Родителски протест

  • 2 668
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
Към майките които им писна от стачката - ами протестирайте пред управляващите да решат скоропостижно проблема а не да разтакават учителите! Или вие непременно държите преподаватела на детето ви да преживява с 250-300 лв месечно ??? Искам да ви попитам - а какво очаквате насреща от него???


не, искаме да съм им 600 лв заплатите, вдигнати поетапно до юли, но от друга страна тази тема беше повече за учителките в детските градини, ами не съм убедена, че заслужават това заплащане

# 46
  • Мнения: 196
точно на това се надяваха управляващите и не преговаряха активно досега- именно да се настрои обществото на родителите срещу протестиращите. разделяй и владей!!!
е, виждам, постигнаха си своето, сега да си стиснат ръцете, преди да сме се изпокарали, не дай Боже, избили...

Управляващите нямат нужда да се хабят да настройват против учителите - вие и сами успешно се справяте с тази задача.

 Peace

Нямам нищо против подкрепата ти, но за да няма грешки, под ВИЕ подразбирах учителите. За съжаление.  Peace

# 47
  • Мнения: 2 531
 latrevw аз съм убедена че учителите на моето дете ги заслужават и до последната стотинка!!!! Много жалко че ти не си на това мнение!

# 48
  • Мнения: 4 406
Да, но ако продавачката в магазина е нелюбезна, на кой му пука?
е как- на тебе ти пука, на мене също. сменяш магазина най- често.
по- рядко намираш шефа й  и се оплакваш от нея. понякога може и да те послушат...
тези варианти обаче са неприложими в училищата или ако някой се захване, ще е дълъг и тромав процес. затова "нелюбезните " преподаватели все още са там, при дечицата. възпитават мазохисти, да...

# 49
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Към майките които им писна от стачката - ами протестирайте пред управляващите да решат скоропостижно проблема а не да разтакават учителите! Или вие непременно държите преподаватела на детето ви да преживява с 250-300 лв месечно ??? Искам да ви попитам - а какво очаквате насреща от него???


не, искаме да съм им 600 лв заплатите, вдигнати поетапно до юли, но от друга страна тази тема беше повече за учителките в детските градини, ами не съм убедена, че заслужават това заплащане

Ама ти не разбра ли, че те и учителите искат това  Wink, явно техните искания си чела и са ти се видели "по-нормални". Но правителството не дава, щото ако дадели на учителите видиш ли, можел и друг да си поиска, по-добре на никой, за по-сигурно!

# 50
  • Мнения: 1 547
Защото мн малка част от педагозите!!! рискуват да излязат в частния сектор, та и там да има реална конкуренция - повече частни детски заведения и училища. Е тогава и таксите няма да са безумни за средностатистическия роден български родител.

Извини ме, но пишеш нелогични неща. Първо, да излезеш в частния сектор не е кой-знае какъв риск, а напротив. Второ, не много малка, а всъщност много голяма част от педагозите /няма нужда от удивителни/ се ориентираха към въпросния сектор отдавна - уроци, школи, друг бизнес... и трето, таксите на частните детски заведения не са предназначени за средностатистически граждани, колкото и грубо да звучи. Надстатистическия българин има финансовите възможности на надстатистическия европеец, но за разлика от него, плаща в пъти по-малко за лекар, учител или автомонтьор. Може би трябва да преосмислиш позицията си и най-вече, да си потърсиш по-солидни аргументи "против".

# 51
  • София
  • Мнения: 1 074
точно на това се надяваха управляващите и не преговаряха активно досега- именно да се настрои обществото на родителите срещу протестиращите. разделяй и владей!!!
е, виждам, постигнаха си своето, сега да си стиснат ръцете, преди да сме се изпокарали, не дай Боже, избили...

Управляващите нямат нужда да се хабят да настройват против учителите - вие и сами успешно се справяте с тази задача.

 Peace

Нямам нищо против подкрепата ти, но за да няма грешки, под ВИЕ подразбирах учителите. За съжаление.  Peace

Е, уточнението беше необходимо, но не променя същината на подкрепата ми с обратен смисъл  Laughing

# 52
  • Мнения: 7 263
latrevw аз съм убедена че учителите на моето дете ги заслужават и до последната стотинка!!!! Много жалко че ти не си на това мнение!

В много теми съм писала за госпожите от детската ни градина. За всяка от тях това ти мнение е вярно!
Да заслужават го, ако зависеше от мен не бих им дала 600 лв, бих им дала 1 000, няма такива сърцати и готини жени. Но за жалост не мога да кажа същото за част от преподавателите на сина ми в училище.
Не можем да обобщем всички преподаватели под общ знаменател и не трябва. С риск да се повторя пак казвам. Повечето от нас подкрепят учителите в искането им за достойно заплащане, просто не искаме това да се постигне с цената на провалената учебна година на децата ни!
Мисля че позицията не е толкова трудна за разбиране!
Не смятам да протестирам или да оборвам някого, просто смятам че както винаги има и друга гледна точка.
Някой беше казал, че образованието се срива пред очите ни, за жалост това е факт а не процес.
Дали ама начин да се направи нещо обаче?
Дано има!

# 53
  • Мнения: 196

Е, уточнението беше необходимо, но не променя същината на подкрепата ми с обратен смисъл  Laughing

С две думи - разбрахме се.  Laughing  Peace

# 54
  • Мнения: 339
Ами и ние родителите да вземем да си направим една стачка - да не пускаме децата си на училище докато не се оправи хаосът в това образование.И да не се налага децата  ни да ходят на частни уроци, а в редовния учебен процес да се научават така, че да са готови за кандидастване в гимназии например. А кой учител, който дава частни уроци си - плаща данък?
И аз съм на мнение, че някои учители заслужават да получават по-големи заплати, а други не. Хайде да сравним труда на един учител по математика, английски с този на учителя по музика, рисуване, физическо. За мен лично натоварването е различно.

# 55
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Защото мн малка част от педагозите!!! рискуват да излязат в частния сектор, та и там да има реална конкуренция - повече частни детски заведения и училища. Е тогава и таксите няма да са безумни за средностатистическия роден български родител.

Извини ме, но пишеш нелогични неща. Първо, да излезеш в частния сектор не е кой-знае какъв риск, а напротив. Второ, не много малка, а всъщност много голяма част от педагозите /няма нужда от удивителни/ се ориентираха към въпросния сектор отдавна - уроци, школи, друг бизнес... и трето, таксите на частните детски заведения не са предназначени за средностатистически граждани, колкото и грубо да звучи. Надстатистическия българин има финансовите възможности на надстатистическия европеец, но за разлика от него, плаща в пъти по-малко за лекар, учител или автомонтьор. Може би трябва да преосмислиш позицията си и най-вече, да си потърсиш по-солидни аргументи "против".

"надстатистически" - вероятно имаш предвид надсредностатистически. Именно това имах предвид, за да може средностатистическият българин да си ги позволи, разбира се ако е приоритет в семейния бюджет. Солидни аргументи против какво са ти необходими?

# 56
latrevw аз съм убедена че учителите на моето дете ги заслужават и до последната стотинка!!!! Много жалко че ти не си на това мнение!

ами не опира до мнение, а до факти. Нормално ли е в градината да имат учебо занимание на тема: А сега всеки да каже каква кола имат родителите му?

при записването на дъщеря ми, госпожата пише и пита "месторабота", казвам, а тя отговаря: "а, това много неизвестна фирма" и загуби интерес към мен

# 57
  • Мнения: 196
Ами и ние родителите да вземем да си направим една стачка - да не пускаме децата си на училище докато не се оправи хаосът в това образование.И да не се налага децата  ни да ходят на частни уроци, а в редовния учебен процес да се научават така, че да са готови за кандидастване в гимназии например. А кой учител, който дава частни уроци си - плаща данък?

Аз съм против стачките по принцип - било то учителски или родителски.

Ясно е, че 100% увеличение няма да има. Нека се определят господата учители, какво в крайна сметка ще правят - кой ще напуска, кой ще работи и какво правим. Защото изходи има - ще се организираме родителите, ще хванем най-добрите учители и ще си направим едни "частни уроци" за целия клас. Така добрите учители ще са справедливо овъзмездени. Пък посредствените (съжалявам, но една голяма част от сегашните учители) да си висят пред Министерския Съвет цялата евентуална нулева година. Само дали ще се хареса това решение на повечето учители?

# 58
  • Мнения: 7 263
latrevw аз съм убедена че учителите на моето дете ги заслужават и до последната стотинка!!!! Много жалко че ти не си на това мнение!

ами не опира до мнение, а до факти. Нормално ли е в градината да имат учебо занимание на тема: А сега всеки да каже каква кола имат родителите му?

при записването на дъщеря ми, госпожата пише и пита "месторабота", казвам, а тя отговаря: "а, това много неизвестна фирма" и загуби интерес към мен

идея си нямаш каква си късметлийка само.
Ако имаш съмнителното удоволствие да работиш в "известна" фирма става още по интересно.
Отговаряш за размножаване на материала за всички деца. Врънкат те за какво ли не. Ако пък тактично се опиташ да обясниш че фирмата не е твоя а само там работиш детето ти изведнъж започва да има проблеми с усвояване на материала или с дисциплината или и с двете заедно. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 1 547
"надстатистически" - вероятно имаш предвид надсредностатистически. Именно това имах предвид, за да може средностатистическият българин да си ги позволи, разбира се ако е приоритет в семейния бюджет. Солидни аргументи против какво са ти необходими?


С "надстатистически" се явявам творец на нов езиков елемент, а също и с "подстатистически" Mr. Green

Таксите за добро частно образование не са съобразени, нито предназначени за средностатистическия българин, независимо от семейните му приоритети - това се опитвам да ти обясня. Както е навсякъде по света, де.

Солидни аргументи са необходими за противопоставяне на нещо толкова солидно, като учителския протест. Не може просто да викаш "ми аз съм против!", добре е да знаеш защо и да предлагаш алтернатива. Останалото е празнословие.

Общи условия

Активация на акаунт