Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 апр. 2005, 14:58 ч.

Как да сложа капки при хрема?!? :)

• 493
  • 9
  •   1
Отговори
  • На планетата Земя
Здравейте, мили майчета!

Малката има малко хрема и слагаме капки.  Sad Както можете да се досетите, слагането е истински ужас, то се почва едно ритане #Milti , едни врясъци!!!! Страшна работа!

И се сетих да ви питам, какви трикове използвате, за да спожите капките по-лесно, или няма такъв лек? Grinning

Благодаря ви от сърце!  bouquet

# 1
И вие като нас сте болни - лошо Sad.

Йоан само като види пипетата и пощурява, но капките му ги слагаме двама - единият държи бебето (таткото обикновено), а другият капе в носа (аз). Пъхам пипетата и бързо църкам капчиците.

Много е сложно с малките зверчета, но няма как!

Бързо оздравяване! Heart Eyes

# 2
  • Варна
Слагаме ги по същия начин - много трудно... Най-често двамата с тати - единият й държи главичката и ръцете, а другият пръска в нослето... Хитрини не се сещам...

# 3
  • в края на града
Използвах един много садистичен начин  Sad , ама нямаше как (нашият тати само вечер можеше да помага за капките, а мъника се биеше с ожесточение само като ги видеше). Слагам бебето на леглото, заставам на колене над него, като с коленете притискам ръчичките към телцето, с дупето подпирам краката да не ритата, с едната ръка и лакътя застопорявам главичката да не мърда, а с другата капя бързо. Звучи ужасно, но ставаше за секунци, иначе нямаше начин, малчо много се съпротивляваше, пък и беше силен, понякога ме е преборвал  Laughing . Сега е по-голям и предпочита да изтърпи гадните капки, вместо да го затискам, обаааче за аспиратора не мога и да си помисля, голяма борба пада...

# 4
И аз преди използвах тези начини,но не успявах.Сега вече е слагам на моите колене да лежи,но така че главата да й виси надолу.предварително си приготвям пипетата и започвам да е залъгвам с някакви играчки.Докато тя гледа играчката аз й слагам капките.След 5 минути слагам и в другата ноздра.
Но уверявам те ако ползваш този метод трябва да си изключително бърза и ловка.При нас таткото държи играчката,а аз действам.Успех!!!!!!!!!!!!!!

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
Гушвам го в скута си. Ръчичката му минава под мишницата ми, за да мога да го притисна по-здраво. Главата му е в свивката на ръката ми. С нея придържам здраво ръката му и го притискам към мен. С другата ръка държа пипетата и действам.

# 6
  • Sofia
В интерес на истината капки се слагат в изправено положение, после се стиска носа и се навежда главата за няколко секунди. Ясно ми е обаче, че този метод при бебе няма как да проработи, за това май е най-добре да имаш помощник или да гушнеш бебето като едната му ръка да минава зад кръста ти, а другата да я затиснеш леко с колената си.
Бързо оздравяване на всички боледуващи Sign Exclamation

# 7
Цитат на: logo5ka
Гушвам го в скута си. Ръчичката му минава под мишницата ми, за да мога да го притисна по-здраво. Главата му е в свивката на ръката ми. С нея придържам здраво ръката му и го притискам към мен. С другата ръка държа пипетата и действам.

202uu  този начин използвам и аз, мисля, че това е най-лесния начин.

# 8
  • София
и аз ползвах метода на logo5ka и Ellypr.
Сега пораснахме и ми е по-лесно. Дияна ляга сама на леглото и повдига нослето. И само ми казва "мамо аз ще се смея" Simple Smile

# 9
  • На планетата Земя
Благодаря ви, момичета!

Ох, успокоих се!
Мислех си, че съм голям съдист и нещо правя не както трябва, но виждам, че и вие сте същите картинки като нас при слагането на капки! Grinning

Много здраве пожелавам за всички мъничета на света! newsm68

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт