола...Много  си го разглезила твоя. Моя може да готви...  chef ..и готви поне два  пъти на седмица.Та знае че не е лесно нещо готвенето ...и затова  и не мрънка  Joy

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Моето съкровище беше същото - това не ми се яде, онова не готви, какво иска не знае. Тогава спрях да готвя, като не знае и не иска, добре - ще ядем сандвичи и салати. Като ми омръзна да съм на суха и студена храна, започнах да готвя , каквото на мен ми се прияде. Казвам му - "Сготвила съм си грах, ти ще искаш ли или ще ядеш нещо от хладилника?! Close И веднага му се прияжда грах, въпреки че ако бях го питала сутринта щеше да каже, че не иска.
И сега сме все така, готвя каквото си наумя, а който иска яде  Twisted Evil  Joy
  newsm10
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт