Лошо храносмилане или аз бъркам някъде?!

  • 1 073
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 981
Здравейте, мамчета!
Синът ми не е от тези, които обичат да спят много, много! От съвсем малко бебе, та досега се буди наи-малко по 3 пъти нощем и повечето пъти пъшка и се присвива, което ме кара да си мисля, че има проблем с корема! Той е на смесено хранене по следната схема:
6-6.30 - АМ, Аптамил, 180гр.
10 - кърма, между 60-80гр./колкото изцедя/ + добавка АМ
12-12.30 - плодово пюре, 1/2 бурканче на ХИП
14 - зеленчуково пюре, 125гр. на ХИП
16 - плодово пюре, останалата част от бурканчето
18 - каша, Фризокрем /царевична, защото е склонен към запек/ или само АМ
21 - АМ, 180гр.
Захранихме се още на 4 месеца, по съвет на педиатър, защото имаше запек и започнахме с плодовите пюрета от сливи и круша.
Моля, кажете бъркам ли някъде при храненето и какво да поправя, защото вече едва издържам на това будуване!

# 1
  • Мнения: 27 524
Това, което мога да ти дам като съвет са две неща - млякото за тази възраст е много малко. И 3 хранения едно след друго без мляко са много. След това пак не даваш мляко, а каша. Всичко това идва твърде тежко за едно бебе на 5 месеца. Така смятам. Махни втората половинка пюре, дай я на следващия ден. И давай каша през ден. И вкарай поне още едно млечно хранене.
Пюрета от сливи не бих давала, създават на доста деца главоболия; дадох на 6 месеца на сина ми и се скъса от болки и рев след това. Оттогава не давам сливи изобщо.

# 2
  • Мнения: 438
Блонди браво! За пореден път изразяваш мнение на място! Абсолютно съм съгласна с нея.На 5 месеца сме така:
10ч 150-170 АМ
13ч 150-170 Ам (от 2 седмици яде зел. пюре 125 гр. хип)
15ч АМ пак същото количество.
18ч АМ пак толкова
21ч АМ
00ч АМ Винаги сме били на режим,защото моя бебо просто не спира да яде млекцето,а и си казва,че му се яде вече когато е мнооого гладен.Имам чувството,че 300 мл ако му дам ще ги изяде.
Между храненията давам плодово пюре 1/2 бурканче от 125 гр на хип,с 1 още му е трудно. Не съм захранила с каша.Смятам да не давам скоро.
И помни на 1 денонощие трябва бебето ти да яде не по-малко от 600 мл АМ.    Simple Smile Бебето ти най-вероятно будува,защото са много храненията с пюре а то не засища.Храни си го с повече мляко и ще започне да спи. И както каза Блонди редувай мляко и пюре/каша, не давай толкова немлечни хранения едно след друго.На тази възраст 2 хранения твърди са достатъчни според мен. 1 зел. пюре на обяд и 1 каша следобед.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 22:13 от Zvezdi4kazory

# 3
  • Мнения: 1 981
Много благодаря за съветите!
Ще пробвам да давам АМ, на мястото на кашата, която също приготвям с АМ и си мислех, че пак си приема мляко детето. И ще давам 1/2 плодово пюре.
А той приема по-повече от 600гр.мляко, като ги сметна всичките.
Надявам се да се подобри сънят му като попорасне още малко...
 bouquet

# 4
  • Мнения: 438
Според мен трябва да махнеш плодовото в 12:30 и на негово място мляко.И като махнеш кашата и другото плодово ще стане нещо такова:
12:30 АМ
14 зел. пюре
16 АМ
Тук в 18 ще ви е много скоро пак да дадеш мляко.Просто можеш да го сложиш малко по-късно.А плодовото пюре(1/2 бурканче) можеш да го разделиш на 2-3 части и да го дадеш между храненията.Така детето ще яде максимално количество мляко.  Wink Ако минете на този режим съвсем спокойно можеш да оставиш следобедната каша.  Grinning

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 12:48 от Zvezdi4kazory

# 5
  • Мнения: 27 524
А той приема по-повече от 600гр.мляко, като ги сметна всичките.

До литър е нормално за малките бебета на тази възраст.  Simple Smile

Zvezdi4kazory, благодаря ти за милите думи.  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз съм съгласна с Блонди  Peace
Да вметна само, че и крушата, и сливите са трудно усвоими и могат да причинят болки в стомаха на толкова малки бебета. Можеш да спреш да ги даваш известно време и да видиш дали ще има резултат.

# 7
  • Мнения: 438
Marini кажи какво стана с вас? Блонди   Hug Grinning  Wink

# 8
  • Мнения: 473
Според мен трябва да храниш така:
6-6,30 - АМ
10 ч. - плодово пюре
13,30- зеленчуково пюре
17 ч. - каша
20,30- АМ или кърма или смесено АМ с кърма
Между храненията само сокчета. Аз храня така бебчо и нямам никакви проблеми. В пюретата обаче слагаш по 60 мл. АМ

# 9
  • Мнения: 1 467
По-добре без сокчета на бебе, което и без това има някакви стомашни проблеми.  Така мисля, и нека плодовото пюре да е главно ябълка за сега, после като се пооправи, ще му даваш и от другите плодове:)

# 10
  • Мнения: 27 524
По-добре без сокчета на бебе, което и без това има някакви стомашни проблеми. 

Точно  Peace

# 11
  • Мнения: 1 981
Благодаря,че пак се повдигна тази тема,защото при нас няма подобрение!
Но ябълката го запича, та си мислех кайсия или поне тиква с ябълка дали не може? Кайсията му действа доста добре, както и тиквата.
А сокчета спрях да давам от един месец, но си е все същото!
И още една питанка имам: нали съм заместила изцяло едно хранене с пюре,защо да слагам АМ?

# 12
  • Мнения: 438
На какво мнение е педито ви? За кайсията те съветвам да изчакаш,а тиква+ ябълка може. Някои майки слагат по малко мляко в пюрето,но според мен не е нужно,аз не слагам. Ти си преценяваш. Води го на лекар на всяка цена.това не е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт