Имам нужда от мнението ви за това име....

  • 9 287
  • 183
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 291
На мен пък ми харесва. Традиционното българско галено име на Георгия е Гюра. А единственото друго женско име, производно на Георги, е Гергана, така че ти предлагам да си харесате някое красиво момичешко име, а дядото да зарадвате с второто, което да е момченце  Wink

# 46
  • Мнения: 2 567
Наскоро разбрах, че сестра ми мислила да кръсти племенницата ми така - на мъжа си Георги. Таткото обаче не се съгласил и я записаха Габриела. На мен Георгия ми звучи странно, дори грубо и точно като побългаряване на името Джорджия.

# 47
  • Мнения: 674
Не ми харесва,но ако на вас ви допада и имате желание да дадете това име на детето си,защо не?

# 48
  • Мнения: 924
Не ми харесва. Звучи странно, небплагозвучно, няма галено обръщение. Малко като наказание за детето, за да бъде навсяка цена кръстено на еди кой си...

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Харесва ми, много. Лично аз бих кръстила детето си така.

# 50
  • Мнения: 5 362
Звучи ми странно.

като побългаряване на името Джорджия.
Точно Peace

# 51
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не ми харесва - веднага личи, че е производно на Георги и за мен сякаш е наложено отгоре. Имаме в парка момиченце с такова име. Първия път, когато бях заедно с майка и гледам едно дребосъче в розово, а постоянно чувам: "Георги, Георги! Не прави това, не прави онова! Георги, чуваш ли ме?". Питах как се казва - ми то било Георгия.
Сори, въобще не ми харесва. Моят свекър също се казва Георги, ние също се бяхме разбрали, че ако е момче, ще е на него, но ей на имам две момичета - така че и аз обмислях всички варианти на Името Георги за момиче, защото и аз не харесвам Гергана. Но ако трябва да избирам между Георгия и Гергана, ще избера второто.

# 52
  • Мнения: 1 672
Звучи ми като Джорджия , но кофти побългарено...хич не ми харесва....
Гергана е страхотно име незнам какво не му каресвате , но все пак ще е името на вашето дете и вие избирате

# 53
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ами, не е лошо. Интересно е.
Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 3 679
Малко странно ми звучи  newsm78

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 973
Допада ми името, интересно е .

# 56
# 57
  • Мнения: 331
И на мен не ми харесва... Винаги съм смятала, че децата трябва да се кръщават така, че когато пораснат да не се срамуват от името си, а да го харесват - дори и да не се харесва на родителите. Българите са традиционалисти и колкото и да се опитваме да копираме западната мода, такива имена винаги ще ни се струват странни и префърцунени... Не искам да обидя никого, нито да предизвикам някой от поредните спорове - просто когато даваме име, трябва да мислим за децата си! Лично мнение.

# 58
  • Мнения: 7 474
Не ми харесва, звучи мъжки и измислено Wink
Габриела е друго нещо  Flutter

П.П. Надявам все все пак някога да спре тази традиция да се кръщават
деца с безумни имена "на някого"  ooooh!

# 59
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Интересно звучи, но лично на мен не ми допада.
Ако си го харесвате, не се чудете, то колкото хора, толкова и мнения Peace

Общи условия

Активация на акаунт