Суеверие ли е или има сериозна причина?

  • 4 507
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 394
Няма проблем за произхода на млякото което купувам аз.Тук на село се познаваме не само хората но и животните и се знае кой как си гледа стоката.Ако е качествена тя се купува веднага и не се налага прекупвачи да я вземат на безценица. Има конкуренция между стопаните и НИКОЙ не е луд да си ''развали''репутацията,защото работа няма и ще стои гладен.
А млякото от магазина не ми е вкусно освен това ми е странно,че не се разваля и не съм сигурна това дето се слага за увеличаване на трайността до колко е полезно Thinking
Благодаря за информацията на Tinatin .
Това за гейовете беше готино ще го разкажана мъжлето довечера Joy

# 31
  • Мнения: 196

От друга страна се чудех, колко време е бременността на една крава и през цялото ли време стопаните й не я доят и не консумират мляко? Отговорът на ветеринарният лекар ми бе полезен.  Wink


Конкретно ми казаха, че 40 дни преди да роди, кравата се "осушавала", т.е. й се спирало млякото, за да може след като роди да има коластра за телето. Тази коластра не ставала за пиене от хора. Иначе бремеността й е 9 месеца, като при хората.

# 32
  • София
  • Мнения: 408
Това е от поредицата:БАБИНИ ДЕВЕТИНИ.
А като си купуваме мляко от магазина,знаем ли дали кравите са били бременни или не- на кутиите не пише newsm78

# 33
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ще трябва да се обърнем към комисията за защита на потребителите с въпроса, защо по кутиите на млеката не се отбелязва произходът им от бременна крава ли е или от небременна, а може би девствена, ама тя тогава не млеконоси  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 196
Ще трябва да се обърнем към комисията за защита на потребителите с въпроса, защо по кутиите на млеката не се отбелязва произходът им от бременна крава ли е или от небременна, а може би девствена, ама тя тогава не млеконоси  Mr. Green

Ми защото се прави от сухо мляко.  Няма толкова крави в България, колкото се продава уж краве мляко Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 672
Ще трябва да се обърнем към комисията за защита на потребителите с въпроса, защо по кутиите на млеката не се отбелязва произходът им от бременна крава ли е или от небременна, а може би девствена, ама тя тогава не млеконоси  Mr. Green

Ми защото се прави от сухо мляко.  Няма толкова крави в България, колкото се продава уж краве мляко Mr. Green

 Peace

# 36
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз не бих вземала дори и кравата да не е бременна. Това мляко минава ли някакъв ветеринарен контрол?
Peace

# 37
  • Силистра
  • Мнения: 288
Аз нещо се обърках, в крайна сметка кравата да е бременна или да не е?
Да има теленце или не?

# 38
  • Мнения: 36
Родителите ми са ветеринарни лекари, имаме и ферма с доста животни. Кравите носят 9 месеца. В седмия месец се спира доенето - пресушават се. След като родят поне една седмица млякото, което е коластра не става за консумация от хора и е само за теленцето, каквото остане трябва да се хвърли. През другото време нищо му няма.
Млякото се изследва редовно за антибиотици, бактерии и други специфични показатели- плътност, сухо вещество и т.н. Според това се определя качеството и цената на млякото. Нашето мляко е първо качество и фермите които произвеждат такова мляко не са кой знае колко така че си правете изводите. Баща ми не ми препоръчва да си купвам мляко тъй като върху голяма част от него няма контрол. Пример: съседите под нас събират млякото в гюмове и после  като ги изпразнят кучетата ги лижат #2gunfire Но напоследък има тенденция такива ферми постепенно да изчезнат и дано.
Опасно е да се пие сурово мляко каквото и да било то,това си е мое мнение и затова винаги си го варя домашно, купено няма значение. Малко дълго стана.

# 39
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
събират млякото в гюмове и после  като ги изпразнят кучетата ги лижат #2gunfire
Shocked Sick #Crazyужас

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм чувала подобни неща, но аз по принцип не взимам домашно мляко за Калина. Нещо нямам доверие...

# 41
Аз съм фенка на всички здравословни и стински домашни подукти.
Домашното мляко е много тежка храна за хора, които са със слаб стомах или не са консумирали такова. Маслеността реално в него е много висока, защото не е отсметанено - личи си по каймака.
Онтостно контрола - при варене /100 гр/ няма бактерия която да не умре. За сведение млякото в промишлеността не се вари , а се пастьоризира / 2мин на 72гр/.

И още - ако взимате дом. мляко и се притеснявате го занесете в лаб. на сточна гара за 2 дни ще ви е готова пробата.

При бременост състава на млякото се променя, във него има хормони, които го подкисляват и освен че прокисва бързо и вкуса му се променя.

Къде си купувате дом. мляко в София, че на мен ми го носят от м.....та си ???  с извинение

# 42
  • София
  • Мнения: 1 941
newsm78 Това го чувам за първи път  33uu

# 43
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз за първи път чувам нещо подобно, явно е местно суеверие, но не те ли е страх да даваш непроверено мляко на детенце? То не че провереното е млако, де  Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 1 423
За пръв път чувам такова нещо.

събират млякото в гюмове и после  като ги изпразнят кучетата ги лижат #2gunfire
Shocked

Общи условия

Активация на акаунт