Кога започнахте захранването на вашите бебчета?

  • 5 099
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Моето бебче е на 2 месеца и педиатърката  каза че вече трябва да и давам ябълка и после морков, но според мен все още е рано за захранването а и се притеснявам от засилване на коликите. Ще следа с интерес отговорите кога сте започнали да захранвате вашите бебчета, с какво и по колко сте давали, дали са се появили отново колики. Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 585
Започнах захранването, когато синът ми беше на 4 месеца и половина със зеленчуково пюре (картоф).
И аз мисля, че два месеца е прекалено рано за захранване.
Моят съвет е да изчакаш поне до четвъртия месец. Peace

# 2
  • Мнения: 4 496
Права си,че е рано.Малката я захраних на 4 месеца.Което пак си е рано... Wink

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Не е рано,а е много рано!Отиди в подфорум захранване и там има доста теми,които ще ти помогнат!
Захраних на 6 месеца!

# 4
  • Мнения: 953
Захраних на 3 месеца и половина с пюре от морков.
На 2 месеца захранването ми се струва прекалено рано - СЗО препоръчва кърмените бебета да се захранват след шестия месец, а тези на АМ около петия.
Въпрос на твоя лична преценка.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Започнах на 5 мес. с оризова каша.На вашата възраст не съм и помисляла да дам нещо различно от кърма и АМ!

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Започнах рано,на 3 м. с плодово пюре.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами както ти е казала педиатърката съм правила. Сок от ябълка, после морков, после смесено, после круша, после пюрета... Не е имал колики. Но пък той изобщо имаше само за 2 седмици, най-много да са били 3, до 2-рия месец отдавна бяха отминали. Някои мами се оплакват от такъв ефект, май единствения сигурен начина да разбереш твоето бебе от кой вид е е да пробваш. Впрочем, като надуши соковете се "влюби" в тях...

# 8
  • Мнения: 1 173
На 6 месеца плюс 1 ден, кърмих до 13 месеца.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 22:00 от doritt

# 9
  • Мнения: 163
От втория месец започнах със сокчета, а от третия зеленчуково пюре,а иначе го кърмих почти до десет месеца!

# 10
  • Мнения: 4 111
На пет месеца и половина. Сокове не давам.  Naughty

# 11
  • Мнения: 3 478
Не е рано,а е много рано!Отиди в подфорум захранване и там има доста теми,които ще ти помогнат!
Захраних на 6 месеца!


Също

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 149
Аз започнах на 2 месеца със сокчета, после плодово пюре, а вече и зеленчуково. Колики въобще не е имала, може и това да е от значение. Бях готова да спра веднага, ако забележа някакъв проблем, но тя ги прие много добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
Синчето си захраних на 40 дена- дадох сок от ябълка - не е имал проблеми. Сега се опитах на Малката да дам - има зверски колики, пищи от болка миличката. Ще изчакам, в края на месеца пак ще опитам.

# 14
  • Мнения: 2 126
Към 5тия месец,обаче тя неискаше нищо различно от кърма.Прояде по някоя и друга лъжичка пюре едва лсе 7мия или 8мия месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт