Има ли тук учители които не стачкуват?

  • 1 578
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 471
Моето частно училище не стачкува, въпреки че сме с държавни заплати. Всъщност ако искат колегите могат да стачкуват /аз съм по майчинство/...................след което да си загубят работата. Така че ако се вдигнат заплатите ни то ще е благодарение на хората, които са ни ги изкарли къде чрез преговори, къде чрез митинги. Благодаря им за смелостта

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Моето частно училище не стачкува, въпреки че сме с държавни заплати. Всъщност ако искат колегите могат да стачкуват /аз съм по майчинство/...................след което да си загубят работата. Така че ако се вдигнат заплатите ни то ще е благодарение на хората, които са ни ги изкарли къде чрез преговори, къде чрез митинги. Благодаря им за смелостта

Как частно училище и държавни заплати? Разкажи.

# 17
  • Sf
  • Мнения: 808
Повярвайте, че наистина стачките са организирани и то не от участниците в тях...
Не знам как повече да го обясня... Не става дума за апокалипсис и конспирация.

# 18
  • Мнения: 227
Всички стачки, на шофьори, учители, социални работници и още други, са планирани, организирани от хора, за които самите стачкуващи дори и не подозират... Всичко е с цел, политика, при това унищожителна...

Против социалното ни развитие, против Европейския съюз и евентуалната социална рамка, която ни изискват...

Само крайната им цел не ми е ясна все още...

По тази логика никъде и никога в ЕС не трябва да стачкуват. А стачките са напълно нормално явление за демократичните и най вече за развитите страни. Стачката на локомотивните машинисти в Германия още тече, но никой не казва, че това е против социалната рамка, че ще съборят бюджета или че пречат на ЕС.
А гърците с техните национални стачки? А италианците, а французите?
По твоите думи излиза, е някакъв Апокалипсис.
По-лошото е, че стачката в БГ се смята за някакъв лукс. Просто не сме свикнали хората да си търсят правата по този начин.
Значи,начина нещо не е както трябва-да ти е хрумнало това? Tired

# 19
  • Мнения: 212
Борис - аз не стачкувам . Работя . Не знам какви са ти мотивите да питаш - отговарям честно , не съм и крила .
Нямам някакви особени мотиви да питам. Просто съм един от хилядите родители които имат първокласничка която все още не знае какво е училище. И понеже знам че има учители които не стачкуват затова питам защо не стачкуват и щом някои могат да не стачкуват значи и другите могат.

# 20
  • Мнения: 24 467
... И понеже знам че има учители които не стачкуват затова питам защо не стачкуват и щом някои могат да не стачкуват значи и другите могат.

Правото на стачка е лично и всеки би следвало сам да си реши дали го упражни или не. Затова аз уважавам правото на избор на всеки човек и не уважавам безмотивираното поддържане на чужди поръчения. Всеки може да реши да започне да стачкува или да спре участието си.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако си спомням добре, още в края на миналата учебна година учителите дадоха предупреждение, че ще стачкуват. Тогава се надигна врява, ако можело да отложат, за да се дипломират големите и да приключи успешно старата година. Сега пък, защо го правят в началото на новата. И кога и как се стачкува по света? Правителството си мълча и чакаше да се измирише цялата работа, защото винаги така става. Ето оттук тръгна сбърканото според мен.
Можеше още преди новата учебна година да се разреши въпроса най-малкото да им направят инфлационно компенсиране. И в частните фирми се прави, защото работниците негодуват. И сбърканото стана още по-сбъркано, защото стачката можеше да свърши за няколко дни, ако управниците пак не се бяха направили на ударени.
Така ми изглеждат нещата на мен. Сега вече няма връщане за учителите, защото много се подиграха с тях. Обществото така или иначе ги оплю, та вече им е все едно колко по-черни ще изглеждат. Аз поне не виждам нищо странно или необяснимо в ситуацията.

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 17:08 от RadostinaHZ

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз не стачкувам - работя в частно училище, заплатите ни са по-високи (но не и двойни, както често си представят хората), условията ме удовлетворяват, децата ми (учениците) са първокласници и реално единствената причина да стачкувам би била от солидарност. За солидарна съм солидарна с колегите - но не съм идеалист дотам, че да стачкувам ефективно.
Иначе има нещо вярно в това, че стачката вероятно ще вдигне леко и нашите заплати - за да се запази разликата и стимула. Но това няма да стане преди следващата учебна година, когато могат да манипулират таксите с това основание Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 1 074
Ако си спомням добре, още в края на миналата учебна година учителите дадоха предупреждение, че ще стачкуват. Тогава се надигна врява, ако можело да отложат, за да се дипломират големите и да приключи успешно старата година. Сега пък, защо го правят в началото на новата. И кога и как се стачкува по света? Правителството си мълча и чакаше да се измирише цялата работа, защото винаги така става. Ето оттук тръгна сбърканото според мен.
Можеше още преди новата учебна година да се разреши въпроса най-малкото да им направят инфлационно компенсиране. И в частните фирми се прави, защото работниците негодуват. И сбърканото стана още по-сбъркано, защото стачката можеше да свърши за няколко дни, ако управниците пак не се бяха направили на ударени.
Така ми изглеждат нещата на мен. Сега вече няма връщане за учителите, защото много се подиграха с тях. Обществото така или иначе ги оплю, та вече им е все едно колко по-черни ще изглеждат. Аз поне не виждам нищо странно или необяснимо в ситуацията.

  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 401
Ако си спомням добре, още в края на миналата учебна година учителите дадоха предупреждение, че ще стачкуват. Тогава се надигна врява, ако можело да отложат, за да се дипломират големите и да приключи успешно старата година. Сега пък, защо го правят в началото на новата. И кога и как се стачкува по света? Правителството си мълча и чакаше да се измирише цялата работа, защото винаги така става. Ето оттук тръгна сбърканото според мен.
Можеше още преди новата учебна година да се разреши въпроса най-малкото да им направят инфлационно компенсиране. И в частните фирми се прави, защото работниците негодуват. И сбърканото стана още по-сбъркано, защото стачката можеше да свърши за няколко дни, ако управниците пак не се бяха направили на ударени.
Така ми изглеждат нещата на мен. Сега вече няма връщане за учителите, защото много се подиграха с тях. Обществото така или иначе ги оплю, та вече им е все едно колко по-черни ще изглеждат. Аз поне не виждам нищо странно или необяснимо в ситуацията.

Радостина, ти какво работиш? Много ми е любопитно. Казваш, че не си учителка,  а по цели дни пишеш из всички теми и  така настървено защитаваш и най-безумните писания на някои даскалици тук.  Сори за офф-а.

# 25
Минзухар, а на теб кой ти гледа детето? Или си го научила да се оправя вече само? Защото май и ти не си излязла от форума от любопитство да не изпуснеш кой какво ще каже и кой какво работи. Клюките не ти ли идват в малко повече, като се имат предвид претенциите, които имаш?

# 26
  • Мнения: 2 401
Обърни внимание колко поста имам по темата първо.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Моля да ограничите постингите си по темата само ТУК
Заключвам всички други теми касаещи учителската стачка.

Общи условия

Активация на акаунт