Въпрос към раждалите секцио

  • 3 825
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 179
Явно е различно при всеки, дано при теб се оправи!  Peace Още е много скоро след операцията, не се притеснявай!  Hug При мен обаче така и не се оправи, имам някакво вътрешно удебеление, което издува и много ме дразни. Външният шев си е супер, почти незабележим е вече, но това отдолу е неприятно. Ходих къде ли не да се консултирам, включително и при пластични хирурзи - казват, че понякога се образува съединителна тъкан, която пречи на лимфната течност да се движи и се получавало задържане и от там идвало това издуване ...    Shocked Та по тоя повод след 1 седмица ще ходя при пластичен хирург да ми го коригира.  Sad

# 31
  • Мнения: 573
При мен може би около  1.6год ,беше неприятно   и безчувствено на пипане белега.Сега нямам такива проблеми.

# 32
  • Мнения: 1 288
нормално е.все пак е минало много малко време от операцията. не се притеснявай, с времето ще се оправи  Hug

# 33
  • Мнения: 2 100
А колко време след това, спря болката? Боли ме точно от дясната страна като правя нещо, от лявата усещам само дърпане, без болка.

# 34
  • Мнения: 865
Не знам дали е нормално,но при мен също беше така,само че отляво LaughingНякъде около месец-два след операцията всичко си беше ОК.Но ако искаш за твое успокоение,отиди на доктор Peace
Peace

# 35
  • Мнения: 5
не се притеснявай.сега ще ти разкажа как беше при мен.2месеца след секциото цялата рана ми беше във възли и си я чувствах изтръпнала и се изплаших естествено.освен това ми излизаха поне 1 месец конци от раната, а това е придружено от гной и кръв преди да излязат.вече минаха 7месеца откакто родих и всички тези гадости изчезнаха,но раната продължава да ми е безчуствена и да ме боли.един съвет от мен мила не се коси все пак ти е рязана коремната стена и е нормално.ще видиш,че всичко ще мине, гледай си бебчето и му се радвай и не си мисли глупости,но ако все пак се притесняваш иди на лекар и без това е задължително да го направиш след раждане.

# 36
  • Мнения: 4 621
При мен също беше така, но след време се оправи Peace

# 37
  • Мнения: 357
и аз родих секцио преди 39 дена и имам едно удебеление отляво, кожата на корема отгоре е по-виснала, а на пипане мястото е безчувствено - в петък съм на първи преглед и ме е страх, но ще питам лекаря за него и ще ви кажа нейното мнение.
 Но искам да попитам друго - от два дена от време на време имам менструални болки без да ми идва - да се притеснявам ли, как мислите? Sad мислех дали не съм си направила нещо с непрекъснатото вдигане на вече натежалото бебе и преумората ... какво ли може да е, защото като заболи е доста неприятно - в кръста и ниско долу newsm78

# 38
  • Мнения: 135
И при мен беше така. Докторът ми каза че това е края на конеца и има нещо като възелче, но вече не го усещам

# 39
  • Мнения: 311
Нормално е!

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Кожата или тъканта под операцията?
На мен кожата не ми е била твърда, но отдолу, където са ми шевовете си ми е твърдичко и на места като топчета. Надявам се с времето да се изглади.
За теб е много рано още - на мен 2 седмици след това ми "тръпнеше" кожата на корема около операцията.

И аз бях по същия начин!

# 41
  • Мнения: 10 758
и аз родих секцио преди 39 дена и имам едно удебеление отляво, кожата на корема отгоре е по-виснала, а на пипане мястото е безчувствено - в петък съм на първи преглед и ме е страх, но ще питам лекаря за него и ще ви кажа нейното мнение.

Първото ми секцио беше преди 8 години и половина, а второто преди 3.Все още го имам това удебеление и кожата е леко увиснала.А също ми е и безчуствено.

# 42
  • София
  • Мнения: 9 110
И при мен беше така, но от лявата. Лекарят каза, че е нормално. Препоръча ми лекичко да го разтривам с кръгообразни движения.

# 43
  • Мнения: 2 100
И при мен беше така, но от лявата. Лекарят каза, че е нормално. Препоръча ми лекичко да го разтривам с кръгообразни движения.

Ох, при мисълта да го разтривам  #Crazy изтръпвам  Embarassed

# 44
  • София
  • Мнения: 9 110
Ами то и аз не съм го разтривала  Blush Просто предавам думите на лекаря  Wink

Общи условия

Активация на акаунт