Как да приготвям попара и кисел?

  • 882
  • 11
  •   1
Отговори
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Мили мами, от седмия месец трябва да дам на бебка попара. Как да я приготвя и с какви чайчета? Още не съм й давала кисел - тя не е яла сурови плодове. А той как се приготвя? Досега яде на следобедното хранене каша - гречката на Хип, в която слагам плодово пюре и АМ - тя е на Аптамил АР. Готовите млечни не ги иска - според мен защото не са с нейното мляко, а то има специфичен вкус. Мога ли да редувам един ден каша, един ден кисел, един ден млечно-плодово пюре на това хранене. Ама ми се струва, че киселът и млечно-плодовото пюре не са толкова хранителни, колкото кашата. А пък от тази каша тя малко се запича и се притеснявам да не наддаде много. Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Попарата е най-лесното нещо - слагаш 2-3 сухара, малко масло, сирене - задължително изкиснато - и ако даваш захар слагаш и малко захар. Заливаш с чай от липа, лайка, шипка или мащерка.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Мога да ти помогна със следното:

  Защо не се дава чай от лайка на бебета(за попарата).

 Попарата когато се въвежда се прави в следното съотношение:Масло колкото нокътя на малкия ти пръст, сирене колкото кибритена кутия и 1-2 сухара.


 Спокойно можеш да редуваш изброените от теб менюта.От кашата не е задължително да наддава много, на моето дете не действаше така.Млечните каши които отказва на Милупа ли са?Те са най-хубави и много сходни с вкуса на Аптамила.
 

# 3
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Досега съм купувала готови млечни каши само на Хип, имам бананова на Милупа, но още не съм й давала, защото тя прави едни лишейчета на вратлето и шията и педиатърката твърди, че не трябва да яде банан. Допреди месец я пиеше сок от банан и нищо й нямаше. Кога ли ще се престраша да й дам да видя какво ще стане. А кисела само суров плод ли се прави?

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А кисела само суров плод ли се прави?

 Не, не само от суров.Но според мен от него няма смисъл.Сварен плод със захар е като компот и в него няма нищо полезно.По-добре давай каши.

# 5
  • Мнения: 362
Мисля че кисела се прави от нишесте и плодово пюре или компот

# 6
  • Мнения: 872
По магазините се продава кисел на прах,който се разтваря с вода.На него пише,че е за кърмачета и малки деца,обаче като видях какви са съставките - брашно от овесени ядки , някакъв плод и,ако не се лъжа,мисля,че и сухо мляко.Някой от вас пробвал ли ги е и какво ви е мнението ?

# 7
  • Мнения: 27 524
А кисела само суров плод ли се прави?

 Не, не само от суров.Но според мен от него няма смисъл.Сварен плод със захар е като компот и в него няма нищо полезно.По-добре давай каши.

 Peace

# 8
  • Мнения: 44
Ние сме почти на същата възраст, но кисел не съм давала. Затова пък в следобедната каша пасирам и сурова ябълка с четвърт банан или круша. Мисля, че наподобява кисела, но е по-добър от него, защото кашата обикновено се състои от няколко вида специално обработени брашна именно за бебета (каквато и да е тя), докато в нишестето не виждам почти нищо полезно  Thinking Лошото при теб е, че не си давала сурови плодове още и в такъв случай може би е по-добре да пробваш с готовите плодови пюрета.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 426
да пробвала сьм готовите кисели и Ади много ги харесва като се има впредвит че е злояда

# 10
  • Мнения: 2 908
Кисела се прави най-добре със суров плод който се прибавя към нишестето ,когато то е готово вече,затова е претърпял почти никаква топлинна обработка,което води до това,че има доста витамини още в него-ама за това спорихме и по друга тема. Wink
Попарата я правя с 2 сухара,малко сирене,малко масло и заливам с чай от липа.

# 11
  • Мнения: 292
По магазините се продава кисел на прах,който се разтваря с вода.На него пише,че е за кърмачета и малки деца,обаче като видях какви са съставките - брашно от овесени ядки , някакъв плод и,ако не се лъжа,мисля,че и сухо мляко.Някой от вас пробвал ли ги е и какво ви е мнението ?
Аз давам редовно от готовите кисели.Много ни харесват,добавям захар и понякога плод.

Общи условия

Активация на акаунт