Високи ТАТ и МАТ

  • 46 573
  • 18
  •   1
Отговори
Момичета с високи ТАТ и МАТ да поговорим има ли светлина в тунела

# 1
Здравейте на тези с автоимунен тиреодит на Хашимото и високи антитела!

Вчера тотално ме отчая поредната ендокриноложка  Sick Ходих 2 пъти при проф. Анна-Мария Борисова (водят я като една от най-добрите ендокриноложки) и вчера хареса резултатите от хормоните ми. Но по въпроса за високите ТАТ 754 и МАТ 600 ... никаква надежда - не се лекувало, нямало измислен досега метод за лечение и т.н., което ме разби... Питах за селена, питах за вливанията на имуноглобулини, за които съм чела, но нейните думи бяха: "Това са ветеринарни практики! Нищо не може да се направи!"

Ако някой знае нещо по въпроса, МОЛЯ да пише!

# 2
  • Мнения: 4 700
Ами посъветвай се с имунолог. Това са антитела. МожеШ да пиШеШ е - mail на доц. Конова в Плевен.

# 3
И аз си мислех, че проблемите с високите антитела би трябвало да са предмет на имунологията. И започнах да търся в София имунолог. Питах и GP-то къде да отида по въпроса. Според него няма специалност "Имунология"!!!
Вчера отново се разтърсих из Нета и стигнах до страницата на Националния център по заразни и паразитни болести, където има направление "Имунология и алергология". За съжаление беше късно и нямаше как да се свържа.
А връзка с доц. Конова ... смяташ ли, че ще ми отговори без да ме е виждала и гледала някакви резултати?

# 4
  • Мнения: 4 700
Ами аz лично не съм имала контакт с нея, но други момичета каzват, че отговаряла бърzо на мейлите. ЗаЩо не погледнеШ в zакованата тема zа момичета с генетични и имунологични проблеми? Там има сайта на доц. Конова, а и момичетата Ще ти отговорят компетентно.  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106772.0

# 5
Благодаря ти! Ще го направя.

# 6
Здравей.На мен случайно ми откриха Хашимото-тогава ТАТ беше над 10 000 и ендокриноложката се шашна.това преди  3 г.обаче дотук.Изписа ми само тироксин  и постоянно по лаборатории и всеки път ми сменя дозата.реших аз да я сменя,но и там същото и дори пропуснах един преглед и тогава разбрах,че съм бременна.сега антителата ми са в норма ,само се моля бебето да е добре,защото с многото си кг.се примирих отдавна.Май при мен всичко стана случайно.пожелавам ти късмет.

# 7
Ооооо благодаря ти  Party вдъхна ми много надежда! Чудя се, дали да продължавам да търся информация и начини за понижаване на антителата или да оставя всичко да си върви напред ... дали по-високи или по-ниски - просто да си върви

# 8
  • Мнения: 667
И моите са приблизително като твоите. По време на бременността ми ги понижиха със селен - така влиянието им върху плода се намаляло. Но в момента, в който се спре селена, те се появяват отново.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 311
И аз имам високи ТАТ и МАТ - и ги открих когата забременях. Има риск за бременността ми и още ме е страх, но поне малко се нормализираха нещата, така че има шанс. Сега последния път антителата бяха в норма, аз пиех Л-тироксин за ТСХ хормона, който вероятно е нарушен, щом има антитела, и селен и аспирин протект всеки ден. Аз също ходих при д-р Борисова, но въобще не останах доволна, много груба беше и на мен така ми каза, че нямало лечение. Но после открих д-р Тодорова от МД, тя си разбира от работата и е много отзивчива и добра. Ако искаш се консултирай с нея, няма да съжаляваш. Пожелавам ти всичко да се оправи.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз също бях с високи ТАТ и МАТ - щя правя пак изследвания януари, за да мине половин година откакто пия Еутирокс 25 мг. И селен ми изписаха, но да пия 1 месец и после 1 месец почивка. Питах еднокриноложката си това ще представлява ли някаква опасност или невъзможност да забременея и тя ми каза, че така дори по-лесно ще забременея. Чувствам се далеч по-добре. за около половин месец ми изчезнаха 2 много досадни симптоми - горещите вълни и болките в ставите на колената.

Да, това не се лекува, то е генетично заложено от единия родител, провокира се от някаква инфекция например и после си го имаш цял живот. Ще си ги пия тези лекарства, през половин година може би ще ходя (поне в началото) да проверявам нивата дали ги държим в разумни граници. Добре, че не са космически цени на Еутирокс-а, на селена са доста соленички обаче...

# 11
  • София
  • Мнения: 104
Момичета и аз съм с Хашимото.И моите антитела бяха доста високи(ама доста).По време на бременност е важно да се следи цялата тази ситуация с щитовидната жлеза,защото до към 16г.с. е опасно как антителата ще реагират на плода.Аз също съм много доволна от лечението при д-р Катя Тодорова.Приемах Л-тироксин,селен и аспирин протект.За щастие антителата се повлияха и значително намаляха.Така че има решение.Успех и на теб.

# 12
  • Мнения: 102
Здравейте!Да споделя и аз мнение и опит. От 6г. съм с диагноза автоимунен тиоредит на Хашимото, който е компенсиран медикаментозно- т.е. всяка божа сутрин си пия хапчето и така до като съм жива.Даже съпругат ми се шегува понякога, когато съм нервна:"Днес пи ли си хапчето" От последния си лекуващ лекар знам, че ТАТ и МАТ при такава диагноза няма как да са в норма и е напълно нормално да са с високи стойности, даже ние ги изследваме най-много веднъж годишно. Според него важно е  да са в норма TSH и FT4. Към майките, които се опитват да забременеят - не е задължително заболяването да се предаде генетично, при мен го отключи бременността най-вероятно. А в момента отново съм бременна и това доказва, че и с подобна диагноза може да се забременява, стига хормоните да се следят редовно и приема на медикаменти да е редовен. По време на бременност приема на лтироксин се увеличава и изследването на хормони е по често. Е има риск от аборт, но да се надяваме че всичко ще протече успешно и след 6мес. ще ви се похваля с ново бебче. Simple Smile

# 13
Здравейте момичета,

аз пуснах темата и не съм влизала доста време, за което се извинявам  Laughing
От октомври не съм си пускала нито хормоните, нито ТАТ и МАТ. Започнах от 1 седмица Цефазел на совя глава. И ще видим какво ще стане с антителата.
Имам приятелка с много, ама много по-високи антитела от моите - 6000!!! От близо 1 месец пие Цефазел и са паднали на 600  Rolling Eyes! Значи, може би има надежда!
Друго, което ме притесни е една публикация в doctor.bg - http://www.doctorbg.com/page.php?id=13154. Открили са, че Антираковите свойства на селена не са установени, но че при приемането на допълнителни количества от микроелемента селен се увеличава риска от заболяване от диабет!!!

# 14
сега вече се притеснявам за забременяването ... на 32 години съм, от 4 месеца опитваме, но ... Купих си тестове за овулация и меря. Предишните 2 дни нямаше, днес ще меря пак и ще видим.

Днес приятелка ме зарадва много - бременна е с ин витро с близначета! След дълги години ходене по мъките, махане на единия яйчник миналата година, отиде при Жоро Стаменов. От първия път човекът оправи нещата  Hug

Днес я помолих да ми запише час за консултация и знаете ли за кога има??? за 11 Ноември 2008!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт