Искам антидепресанти!

  • 26 601
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 7
С мъжа ми се разделихме и сега умирам от мъка! Възможно ли е да си взема някакви антидепресанти и как по-точно ще ми подействат те? Моля помогнете познати са ви такива мъки.  Cry

# 1
  • Мнения: 4 435
Рискувам да почнат да ме обвиняват,но аз имах такива любовни терзания и пиех Ксанакс,обаче е с рецепта.Ако можеш да вземеш от личния си.Или поне някой друг да помогне с лекарство без рецепта,ама май антидепресанти няма без...

# 2
  • Мнения: 7
И значи помагат? Ако наистина е така ще намеря начин да ги взема. Имам нужда!

# 3
  • Мнения: 2 005
Най- безобидния , който продават в аптеките свободно без рецепта е Дианксит Rolling Eyes Можеш винаги да си го купиш - едни розови хапченца , на които казват че са за настроение , не бързай да пиеш други без консулт с психиатър newsm78 От Дианксита първата седмица се взима по една таблетка сутрин в 8ч. , и ако не ти е толкова спокойно втората седмица увеличаваш на две таблетки , като втората табл. се взима в 14ч  - не по - късно  Hug На мен ми действат доста добре  Wink Но , за да има ефект от употребата им трябва да се пият по-продължително време. Аз предлагам да направиш консулт и с лекар. Успех  миличка и спокойствие  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 7
Благодаря ти много! Мисля да го взема, въпреки че ми трябва по-бързодействащо, че съм много зле, то до месец ще съм се успокоила и без това но МЕРСИ!!!!  Confused

# 5
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
И значи помагат? Ако наистина е така ще намеря начин да ги взема. Имам нужда!

По добре не го прави - като искаш антидепресанти иди при Личния, от там на психиатър и той ще ти предпише ТВОЯ антидепресант! С ксанакса или което и да е друго хапче предписано по интернит рискуваш АДСКИ МНОГО!Вярвай ми!

# 6
  • Мнения: 4 435
Тя така и иначе не може без рецепта да го вземе.Аз  й го казах за да й помогна.Аз го пих,наскоро и моя приятлка беше в такова положение и пиеше от него.На мене ми подейства добре.Но дозата лекаря ще я каже.На мене просто ми трябваше бързо действащо.Все пак през лекаря ще трябва да минеш ,така че консултирай се. Hug

# 7
  • Мнения: 5 228
Вие нормални ли сте да дават такива съвети? Ксанакс??? Това  са сериозни лекарства, които се предписват само и единствено от лекар. Водят и до пристрастяване.
Ифи, в никакъв случай не си прави експерименти. Ако се чувстваш много зле, отиди на психолог или психиатър. Ако положението не е толковадобре. сериозно, пробвай с Есберикум - това е ексракт от жълт кантарион и при леки  депресивни състояния действа много

# 8
  • Мнения: 4 435
Вие нормални ли сте да дават такива съвети? Ксанакс??? Това  са сериозни лекарства, които се предписват само и единствено от лекар. Водят и до пристрастяване.
Ифи, в никакъв случай не си прави експерименти. Ако се чувстваш много зле, отиди на психолог или психиатър. Ако положението не е толковадобре. сериозно, пробвай с Есберикум - това е ексракт от жълт кантарион и при леки  депресивни състояния действа много


Абе я по-спокойно.И я чети постингите.Навякъде съм писла че е с рецепта и че от лекаря зависи.Егати нервачките.Ами дайте й тогава на жената валериана.

# 9
Аз ползвам етилов алкохол, поне за такъв го продават. Марки "Троянска сливова", "Сливенска перла" и т.н. Гледаш само да го подплатиш с храна и да не продължи повече от 3 дена. Пий също и много вода. Продават го и без рецепта.
Наркотично вещество е, но не е групата на антидепресантите. Ако съзнанието ти обаче има нужда точно от "антидепресант"....

# 10
  • Мнения: 5 228
Абе я по-спокойно.И я чети постингите.Навякъде съм писла че е с рецепта и че от лекаря зависи.Егати нервачките.Ами дайте й тогава на жената валериана.

Ти психиатър ли си? Имаш ли право да предписваш антидепресанти? Защото ако не си, не пиши глупости. Утре някой депресиран тинейджър ще прочете умния ти съвет и ще се натъпче с Ксанакс.   

# 11
  • Мнения: 4 435
Нито съм казала да се тъпче ,нито че свободно може да ги намери.Нито пък да ги пие без лекаря да знае.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Иди лекар да ти предпише лекарство и доза. В противен случай рискуваш да задълбочиш депресията си.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 899
Не пий антидепресанти  Naughty !!! НЕДЕЙ!!!
Дори предписани от лекар, толкова са вредни и най- "невинните" от тях!
Сигурно ти е много тежко, болно, може би и обидно, от създалата се ситуация,
но по-добре си намери одушник - някаква работа, хоби, нещо което да те разсейва,
излизай с приятели. И нещо много важно - говори за проблема си с някой твой близък и
доверен човек. Не "гълтай" мъката си вътре в теб, изкарвай я навън като говориш за нея.
Така олеква! Може и към психолог да се обърнеш да поговорите - няма нищо срамно в това!
Давам ти тези съвети, защото знам, колко са опасни такива състояния, до какво водят и
какво означава да се пият антидепресанти  ooooh! - спести си го, миличка, не ти трябват!
УСПЕХ!!!    bouquet

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не пий антидепресанти  Naughty !!! НЕДЕЙ!!!
Дори предписани от лекар, толкова са вредни и най- "невинните" от тях!
Добре де, някой ще ме светне ли каква е вредата от тях?
Аз миналата година пих такива 6 месаца и имах само полза. Тук, във форума се свързах с хора, които са ги пили години, без да усетят негативен ефект. Говорих с психиатри и невролози за такъв- нямали! Е какъв е той в крайна сметка? Thinking

# 15
  • Мнения: 5 228
Рени, антидепресантите не са вредни сами по себе си. Напротив - имат лоша слава сред повечето хора, но всъщност това не е така. Въпросът е да ти е предписано точното лекарство, в точната дозировка и да се приема под лекарски контрол. Когато не е предписано каквото и както трябва, може да има дори обратен ефект.
Затова като видя някой да препоръчва силни медикаменти по форумите, откачам.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, антидепресантите не са вредни сами по себе си. Напротив - имат лоша слава сред повечето хора, но всъщност това не е така. Въпросът е да ти е предписано точното лекарство, в точната дозировка и да се приема под лекарски контрол. Когато не е предписано каквото и както трябва, може да има дори обратен ефект.
Затова като видя някой да препоръчва силни медикаменти по форумите, откачам.
Но kallymay не е на това мнение Thinking И въобще много хора се изказват толкова категорично против. Искам да разбера защо Rolling Eyes

# 17
Не съм пила антидепресанти. Това, което съм чела за тях - също водели до привикване.
Рени, възможно е ти наистина да си имала нужда от антидепресанти.
Аз предпочитам алкохола - но вероятно никога не съм била в депресия. Според мен ако наистина си в депресия няма да търсиш помощ от никого а ще продължаваш да се отдалечаваш от хората. Такъв човек няма самостоятелно да отиде на лекар, защото просто няма да има никакъв стимул, него няма да го интерсува Утре.
Колкото до питащата - не съм психолог, нито психиатър, нито изобщо медицинско лице за да дам компетентно мнение. Когато човек прибягва до психотропни вещества наистина трябва да стане с компетентни съвети, защото най-малкото трябва да се знае дали от стимулиращи или от подтискащи медикаменти има нужда лицето.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, възможно е ти наистина да си имала нужда от антидепресанти.
На мен ми ги изписаха за главоболие (което изобщо не намаля). Но се почувствах по-добре, изчезна един неопределен страх който имах и за който не ми беше дошло на ум, че мога да потърся лекарска помощ.

# 19
  • София
  • Мнения: 56
Ксанаксът не е антидепресант, а бензодиазепин (успокоително). Това са две съвсем различни групи лекарства. Към успокоителните се създава зависимост, която не е за подценяване (моят шеф казва, че бензодиазепиновата абстиненция е по-страшна от хероиновата). Към антидепресантите не се създава зависимост.

Въпросът за раздялата (загубата) е психологически. Лекарствата не биха могли да го решат, а по-скоро да го затлачат.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпросът за раздялата (загубата) е психологически. Лекарствата не биха могли да го решат, а по-скоро да го затлачат.
С това съм абсолютно съгласна. Хапчетата няма да решат житейските ни проблеми, ако ние сами не се справим.

# 21
  • Мнения: 1 802
Не се хвърляй веднага на антидепресантите! Освен че помагат, те и имат доста неприятни странични ефекти! Пила съм Cipralex . Беше ми изписан от лекар обаче, и го пих по схема! Можеш да го вземеш без рецепта от аптеката, но трябва също да знаеш как да го приемаш!
Препоръчвам ти да не започваш изобщо със такива видове лекарства!  Peace Намери някакъв начин да се занимаваш със нещо интересно. Знам, че ти е трудно във момента, но просто приеми че може би така е трябвало да стане! Желая ти много кураж и да не прибягваш към антидепресантите!  Peace

П.П. Някъде по нагоре прочетох, че към антидепресантите се привиква!  Това не е вярно!  Naughty
Към бензодиазепините - да!

# 22
  • Мнения: 43
Никога хапчетата не разрешават проблемите. За момента ще си спокойна или заспала, но това какво променя?
Като отмине действието им пак ли ще се надрусаш? И всички проблеми в бъдеще по този начин ли ще решаваш
Трябва сама да си помогнеш и сама да си дадеш сили, само ти можеш да намериш правилния път или още повече да затънеш

Общи условия

Активация на акаунт