Как да сложа капки при хрема?!? :)

  • 760
  • 9
  •   1
Отговори
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 313
Здравейте, мили майчета!

Малката има малко хрема и слагаме капки.  Sad Както можете да се досетите, слагането е истински ужас, то се почва едно ритане #Milti , едни врясъци!!!! Страшна работа!

И се сетих да ви питам, какви трикове използвате, за да спожите капките по-лесно, или няма такъв лек? Grinning

Благодаря ви от сърце!  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 315
И вие като нас сте болни - лошо Sad.

Йоан само като види пипетата и пощурява, но капките му ги слагаме двама - единият държи бебето (таткото обикновено), а другият капе в носа (аз). Пъхам пипетата и бързо църкам капчиците.

Много е сложно с малките зверчета, но няма как!

Бързо оздравяване! Heart Eyes

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Слагаме ги по същия начин - много трудно... Най-често двамата с тати - единият й държи главичката и ръцете, а другият пръска в нослето... Хитрини не се сещам...

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Използвах един много садистичен начин  Sad , ама нямаше как (нашият тати само вечер можеше да помага за капките, а мъника се биеше с ожесточение само като ги видеше). Слагам бебето на леглото, заставам на колене над него, като с коленете притискам ръчичките към телцето, с дупето подпирам краката да не ритата, с едната ръка и лакътя застопорявам главичката да не мърда, а с другата капя бързо. Звучи ужасно, но ставаше за секунци, иначе нямаше начин, малчо много се съпротивляваше, пък и беше силен, понякога ме е преборвал  Laughing . Сега е по-голям и предпочита да изтърпи гадните капки, вместо да го затискам, обаааче за аспиратора не мога и да си помисля, голяма борба пада...

# 4
  • Мнения: 1 489
И аз преди използвах тези начини,но не успявах.Сега вече е слагам на моите колене да лежи,но така че главата да й виси надолу.предварително си приготвям пипетата и започвам да е залъгвам с някакви играчки.Докато тя гледа играчката аз й слагам капките.След 5 минути слагам и в другата ноздра.
Но уверявам те ако ползваш този метод трябва да си изключително бърза и ловка.При нас таткото държи играчката,а аз действам.Успех!!!!!!!!!!!!!!

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Гушвам го в скута си. Ръчичката му минава под мишницата ми, за да мога да го притисна по-здраво. Главата му е в свивката на ръката ми. С нея придържам здраво ръката му и го притискам към мен. С другата ръка държа пипетата и действам.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
В интерес на истината капки се слагат в изправено положение, после се стиска носа и се навежда главата за няколко секунди. Ясно ми е обаче, че този метод при бебе няма как да проработи, за това май е най-добре да имаш помощник или да гушнеш бебето като едната му ръка да минава зад кръста ти, а другата да я затиснеш леко с колената си.
Бързо оздравяване на всички боледуващи Sign Exclamation

# 7
  • Мнения: 7 821
Цитат на: logo5ka
Гушвам го в скута си. Ръчичката му минава под мишницата ми, за да мога да го притисна по-здраво. Главата му е в свивката на ръката ми. С нея придържам здраво ръката му и го притискам към мен. С другата ръка държа пипетата и действам.


  202uu  този начин използвам и аз, мисля, че това е най-лесния начин.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 739
и аз ползвах метода на logo5ka и Ellypr.
Сега пораснахме и ми е по-лесно. Дияна ляга сама на леглото и повдига нослето. И само ми казва "мамо аз ще се смея" Simple Smile

# 9
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 313
Благодаря ви, момичета!

Ох, успокоих се!
Мислех си, че съм голям съдист и нещо правя не както трябва, но виждам, че и вие сте същите картинки като нас при слагането на капки! Grinning

Много здраве пожелавам за всички мъничета на света! newsm68

Общи условия

Активация на акаунт