Спешно!

  • 6 960
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 710
Момичета,
обръщам се с молба към вас.
Пералнята след 30 години спря да работи завинаги.За мой голям ужас.Може би има някой от вас който се сдобил с нова и старата иска да изхвърли.Ще съм много благодарна,не мога  да си купя нова,а без пералня съм загинала.Страшно много пране имам постоянно.С един ерген,един пубертет и едно бебе.Можете да си представите? ooooh!

# 1
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 В Продавалника продават перални за по 170 лв. Ако има желаещи,може да съберем паричките,за да може Наталия да  я вземе от там.Струва ми се изогдно,макар въпроса с транспорта да ми се струва проблемен.
Аз мога да се включа към края на месеца. Peace

# 2
  • Мнения: 274
Наталия,
може ли да погледнеш за пералня втора употреба в Плевен?
Транспортът от друг град ще излезе множко, по-добре да ти съберем парички за пералня от там...

# 3
  • Мнения: 710
Наталия,
може ли да погледнеш за пералня втора употреба в Плевен?
Транспортът от друг град ще излезе множко, по-добре да ти съберем парички за пералня от там...
погледнах,280-350 лева  Shocked

# 4
  • Мнения: 2 584
а на изплащане не може ли да вземеш, така поне ще знаеш че е нова и има гаранция

# 5
  • Мнения: 710
а на изплащане не може ли да вземеш, така поне ще знаеш че е нова и има гаранция
миличка,ни мога да взема на изплащане.Малко доходи,много деца  Mr. Greenне ми дават нищо,нито кредити,нито на изплащане.

# 6
  • Мнения: 2 584
уф, иначе на изплащане ще е по добре, така може да се събира сумата всеки месец и да се внася, няма да е повече от 35-40лв. няколко момичета ще я съберем
п.п пробвай с джет кредит, аз си взех телевизор и печка на изплащане като бях по майчинство, другите не искаха да ми дадат но те ми дадоха

# 7
  • Мнения: 2 584
а може да пуснеш в продавалника ако някой иска да ти подари или пък продаде на ниска цена, като видят тема и там може пък да стане нещо

# 8
  • Мнения: 3 376
Ако Наталия реши да вземе на изплащане,примерно можем да се съберем няколко майки,които всеки месец да събираме по символична сума от всяка и така ще се събере вноската,те по принцип не са толкова високи и непосилни.
За друго не се сещам,дано някой от форума откликне за пералня,иначе за другото ще се включвам всеки месец.

# 9
  • Мнения: 2 471
Момичета в Продавалника се продават 2 перални за по 150лв, но проблема е в транспорта. И двете обяви са от София.

# 10
  • Мнения: 3 376
Колко горе-долу струва транспорта?Много ли е скъпо?
А не може ли по влак да се изпрати примерно...извинете за глупавия въпрос,но не съм много в час Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 471
Нямам никаква представа

# 12
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Идеята за пералня на изплащане наистина е супер,стига обаче да й отпуснат .Наталия,пробвай с Jet  или там с някоя от другите компании за бързи кредити. Ако стане ,ще е супер, а тук ще събираме за месечната вноска! Peace

# 13
  • Мнения: 710
Преди малко бях в Техномаркета,уж имало перални с транспортни дефекти,но няма .За кредит незнам,колкото пъти съм опитвала отказват ми,малко доходи,много деца.

# 14
  • Мнения: 908
А не може ли някоя твоя приятелка да я вземе на кредит, а ти да си внасяш парите?

# 15
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Преди малко бях в Техномаркета,уж имало перални с транспортни дефекти,но няма .За кредит незнам,колкото пъти съм опитвала отказват ми,малко доходи,много деца.
Обикновено има, макар че цените не са много намалени - с по 5 % обикновено.
 Я скрии малко деца  Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 710
Преди малко бях в Техномаркета,уж имало перални с транспортни дефекти,но няма .За кредит незнам,колкото пъти съм опитвала отказват ми,малко доходи,много деца.
Обикновено има, макар че цените не са много намалени - с по 5 % обикновено.
 Я скрии малко деца  Joy Joy Joy
Така веднъж в пощенска банка за един кредит си скрих децата,отказаха ми пак.Сега наскоро кандидатствах за ТРАНСКАРД,писах доход 800,пак ми отказаха.И така ,не ми върви,но от друга страна може и да е за добро,защото това си е обвързване и намаляване на и без това малък доход.
Имам вестник,сега ще прегледам обяви и ще пиша пак.

# 17
  • Мнения: 908
Добре де, нали при тия кредити трябва да има някой, който да гарантира за това, че ще върнеш парите и да е отговорен за това...
А ти нали знаеш, че ще помагаме... така че не се притеснявай за това  Hug Само пералня да се намери....

# 18
  • Мнения: 2 471
Хорааа, банките си правят проучвания. Не можеш да скриеш официални доходи, деца и вече получени заеми. Не става така лесно. Вярвайте ми, била съм банков служител 5г.

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 23:48 от Dencho

# 19
  • Мнения: 3 376
Да,ама Jet кредит май на всички отпускат.От друга страна Ти Би Ай крадит май са по изгодни-като оскъпяване на продукта и месечни вноски newsm78

# 20
  • Мнения: 2 471
Навсякъде искат минимален месечен доход на член от семейство

# 21
  • Мнения: 3 376
Ами какво да измислим...
Как ли се справя Наталия направо незнам..

Няма ли някоя мама от Плевен,която да се ангажира да я вземе на свое име,пък ние да изплащаме после?Че то от Русе незнам дали ще стане...Примерно да се обадя и да кажа,че искам да я купя,ама е за подарък и може ли за Плевен... newsm78

# 22
  • Мнения: 1 355
Момичета отдавна чета този подфорум единственото което мога да кажа,че сте жени с големи и отворени и най- вече много добри сърца.
Знам,че и Наталия е една от вас.
Наталия моля те изпрати ми сметката си на лични.Ще ти изпратя пари за пералня.

# 23
  • Мнения: 2 471
Момичета отдавна чета този подфорум единственото което мога да кажа,че сте жени с големи и отворени и най- вече много добри сърца.
Знам,че и Наталия е една от вас.
Наталия моля те изпрати ми сметката си на лични.Ще ти изпратя пари за пералня.


Една огромна прегръдка за тебе Slim

# 24
  • Мнения: 3 376
Slim ТИ си жена с огромно сърце.

# 25
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Cry newsm51 Slim

# 26
  • Мнения: 249
Аз мога да ви кажа за Jet i TBI. Кръстницата на голяма ми щерка беше към TBI. Ако си на социални колкото и да взимаш нямаш право да пипаш парите на децата и банките са така. Искат и платени осигуровки 6 месеца назад. А за лихвите не са им малки ние изплащаме заем, а ел. уреди сме взимали на изплащане благодарение на това, че на нашият татко накрая му направиха трудов договор. Почти не се случва да дадат на някой без доход или на социални на лизинг или заем. За съжаление е така.

# 27
  • Мнения: 3 376
RAVIA,а сълзичките защо са? Wink

# 28
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
RAVIA,а сълзичките защо са? Wink
От радост,бе ! Еееее! Човек никога не свиква с добрината! Hug А, сега ми кажете,че вие не си поплаквате, като прочетете за нещо добро  Grinning

# 29
  • Мнения: 2 471
Ние си се вълнуваме, ама Наталия дали разбра какъв подарък ще получи?!?

# 30
  • Мнения: 3 376
Разбра,разбра  Grinning

Ох,и аз си поплаквам,права си.Хубаво е,че и по такива поводи можем да си поплачем,дано по-често да се случва  Hug

# 31
  • Мнения: 2 471
Супер, като си я купи, да си пере със здраве. Добре, че има добри хора. Тя наталия милата с 3-момчета как ли щеше да се справя с прането. Аз съм с една пикла и мъж и преливам от пранета.

# 32
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Не знам, като я купи, ама да се стяга,че има да черпава.Тази голяма покупка така няма да й се размине  Grinning Адашке, хич не се услушвай  newsm24

# 33
  • Мнения: 2 471
Аз да ви кажа снощи, като прочетох какво е написла Slim  и си се разхълцах. Сама пред монитора хлъц-хлъц.................

# 34
  • Мнения: 710
Момичета отдавна чета този подфорум единственото което мога да кажа,че сте жени с големи и отворени и най- вече много добри сърца.
Знам,че и Наталия е една от вас.
Наталия моля те изпрати ми сметката си на лични.Ще ти изпратя пари за пералня.

И аз си поплаках,оба4е незнам дали от радост или от самосъжаление,може би и двете.
А моми4ета са страхотни    smile3521 bouquet
С мама RAVIA се 4ухме по телефона,един нежен глас.
И имах удоволствието да се запозная ли4но в4ера с една много мила и сладка мама EASpirit.

# 35
  • Мнения: 2 471
Наталия, никакво самосъжаление. Сега ти имаш нужда от подкрепа, утре аз може да съм на твое място и съм сигурна, че Ти би ми помогнала - ако ти е възможно. предполагам и Slim е ж чужбина за да спечели повече парички.

# 36
  • Мнения: 4 195
Наталияяяяя.............
Slim...........
няма свикване с добрината, прави сте.
Тъкмо мислех да предложана Наталия, да  я купи с моята карта от ТБАй, защото имам право на един уред на изплащане без оскъпяване и Слим се появи Hug Hug

# 37
  • Мнения: 908
Наталия, никакво самосъжаление. Сега ти имаш нужда от подкрепа, утре аз може да съм на твое място и съм сигурна, че Ти би ми помогнала - ако ти е възможно. предполагам и Slim е ж чужбина за да спечели повече парички.


 Hug Hug Hug
Така си е, никога не се знае на кого и за какво ще му потрябва помощ.
И аз колко сълзи съм проляла от този форум... В първия момент от яд и гняв,заради бедите, които се случват на хората. Но после от щастие и умиление, като виждам колко много добри хора искат да помогнат и с какъв ентусиазъм го правят   bouquet
И да си призная, най-много щастливи сълзи съм проляла от Чут Чут...  Cry
Slim, виждам, че си от Варна, и аз съм от там. Да предам нещо на някого като се прибера? Simple Smile
И къде си сега, ако не е тайна?  Hug

# 38
  • Мнения: 1 355
Аз съм в Ирландия момичета.Не съм се прибирала в БГ от миналато лято и ми е много мъчно за близките.Но това лято си търсих нова работа и затова не ми остана време да си дойда.
Не искам това което правя да се приема като самосъжаление от теб Наталия.Приеми го като подранил подарък за Коледа. Heart Eyes

както ви писах и по горе, отдавна ви чета.Знам ,че правите много за хората, които се нуждаят.И като прочетох поста на Наталия казах на приятеля ми и той се съгласи с моята идея.

# 39
  • Мнения: 2 471
Slim пожелавам ти винаги да се чувстваш като, че е  Коледа

# 40
  • Мнения: 710
Цитат
Приеми го като подранил подарък за Коледа. Love
Обичам Коледа  newsm68 Hug

# 41
  • Мнения: 908
Знаете ли, като стана въпрос за Коледа, бях на бригада в САЩ и където работех работеха хора с увреждания - умствени и физически. И си говорех един път с една от тях... както по нашенски казваме - луда, ето това ми е снимка с нея http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182181&photo=24 Та... говорехме за Коледа и аз я питах дали харесва този празник и за моя изненада отговорът й беше - "горе-долу", почудих се защо, а тя ми отговори как на Коледа се подаряват подаръци, обаче има и бедни семейства, които не могат да си позволят и как има деца, които не получават. Много ме трогна това... Много се радвам, Наталка, че ти ще си имаш подарък за Коледа  Hug А за празника ще се постараем и децата да имат   bouquet

# 42
  • Мнения: 710
Тази вечер ми е уморено както всяка вечер де,но и преливам от едни такива хубави нежни чувства,май ще повярвам и в чудеса.
Та за MMka  newsm51,Dencho  newsm51,EASpirit  newsm51,Slim  newsm51,RAVIA  newsm51,tanq ludoto  newsm51,Чут Чут  newsm51,Не Ща  newsm51,rut  newsm51 и всички други момичета,които не са в тази тема,просто не им помня имената,но които са неуморни да правят добрини

# 43
  • Мнения: 3 376
Наталка,ти също си неуморна да правиш добро,не се изключвай от списъка  Wink Hug

И да-на Коледа наистина се случват чудеса!!!Важното е да не ги чакаме само тогава и да повярваме,че всичко около нас,целия ни живот е едно малко чудо!

Много  Hug за всички страхотни момичета и майки с които ме срещна този форум!

# 44
  • Мнения: 1 355
Днес почивах и изпратих парите.Жената в банката ми каза,че ще се забавят защото в понеделник тук е почивен ден.
парите са от двамата с приятеля ми.Днес той си получи дипломата.Ето ви малко снимки.
http://galinah.multiply.com/photos/hi-res/6/7?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F6%2F7
http://galinah.multiply.com/photos/hi-res/6/3?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F6%2F3
http://galinah.multiply.com/photos/hi-res/6/8?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F6%2F8
http://galinah.multiply.com/photos/hi-res/6/9?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F6%2F9

# 45
  • Мнения: 710
Браво  smile3501
Приятелят ти е хубав  Winkтой българин ли е?Взел диплома за какво?Ми да те видим и теб  Wink
А това е позрав специално за вас двамата.Клипчето ми е любимо,дано ви харесва също.Това е моето най-малко момченце,ако можете да го познаете.

# 46
  • Мнения: 2 471
А сега само напред и нагоре

# 47
  • Мнения: 1 355
Благодаря за клипчето.
Да той е българин от Русе. Завърши финанси.

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 21:17 от Slim

# 48
  • Мнения: 710
Недей така,хубава си  HugСърцето краси човека .От къде си?Варна?Има ли студено в Ирландия?

# 49
  • Мнения: 1 355
Да от Варна съм. Тук е друг климат.Много влажно и хладно.Но няма зима и сняг не вали.Но дъжд........

# 50
  • Мнения: 528
Аз да кажа че джет ще й отпуснат.ТЕ на всички дават.Сайта е http://www.jetfinanceintl.com За съжеление работя сега в Ти би ай и малко ме съмнява да й отпуснат кредит.Най малко заради децата и това че е самотна майка.Ама аз казвам нека да пробва.Само че не знам къде даваме перални на кредит.Знам телефони но перални newsm78
нека види жената в Техномаркет или ето и на тях сайта.Отстрани има наще магазини
http://www.tbicredit.bg/ даже може да кандидатства от сайта онлайн към ти би ай за джет не знам да ли може он лайн.
дано да съм помогнала малко

# 51
  • Мнения: 2 471
Slim остави снимката, прекрасни сте

# 52
  • Мнения: 3 376
Слим,страхотни сте  и двамата!!!!!

Всичко най-хубаво ви пожелавам Hug

# 53
  • Мнения: 710
Мама Роси ,благодаря за информация,все някога ще потрябва.

# 54
  • Мнения: 249
Аз да кажа че джет ще й отпуснат.ТЕ на всички дават.Сайта е http://www.jetfinanceintl.com За съжеление работя сега в Ти би ай и малко ме съмнява да й отпуснат кредит.Най малко заради децата и това че е самотна майка.Ама аз казвам нека да пробва.Само че не знам къде даваме перални на кредит.Знам телефони но перални newsm78
нека види жената в Техномаркет или ето и на тях сайта.Отстрани има наще магазини
http://www.tbicredit.bg/ даже може да кандидатства от сайта онлайн към ти би ай за джет не знам да ли може он лайн.
дано да съм помогнала малко

В Люлин в Зората дават вси4ко на лизинг , ние там си ходим.  Laughing

# 55
  • Мнения: 2 471
Наталия, синчето е много танцувално..........

# 56
  • Варна
  • Мнения: 916
Slim  bouquet Hug

# 57
  • Мнения: 710
Наталия, синчето е много танцувално..........
така е  smile3521

# 58
  • Мнения: 1 355
Наталия провери в банката най късно в понеделник.Аз получих писмо от моята банка с дата вторник, че парите са заминали.

# 59
  • Мнения: 710
Добре,ще проверя в понеделник   bouquet

# 60
  • Мнения: 710
Взех паричките днес  smile3508 newsm53 newsm68
Slim поклон пред добротата ти  bouquet Още не мога да повярвам че това се случва с мен.
След това направих един бърз отскок до магазина за бяла техника.Две перални ми привлякоха внимание.
Едната е CROWN,600 оборота,клас А,12 месеца гаранция,сглобявана в Турция.
Другата е Whirlpool,1000 оборота,клас А,половин пране,24 месеца гаранция,сглобавана в Словакия.Втората е на промоция и е по-скъпа само с 60 лева,но техническите данни са много по-добри.Обаче ще ми трябва майстор и допълнителни джаджи,мивката не е пригодена за автоматичта пералня и трябва да се смени и отгоре и отдолу сифона и най вероятно маркучите са къси и ще трябва допълнителни.При втората пералня може да платя почти цялата сума,като оставя за джаджите и малкия остатък да се изплащам 6-12 месеца,но незнам дали ще е разумно от моя страна.
Утре ще чакам чичко от БТК да ми оправи телефона,че изгуби сигнал и в сряда отивам,дотогава трябва да реша коя от двете.Моля за съвети.
P.S.а и прах за пране ми трябва,ще имам пералня и няма да имам прах  Mr. GreenНа кой да се спра  newsm78Хем хубаво да пере,хем да е евтин.

# 61
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Наталия,колко пари още трябват ,за да купиш втората+ джаджите и праха?
 За прах не мога много да дам съвет-пера с Ариел и Тайд, а на беба нещата с Тео бебе. Първите два са по-скъпи, но Тео-то не е лош според мен.Да кажат и другите майчета. Peace
Абе, към пералнята няма ли бонусче- торба прах за пране?  newsm78 Нещо прИмоцийка  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 710
Първо незнам колко ще са частите,какви точно ще ми трябват,майстора трябва да каже,нямам никаква представа.
Промоцийката е това че е намалена цената  Mr. GreenКолко промоцийки искаш да има,жено  Laughing

# 63
  • Мнения: 3 376
Еееей,много се радвам Hug
Браво на Слим и Наталка!!!! Hug bowuu  bouquet

Кажи за колко ще се "произнесе" майстора Mr. Green

Аз знам,че Бонукс е добър прах,особенно тоя 2в1 много хубаво мирише  Wink
И ние перем с Тео бебе,пак хубаво изпира,но е малко по-скъпичък.

# 64
  • Мнения: 2 471
За детенце - Тео бебе е перфектен за цената си
Бонукс за парите си е ОК - взимай 2в1

# 65
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Първо незнам колко ще са частите,какви точно ще ми трябват,майстора трябва да каже,нямам никаква представа.
Промоцийката е това че е намалена цената  Mr. GreenКолко промоцийки искаш да има,жено  Laughing
Повечко  Laughing Какво пък, да не би да се отказваш от тях!
 Айди,викай го тоз майстор да казва - колко е парата.

# 66
  • Мнения: 1 355
Наталия моя съвет е да купиш втората пералня. Все пак Whirlpool е доказала се марка.
На 1000 оборота центофугиране дрехите ще ти излизат много добре изцедени.Съдя по моята , която е 1200 оборота.Ризите направо ги гладя.
За скачването не е голяма философия. Трябват ти 2 мъркуча със накрайници и и един извод за мръсната вода.
За прах - за мен най добрия е Ариел за цветно пране.

# 67
  • Мнения: 710
Добро утро момичета,майстора ще го викна след като пералнята бъде докарана и тогава ще се прецени най-добре точно какво се иска.
Предполагам за труд ще вземе 20 лева.
И един въпрос към мъжете ви,имам готварска печка с два котлона на ток и два на газ,много стара,работи само единия котлон,бутилката ми е пълна,но газта работи само на джезве,като сложа тенжера гасне,защо така?И има ли майстори за такива повреди.Ако беше нова има сервизи,но в този случай незнам към кой да се обърна.

# 68
  • Мнения: 169
Ох Наталка...майстор... ooooh! ,пожелавам ти успех.Ариел праха не е за хора като нас,никога не съм си купувала и надали ще го направя.И аз пера с Бонукс има различен за бяло и за цветно пране. 2в1 мирише по-хубаво,но пере по-лошо.Съдя по чорапките на децата,които са най-замърсени. Мисля че обикновения бонукс+ омекотител е най-добрия вариант.

# 69
  • Мнения: 710
Ох Наталка...майстор... ooooh! ,пожелавам ти успех.Ариел праха не е за хора като нас,никога не съм си купувала и надали ще го направя.И аз пера с Бонукс има различен за бяло и за цветно пране. 2в1 мирише по-хубаво,но пере по-лошо.Съдя по чорапките на децата,които са най-замърсени. Мисля че обикновения бонукс+ омекотител е най-добрия вариант.
Да майстор  ooooh!,тръпки ме побиват,но нема как,дано не засегна добрите майстори,защото вярвам че има такива.И имам нужда от няколко такива  Rolling Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 589
Наталия вземи си втората.Аз имам такава  1200  оборота.Перфектна е Peace.А ти досега на какво си прала че те притеснява прахта за пране.Май не съм прочела но никъде не видях и не ми стана ясно  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 940
Здрасти Наталка, ние скоро си взехме пералня Whirlpool, при нас беше проблемно монтирането и трябваше да монтираме пералнята към мивката. Маркучите за чистата и мръсната вода си бяха в комплект с пералнята, купихме си само допълнително кранче/ако така се казва, не съм в час, към 7-8лв струваше/ като там се слага маркуча за чистата вода, и нов сифон и тръба за отточната вода на мивката, както и за уплътняване. С две думи ми излязоха частите към 20лв мисля, за монтиране не човек не съм плащала. Малко сложно обясних, но не съм в час коя част как се казва. Просто сме на квартира и няма как да разбивам тук стени за да си монтирам както трябва пералнята.

# 72
  • Мнения: 710
Деситто,моето положение е същото и аз към мивката в кухнята трябва да я приспособя,но разтоянието малко далеч,та ме притеснява че маркучите към пералнята няма да стигнат,а този чичко който работи без пари дай го насам  Mr. GreenИначе за същите части става на въпрос,миии то 20 лева е не много,аз мислех повече.
Бамби имах една пералня"Сибир"на повече от 30 години,в нея слагах и сапун ,използвах прах за ръчно пране,затова питам за автоматичните какво използвате.

# 73
  • София
  • Мнения: 589
Бамби имах една пералня"Сибир"на повече от 30 години,в нея слагах и сапун ,използвах прах за ръчно пране,затова питам за автоматичните какво използвате.

Ясно тогава защо питаш  ooooh!
Аз ще ти взема прах  2ки. но кажи какъв.И малко дрехи за момчетата,но чакам да ми се обадят за да ми ги донесат.Обещаха, ще видим какво ще направат  newsm78 

# 74
  • София
  • Мнения: 940
Тамън ме подсети, и ние си взехме допълнителен маркуч за мръсната вода, защото се оказа къс, давам ти линк за ориентировъчни цени, при нас са по-скъпи частите http://www.technoart-bg.com/diasno5_bg.htm.
Като прах харесвам Ариел, но не винаги има толкоз финанси за тоя прах и си зимам Бонуск.

# 75
  • Мнения: 710
Цитат
Аз ще ти взема прах  2ки. но кажи какъв.И малко дрехи за момчетата,но чакам да ми се обадят за да ми ги донесат.Обещаха, ще видим какво ще направат  newsm78
На дарен кон зъби не гледат  Mr. GreenМного си мила,благодаря ти   bouquet
Цитат
Тамън ме подсети, и ние си взехме допълнителен маркуч за мръсната вода, защото се оказа къс, давам ти линк за ориентировъчни цени, при нас са по-скъпи частите http://www.technoart-bg.com/diasno5_bg.htm.
Като прах харесвам Ариел, но не винаги има толкоз финанси за тоя прах и си зимам Бонуск.
Свят ми се зави от артикулите  Crazyнезнам на нито едно име какво значи  Mr. Green

# 76
  • София
  • Мнения: 940
Признавам си, че и аз не знам много кое какво е , за жалост нямам апаратче да снимам, но ти намерих малко снимки горе долу кое как изглежда, по добре майстора ти да си каже какво му трябва, защото има и други варианти.

http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=3342 Горе долу така изглежда кранчето
http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=1322
http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=1313

Не съм много сигурна за частите, нека някой мъж ако има желание да разясни. Като кранчето се слага или на студена  вода /може и на топлата/ а на топлата се слага един удължител http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=1366. Слагаше се и едно като кончета за оплътняване, но не му помня името  Embarassed.
А това са маркучите :
МАРКУЧ ПЕРАЛНЯ МРЪСНА ВОДА - 2м     2.10 лв./бр
МАРКУЧ ПЕРАЛНЯ МРЪСНА ВОДА - 1,5м     1.60 лв./бр
МАРКУЧ ПЕРАЛНЯ ЧИСТА ВОДА - 1,5м    2.40 лв./бр
МАРКУЧ ПЕРАЛНЯ ЧИСТА ВОДА - 2м             3.00 лв./бр

# 77
  • София
  • Мнения: 589
Признавам си, че и аз не знам много кое какво е , за жалост нямам апаратче да снимам, но ти намерих малко снимки горе долу кое как изглежда, по добре майстора ти да си каже какво му трябва, защото има и други варианти.

http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=3342 Горе долу така изглежда кранчето
http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=1322
http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=1313

Не съм много сигурна за частите, нека някой мъж ако има желание да разясни. Като кранчето се слага или на студена  вода /може и на топлата/ а на топлата се слага един удължител http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=1366. Слагаше се и едно като кончета за оплътняване, но не му помня името  Embarassed.
А това са маркучите :
МАРКУЧ ПЕРАЛНЯ МРЪСНА ВОДА - 2м     2.10 лв./бр
МАРКУЧ ПЕРАЛНЯ МРЪСНА ВОДА - 1,5м     1.60 лв./бр
МАРКУЧ ПЕРАЛНЯ ЧИСТА ВОДА - 1,5м    2.40 лв./бр
МАРКУЧ ПЕРАЛНЯ ЧИСТА ВОДА - 2м             3.00 лв./бр

newsm10 Браво,след това си зададох въпрса "Защо са ни мъже" newsm78 ние чудесно се справяме и без тях.Ето снимки как изглежда това което ти трябва.Сега накоя мама ако сложи и снимки как се свързват тия джаджи ще падна #CrazyJoy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Наталия един въпрос.Освен спално бельо друго шиеш ли?

# 78
  • Мнения: 710
Спално бельо  Hug
Като гледам частите не струват повече от 2-3 лева,утре отивам за пералня и като ми я докарат ще ви я покажа. Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 940
Само да ти кажа, че цените може да не са същите, защото при нас не бяха, но все пак съм в София и то на центъра за жалост/ цените са доста завишени само защото е център  #Cussing out/.
Все пак си питай човека , който ще ти я монтира, защото първо трябва да се види мивката  т.н.
По добре недей да взимаш, да не се окаже някоя част излишна.

# 80
  • Мнения: 710
Първо взимам пералня  Peaceвсичко друго после.

# 81
  • Мнения: 710
Взех пералнята,оказа се че не 1000 оборота а 800,нещо съм се объркала,то не бяха перални,обороти,марка, клас,цени  CrazyНо за тази цена все още е добро попадение и консултанта ме убеди,че няма голяма разлика.Обаче преди малко ми се обадиха,че няма да я докарат днес а утре  Sad,бях се настроила за днес,но..... много мина,малко остана.Като ми донесат и фотоапарат ще ви я снимам.
А сега да почерпя  Hug
с бисквитена торта ,  нарязана   Hug и банички , бозичка , който обича, за баничките и сок .

Ха наздраве  cheers.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 15:22 от natalia_viktorovna

# 82
  • Мнения: 2 471
НАЗДРАВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

# 83
  • Мнения: 908
Честитоооооооо, да си я ползваш със здраве  Hug   bouquet

# 84
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Не те ли е срам- направоооооо се подух като цинге/ромче/  Joy на задушница

# 85
  • Мнения: 91
 сега ще правиш  wash  hang  честито   bouquet
а за праха,напоследък бонукса като че ли са го развалили newsm78,и аз почнах със ехо савекс,засега съм доволна ,но задълго  ли newsm78
сега наистина живота ще ти стане по-лек!
и отново честито  bouquet
аз си стомням ,като си купихме със половинката пералнята :седнахме преднея и я  гледаме  Shocked  :тя наляво -ние наляво ,тя надясно- ние надясно hahaha  Joy Joy Joy с оборотите на центрофугата е зор  Joy  Joy  Joyсамо надписа не  разчетохме no indians  Joy Joy Joy точно като индианчета си я гледахме rotfImbo
  bouquet

# 86
  • Мнения: 710
Не те ли е срам- направоооооо се подух като цинге/ромче/  Joy на задушница
Нали искаше почерка,ето  Hug
Между другото колко е 5 кг.пране?Ако не уцелвам точно,проблем ли ще е?Ако е повече?Ще се повреди ли пералнята? newsm78 Ей такива въпросе ме мъчат  Mr. Green

А сега кой каза наздраве  Drunk

# 87
  • Мнения: 3 376
Наталка и нашата Уърпул е 800 оборота,но както ти казах не сдава багажа,а върти почти нон стоп,даже и в момента Crazy.За прането-аз преценявам на око горе-долу.Слагала съм и повече от 5 кг със сигурност,нищо и няма,тези са железни Peace

Честито и мерси за почерпката  Wink Grinning

Слим, още веднъж  bowuu  bouquet

# 88
  • Мнения: 2 471
Ми нашата не тръгва ако я претоваря. Предполагам и твоята ще да е така.
Хайде пък аз ще черпя, когато свърша ремонта в кухнята и ми поправят покрива Simple Smile

# 89
  • Мнения: 1 355
Наталия докараха ли я?  Grinning

# 90
# 91
  • София
  • Мнения: 589
аз кога да прата прах.Айде утре ще ти взема и омекотител-какъв да е?Прати ми на ли4ни адреса и ми кажи по пощата става ли?

# 92
  • Мнения: 710
Slim,добре че попита,веднага след въпроса ти звъннаха и о,радост,тука е. newsm44
Ай надраве ,че вчера изпусна купона. Wine Glass

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 19:18 от natalia_viktorovna

# 93
  • Мнения: 710
Сега да ви питам,в момента сложих пералнята между готварска печка и хладилника,според майстора става много сложно и е далеч от мивката,пак според него няма проблем ако разменя местата и печката да отиде до хладилника.Да ама моят хладилник през зимата е фризер а през лятото се топи и пуска вода ,ако сега сложа печката до него от топлината няма ли да е същото,макар че в кухнята няма отопление?
Бамби и от омекотители не отбирам   Rolling Eyes
И друго,един човек ми каза че трябва да пусна центрофугата първи път на сухо без дрехи,но аз като прочетох книжката никъде не пише това,по принцип и сама мога да я инсталирам,то било просто,само за крана нямам тръбен ключ и там не бих си позволила да бърникам.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 19:34 от natalia_viktorovna

# 94
  • Мнения: 1 355
Човека не ти е обянил правилно.
Първия път пусни пералнята с някакъв парцал.Частите на пералнята са омазани с масло и това масло ще бъде изхвърлено на първото пране.Не пускай пералнята празна, ще и разбиеш барабана.
За печката до хладилника не мога да дам съвет. Ти най добре си знаеш как ти работят уредите.

# 95
  • София
  • Мнения: 589
Ок,сега видях че си писала тук.Ще го взема по мой вкус.
Галя от Габрово като и пращам мои дрехи казва 4е хубаво миришат.Ще видим на теб дали ще ти хареса  Peace
Slim   bouquet

# 96
  • Мнения: 133
Да те попитам Наталия, а махнаха ли от пералнята четирите болта който са сложени за стопирване на барабана при транспортиране? Ако не са махнати много трудно ще тръгне да работи и да пере.
Честита придобивка и със здраве да си я ползваш. wash hang

# 97
  • Мнения: 710
В упътването прочетох за 4 болта отзад коита се махат,за тях ли става на въпрос?
Цитат
Честита придобивка и със здраве да си я ползваш. wash hang
Благодаря  bowuu ето това ме чака  wash hang

# 98
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
И от мен честито!
За Slim newsm51
 Наталке, не пипай там,където не ти е работа. За поставянето не ти ли казаха,че трябва оторизиран майстор да ти я постави и свърже,защото при някаква повреда,ще ти откажат гаранцията. Не мисля,че печка до хладилник е удачен вариант. Дори да работи добре хладилника ти, все пак се натоварва компресора. Не можеш ли да го сложиш хладилника,де някъде другаде. Печката до пералнята няма проблем.

# 99
  • Мнения: 710
Ми не  Rolling Eyes,но мога да сложа пералнята в коридора до обувките и на гърба на пералнята е банята,това според майстора е най лесния начин,ама май трябва да потърся друг,този каза че не може утре ,а оторизиран къде да го търся?

# 100
  • София
  • Мнения: 940
Айде да ти е честита  Hug, при мен преди печката ми беше до хладилника, обаче не бяха залепени а имаха разстояние около 10-15см, и нямах проблем с хладилника. При теб обаче не знам как ще е.

Slim Възхищавам ти се bouquet

Иска ми се най-накрая да си взема последния изпит, за да мога да работя и аз нормално и да помагам  Cry

# 101
  • Мнения: 710
При мен плътно ше са залепени   Sad

# 102
  • Мнения: 3 376
Наталка,нашата я сложихме в коридора,тъй като няма място в кухнята.Много по-удобно ми е така иначе никак не можем да се разминем в "дядовата ръкавичка".Виж ако стане така го направи и ти,хем няма да си имаш проблеми и с другите ел. уреди.

Развихри ли се вече? Laughing Wink Hug

# 103
  • Мнения: 710
Цитат
Развихри ли се вече? Laughing Wink Hug
Да се развихря за какво  newsm78

# 104
  • Мнения: 1 355
За прането

# 105
  • Мнения: 710
Ами не,пералнята не е монтирана още .
Slim   bouquet

# 106
  • Мнения: 3 376
Само Slim ме разбра  Wink Mr. Green

Ама и аз като не чета като хората  Mr. Green

Наталка за тия болтове се сетих,че и ние махахме някакви,много важно било. Hug

# 107
  • София
  • Мнения: 940
Това са транспортни болтове и се махат при монтиране на  пералнята, като я пуснеш да първия път пералнята гледай дали ги е махнал човека. Те са да държат барабана при пренос на пералнята /Май за това бяха  Embarassed/. Хубаво е  да си ги пазиш. В комплекта на нашата пералня имаше специален ключ с който се махаха.

# 108
  • Мнения: 710
Има и ключ и 4 болта,но са отзад на машината,те ли държат барабана или има и други  Sick

# 109
  • Мнения: 133
Да. Това са болтовете за махане. Но най добре е оторизиран майстор да ти я свърже и да ти се разпише в гаранционната карта. В противен случай няма да ти се признае(гаранцията).Попитай в магазина кой им е оторизирания сервиз и им се обади.
Дано малко поне съм ти помогнала, защото моя случай е от такова естество т.е. патих си от недоглеждане и недоразбиране.

# 110
  • Мнения: 249
Има и ключ и 4 болта,но са отзад на машината,те ли държат барабана или има и други  Sick

Далече си иначе щях да ти пратя моя(водопроводчик е)  ooooh!.
По повод прането- моята тръгва претоварена, но не плакне хубаво. В началото и аз не знаех как да преценявам, но ми обясниха, че когато слагам пране трябва да мога да си вкарам ръката в барабана, а не да е на думкана до дупка Laughing.

# 111
  • София
  • Мнения: 589
Наталия ч понеделник или вторник ще го получиш.

# 112
  • Мнения: 710
Да. Това са болтовете за махане. Но най добре е оторизиран майстор да ти я свърже и да ти се разпише в гаранционната карта. В противен случай няма да ти се признае(гаранцията).Попитай в магазина кой им е оторизирания сервиз и им се обади.
Дано малко поне съм ти помогнала, защото моя случай е от такова естество т.е. патих си от недоглеждане и недоразбиране.
На мен в магазина казаха,че когато и да мина ще ми разпишат картата  Thinking
Цитат
Далече си иначе щях да ти пратя моя(водопроводчик е)  ooooh!.
Днес ми пробиха 3 дупки,другото остава за понеделник,трябва да купя разклонител,два по 2 метра маркучи,сифон с разклонение за мръсна вода и две джаджи за крана. Confused

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 21:47 от natalia_viktorovna

# 113
  • Мнения: 710
Наталия ч понеделник или вторник ще го получиш.
  bouquet Hug

# 114
  • Мнения: 1 355
Наталия то много сложно станало. Дано в понеделник да я скачат.
По повод майсторите да ви разправям една случка.Да видише ,че не само в БГ са такива.
Нанасяме се ние в тази къща където живеем сега.Ние сме под наем. Собственичката ми обяснява,че всичко е ново и неизползвано.То и аз видях това.Тя ми казва,че готварката печка е на газ и оторизиран майстор ще дойде да пусне гаста.Дава ми телефона на майстора и аз започвам да звъня.Първи ден- зает, втори ден незнам си какво.Чак след 2 седмици дойде.ПОгледна печката и каза,че точно такива дузи за гаста нямал.Аз полудях- нали от тяхната фирма е купена печката , как така няма.Ама той много спокойно ми обяснява,че нищо не миже да направи по въпроса и ще дойде пак другата седмица.Аз бясна се обаждам на собсвеничката на къщата и тя като се притесни.Искаше да ми върне парите за първия наем,че ни оставила без готварска печка.Аз исках да се обади и да се разправя със майстора, не да ми връща парите.Та след 3 седмици на сандвичи - наготвих.

# 115
  • Мнения: 3 376
Slim значи и ти имаш горчив опит с такива  Rolling Eyes Hug

Навсякъде са така,не е само в нашата мила родна страна.Сестра ми също е в чужбина и първоначално като ми разказваше какви са там не можех да повярвам ooooh!,мислех,че само при нас може да е толкова зле  Mr. Green

Наталка, дано да можеш в понеделник вече да си я ползваш Peace

# 116
  • Мнения: 710
Ето я красавицата .
Според големите батковци станало е много грозно  Joy
А малкия слага да си топли ръчички отпред и казва че му е топло  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 1 355
Много е хубава. Да ти е честита и дълго време да я ползваш.  bouquet

# 118
  • Мнения: 2 471
Лелеееееееееееееееееееееееееееееееееееее (така казва дъщеря ми) да си я ползвате  дълги години и да имате възможност да си купите 10 такива

# 119
  • Мнения: 142
Здравейте,всички!
Наталка няма възможност да си купи необходимите и части за пускане на пералнята.Доплатила е за нея,а два дни беше в Габрово на свои разноски да помогне на една Габровска майка.
Трябват и около 30 лв.Знам,че няма да поиска.....Аз ще ги дам,но след няколко дни.
Моля,ако някой има възможност и е по близо да помогне,а аз ще му ги изпратя после.Че горката няма как да си изпере........

# 120
  • Мнения: 3 376


Наталка иначе пералнята е супер,същата е като нашата и никак няма да съжаляваш,че си вземала точно нея  Peace
Дано скоро да се развихриш  Wink Hug

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 23:32 от EASpirit

# 121
  • Мнения: 142
Наталка,не се сърди!
Малко остана и ще ти помогнем-позволи ни.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт