пране

  • 4 716
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат
Мога да го преведа, ама няма смисъл. Сапиндуса е тропично и субтропично дърво. Тук в България няма да вирее. В Швейцария орехите на сапиндуса се внасят. За "икономиката" на родовите имения вносът е нежелателен.
Това, което не се споменава, е че сапиндуса, макар да не съдържа фосфати, е може би пак толкова вреден, колкото и перилните препарати. Причината е, че той съдържа алкалоиди, които са силно токсични в околната среда. Така че най-малкото може да изтрепе рибата във вашето езерце

Използват се орехи от сапиндус, но те били отровни ...

http://www.jivdom.info/forum/index.php?s=ff6a99cbcbc85ff30efc413 … =0&#entry4075

# 17
# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А, да ето ги орехчетата :

# 19
  • Sf
  • Мнения: 808
Освен това ми трябва и формулата на чая  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 423
Аз нямам среднозамърсено пране.
Трудно ми е да отговоря на въпроса.

# 21
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Ама аз ви питам сериозно!Купих си пералня "Горение"(добра марка,мисля),но тъмните дрехи излизат целите бели на петна.Извикахме техник, (нали е в гаранция) и тои рече и отсече,че вината е в мен,слагала съм много прах.Според него се слага само 50гр.(една кафена чашка)без значение колко дрехи и какъв цвят переш...На мен ми се вижда абсурдно малко....

# 22
  • Мнения: 3 423
1. Горение не е добра марка!
2. На всяка опаковка прах пише
каква дозировка за какво пране.
3. Ако тъмните ти дрехи излизат на
бели петна, значи, че или препълваш
пералнята, или ползваш кофти прах,
или просто пестиш от качествени дрехи!

Промени си стратегията, за да ти спори прането!

# 23
  • Мнения: 43
Не бях чувала с орехи да се пере, но една приятелка избелваше дрешките на бебето си с йод.
В орехите има доста йод, значи е възможно

# 24
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Liska,благодаря ти за отговора, Горение явно са кофти,а Ариел добър ли е,а някоя качествена марка работно облекло да ми препоръчаш-гащиризон за строителен работник примерно?

# 25
  • Мнения: 6 167
Ама аз ви питам сериозно!......На мен ми се вижда абсурдно малко....

пак да те препратя към мат'ряла по химия от гимназията..
молекулите на синтетичните миещи в-ва са особено големи, и то като се видят във вода  Laughing
спазвай инструкциите и няма да имаш петна по прането.
имаш петна, защото праховете, като ги предозираш не им даваш възможност да се отмият.
а пералнята пуска определен обем вода за отмиване на определено количество прах.
в крайна сметка, едно предозиране може да ти развали и пералнята, но да не те плаша с излизаща неконтролируема пяна от пералня .
друг вариант е да слагаш течни препарати - там, където се сипват има едни резки за минимум и максимум.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не бях чувала с орехи да се пере, но една приятелка избелваше дрешките на бебето си с йод.
В орехите има доста йод, значи е възможно

Как се избелва с йод   Crazy  залей си някоя блуза с Йод да видим колко бяла ще стане   Grinning

# 27
  • Мнения: 2 759
...Как се избелва с йод...
                  И аз се зачудих... Може ли да е било сода  newsm78?

# 28
  • София
  • Мнения: 6 360
Не бях чувала с орехи да се пере, но една приятелка избелваше дрешките на бебето си с йод.
В орехите има доста йод, значи е възможно

божке, защо не мислите, преди да напишете нещо?
ти йод виждала ли си?  Shocked

# 29
  • Мнения: 985
Не бях чувала с орехи да се пере, но една приятелка избелваше дрешките на бебето си с йод.
В орехите има доста йод, значи е възможно

Как се избелва с йод   Crazy  залей си някоя блуза с Йод да видим колко бяла ще стане   Grinning
ето тук има инфо  Rolling Eyes http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205460.msg4410219#msg4410219

Общи условия

Активация на акаунт