Есен в Италия - 71

  • 14 164
  • 266
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 167
ДарЗаМен, радвам се, че се появи така навреме! Чудно чудо се случи да хвърлиш око точно в тоз момент!  Laughing
Я обясни какво е това, интересно звучи.
Имате ли връзка с тези деца от Брацигово - колко са, на каква възраст?
От ДБМ могат ли да дарят парите, които съберем в Брацигово (ако решим)?
Какви писма се пишат.... децата отговарят ли...
това много прилича на програма Голям брат, голяма сестра...

Според мен за материално дарение ( дрехи, играчки и пр.) малко трудно ще стане, а и пощенските разходи с БГ според мен са доста големи и няма смисъл.  Искаха ми 44 евро за пакет между  2-3 кг... Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 14:56 от Lennie

# 151
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Момичета, не съм изчела мненията ви, но мернах, че има желаещи да помогнат и бъдат полезни в инициативата за децата в специализирани институции.

Искам да ви предложа нещо, което разбира се, вие ще прецените дали е по силите ви.

У нас не е законово уредено т.нар. "дистанционно осиновяване", но като вече приложен модел в институцията в Брацигово, съвместно с Асоциация България-Италия (за жалост прекратен с отстраняването на прекрасната бивша директорка госпожа Найденова), може от вас да дойде предложението за подобен вид доброволна и дарителска връзка с децата.
Разликата се състои в това, че не са от такова значение материалните блага, които се предоставят на децата (парични суми, дрехи и други), а връзката, която се осъществява посредством писма, понякога и при възможност - посещения.
Децата живеещи в тези институции са гладни предимно за внимание и индивидуален интерес от страна на възрастните.
Плюсът е, че знаете къде, при кое дете отиват сумите ви, както и как са били оползотворени, но най-вече възможността да влезете в ролята на опекун, съветник и приятел на конкретно дете, биха били неизмерими с която и да друга помощ.

Помислете за възможността тази инициатива да излезе от ваша страна (защо не и съвместно с други майки живеещи в чужбина).

Дар,аз съм доста боса по тези въпроси та затова имам бая тъпо питане,за което сори  Embarassed
Според теб към кога трябва да се "адресира" това предложение. newsm78 Към някаква институция,организация,директно към даден дом или? Thinking
Идеята е много добра.Имам бая колеги и познати,които са осиновили дистанционно деца по света Peace

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 15:02 от mcdirock

# 152
  • Мнения: 1 100
Скъпи дами,

Напълно съм съгласна с думите на Лени...

При така поставилите се обстоятелства, смятам да действам сама, както съм правила и досега...Това ми позволява свобода на действие: мога да изпратя дреШки, пари, разли4ни принадлежности след празниците по майка ми. Така съм сигурна, 4е неЩата пристигат до децата.
Най ве4е си спетсявам излиШни форумски разправии.
В крайна сметка е важно да направим неЩо, пък дали Ще е "съфорумско" и "дружно" е маловажно.



Дарзамен, присъединявам се към питането на Дирок4ето. Аз съЩо намирам идеята за добра.

# 153
  • Мнения: 2 617
Аз също ще си ходя преди Коледа, но все още не знам, кога. Не съм правила резервация, защото зависи и от състоянието на детето.
Ще бъда с много багаж, но ако мога да направя нещо друго, насреща съм.

Не ми е приятно, че тук се нагнетява атмосферата, но и много повече ми допадна идеята на Дюн. Още повече, че дарителството е наистина доброволен, строго личен и индивидуален акт.

# 154
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз също ще си ходя преди Коледа, но все още не знам, кога. Не съм правила резервация, защото зависи и от състоянието на детето.
Ще бъда с много багаж, но ако мога да направя нещо друго, насреща съм.

Не ми е приятно, че тук се нагнетява атмосферата, но и много повече ми допадна идеята на Дюн. Още повече, че дарителството е наистина доброволен, строго личен и индивидуален акт.

Цугуми аз ве4е се свързах с Лени,но ако слу4айно стане някаква засе4ка Ще те имам предвид ,ако не си против. Знам,4е когато се пътува със самолет и деца багажа винаги е много пък и има ограни4ение на кг и то4но поради тази при4ина не съм праЩала и носила дреШки и други принадлежности.
Затова аз ли4но предпо4итам да се кооперирам с някой и да пратя колкото мога.
Разбира се,4е вси4ко е доброволно,сакън... Peace

# 155
  • Мнения: 1 843
Такава програма у нас, поне по моя информация, още не е разработена официално, както в други държави.
Именно затова в момента е идеално за подобни предложения.

Лени, ако това са датите, когато ще бъдеш в София, можеш да присъстваш сама на една важна среща (чакаме само потвърждение) и собствено да внесеш това предложение от името на майките в чужбина.
В обратния случай, аз се наемам да представя идеята ви при първия удобен момент. Ако не ви затруднява, напишете едно писмо - предложение.

В Брацигово, за съжаление, както вече писах по-горе, тази превъзходна идея запада, тъй като човекът помогнал да се осъществи - директорката на институцията, беше отстранена преди 6 месеца, сега на нейно място има друга особа, която затваря вратите на "дома" за подобен род инициативи...

Именно затова, за да не се налага да зависите от добронамереността на персонала в институциите, ми се ще да влезе официално предложение за задействане на подобна програма. Ако дойде от вас, това би значило, че вече има подкрепа.

Адресатите са отговорните Министерства по Закона за закрила на детето, както и депутати от парламентарни групи. Но не берете грижа затова, стига да искате, ще ви пусна цялата ми налична информация.

Децата се радват много, когато получават НЕанонимни подаръци, особено придружени с писъмца и/или снимки. Много от тях във възраст, в която могат да пишат, се радват и да отговарят лично. В останалите случаи, би било редно да го върши персонала или доброволци в контакт с детето и запознати с инициативата.

# 156
  • Мнения: 359
Здравейте реджинетки.
Додето Дарзамен се включи с по подробни обяснения,как става точно за Бг.,аз мога да ви кажа моят опит с Хондурас.Значи преди 4 години търсех някоя наистина честна и отговорна организация,която да се занимава с осиновяване на дистанция и така моя приятелка ме насочи към една такава.Наблягам на последното изречение,тъй като има един куп такива ,но не всички средства отиваха по предназначение.Осинових си но дистанция едно момченце Харем,от Хондурас.От рог. ми изпращат всяка година едно блок ето(като чекова книжка)с моят код на осиновител и кода на осиновеното дете .От мен остава всеки месец  да попълня сумата,която искам,като има определен нисък праг(мисля,че беше 26 Евро) и съответно още около 4 такива бюлетини:за рожденият му ден,Коледа,Великден и ако искам и когато искам свободно дарение.4 пъти в годината получавам писма и снимка от него,като аз мога да му пиша когато си поискам.Също така след третата година мога и да му гостувам.Връзката ,която осъществяваме с това детенце не е само материална....,знам доста неща за него,както и той за нас и удоволствието от този контакт е прекрасна и за двете страни.Между другото когато осиновявах на дистанция,гледах да си избера най грозничкото детенце имайки предвид ,че именно те винаги остават последни или не осиновени.Ела те да видите сега какъв красавец е станал,че и домашните си пишел редовно.Естествено,че не е заради моите няколко Евро,ама просто си разцъфна детенцето,как да не ти е кеф
Разбирам  напълно.Мсдирок .Когато става въпрос за такива инициативи всеки може да помогне,нали знаем капка по капка извор става.Също така мисля,че човек АКО ИСКА да направи добро винаги ще измисли начин да го направи.Не вярвам в това ,че някои може да няма възможност.Ще ме извинявате ама просто не мога да го повярвам.Ако трябва 3 дена ще се яде хляб и вода ,и все нещо ще се отдели.Какво се правите на луди и 10 Евро са от помощ за тези деца.

# 157
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравейте реджинетки.
Додето Дарзамен се включи с по подробни обяснения,как става точно за Бг.,аз мога да ви кажа моят опит с Хондурас.Значи преди 4 години търсех някоя наистина честна и отговорна организация,която да се занимава с осиновяване на дистанция и така моя приятелка ме насочи към една такава.Наблягам на последното изречение,тъй като има един куп такива ,но не всички средства отиваха по предназначение.Осинових си но дистанция едно момченце Харем,от Хондурас.От рог. ми изпращат всяка година едно блок ето(като чекова книжка)с моят код на осиновител и кода на осиновеното дете .От мен остава всеки месец  да попълня сумата,която искам,като има определен нисък праг(мисля,че беше 26 Евро) и съответно още около 4 такива бюлетини:за рожденият му ден,Коледа,Великден и ако искам и когато искам свободно дарение.4 пъти в годината получавам писма и снимка от него,като аз мога да му пиша когато си поискам.Също така след третата година мога и да му гостувам.Връзката ,която осъществяваме с това детенце не е само материална....,знам доста неща за него,както и той за нас и удоволствието от този контакт е прекрасна и за двете страни.Между другото когато осиновявах на дистанция,гледах да си избера най грозничкото детенце имайки предвид ,че именно те винаги остават последни или не осиновени.Ела те да видите сега какъв красавец е станал,че и домашните си пишел редовно.Естествено,че не е заради моите няколко Евро,ама просто си разцъфна детенцето,как да не ти е кеф
Разбирам  напълно.Когато става въпрос за такива инициативи всеки може да помогне,нали знаем капка по капка извор става.Също така мисля,че човек АКО ИСКА да направи добро винаги ще измисли начин да го направи.Не вярвам в това ,че някои може да няма възможност.Ще ме извинявате ама просто не мога да го повярвам.Ако трябва 3 дена ще се яде хляб и вода ,и все нещо ще се отдели.Какво се правите на луди и 10 Евро са от помощ за тези деца.

Нямам какво друго да добавя Peace

# 158
  • Мнения: 1 843
А, чудесно, овчева! На базата на твоят опит, можете да предложите варианти за структурата на подобно начинание!

Защото за България в момента НЕ става по подобен начин. Всичко се прави на база - добра воля и на двете страни.

# 159
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дар,аз пак да питам: към кого е най_добре да се обърне 4овек newsm78

# 160
  • Мнения: 6 167
ДарЗаМен , за 2 дни свободни в БГ не мога да поема такъв ангажимент. Поне единия ще го прекарам в клиника, а и ще има сто хиляди души, които да искат да ни видят на другия.  Rolling Eyes Тоест, наистина не смея да поема отговорност, която после няма да мога да изпълня.




# 161
  • Мнения: 438
Здравейте !!!

Аз исках да направим нещо българките в Италия. Не ми се присъединява към други. Не знам защо решихте или там някой решил, че не можем да се организираме. Както и да е. Лени, прати ми ако обичаш на лични за постепей-а.

Моя кукла, как бе съкровище. Остава си уговорката за 27ми, само трябва да се разберем за час между 10 и 16, че Овчева в останалото време е заета. тя вчера се опита да мине между капките, ама няма да й мине номера. Да носи ли майка ми локум? Накарала съм я да извърти баница...е това ако не я мотивира Овчева...вече не знам.

Маттео вече яде пюре от ябълки, много му харесва, супер въудошевен е. Но не иска да пие вода, давам му с лъжичка.

# 162
  • Мнения: 6 167
анджи, изпратих.  Peace

вие среща, баница, локум..... ох. може ли поне снимки да получим после  Laughing

аз днес съм уж по-добре, утре сме на откриване на една изложба в болоня, но не знам... да кашлям там и сополивя пред гостите ... не съм май за хора и почерпки... Rolling Eyes освен това за 15 мин да изляза навън се уморявам страшно бързо. преди малко бяхме на седмичен пазар, аз само дето не легнах в/у количката.
гадно е. май не е настинка, а си е вирус..

# 163
  • Мнения: 359
Анджи капки или не там съм .Защо да не е прокапала терасата на Деси.?
Деси пусни на лични телефона,че нещо изтрих всичко.
Лени каква марка са ти дънките,че не успявам да завърта авИАтъра
Да попитам:някои от вас правил ли е баница с кори от лазаня.Снощи като се замислих се сетих,че майка ми правеше една парена баница,по нашия край и викат макарина,та тя разточваше кори,режеше ги на листа колкото лаз.попарваше ги за 5 секунди в гореща вода и ги редеше както му е редът.Дали няма да стане същата работа и с кори от лазаня.Някой пробвал ли е?И ако -да ,то кога ще дойде в нас да ми ги направи?

# 164
  • Мнения: 2 617
 Овчева, с кори от лазаня не съм правила (не съм се и сещала), но пък правихме една с хляб Каразау. Така му казват тук, прилича на изпечени на жарава кори. Точно такава правеше баба ми  Grinning Не се получи като нейната, разбира се.


Общи условия

Активация на акаунт