Въпросче към училите в Германия

  • 3 163
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Мили мами, напоследък са ме прихванали едни мисли, относно моето бъдеще тук
Скоро малкия ще отхвръкне и ще тръгне и той на градина.
Някак си не ми се връща обратно в медицината. И взех да се замислям дали да не изкарам някакво образование тук. Само че не какво да е. Мерака ми от дете е да работя като профайлър към полицията. Скоро се замислих, че това желание го имам от малка, но баща ми много бързо ми отряза навремето крилата, нали само в Школата в СИмеоново обучаваха такива специалисти или поне всички към полицията.
Питанката ми към вас е - какво трябва да уча точно за да мога да работя като профайлър. За психология ми е ясно, но някоя от вас има ли представа каквии са изискванията и да ми помогнете.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 3 423
Не питай нас, а въпросните служби.
ИмаШ ли немско гражданство или само Aufenthaltserlaubnis?
Мой поzнат искаШе да влеzе в полицията, ама му трябваШе немско или ЕU-паспорт.
Ама успех, каквото и да си си наумила.

# 2
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Liska
Не питай нас, а въпросните служби.
ИмаШ ли немско гражданство или само Aufenthaltserlaubnis?
Мой поzнат искаШе да влеzе в полицията, ама му трябваШе немско или ЕU-паспорт.
Ама успех, каквото и да си си наумила.

Ами все още съм с български паспорт и съм с Аufenthaltserlaubnis
Ама то нали трябва най напред да завърша образованието и чак тогава да си сменям паспорта

# 3
  • Мнения: 3 423
Паспортът няма ниЩо обЩо с обраzованието, може да го смениШ, като навърШиШ годините с АЕ.

Щом си с БГпаспорт, zабрави полицията. Или поне до 2007, когато БГ влеzе ж ЕУ. Или учи дотогава, пък каквото сабя покаже. Късмет

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ух, ти пък това, как го иzмисли. Да не би от серията на VOX? Wink  Доколкото zнам те обикновено са криминални комисари, т.е. в полицейската академия получават обраzованието си и след това следват допълнително психология. Може би и някакви клалификации при FBI.

# 5
  • Мнения: 4 244
Розе, да ти кажа честно много мислих.
Не е само серията "Профайлър". Към нея като прибавиш и SCI и стана голяма каша в главата ми.
Объсждах го това ссега с майка ми докато си бях в Бг.
Щото и двете ме влечаха - и следователската работа (събирането и изследването на улики, конкркетно) и профайлърската работа.
Като коментирах с нея, тя каза, че познавайки добре характера ми и тънката ми чувастителност, по добре би ми пасвала точно профайлърската работа.
Та аз затова питам - какво точно трябва да уча и дали не е късно, ако става дума за полицейско училище. Все пак на 35 съм

# 6
  • Мнения: 1 220
Мисля 4е трябва психология, а за възрастта едва ли има ограни4ения, но аз не съм запозната...

# 7
  • Мнения: 3 423
За годините май не е късно, но zа да работиШ в полицията в Германия, ти трябва ЕU-Pass, а после има иzпити zа обЩа култура и бягане 2000 м. Това във US-филмите е само zа раzвлечение.
Аz пък Ще стабам колумнистка като Carry от Sex and the City. Laughing

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Хм, не мога да ти помогна с повече информация. Само като идея, zащо не питаш при Berater in Arbeitsamt ili pri Landeskriminalamt?

# 9
  • Мнения: 4 244
Мъжа ми има познат който е главен комисар в Кайзерслаутерн и ми обеща да го пита и него.
Аз питах вас, щото все пак ситуацията ни е по различна, имайки предвид че сме чужденки.
А мъжа ми и той каза както Лиска че май за държавни служители се иска немски паспорт, но като се чуем с комисаря че ви кажа

# 10
  • Мнения: 4 244
Това че ми трябва немски паспорт вече ми стана ясно.
Следващия ми въпрос е тогава - някоя от вас минала ли е по тоя път и какво ме чака, ако реша да си извадя такъв?
Благодаря ви предварително

# 11
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
Това че ми трябва немски паспорт вече ми стана ясно.

Аха, ясно. Това е zащото е Beamten, нали?

# 12
  • Мнения: 3 423
Ами трябва да се откажеШ от българския, zаЩото немzите не дават двойно гражданство. Но преди това трябва да си имала няколко годинки Aufenthaltserlaubnis, не zнам 5 ли, 8 ли, 10 ли или повече, чисто досие, . Питай службите. Или виж следното

http://www.auswaertiges-amt.de/www/de/willkommen/staatsangehoeri … srecht/index_html


А там пиШе, че годинките се намаляват от 15 на 8, трябва да си неосъждана, да zнаеШ немски и да си в състояние сама да се финансираШ.

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
Следващия ми въпрос е тогава - някоя от вас минала ли е по тоя път и какво ме чака, ако реша да си извадя такъв?

Това на мен си ми е малко болен въпрос, но аz все още не мога да се наканя да се откажа то бълг. гражданство.
Виж тук
http://www.einbuergerung.de/index2.htm

Цитат
Einbürgerungsanspruch für Ehegatten Deutscher
Einbürgerung nach § 9 i.V.m. § 8 Staatsangehörigkeitsgesetz (StAG)

Voraussetzungen:

Sie leben seit drei Jahren rechtmäßig im Bundesgebiet und sind seit mindestens 2 Jahren mit einer bzw. einem deutschen Staatsangehörigen verheiratet
Sie sind bereit, Ihre bisherige Staatsangehörigkeit aufzugeben
Sie sind nicht vorbestraft
Sie bekennen sich zur freiheitlich-demokratischen Grundordnung
Sie und Ihre Familienangehörigen bestreiten Ihren Lebensunterhalt ohne Inanspruchnahme von Leistungen nach dem Zweiten oder Zwölften Buch Sozialgesetzbuch
Sie beherrschen die deutsche Sprache in Wort und Schrift

Hinweis:
Ist Ihre Ehe mit einer bzw. einem deutschen Staatsangehörigen innerhalb des letzten Jahres durch Tod oder Scheidung aufgelöst worden und haben Sie ein Kind aus dieser Ehe, für das Sie das Sorgerecht haben, so wenden Sie sich bezüglich einer möglichen Einbürgerung an die zuständigen Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter.

Mehrstaatigkeit:
Grundsätzlich ist ein Verlust der Heimatstaatsangehörigkeit im Einbürgerungsrecht vorgesehen. Wünschen Sie Informationen über die Voraussetzungen einer Einbürgerung ohne Aufgabe der bisherigen Staatsangehörigkeit, wenden Sie sich bitte an die zuständigen Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter.

Zuständig für die Entgegennahme des Einbürgerungsantrages ist die Behörde am Ort Ihres gewöhnlichen Aufenthaltes.


Die Verwaltungsgebühr für die obengenannte Einbürgerung beträgt 255 Euro pro erwachsene Person sowie 51 Euro pro Kind unter 16 Jahren bei Miteinbürgerung. Die Hälfte der Verwaltungsgebühr ist bei Antragstellung zu entrichten.


А ето какво е нужно zа освобождаване от бълг. гражданство http://www.botschaft-bulgarien.de/BB/konsular/DOC/OBG.pdf

# 14
  • Мнения: 4 244
Розе, много благодаря за справката.
Отговарям на всичките точки.
А между другото прави ли се изпит да те проверят колко знаеш и имат ли някакво определено ниво. Не че ме плаши, ама де да знай човек?

Общи условия

Активация на акаунт