Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Това ми е въпроса Simple Smile Аз в понеделник и вторник ще почивам инцидентно и се чудя да пускам ли малката на ясла. Имам доста домашна и друга работа, а и ми се ще да не губи тренинг че сме от съвсем скоро на ясла. Но от друга страна ми е малко гузно,че трябва да я будя рано.
Как процедирате вие? Май имам нужда от успокоение на съвестта  Wink

# 1
  • Мнения: 4 970
И аз съм се замислила как ще  постъпвам с яслата newsm78.НО ние сме ходили само един деен, та нямам  опит.

# 2
  • Мнения: 459
Да, водя я. Не се чувствай гузна. Детето трябва да си свиква с режима в яслата, а и ти имаш нужда както от почивка, така и да свършиш нещо в къщи.
Можеш например да я вземеш малко по- рано  Wink

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Никога не го водя на ДГ, когато съм си вкъщи. Колкото и домашна работа да имам, колкото и да съм уморена и да искам да си почина.

# 4
  • Мнения: 984
Да, водя я. Не се чувствай гузна. Детето трябва да си свиква с режима в яслата, а и ти имаш нужда както от почивка, така и да свършиш нещо в къщи.
Можеш например да я вземеш малко по- рано  Wink
  smile3521

# 5
  • Мнения: 2 722
Според мен, ако не я водиш първо рискуваш да развалиш адаптацията и второ, не съм съгласна с мирта - по-добре отпочинала и усмихната майка, отколкото изнервена, изморена.
Като я прибереш веднага след следобедния сън ще си наваксате на внимание и игра.
Каквото и да решиш - успех.

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
На родителсата среща директорката ни обърна внимание точно на това. Трябва да се водят всеки ден без пропуск. Изключение е само, когато са болни. Трябва да се справят, колкото и да не им харесва. Да не говорим, че в градината още от първа група и учат малко или много. Това е животът.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Още не съм се върнала на работа, а Влади вече месец ходи на градина. Много ми беше гузно, но той се адаптира за 2 дни и се успокоих, видимо се чувства добре в градината и се забавлява Hug
Криво ми е да го лъжа, че и аз , и тати отиваме на работа, пък аз всъщност се връщам вкъщи Rolling Eyes
Ако ти е много мъчно за детето, можеш единия ден(пон.) например да не го заведеш и да си прекарате заедно!
Ако обаче трудно се е адаптирала, по-добре да си я водиш и да си я вземеш максимално рано Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Случвало ми се е един или два пъти, но да - винаги я водя.
Аз не възприемам градината като мъчилище, от което детето има нужда от почивка. На нея й харесва там.
Също и ако по някаква причина си тръгна по-рано от работа - не я вземам по-рано. Почивам си или свършвам някаква работа.

# 9
  • Мнения: 2 070
Да, водя я. Не се чувствай гузна. Детето трябва да си свиква с режима в яслата, а и ти имаш нужда както от почивка, така и да свършиш нещо в къщи.
Можеш например да я вземеш малко по- рано  Wink

Съгласна съм. Когато съм свободна я водя и много обичам тези моменти, защото мога да обърна внимание и на себе си. не я водя единствено, ако планувам пътуване някъде, както предстоящата ми седмица. И така си го планувам, че да е поне три последователни дни на градина. Не да я заведа в понеделник, после да пътуваме и да я заведа пък в петък. Ще ходи до сряда и ще отсъства четвъртък и петък...

# 10
  • Мнения: 891
Да. Пускам я на градина и в дните в които аз съм си вкъщи.
На нея и харесва там, пък и аз мога да си свърша нещо  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Аз също я водя, даже и двамата да сме си вкъщи. Малко по-късно сутрин я водим, за да си поспи още половин час, и малко по-рано вечер я прибираме. Все излиза някоя работа вкъщи или навън, никога не е съвсем да си почивам, така че е по-добре да е на ясла. Пък и на нея й харесва  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 956
Да, водя я. Не се чувствай гузна. Детето трябва да си свиква с режима в яслата, а и ти имаш нужда както от почивка, така и да свършиш нещо в къщи.
Можеш например да я вземеш малко по- рано  Wink

 newsm10 абсолютно съгласна съм. И аз така процедирам. Трябва да свикват- иначе домашната работа мога и като си е в къщи да си я свърша. Това не е проблем.

# 13
  • Мнения: 11 607
Щом съм в къщи - детето не е( децата не са били) на ДГ. Винаги, когато мога избягвам да ходят на ДГ.

# 14
  • Мнения: 3 479
Пред мен пък стои въпроса дали да водя Матей на градина, когато батко му е във ваканция newsm78 Когато го подготвяхме и мотивирахме за тръгването на градина, един от аргументите беше, че ето и той вече е голям и като батко си тръгва на училище, обаче детско Laughing А как да постъпя, когато Пепи ще е във ваканция? Дали и за Мати да има такава, имам още време да се почудя.
Има ли някой в подобна ситуация?

Общи условия

Активация на акаунт