за брачната халка

  • 23 082
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 297
Незнам защо, но откакто се омъжих, сложих халката си и годежния пръстен на един и същ пръст - безименния на дясната ръка. Така ми харесват. Някои казват, че имало суеверие, че до халката не се носи друг пръстен, значело "втори брак". Вярвате ли в такива неща? На мен ми се иска да не вярвам, затова така си ги нося. А вие?

# 1
  • у нас
  • Мнения: 443
Аз 21години нося точно по този начин халката си първо комбинация с годежния докато му падна камъка,а сега с друг пръстен пак подарък от съпруга ми!За това поверие за първи път чувам. #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 045
И аз чувам такова нещо за първи път  ooooh! Така или иначе халката ми е много широка и няма как да сложа друг пръстен до нея освен това не ми харесва такава комбинация  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 843
За първи път чувам подобно нещо.  Щом ти харесва,  носи си пръстените и хич да не ти пука! Peace

# 4
Даже тук(Щатите),ги носят с годежните си пръстени(диамант) заедно ,но на левия безименен.И аз си го нося с друг пръстен,така,че не се притеснявай.

# 5
  • Мнения: 82
Аз нямам още нито халка,нито годежен пръстен  Cry Laughing.Обаче не съм чувала такова нещо.Не се притеснявай носи си ги както ти харесва,то ако тръгнем да се връзваме на всички поверия кво ще  правим  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 919
това не е вярно, носи си го там където ти харесва

# 7
  • Мнения: 4 076
  Много скоро след сватбата халката ми омръзна и оттогава не съм я носила.Мъжът ми носеше,но си удари ръката и халката се изкриви,та я заменихме за красив златен комплект за мен Flutter .Така си ходим без халки-щастливо неженени от 20 години Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 577
майка ми никога не я е слагала нейната, защото свекърва и я е избирала, и не я харесва.  щастливо омъжени с татко - вече 25 години

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не съм чувала пободбно нещо.
Не вярвам на суеверия

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Нито съм чувала ,нито пък вярвам!Носи ги както ти харесва на теб и не мисли глупости!

# 11
  • Мнения: 745
Не съм чувала такова нещо, но халката и годежният пръстен символизират едно и също нещо, така че не мисля че е проблем да си ги носиш заедно. Peace

# 12
  • Мнения: 1 227
Носи си пръстени, халки, каквото и както искаш. Не мисля, че поверията имат отношение към успешният брак - всичко зависи от нас, а не от халките

# 13
  • Мнения: 15
За първи път чувам такова нещо.Аз също нося халката си с годежния си прътен на един и същи пръст. newsm78

# 14
  • Мнения: 6 618
Незнам защо, но откакто се омъжих, сложих халката си и годежния пръстен на един и същ пръст - безименния на дясната ръка. Така ми харесват. Някои казват, че имало суеверие, че до халката не се носи друг пръстен, значело "втори брак". Вярвате ли в такива неща? На мен ми се иска да не вярвам, затова така си ги нося. А вие?
Чувала съм го ,но не съм суеверна .

# 15
  • Мнения: 2 609
Не, не вярвам. Naughty И аз слагах понякога и друг пръстен, сега нищо не нося, щото не ми стават. Blush ooooh!

# 16
  • Мнения: 27 524
Не вярвам. Нося си я с друг пръстен. Не е годежен, де, но това няма значение.

# 17
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Категорично не вярвам. Не я нося с друг пръстен, просто защото не обичам да нося пръстени.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз лично нося само халката си (не нося никакви други пръстени), но познавам хора, които носят на пръста с халката и друг пръстен - щастливо женени, па и бебе си имат  --> споко, значи  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 750
Даже тук(Щатите),ги носят с годежните си пръстени(диамант) заедно ,но на левия безименен.И аз си го нося с друг пръстен,така,че не се притеснявай.
Даже,и тука в БГ аз си нося годежният пръстен с диаманта и халката на левият безименен пръст! Grinning
Така ми харесва,така ще си ги нося!  smile3534
Ай стига суеверия! Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз пък си нося годежния на средния пръст, щото на безименния ми е голям, пък не си го давам да ми го стесняват Grinning Хич не ми пука, че традицията казва друго Sunglasses

# 21
  • Мнения: 3 042
От13-наистина години си нося халката с друг пръстен на безименният пръст. В началото ги носех така, защото халката ми беше малко голяма, вече ми е точно по мярка, но пак си ги нося така. Така съм си свикнала и така ще си ги нося. Crossing Arms

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
 аз носех, не знаех доскоро, ама имам след това  и втори брак! сега нищо не слагам до халката! леле да ме пази бог  от промени!преди носех по християнски оби4ай на дясната ръка, сега на лявата по мюсюлманския! абе каквото е писано или си го направим!

# 23
  • Мнения: 2 161
Аз също така си нося халката.

# 24
  • Мнения: 1 195
Недей да робуваш на суеверия! Те нямат край.
Носи си пръстените както ти харесва Peace

# 25
  • Мнения: 3 034
тук се носят на левия безименен заедно, моите са комплект и си ги нося там, не бих ги разместила, суеверия всякакви  Outta Joint

# 26
  • Мнения: 3 621
още едно суеверие на което не вярвам
носи си ги както искаш и където искаш , както на тебе ти харесва пръстените няма да развалят щастието ти , или да ти донесат щастие ....

# 27
  • Мнения: 223
За първи път чувам подобно нещо.  Щом ти харесва,  носи си пръстените и хич да не ти пука! Peace
и аз съм на това мнение!

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Нося си халката и годежният пръстен на безименният пръст на лявата ръка.
Мъжа ми там ги е сложил и там не са мръднали.

# 29
  • Мнения: 147
       Не съм чувала за това суеверие... Аз си нося халката на дясната ръка на безименния пръст, а годежния пръстен ми е на лявата, на показалеца, защото така ми харесва.  Grinning

# 30
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
След като тук в Канада ме попитаха защо нося халката си на лявата ръка на безименния пръст, направих кратко проучване и ми беше много любопитно да науча, че: православните християни/каквито сме ние/, вярват в три неща:бог, неговия син и светия дух. За това когато се кръстим използваме трите пръста:показалец, среден, безименен- като всеки пръст символизира едно от нещата в които вярваме. Кръстим се с дясната ръка, за която се смята че е по-близко до бога, за това и там носим брачните халки- т.к. само църковния брак има божественна сила. Традицията за годежен пръстен идва от католицизма. При православното християнство се разменят единственно халките, и в този момент се чете специална молитва. Това става преди сключване на брак, или по-точно по време на обявяване на годежа. Така че носенето на годежен пръстен заедно с халка идва от католицизма. Както и бялата сватбена рокля. В оригинал, сватбената рокля при българките е била червена. Надявам се да съм го обяснила добре. Simple Smile
По темата, аз нося годежния си пръстен и халката на безименния пръст на дясната ръка.

# 31
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
А в Канада не ги ли носят точно така - на безимения пръст на лявата ръка? Интересно ми беше да прочета поста ти.

# 32
  • Мнения: 2 438
Годежният си пръстен нося на лявата ръка. Халката заедно с пръстена за раждането на сина ми - на дясната.

# 33
  • Мнения: 307
А задължително ли е вие или вашите мъже да носите халките ? Интересно ми да чуя мнения,защото повечето ми познати спират да ги носят известно време след сватбата, или пък жените си ги носят, мъжете-не.

# 34
  • Мнения: 676
Няма нищо задължително!
Халката си нося на безименният пръст на дясната ръка. Съпругът ми я носи известно време, но той по принцип не носи никакви пръстени, гривни и пр. и му беше много некомфортно. В работата я надраска за нула време, а пък и тя му е широка на пръста. Така че вече не я носи.
Моята я нося, защото ми е приятно, но след време ако ми омръзне ще спра.
Не робувам на подобни суеверия.
За това, което авторката пита пък съвсем!

# 35
  • Мнения: 3 034
А в Канада не ги ли носят точно така - на безимения пръст на лявата ръка? Интересно ми беше да прочета поста ти.

вероятно са я питали, защото е православна, иначе те си ги носят на лявата, но тук толкова религии има и различни хора, че малко трудно се обобщава  Peace

# 36
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Да в Канада ги носят на лявата ръка, и то не само католиците а и например китайци, индиици и др. националности и религии. Въпросът към мен беше защо моите са на дясната ръка:)

# 37
  • София
  • Мнения: 672
Абсолщтно глупаво суеверие!

Не си го слагай на сърце изобщо и не го мисли Simple Smile

# 38
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Няколко години след сватбата,ми откраднаха годежния пръстен!Тогава свеки каза,че това означавало раздяла!Мъжът ми ми купи нов "годежен"и го носех точно с халката(само там ми ставаше)!Тази година  ни разбиха апартамента,откраднаха ми всичкото злато....Но сме все още заедно,вече 22 години!
Но знае ли човек....докога?!?!
Simple Smile

# 39
  • Мнения: 728
Сега го чувам това нещо...и не ми се вярва... newsm78
Аз си нося халката на дясната ръка-безименния пръст. Peace
Годежен пръстен нямам.
Аз пък чух,че халката ти трябвала да бъде гладка(да ти е гладък семейния живот),а не грапава с разни чертички и т.н. newsm78

# 40
  • Мнения: 2 723
Нося халката на лявата си ръка. В началото защото след раждането не ми ставаше на дясната, а после просто защото бях свикнала. Годежния си пръстен не го нося, слягам го понякога

# 41
  • Мнения: 54
Като става дума за суеверия -загубих халката си казват,че е на развод???

# 42
  • Мнения: 1 250
Днес да не е денят на суеверията? Почти всяка втора тема, която отворя днес е с питане за нещо, породено от суеверие.
На въпроса - не съм чувала досега. Много жени носят годежен пръстен и брачна халка на един пръст, означава ли това, че всички са нещастни или в процес на развод?

# 43
  • Свиленград
  • Мнения: 269
И аз така си нося халката с годежния пръстен на безименния пръст на дясната ръка. За сега няма признаци за втори брак. То ако вярваме на всички суеверия....Носи си халката и преъстена и си свиркай  Whistling Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 488
Даже тук(Щатите),ги носят с годежните си пръстени(диамант) заедно ,но на левия безименен.И аз си го нося с друг пръстен,така,че не се притеснявай.
Даже,и тука в БГ аз си нося годежният пръстен с диаманта и халката на левият безименен пръст! Grinning
Така ми харесва,така ще си ги нося!  smile3534
Ай стига суеверия! Crazy

В Щатите значи е като в Англия. Носят се, да не кажа "задължително", но всички така си ги носят, годежен пръстен и халка, заедно на безименния пръст на лявата ръка. И аз така си ги нося!  Simple Smile

# 45
  • Мнения: 107
и аз не вярвамм на суеверия  Heart Eyes
Не ставаите подвластни на тях, много трудно се живее, когато някои вярва само на суеверия  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 153
  "Истинската дама" носи само пръстен/и само на един пръст. На мене и годежния пръстен много ми харесва и си го нося заедно с халката. Сега съм ги преместила на лявата ръка че са ми се подули пръстите. И да ти кажа това е суеверие нещо не ми се вижда правдоподобно. Аз все така съм ги нослиа откакто съм омъжена и колкото и да напъждам мъжа ми да си ходи все до мене седи  Joy нямам шансове за втори брак  Joy Joy

# 47
  • Мнения: 84
Даже,и тука в БГ аз си нося годежният пръстен с диаманта и халката на левият безименен пръст! Grinning
Така ми харесва,така ще си ги нося!  smile3534
Ай стига суеверия! Crazy
[/quote]И аз правя точно така!!!!!!! Hug

# 48
  • Мнения: 67
Много си харесвам и обичам халката и вече 16 години си я нося.

# 49
  • някъде
  • Мнения: 4 955
на един пръст ги нося в повечето случаи Peace

Общи условия

Активация на акаунт