Quinny & Maxi-Cosi

  • 2 264
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте! Питането ми е, къде има специализиран магазин на посочените марки? Искам да си купя пълен комплект оборудване за Куини + самото шаси, както и да разгледам модели колички. Помагайте моля, с адреси на магазините! Знам, че Неделчев ги внасят, ама сигурно ги предоставят на посредници и цените скачат много.
Благодаря за помощта предварително! newsm51

# 1
  • Мнения: 1 650
не, цените на всякъде са едни и същи, политика на неделчеви те - струва еди колко си с 10% то

# 2
  • Мнения: 4 668
Най - зареденият магазин е в Павлово , на бул. Пушкин , след колелото " Знаме на мира " , т.е. като караш по Пушкин , малко преди Околовръстното вдясно . Казва се BABY NOVA  Grinning Ние оттам взехме нашето Куини и доста други неща .
Има и магазин в Лозенец на ул.Крум Попов , но там има 3-4 модела колички само ...

# 3
  • София
  • Мнения: 717
Пипинка, благодаря ти! И аз се бях насочила към Пушкин, ей така избирателно, ама не знаех дали е точно това магазина.   Wink

# 4
  • Мнения: 4 668
Това е ! Разгледай си всичко . Ние когато я купувахме поискахме да я видим сглобена и в трите варианта - и с Дриймито и с кошницата и с основният кош . Не се притеснявай да питаш и да пробваш  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 717
Благодаря ти отново! Hug
Ами аз искам Бъз, ама като че ли старият вариант.  newsm78 Имат ли си комарници и дъждобран? А колко ти излезе, като цяло? Някъде го смятам към 1 800 лв. или бъркам? Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 717
Някой да сподели мнение за Спиди? Thinking И аз се обърках вече! Crazy Искам да е Куини Бъз.....ама..... Tired

# 7
  • Мнения: 11 003
Много съм доволна от Спиди. Heart Eyes Ако си вземеш, няма да съжаляваш.

# 8
  • Мнения: 678
Днес бяхме във Вис Виталис -Пловдив.
Случайно направих снимки на Куинита...ето какво имат в наличност там :


само да добавя , че Спидито е страхотно - нищо не представлява новия Бъз пред Спидито !

# 9
  • София
  • Мнения: 717
Eй така  Crazy съм в момента! Благодаря ти Поли и на теб за отзивите!  Hug

# 10
  • Мнения: 4 668
Аз ще си позволя да изкажа личното си мнение , че спийдито никак не ми харесва  Confused
Аз имах Freestyle - той вече е стар модел , по късно взехме Бъз  Peace И от двете съм много доволна .
Истината е обаче , че най - стабилен и удобен според мен е моделът Freestyle  Hug
Аз си ги държа и двете  Crazy

# 11
  • Мнения: 2 122
И аз съм много доволна от Спиди-то- широка, свободна количка, Бъз-а е супер тясна, честно казано- ако е с такива размери- ще си взема Зап, като ми проходи детето, само да го слагам в количката ако се измори

# 12
  • Мнения: 11 003
poli_, в този оранжев Zapp ми останаха очите


Freestyle е много тежка и неудобна, поне за мен. Бутала съм, но изобщо не ми хареса. А и цветовете им са скучни. Но всеки харесва тази количка, с която е свикнал.

# 13
# 14
  • Мнения: 678
poli_, в този оранжев Zapp ми останаха очите

Freestyle е много тежка и неудобна, поне за мен. Бутала съм, но изобщо не ми хареса. А и цветовете им са скучни. Но всеки харесва тази количка, с която е свикнал.
да наистина оранжевия Зап е много красив - до него имаше и червен но на снимката не се вижда добре.
жалко че моето дете стои вече на сила в количката си и няма да имам удоволствието да тикам след Спидито Зап...
А за Freestyle - изобщо не ми спира окото - не само тежка и неудобна , ами тясна и тромава....

# 15
  • София
  • Мнения: 717
Фрий Стайл няма да е, ама нещо се замислям вече за Спийди-то Thinking Иначе, за летен вариант и аз зъдължително ще ползвам Зап Peace, живот и здраве

# 16
  • Мнения: 4 668
А за Freestyle - изобщо не ми спира окото - не само тежка и неудобна , ами тясна и тромава....
Тя е стар модел , както вече казах , но това , че е тясна ме разсмя искрено . Нещо си се объркала  Joy

Виж Бъз-а наистина е тесничък , но не съм забелязала да ми е проблем . Синът ми е на 2.5 г. и още го ползвам понякога - събира се спокойно вътре  Sunglasses
А и ако имаш Бъз , Zapp- а се обезмисля . Бъз - а е достатъчно лек и компактен . Т.е. съветвам авторката да помисли дали да дава пари за Спийди и после да го сменя със  Zapp !

Всеки си решава сам , де . За това имаме различни вкусове !

# 17
  • София
  • Мнения: 717
Всеки си решава сам , де . За това имаме различни вкусове !

Аз точно затова и питам! Затова е и темата, да ме посъветвате Hug, та накрая да се спра на нещо и да купя. И да питам пак, на Спийди-то дръжката регулирали се, както при Бъз-а и коя е по-широка от двете?

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 15:01 от GoldenEyeful

# 18
  • София
  • Мнения: 847
Аз съм с Бъз, от стария модел. За ширина - няма проблеми, синът ми е 10 кг на 6 м. и има още много място къде да се шири. Това не е проблем. Проблемът е в предното малко колело, което се върти и улеснява завиването на количката. Да ама улесняването се случва само в мола - по улиците си е жива мъка - където срещне препятствие (разбирай навсякъде), колелото застава накриво и край, буташ, буташ ама не става. Затова съм си го застопорила и улесняването със завиването ми отиде на кино. Като е застопорено по-смело минава по разбитите тротоари и не "забива" на всяка крачка. Да вметна, че живея в Лозенец, а не по някои чукари.
Другият проблем е малкият и нисък багажник - все ще има какво да носиш в багажника - и ти имаш кака, та в багажника все носим играчки, кърпички, вода, яке и т.н. При всяко слизане от тротоар или стълби багажникът се просурва и трябва да внимаваш да не ти изпадат нещата. Ако пък решиш да си напазаруваш, трудно ще си вместиш хляб и няколко други продукти отдолу.
Другият проблем - колкото и да е измислено, детето все пак спи с краката нагоре - моето спи, не че не му е комфортно, ама изглежда странно и прави впечатление.
Друг проблем - вероятно само мой - по-висока съм (респективно по-дълги крака)  и като вървя си ритам чантата  Mr. Green, трябва да опъна дръжката до край и малко да внимавам какви крачки правя, за да не я ритам.
Друго не се сещам, но не бих препоръчала Бъз. Аз я взех, защото имах кош Дрийми и столче за кола Макси Кози от каката и по този начин все пак оползотворих нещо. Каката ми беше с Куини Fashion и бях много по-доволна, голямото предно колело минаваше като всъдеход пред всякакви препятствия, ама нали морално остаряла и дрън-дрън, купихме нова.
Ако ще купуваш комплект всичко с кош и столче и т.н., по-добре разгледай Jane или някакви други, които са на пазара, не съм запозната.
Иначе само Бъз без кошчета струваше 920 лв. + 40 лв. за багажник.

# 19
  • София
  • Мнения: 717
Аз съм с Бъз, от стария модел. За ширина - няма проблеми, синът ми е 10 кг на 6 м. и има още много място къде да се шири. Това не е проблем. Проблемът е в предното малко колело, което се върти и улеснява завиването на количката. Да ама улесняването се случва само в мола - по улиците си е жива мъка - където срещне препятствие (разбирай навсякъде), колелото застава накриво и край, буташ, буташ ама не става. Затова съм си го застопорила и улесняването със завиването ми отиде на кино. Като е застопорено по-смело минава по разбитите тротоари и не "забива" на всяка крачка. Да вметна, че живея в Лозенец, а не по някои чукари.
Другият проблем е малкият и нисък багажник - все ще има какво да носиш в багажника - и ти имаш кака, та в багажника все носим играчки, кърпички, вода, яке и т.н. При всяко слизане от тротоар или стълби багажникът се просурва и трябва да внимаваш да не ти изпадат нещата. Ако пък решиш да си напазаруваш, трудно ще си вместиш хляб и няколко други продукти отдолу.
Другият проблем - колкото и да е измислено, детето все пак спи с краката нагоре - моето спи, не че не му е комфортно, ама изглежда странно и прави впечатление.
Друг проблем - вероятно само мой - по-висока съм (респективно по-дълги крака)  и като вървя си ритам чантата  Mr. Green, трябва да опъна дръжката до край и малко да внимавам какви крачки правя, за да не я ритам.
Друго не се сещам, но не бих препоръчала Бъз. Аз я взех, защото имах кош Дрийми и столче за кола Макси Кози от каката и по този начин все пак оползотворих нещо. Каката ми беше с Куини Fashion и бях много по-доволна, голямото предно колело минаваше като всъдеход пред всякакви препятствия, ама нали морално остаряла и дрън-дрън, купихме нова.
Ако ще купуваш комплект всичко с кош и столче и т.н., по-добре разгледай Jane или някакви други, които са на пазара, не съм запозната.
Иначе само Бъз без кошчета струваше 920 лв. + 40 лв. за багажник.

Queenmabb, много благодаря за подробните разяснения!  bouquet Кога порасна малкото, как лети времето! Simple Smile Ами твърдо съм решила, че ще е Куини, но може би везните клонят повече към Спийди. Thinking Ще отида в магазина и на място ще тествам. Simple Smile А иначе за краката и височината, много хубаво  Mr. Green, но не мога да се похваля със същото. Wink Ще нагаждам  hahaha Laughing

# 20
  • Мнения: 1 650
Ще отида в магазина и на място ще тествам.

е те това не можах да си го представя как ще стане тестването
 Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 847
Да, иди на място и ги огледай добре. Все пак не е толкова мрачно положението с Бъз.а, просто не е практична и това си е. Направо понякога не ми е приятно да я бутам. Също така разстоянието между задните й колела е по-широко от на повечето колички, така че виж даи ви влиза в асансьора - нашия хем е на стара кооперация, а количката едва влиза, на косъм.
Но пък поне не се е разскърцала - много майки се оплакват, че им скърца.
Иначе аз избрах десена Papillon, синьо и зелено, разкошна комбинация, ама твоята лентичка, ако пак е оцветена в розово, има и дамски еквивалент - розово и зелено.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 688
И аз съм се спряла на Спидито,има чудесни цветове за 2008 година:)

# 23
  • Мнения: 1 045
 И аз не съм доволна от Бъз-а . По същия начин като бутам , ритам чантата и трябва да вървя наведена напред. Изключително тежка и неудобна ми е за прибирането в колата , да не говорим , че едвам я събрах в багажника заради задните колела  ooooh! Все още сме със Дрими но не знам дали ще изтърпя да я бутам докато сменим със стандартния кош  Tired За колелото същите неща мога да кажа  ooooh! Вече се чудя дали да не я сменя със Спиди или с някаква друга но пък нищо не ми хваща окото ....

# 24
  • Мнения: 678
Аз съм със Спиди - бутам я вече 1 г 3 м - ама никакви оплаквания...!
ей не мръдна тази количка , не скръцна , не кривна....просто не ми стигат думите да я опиша...
Бъза никога не ми е харесвал - много тесен и неудобрен за дете след 1 г !
Няма какво да се двоумиш , да тестваш и прочие....
вземи си Спиди и ще го споменаваш при всяка разходка само със суперлативи...!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
poli искам да те питам проблем ли е било за твоето детенце това че Спидито няма борд отпред и някакси не е в най-седнало положение?

# 26
  • Мнения: 2 122
не съм Поли, ама да си кажа- аз си купих наскоро на Тини лов една играчка тип "дъга", много съм доволна- детето я ползва точно като борд плюс това има музикална играчка, при първа възможност ще снимам  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 717
Благодаря на всички за разясненията!
Queenmabb, да розово е щъркелчето, непременно ще разгледам тази комбинация. Благодаря ти отново за всичко! Hug

# 28
  • Мнения: 678
poli искам да те питам проблем ли е било за твоето детенце това че Спидито няма борд отпред и някакси не е в най-седнало положение?
имаше един момент когато беше на 9-10 мес аз чувствах че ако има борд отпред ще й е по-лесно да стои седнала , защото в тази възраст нямаше достатъчно сили да се се наклони напред и да седне от раз, а все се напъваше и скимтеше....
но след като мина този период виждам дори че без борд е много по - добре ( на приятелката ми едната например с Бъз - целия Борд е нагризан [/size , а на друга с обикновенна количка вечено е мазен и мръсен яд ме е чак да го гледам )
А за това че не е в пълно седнало положение-ами тя винаги си стои  изцяло в седнало положение и като умалее си полягва на зад.
ето :
http://foto.bg/data/500/P6290080.JPG
http://foto.bg/data/500/P10101102.jpg

# 29
  • Мнения: 525
Oф, и аз Бъз та Бъз:)
Ама сега - същите проблеми с прибирането в колата и тежестта. А, да не забравя и асансьора - добре. че имам подземен гараж.
Бих Ви посъветвала да разгледате внимателно позициите на различните столчета за кола, които се предлагат, тъй като аз така и си останах с убеждението, че MAXI COSI не е наай - добрия вариант. Макар че сме с него. Но моята принцеса е на почти 3 месеца, а крачетата й вече стърчат. Такива работи..Simple Smile
Успех! Hug

P.S. Забравих: доколкото знам кошът DREAMY бил излишен. Така бях посъветвана и нищо чудно и Вие да го чуете. Не го взехме. Впоследствие се допитвах и до педиатъра, и до ортопед, и т.н. - уж нямало проблем да си ползвам коша за кола за разходки, защото гръбнакът на бебето не бил прав и някакви такива обяснения, които не помня в детайли, нооо аз не съм мн сигурна.

# 30
  • Мнения: 184
Незнам дали е по темата, но и аз съм си поръчала Бъз от Дядо Коледа. Вчера си отварям пощата и намирам новата брошура на Хиполенд. Има количка която поне на снимката е едно към едно с Бъза. Даже мисля, че едната от снимките е открадната от Куини. Цената е 549 лв, но не се разбира много ясно какво включва. Мисля да отида до Хиполенд  да проверя и да пиша.

# 31
  • Мнения: 3 926
Аз също определено не бих си взела Бъз. Ако ще се дават много пари, да е за Стокке Wink
Но Фрийстайла е убийствена коиличка. И не е тежка. Спийдито е около 10 кг. Бъза (дават го 12, но определено е повече, много тежко се бута), а Фрийстайла ще дойде малко повече. Имайте предвид, че всичко слага кила - механизмите, бордът, сенникът... От тази гледна точка Спийди и Фрийстайл са по-добрият избор. Много пъти съм казвала - бутала съм 6 колички. Детето се вози много по-културно без борд. Не виси по него, не се опитва да си махне коланите... Сами усещат, че ако ги няма коланите ще паднат и не протестират (поне не много Wink) Лично за мен да ми е вързано детето в количката е много важно. Виждала съм изпадащи и изплъзващи се от количките си деца, изправящи се точно, когато се пресича улица... Настръхват ми косите от такива гледки.
Та така де ooooh! здраво се отплеснах, но ако няма да ползваш асансьор или имате товарен - Спийди бих избрала аз. Или Фрийстайл, защото предпочитам по-фиксирано предно колело. Кофти се качват тротоари на едно колело, а като се засуче... още по-кофти. особено с натоварен багажник. Но това са рисковете на триколесната конструкция Grinning

# 32
  • Мнения: 2 936
някой знае ли на Maxi cosi мura 3,предното колело как се върти...дали е като на Спиди-то ?
доколкото разбрах и предните гуми са помпащи,а не като на Бъз-а...

# 33
  • Мнения: 11 003
Да, гумите са като на Спидито и се помпят.  Peace Но двойното предно колело май се върти като това на количките Casualplay.
А на живо Мура 3 и Мура 4 хубави ли са, на снимката изглеждат малко груби. newsm78

# 34
  • Мнения: 745
Аз определено съм за Спиди, имаха такава количка която продадох и минах на Зап, но след това съжалявах, защото количката си е супер във всяко едно отношение, това че няма борд не е проблем при условие че детето не го търси като не е имало.А Спидито го купи едно момиче което след това си взе и Бъз и като я срешнах ми каза че Спидито се бута много по добре от Бъза, а според мен и коша е много по удобен за детето. Единственото което на мен не ми допадна в Спидито е начина на вдигане на облегалката, защото е с издърпване на въженцето и когато детето е облегнато не  можех да го вдигна въобще, защото тежеста ми пречеше.

# 35
  • Мнения: 3 926
Колелото на Мура 3 се върти на 360 градуса. Т.е. като на Спийдито. Разликата е, че количката е много по-масивна и съответно тежи 15 кг. Обаче аз вече съм им фен на Мурите. Особено на 4-ката. Убийствени колички. Возят като памуче Grinning
Груба... не бих казала. Фрийстайл 4 беше по-грубовата... но наистина, както казах по-масивни. Създават чувство за комфорт и у майката, и у детето (надявам се). Определено това е количка за нашенски терен. Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 3 688
може ли снимка на тези колички Мура 3 и 4

# 37
# 38
  • Мнения: 3 926
Много странно newsm78 Неделчеви казаха на изложението, че количката е 16 кг (Мура 4 ), а в сайта пише, че е от 9 до 13 кг. в зависимост от конструкцията Thinking
Явно ако ще се купува трябва да се ходи с кантар Whistling

# 39
  • София
  • Мнения: 3 688
16кг ми се вижда множко за количка:(
Има ли ги вече в БГ?
Каква е цената?

# 40
  • Мнения: 3 926
930 май е триколката, а 970 четириколката... ама не съм много сигурна... Запомних, че имаха 30-40 лв разлика и цената се върти около тази на Бъз Wink
Иначе ги има в магазина Бейби Нова на Павлово. И вече са в продажба Grinning Пристигнали са чистак-бърсак за изложението.
А днес дори видях в квартала Бъгабу, ама бях в колата и не можах да питам майчето как върви това нещо по павета Grinning

Общи условия

Активация на акаунт